Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

206 Gösterge Sorunu

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: 206
Forum Tanımlaması: Peugeot 206, 1998'den 2011'e kadar üretilen kompakt boyutlu satış rekoru kırmış bir otomobildir
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=47996
Tarih: 19 Mart 2024 Saat 11:51
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: 206 Gösterge Sorunu
Mesajı Yazan: Emre07
Konu: 206 Gösterge Sorunu
Mesaj Tarihi: 21 Nisan 2019 Saat 20:03
Öncelikle herkese merhabalar. Aracım 2005 model 1.4 hdi 206 x-design. Aracımı yaklaşık 15 gün memlekete gitmemden dolayı evimin otoparkında duruyordu. Geldiğimde akünün boşalmış olduğunu fark ettim. Akü zaten değişmesi gerekiyordu en kısa sürede değiştireceğim fakat sizlere asıl sormak istediğim şey; aracıma başka bir araçtan akü takviyesi yaptık. Daha donra arabam çalıştığında fark ettim hi hız göstergesi ve yakıt ibresi aşağı inmiş ( mesela hız göstergesi 0 ile en son hızın arasında duruyor neredeyse, yani 70 ile giderken 55-60 ile gittiğimi gösteriyor)Bu sorunu nasıl çözebilirim acaba? Şimdiden teşekkürler 😊

Cevaplar:
Mesajı Yazan: Karacocuk24
Mesaj Tarihi: 21 Nisan 2019 Saat 21:47
Cozumu basit kardesim once gosterge panelinin ustundeki sapkayi cikar ustten hafif kastirip kendine cekersen tirnaklarindan kurtulur sonra on caminida dikkatlice tirnaklarindan kurtar ve gosterge karsinda o ibreyi istedigin gibi ayarlayabilirsin yani kontak kapaliyken eski haline getirip camini vs takmadan yola cik dene navigasyondan takip et ufak ufak oynama yaparak dogrusunu bulursun iyi aksamlar

Mesaj Tarihi: 22 Nisan 2019 Saat 00:49
Tamamdır yarın ilk işim dediğinizi denemek olacak. Vakit ayırıp yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim 😊

Mesaj Tarihi: 22 Nisan 2019 Saat 14:30
Orjinalini yazan: Emre07 Emre07 Yazdı:

Tamamdır yarın ilk işim dediğinizi denemek olacak. Vakit ayırıp yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim 😊

Gösterge panelini söküp hız göstergesini elimle ayarladım fakat yakıt göstergesi ayarlanmıyor, yani kontak kapalıyken 0 yerinde durmuyor. Acaba yakıt alsam gösterge düzelir mi?

Mesajı Yazan: Karacocuk24
Mesaj Tarihi: 22 Nisan 2019 Saat 21:35

Gösterge panelini söküp hız göstergesini elimle ayarladım fakat yakıt göstergesi ayarlanmıyor, yani kontak kapalıyken 0 yerinde durmuyor. Acaba yakıt alsam gösterge düzelir mi?
valla ben paneli tamir edince o sorun bendede oldu sonuca soyle ulastim benzin isigi yaninca ibreyi isik hangi kademede yaniyorsa genelde en dibin bir ust beyaz disinde isik yanar direk ibreyi oyle ayarladim hararet ibreside sorun varsa arac fani ilk actiginda hemen 90 yada cok az asagisina takabilirsin

Mesaj Tarihi: 23 Nisan 2019 Saat 02:33
Orjinalini yazan: Karacocuk24 Karacocuk24 Yazdı:

valla ben paneli tamir edince o sorun bendede oldu sonuca soyle ulastim benzin isigi yaninca ibreyi isik hangi kademede yaniyorsa genelde en dibin bir ust beyaz disinde isik yanar direk ibreyi oyle ayarladim hararet ibreside sorun varsa arac fani ilk actiginda hemen 90 yada cok az asagisina takabilirsin

Şuan sadece yakıt göstergesinde sorun var, onuda dediğiniz gibi yakıt ikaz lambası yanınca tekrar ayarlamaya çalışayım belki düzelir, teşekkür ederim tekrardan 😊

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net