Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

ani duran motor ve soğumadan çalışmaması

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: 206+
Forum Tanımlaması: Peugeot 206+, 206 serisinin devamıdır. 2010-2012 yılları arasında üretilmiştir.
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=48253
Tarih: 26 Nisan 2024 Saat 16:10
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: ani duran motor ve soğumadan çalışmaması
Mesajı Yazan: Dogukan_3002
Konu: ani duran motor ve soğumadan çalışmaması
Mesaj Tarihi: 22 Haziran 2019 Saat 11:04
selam arkadaşlar. 3 gündür böyle bir sorun var. yeni çıktı yani. sabah soğukken normal çalıştırıp yola çıkıyorum çekişinde rölantisinde marş alışında vs. en ufak bir sorun yok. fakat motor çalışma sıcaklığına ulaşmış halde yolda gitmeye devam ederken aniden stop ediyor. tekrar marş yapıyorum çalışıyor 1 km gidiyor yine stop ediyor.  bu sefer tekrar marş yapınca 500 metre gidiyor ve durduğu zaman bir daha da marş almıyor. sonrasında 1-2 saatlik beklemeyle de çalışmıyor. mecbur sabah olmasını bekliyorum Confused aynı sorunu yaşayan oldu mu ? tahminimce elektriksel. ya beyinde bir arıza var yada sensörlerde gibi

Cevaplar:
Mesajı Yazan: talip206
Mesaj Tarihi: 22 Haziran 2019 Saat 13:09
Hocam sen stop ettikten sonra sıcakken  çalışmasa marş motoru derdim ama senin araba ısınınca kendisi yolda stop edip çalışmıyorsa soğuduğunda çalışıyorsa yüzde 99 beyin arızası. Aynısı başıma geldi. Soğukken sıkıntısız araba ısınınca hareket halinde iken stop etmeye başladı. Beyin ihtimali söylendi ama pahalı diye en sona bıraktık. Masaraf yapa yapa iki beyin parası harcadım. Bence direkt beyinciye git ariza tesbiti yaptır. Beyin sağlam derlerse başka şeye yönelirsin. En fazla tesbit için 100 liran gider. Yoksa krank sensorunden bir başlarsın. Buji bobin hız sensörü benzin pompası lpg elemanları falan derken içinden çıkamazsın.

Bir tavsiye vereyim. Sıcakken  stop ettiği ve çalışmadığı zaman bir bezi ıslat ve beynin üstüne koy. Biraz bekleyip öyle çalıştırmayı dene. Eğer çalışırsa beyin ısınınca sıkıntı çıkarıyor demektir.

Mesaj Tarihi: 22 Haziran 2019 Saat 16:58
Orjinalini yazan: talip206 talip206 Yazdı:

Hocam sen stop ettikten sonra sıcakken  çalışmasa marş motoru derdim ama senin araba ısınınca kendisi yolda stop edip çalışmıyorsa soğuduğunda çalışıyorsa yüzde 99 beyin arızası. Aynısı başıma geldi. Soğukken sıkıntısız araba ısınınca hareket halinde iken stop etmeye başladı. Beyin ihtimali söylendi ama pahalı diye en sona bıraktık. Masaraf yapa yapa iki beyin parası harcadım. Bence direkt beyinciye git ariza tesbiti yaptır. Beyin sağlam derlerse başka şeye yönelirsin. En fazla tesbit için 100 liran gider. Yoksa krank sensorunden bir başlarsın. Buji bobin hız sensörü benzin pompası lpg elemanları falan derken içinden çıkamazsın.

Bir tavsiye vereyim. Sıcakken  stop ettiği ve çalışmadığı zaman bir bezi ıslat ve beynin üstüne koy. Biraz bekleyip öyle çalıştırmayı dene. Eğer çalışırsa beyin ısınınca sıkıntı çıkarıyor demektir.

