Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

307 km göstergesi sorunu

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT TURKEY FAN CLUB GENEL
Forum Adı: Sohbet \ Muhabbet
Forum Tanımlaması: Sohbet ve Muhabbet alanı. Araç sorunları haricinde ki tüm konuları bu başlıkta paylaşabilirsiniz.
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=47875
Tarih: 27 Nisan 2024 Saat 21:27
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: 307 km göstergesi sorunu
Mesajı Yazan: Fsbs77
Konu: 307 km göstergesi sorunu
Mesaj Tarihi: 19 Mart 2019 Saat 22:27
son günlerde km göstergesi sabah çalıştırınca yaklaşık 20 km eksik gösteriyor sonra düzeliyor du. Bugün sabah çalıştırınca km ibaresi hiç kımıldamadı 2 km sonra 20 km eksik göstermeye başladı sonra tamamen düzeldi sorun ne olabilir yardımcı olacak varmı

Cevaplar:
Mesajı Yazan: talip206
Mesaj Tarihi: 19 Mart 2019 Saat 23:21
Gittiginiz yerin kilometresini navigasyondan bakıp ölçün. Kilometre sayacınızı sırtlayıp yola çıkın. kilometre doğruysa göstergeniz arızalıdır.
Ama gittiğiniz yolu eksik ölçmüşse km/hız sensörünüz arızalıdır.

Göstergenizde iki çubuk mu var tek çubuk mu? (Biri km sıfırlama çubuğu, diğeri ekran ışığı ayar çubuğu) 

Mesaj Tarihi: 19 Mart 2019 Saat 23:33
2 çubuk var üstad

Mesaj Tarihi: 19 Mart 2019 Saat 23:36
bu sorun 10 gündür var gösterge arızası muhtemelen. yaptığım yolu rakam olarak yazıyor ama kadran ara sıra sapıtıyor

Mesaj Tarihi: 19 Mart 2019 Saat 23:41
İki çubuk olması iyi çünkü tek çubuk olanlarda çark kırılma problemi oluyor. Iki çubuklu olan kolay kolay arıza vermiyor. Direkt ufak motora bağlı. 
Öncelikle dediğim gibi kilometre olayını kontrol edin. Eger kilometre eksik ölçüyorsa hiç gösterge ile uğraşmadan kilometre hız sensörüne baktırırsınız.
Kilometrede problem yoksa gösterge  camını çıkarıp elle biraz oynatıp deneme yapın. Bazen takılma falan yapabiliyor. 

Mesaj Tarihi: 19 Mart 2019 Saat 23:44
takılma olduğunu sanmıyorum olsa kendi kendine normale dönermi seyir halinde 

Mesaj Tarihi: 19 Mart 2019 Saat 23:53
Bazen olabiliyor. Benim 206 da benzeri olmustu. Kimi zaman 60 a kadar normal çıkıyordu sonra takılıyordu. Bazen düşük kmde takılı kalıp birden düzeliyordu falan. 
Tabi 4-5 denemeden sonra anca düzeldi. Ben komple söküp inceledim. Defalarca oldu diye topladım yine yaptı. En son iyice çalıştığına emin olduktan sonra camını taktım.
Ama bunlar da kurtarmazsa motoru arızalı olabilir. En mantıklısı ucundan pahalıya doğru gitmek.

Mesaj Tarihi: 20 Mart 2019 Saat 00:00
benimki daha değişik takılma sadece son 3 seferde ilk çalıştırınca 2 km falan oluyor sonra eksik göstermeye başlıyor mesela 90 la giderken 70 gösteriyor bir süre sonra tamamen doğru gösteriyor. Birde hız sabitleyici kadrana göre ayarlıyorsa kendini oda sapıtacak kadranla beraber daha denemedim ama 

Mesajı Yazan: ismailkaya
Mesaj Tarihi: 20 Mart 2019 Saat 06:24
oto saatcisine gosterin isterseniz boyle arizasi olan ve yaptiran nadir sanirim arizaniz cozulurse bizlerlede paylasin lutfen 

-------------
KÖTÜ İNSANLARIN HER YERDE OLMASININ TEK SEBEBİ İYİ İNSANLARIN HİÇBİRŞEY YAPMAMASINDANDIR.

Mesajı Yazan: recepagdas
Mesaj Tarihi: 20 Mart 2019 Saat 07:13
talip beyin soyledigi gibi km sayacinizdan gittiginiz yol gercekte o kadar km mi tutuyor onu kontrol edin. Yani km sayaci islemesine degil dogru mu isliyor o onemli. mesela saglamolan 2 aracla ayni yere giderken de deneyebilirsiniz. Eger ölcum dogruysa arabanin beyninde kac km hiz yaptigi dogru olculuyor demektir. O zaman sorun direk km gostergesinin arkasindaki ufak motordadir. Gostergeciler yaparlar.

Mesaj Tarihi: 20 Mart 2019 Saat 12:56
Orjinalini yazan: Fsbs77 Fsbs77 Yazdı:

son günlerde km göstergesi sabah çalıştırınca yaklaşık 20 km eksik gösteriyor sonra düzeliyor du. Bugün sabah çalıştırınca km ibaresi hiç kımıldamadı 2 km sonra 20 km eksik göstermeye başladı sonra tamamen düzeldi sorun ne olabilir yardımcı olacak varmı

sorun çözüldü arkadaşlar akünün eksi kutubu çıkarıp gövdeden şase yaptı usta 3 saniye düzeldi. İşin garibi şöför kapı camı düzgün çalışmıyordu oda düzeldi

Mesajı Yazan: sonerkyl
Mesaj Tarihi: 20 Mart 2019 Saat 16:27
bununla geçmiş olsun demekki şase bağlantılarında oksitlenme paslanma mevcut. 

-------------
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net