Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Double teyp montaj yardimi

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: 307
Forum Tanımlaması: Peugeot 307, 2001-2008 yılları arası üretilen küçük bir aile otomobilidir. 2002'de Yılın Avrupalı ​​Otomobili ödülü almıştır
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=47934
Tarih: 28 Nisan 2024 Saat 20:19
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: Double teyp montaj yardimi
Mesajı Yazan: sukru38
Konu: Double teyp montaj yardimi
Mesaj Tarihi: 30 Mart 2019 Saat 19:30
Herkse iyi gunler dilerim 307 xt 2004 arabam icin a101 gelen pirhana 7785 teyp aldim aracima montaj yaptim yanliz bağlantıda bi yanlışlık olmasi lazim ne ayarlar hafizada kaliyor nede direksiyon kumandasini ayarliya bildim iki resmide eklesem bağlantıda yardimci  acaba

Cevaplar:
Mesaj Tarihi: 30 Mart 2019 Saat 20:28
Yokmu arkadaşlar bilen yardımcı olacak birisi rica ediyorum

Mesajı Yazan: Alicilik
Mesaj Tarihi: 30 Mart 2019 Saat 22:05
Soketler uyumlu direk taktiginizda calismasi lazim.

rd3 ve sizin gonderdiginiz semada

4 numara aku(hafiza)
7 numara kontak
8 numara sase

ayni gibi duruyor. Eger farkliysa sizin elinizdeki teyble gelen soketin bu kablolarini uygun sekilde baglayin. 4le 7nin yeirni degistirin.

Kumanda kolu calismaz onun icin ugrasmayin

-------------
http://fb.me/hizimsabit" rel="nofollow - Hız sabitleme ve limitleme için
DiagBox v7.82
PP2000 v22
Lexia 3 v45
Sedre/Doc Backup 11.2013

Mesaj Tarihi: 30 Mart 2019 Saat 22:13
Orjinalini yazan: Alicilik Alicilik Yazdı:

Soketler uyumlu direk taktiginizda calismasi lazim.

rd3 ve sizin gonderdiginiz semada

4 numara aku(hafiza)
7 numara kontak
8 numara sase

ayni gibi duruyor. Eger farkliysa sizin elinizdeki teyble gelen soketin bu kablolarini uygun sekilde baglayin. 4le 7nin yeirni degistirin.

Kumanda kolu calismaz onun icin ugrasmayin

Ayni gibi ama fark var gibi yani hafiza kalıcı olmuyor kapanıp acilinca gidiyor tatih saat frekans birde direksiyon kumanda ayari var esleme yapmam lazim yanliz oda kablo yerinde hata var sanirim esleyemiyorum 3 numara teypte kumanda kontrol yanlis aracta kumanda hangi renge geliyor onu bulamadım 

Mesaj Tarihi: 30 Mart 2019 Saat 22:22
Yani rb3 ile bende olan asadaki resimde mesela van data nedir nasil eslemem lazim ikisini mesela kirmiziyi kesmeden teyp calismadi surekli kameraya baglanmaya calisti arabadaki kirmiziyi kesince teyp çalıştı normal olarak 

Mesajı Yazan: serkan066066
Mesaj Tarihi: 01 Nisan 2019 Saat 11:07
kumanda kolu nun çalışması için özel bir aparat alman gerekiyormuş. bunun fiyatı da 200 tl civarı. değmez derim.

Mesajı Yazan: sonerkyl
Mesaj Tarihi: 01 Nisan 2019 Saat 13:32
bencede hiç gerek yok serkan  200 tl küçük bir aparat 

-------------
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.

Mesajı Yazan: serkan066066
Mesaj Tarihi: 01 Nisan 2019 Saat 14:21
arabaya sonradan yaptırdıklarım:
-205/55/16 jant lastik
-zenon far
-amerikan park
-cam filmleri
-park sensörü
-double teyp
-geri görüş kamerası
-hız sabitleyici
başka birşey kalmadı sanırım :)

Mesajı Yazan: Orçun.Dmr
Mesaj Tarihi: 02 Nisan 2019 Saat 12:12
Hic usenmedim teybi söküp baglantilara baktim hocam, ben de zorlanmistim baglarken. Teypden gelen kirmizi kablo, buyuk boyutlu sari yeşil - kablosunun yaninda ki yeşil kabloya baglanacak. Yine teypden gelen sari kablo ise koyu renkli gri kabloya baglanacak. Teypden gelen siyah kablo ise boyutu buyuk sari yesil kabloya baglanacak. Umarim anlatabildim, telefondan giris yaptigim icin fotograf ekleyemiyorum kusura bakmayin. Baglanti yaparken orjinal soketi ve kablolari kesmeyin hocam, maket bicagi ile siyirip da baglayin. Smile

-------------
Arabalar ikiye ayrılır Peugeot ve gerisi...

Mesajı Yazan: lilokan
Mesaj Tarihi: 03 Nisan 2019 Saat 00:08
arkadaslar bu teypten bende aldim. Elektirikciye baglattim
 Hafiza sorunu yok teybi elimle kapatiyorum lakin teybin ozelliginden dolayi ekran isigi acik kaliyor. Ortasinda saat falan yaziyor. Kapanma sekli bu. Ekran isigi acik kaldigi icin akuyu falan bitirirmi acaba? 

Mesajı Yazan: emrehan
Mesaj Tarihi: 19 Mayıs 2019 Saat 01:06
hayırlı ramazanlar dostlar konunun uzerınden bıraz geçmiş ama ihtiyacı olana cozum olarak yazıyorum  bahsi gecen 7785 cihazdan aldım direk bagladım sureklı kameraya baglamaya calısıyordu soketın uyumlu olmadıgını dusunerek teybın kendı soketını taktım siyahı sase kırmızıyı kontak sarıyı yani hafızayı sigorta kutusundan ek bır hat cekerek bagladım cunkı sarıyı akuye baglayınca ekran ısıgı saat acık kalıyor ve arac bellı sure sonra komle elektırıgı kestiği için hafıza yıne sıfırlanıyordu.su an smart kumandayı kullanıyorum sorun yok ama dırek teybe kumandayı tanıtmak ıcın sokettekı kumanda kablosunu bulamadım daha dogrusu ugrasamadım ama en kısa zamanda onunlada ılgılenecegim. muhtemelen a1 a2 a3 bunlardan bırısı ıle cozum bulacagım. 

sonuc olarak sukru38  ve lilokan arkadaslar için cözum benım kı gıbı sarı ıcın sıgortadan bır hat cekmek.   (imla ve yazım hataları için cok cok özur dılıyorum )

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net