3 gün içerisinde başladı bide ne olduysa. çok canımı sıktı. beyne soğuk suyla ıslattığım bir havlu koyup denicem. soğuduğunda hiç sorunsuz şekilde çalışıyor çünkü. gidişinde çekişinde çalışmasında en ufak sorun yok. beyinden olmalı bencede Clap bir deniyeyim yazarım yine buraya

Mesajı Yazan: ismailkaya
Mesaj Tarihi: 22 Haziran 2019 Saat 19:27
araç stop ettikten sonra tüm fonksiyonları çalışıyor mu mesela lambalar teyip çam açma kapama düğmeleri felan aktif çalışıyorlarsa ; Devir sensörünü kontrol et kabloda sokette sıkıntı var mı diye devir sensöründen kaynaklı olabilir.

-------------
KÖTÜ İNSANLARIN HER YERDE OLMASININ TEK SEBEBİ İYİ İNSANLARIN HİÇBİRŞEY YAPMAMASINDANDIR.

Mesaj Tarihi: 23 Haziran 2019 Saat 09:02
Orjinalini yazan: ismailkaya ismailkaya Yazdı:

araç stop ettikten sonra tüm fonksiyonları çalışıyor mu mesela lambalar teyip çam açma kapama düğmeleri felan aktif çalışıyorlarsa ; Devir sensörünü kontrol et kabloda sokette sıkıntı var mı diye devir sensöründen kaynaklı olabilir.

evet motor hariç herşey çalışıyor LOL ancak devir sensörünün yerini bilmiyorum. sağ ön tekeri çıkarıp oradan mı bakmak gerekiyor

Mesajı Yazan: sonerkyl
Mesaj Tarihi: 24 Haziran 2019 Saat 10:39
araç dizelmi kardeşim buna benzer bir sorun 206 1.4 hdi olan arkadaşımızında başına geldin komple ecu tesisatı yenilendi ve problem oradan kalktı. çünkü araç çalışırken kabolara dokunca stop ediyordu. 

-------------
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.

Mesaj Tarihi: 24 Haziran 2019 Saat 11:00
Orjinalini yazan: sonerkyl sonerkyl Yazdı:

araç dizelmi kardeşim buna benzer bir sorun 206 1.4 hdi olan arkadaşımızında başına geldin komple ecu tesisatı yenilendi ve problem oradan kalktı. çünkü araç çalışırken kabolara dokunca stop ediyordu. 

benzinli. 150 bin km de. hararet durumu falan yok normal çalışıyor. fakat şöyle de birşey var. ana anahtarının tuşları koptuğundan beri yaklaşık 2 aydır yedek anahtarı ile kullanıyorum. acaba bundan dolayı böyle yapmaya başlamış olabilir mi ? şuan gerçek anahtarına geri döndüm tuşları kopuk olduğu halde bir müddet böyle kullansam kendiliğinden geçer mi acaba ? böyle bir sorunda aklımıza ilk beyin ecu falan geldi ama immobilizer sisteminden şüphelendim bende

Mesajı Yazan: talip206
Mesaj Tarihi: 24 Haziran 2019 Saat 13:23
Immobilizer de olabilir ama o zaman beyne immo hatası verir.  Yukarda yazdığım gibi bende hepsini denemiştim. Yedek anahtarla deneme, krank sensörü,  bobin, buji, akü, hız sensörü, fan roleleri, hararet müşürü. En son beyine geldik ama iki beyin parası da gitti.
Ama acele etmeden masraf yapmadan deneme yapabilirsin  mesela başka anahtarla dene gözlem yap. Bulabilirsen bir arkadaşından yada akrabandan rica et aküleri değiştirip deneme yap. Ama sürekli parça alıp masrafa girme. Arıza yapınca beyne dokun çok sıcak mı  bak. Sıcaksa ıslak bezi ( çokta sulu olmasın) beynin ustune koy dene.

Mesaj Tarihi: 27 Haziran 2019 Saat 11:10
arkadaşlar sorun immoblizer çıktı. önceki mesajımda da bahsettim. uzun süre yedek anahtarıyla kullandım. kendi esas anahtarına dönüp 2-3 gün kullanınca normale döndü Smile artık stop etmiyor Smile yani yedek anahtarı çok elzem durumlar dışında kullanmayın. 

edit: 2 günde 350 km kullandım şehir içi. en ufak sorun yok

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net