Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

pp2000 lexia 3 kablosu olan yardim edebilir mi ?

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: Aracınız Hakkındaki Tüm Sorular
Forum Tanımlaması: Jant, Yay, Lastik Egzoz, Filtre, Ses Sistemi vb. araçlarınızla alakalı tüm sorunları paylaşabileceğiniz genel alandır
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=47856
Tarih: 27 Nisan 2024 Saat 01:04
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: pp2000 lexia 3 kablosu olan yardim edebilir mi ?
Mesajı Yazan: recepagdas
Konu: pp2000 lexia 3 kablosu olan yardim edebilir mi ?
Mesaj Tarihi: 14 Mart 2019 Saat 23:08
Arkadaslar merhaba. Aracimda cekiş problemi yasiyorum. Bunun icin bir kac sensor degerini okumaya ve gaz pedal kelebek kalibrasyonu yapmaya ihtiyacim var. Birkac servise gittim sorunlari anlattim hemen basindan savarak ciddi paralarla otomatik sanziman revizyonu falan diyorlar. Sanziman sorunum olmadigina eminim vites gecislerim yag gibi sessiz ve sorunsuz. Motor durumu expertizde 85 civari cikmisti. Sorunun Gaz Pedalinin bozuklugundan yada pedalin arabaya yanlis tanitilmis olmasindan diye dusunuyorum.
Forumda elimden geldigince sorun yasayan arkadaslara surekli yardimci olmaya calisiyorum. Simdi benim yardima ihtiyacim var. Aramizda pp2000 lexia 3 kablosu elinde olan kullanmama musade edecek kardesim abim var midir ?  Arabayi birakman lazim bakmak lazim deyip agzini 200 300 den asagi acan yok. Bunun sonunda olacagida mechul. Varmidir yardimci olabilecek biri ?
Tesekkurler simdiden.

Cevaplar:
Mesajı Yazan: sonerkyl
Mesaj Tarihi: 15 Mart 2019 Saat 08:53
istanbul bir kaç üyemizde vardı hocam görürlerse yardımcı olacaklardır muhtemelen.

-------------
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.

Mesajı Yazan: maximusti
Mesaj Tarihi: 15 Mart 2019 Saat 09:47
hocam bende klon lexia 3  var, ben bu güne kadar hep gibi hız sabitleyici, aux gibi basit işlemler için kullandım. gaz pedalı kalibrasyonu yapmayı bilmiyorum açıkcası,tarif bulabilirsek halledebiliriz.

-------------
Fazla Yakan Araba Yoktur... LPG Pahalıdır, Mazot Pahalıdır, Benzin Çok Daha Pahalıdır...

Mesajı Yazan: talip206
Mesaj Tarihi: 15 Mart 2019 Saat 17:02
Orjinalini yazan: maximusti maximusti Yazdı:

hocam bende klon lexia 3  var, ben bu güne kadar hep gibi hız sabitleyici, aux gibi basit işlemler için kullandım. gaz pedalı kalibrasyonu yapmayı bilmiyorum açıkcası,tarif bulabilirsek halledebiliriz.
Hocam şanzıman  bölümünde çıkıyor. Zaten açıklama kısmında yazıyor. Gaz pedalı, gaz teli veya potansiyometre (rolanti sensörü)  değişiminden  sonra bu ayarı yapınız diye yazıyor.
Hatırladığım kadarıyla basit işlemdi. Komutları kendisi veriyor zaten. Aracı  p yada n ye alın, diyor. Gaz pedalına sonuna kadar basın diyor sonra vites kolunu hareket ettirin diyordu. 
Yani tam olarak yönergeleri hatirlamasam bile benzer birşeydi. Zaten yonergeleri takip edince çok kolay.

Mesajı Yazan: maximusti
Mesaj Tarihi: 15 Mart 2019 Saat 17:34
Orjinalini yazan: talip206 talip206 Yazdı:

Hocam şanzıman  bölümünde çıkıyor. Zaten açıklama kısmında yazıyor. Gaz pedalı, gaz teli veya potansiyometre (rolanti sensörü)  değişiminden  sonra bu ayarı yapınız diye yazıyor.
Hatırladığım kadarıyla basit işlemdi. Komutları kendisi veriyor zaten. Aracı  p yada n ye alın, diyor. Gaz pedalına sonuna kadar basın diyor sonra vites kolunu hareket ettirin diyordu. 
Yani tam olarak yönergeleri hatirlamasam bile benzer birşeydi. Zaten yonergeleri takip edince çok kolay.

abi teşekkürler.

@recepagdas  istersen talip abinin tariflerine göre deneyebiliriz.

-------------
Fazla Yakan Araba Yoktur... LPG Pahalıdır, Mazot Pahalıdır, Benzin Çok Daha Pahalıdır...

Mesaj Tarihi: 15 Mart 2019 Saat 23:08
cok iyi olur hocam. Bende fiat arabamda cok hasirnesirdim bu ariza programlariyla. Peugeot kullanmadim ama cozeriz insallah :) Zaten sizde birkac prosedur uygulamissiniz. Ben resimli bir anlatim da buldum. Yabanci bir site ama basit gozukuyor. Sadece sorunum boyle cozulecek mi ona emin degilim. Nerede oturuyorsunuz ?

Mesajı Yazan: tolike
Mesaj Tarihi: 16 Mart 2019 Saat 14:09
Bende eski uyelerdenim Sefaköy deyim pp2000 var gelin halledlimh

Mesaj Tarihi: 16 Mart 2019 Saat 23:40
olur hocam cok makbule gecer. ne zaman nasil musait olursunuz ? PM gonderdim. Tesekkurler.

Mesajı Yazan: x571
Mesaj Tarihi: 17 Mart 2019 Saat 19:32
Orjinalini yazan: maximusti maximusti Yazdı:

Aldığımız minik Bluetooth lu cihazlar işe yaramıyor mu?

Mesaj Tarihi: 17 Mart 2019 Saat 22:13
malesef onlar sadece motor beyninden belirli kodlari okuyabiliyor o kadar. Bu lexia 3 kablosu baglanabiliyor sadece.

Mesaj Tarihi: 14 Mayıs 2019 Saat 07:04
@maximusti hocama cok tesekkur ederim. Sorun gaz pedali tanitilmasiyla cozulmustur. Buraya yazmamisim belki basina gelen olur. Gaz pedalina sonuna kadar basiyorum ama beyinde okunan deger %50 civariydi. Yani pedalin yarisini algiliyormus. Cozumu ise Sanziman bolumunden tanitilamadi. Orada gaz pedalini tanı deyince ‘ Gaz pedali taninmasina gerek duymayan yeni nesil yazilima sahip ‘ gibi bir uyari veriyor. Motor kodlama bolumunde  bir degisiklik yapip geri alip sonra kaydet deyince sonunda yapmaniz gereken bir prosedur listesi veriyor. Araci stop edin 15 sn bekleyin sonra kontagi acin pedala sonuna kadar basin vs vs tam olarak hatirlamiyorum. Bu islemden sonra araba zipkin gibi masallah :)

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net