Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Fren pedalı yumuşaması

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: 207
Forum Tanımlaması: Peugeot 207, 2006-2012 yılları arasında üretilmiştir. JATO, 207'yi 2007'de Avrupa'daki en çok satan otomobil olarak adlandırdı.
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=48348
Tarih: 29 Mart 2024 Saat 03:20
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: Fren pedalı yumuşaması
Mesajı Yazan: cege
Konu: Fren pedalı yumuşaması
Mesaj Tarihi: 13 Temmuz 2019 Saat 20:23
meehabalar. 5 ay önce fren pedalı bastığımda yumuşayarak döşemeye kadar inmişti. Hemen bir ustaya götürdüm ana merkezi değiştirdi ve sorun düzeldi ama yine de eskisi gibi olmamıştı. O şekilde kullandım ta ki son 10 gündür tekrar aynı problemi yaşayana kadar. Bu sefer hemen yumuşayıp dölemeye inmiyor ama ışıklarda rampalarda beklerken yavaş yavaş aşağı iniyor. Yağından dediler yağını değiştirdiler havasını aldılad yine de düzelmedi. Sizce sorun nedir? Bir usta ön merkez,arka merkez değişecek dedi.Yeni değiştiği için Güvenemedim. Rampada deneme yaptım. Pedal yumuşarken yanlış anlamadıysam araba gacırdayarak fren boşalıyor. Ses arkadan geldi gibi geliyor bana. Deneyimli arkadaşlar varsa yardımını bekliyorum. Son 3 aydır 5 binden fazla masraf ettim. Yıldım bunaldım vallahi. Ustalarda çakal olmuş gözünğn yaşına bakmadan yolmaya çalışıyor. Yardum rica ediyorum

Cevaplar:
Mesajı Yazan: x571
Mesaj Tarihi: 14 Temmuz 2019 Saat 22:53
Orjinalini yazan: cege cege Yazdı:

meehabalar. 5 ay önce fren pedalı bastığımda yumuşayarak döşemeye kadar inmişti. Hemen bir ustaya götürdüm ana merkezi değiştirdi ve sorun düzeldi ama yine de eskisi gibi olmamıştı. O şekilde kullandım ta ki son 10 gündür tekrar aynı problemi yaşayana kadar. Bu sefer hemen yumuşayıp dölemeye inmiyor ama ışıklarda rampalarda beklerken yavaş yavaş aşağı iniyor. Yağından dediler yağını değiştirdiler havasını aldılad yine de düzelmedi. Sizce sorun nedir? Bir usta ön merkez,arka merkez değişecek dedi.Yeni değiştiği için Güvenemedim. Rampada deneme yaptım. Pedal yumuşarken yanlış anlamadıysam araba gacırdayarak fren boşalıyor. Ses arkadan geldi gibi geliyor bana. Deneyimli arkadaşlar varsa yardımını bekliyorum. Son 3 aydır 5 binden fazla masraf ettim. Yıldım bunaldım vallahi. Ustalarda çakal olmuş gözünğn yaşına bakmadan yolmaya çalışıyor. Yardum rica ediyorum

Yağdan olacak bir şey değil bu. Sistemde bir arıza var. Yağ kaçırdığı zaman pedal döşemeye iner. 5 binlik bir şey yok ki. Adam bakacak. Fren merkezi, silindiri, fren hortumları değişecek olup bitecek. Bunlar da öyle pahalı şeyler değil. En son fren merkezi 30 liraydı sanayide sadece fren işine bakan frenciler var onlara git.

Mesajı Yazan: erendoqru06
Mesaj Tarihi: 17 Temmuz 2019 Saat 19:41
abi okurken ben korktum kesinlikle hortunlara vs baktır o işi takip et sağlam bir frenci bul başına bela olmasın

Mesajı Yazan: sozuak
Mesaj Tarihi: 18 Temmuz 2019 Saat 08:45
Aracı temiz bir yere çekip frene motor çalışırken bas-bırak yapın. 10-15 dk bekleyip aracı ileri alıp bir bakın yağ sızıntısı var mı?
Hidrolik kabını da seviye olarak kontrol edin. Fazla seviye kaybı varsa  ilgili sensör hata verecektir ama  fren riskli iş.
Benim fren performansım çok düşüktü. Kaçak yok, arıza kaydı yok. Balatalar otomatik vites olmasından dolayı kolay kolay bitmez. Diskler 2-3 yıl önce komple değişti vs. 
Westinghouse valfindendir dedi  arkadaşım  değiştirdim valf kaçırıyormuş ama yine de düzelmedi. Şu westinghouse hortumunu kontrol edeyim dedim motorun metal bir yerine değip erimiş hem manifold vakumunu  valfe iletmiyor hem de hafif manifold kaçağına sebep oluyormuş.  Araya hortum kelepçeledim sıcak yüzeyden de uzağa konumlandırdım. Yenisi de piyasada yokmuş olsaydı değiştirecektim.  Fren yüzünden 2 defa hafif çarpışma yaşamıştım o nedenle çok mesafe bırakıyordum önümdeki ile çünkü bazen fren iyi bazen çok kötü oluyordu. Kimse sorun bulamadı kimsenin de hortumu söküp bakmak aklına gelmedi maalesef.

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net