Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Akü sistem ilişkisi

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: Diğer Markalar
Forum Tanımlaması: Citroen, Opel, Renault vb. diğer marka araçlar
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=47819
Tarih: 19 Nisan 2024 Saat 01:18
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: Akü sistem ilişkisi
Mesajı Yazan: Diver28
Konu: Akü sistem ilişkisi
Mesaj Tarihi: 06 Mart 2019 Saat 00:59
Merhaba arkadaşlar aracımda yaşadığim bir sorunu paylaşmak istiyorum.Yolda seyir halinde iken arac ideal devir sayilarinda vites küçültmemeye gaza bastığimda hızlanmama durumu yaşatti bize.araci kenara çekip kapattım.tekrar açtım bu sefer araç hareket etmedi ekranda vites sayısini görüyorum herhangi bir arıza ışığı yanmadi servisi aradım usta akü kutup başını söküp 5 dakika sonra takmami istedi dedigi gibi yaptım hiçbirsey olmamış gibi yoluma devam ettim böyle bir durum daha önce hic yaşamamıştım.O gün servise uğradım usta akü iyi dedi ama bu sorunun vites aksiyonerinden kaynaklı olabileceğini söyledi tekrarlaması durumunda aracı ameliyathaneye alacaklarını söylediler.Aracim 1.4 16v yarı otomatik sensodrive.Merak ettiğim eğer aksiyonerde sorun varsa vites değiştirmelerde her zaman sorun olması gerekmez mi yok değilse akü ile ilişkisi nedir pek anlamadım??Kıymetli yorumlarınız için şimdiden cok teşekkür ederim.

Cevaplar:
Mesajı Yazan: sonerkyl
Mesaj Tarihi: 06 Mart 2019 Saat 15:02
Hocam muhtemelen elektriksel bir sorun vardır oksitlenme - kablolarda kopukluk vs. gibi kısa devre yaptıysa araç kendini korumaya almıştır. Akü kutup başını sökünce sistem otomatik olarak resetleme yaptıgı için problem yokmuş gibi düzelmiştir. Aracın voltaj değerlerini hem ronlantide hemde yükte iken (klima-farlar vs. açık) kontrol edildimi.

-------------
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.

Mesaj Tarihi: 06 Mart 2019 Saat 16:38
Tesekkür ederim akü değerine baktılar %88 çıktı.Bilgisayara bağlayıp bir tesbit yapmadılar.

Mesaj Tarihi: 06 Mart 2019 Saat 17:31
peki hocam orjinal cihazla mı baktılar yoksa universal bir arıza tesbit cihazı ile mi baktılar. 

-------------
Peugeot 106 1.4 (1997)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)

Mesaj Tarihi: 06 Mart 2019 Saat 18:21
Aracın orjinal teybini söktürüp mp3 çalar taktırmıştım 1.5 ay önce acaba bir kabloyu yanlışmı bagladılar ondan olabilir mi acaba?

Mesaj Tarihi: 07 Mart 2019 Saat 09:34
olabilir hocam yanlış bağlatı sebebi ile aracın elektrik tesisatını yakanlar bile oluyor. basit gibi görünsede önemli bir konu. genel kestikleri kabloları elektrik bantı ile yaparlar ama bu tip işlemlerde özellikle yeni nesil araçlarda (elektronik sistemli) ısıyla daralan makaron kullanılmasını her zaman tavsiye ederim. 

-------------
Peugeot 106 1.4 (1997)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)

Mesaj Tarihi: 07 Mart 2019 Saat 11:26
Cok teşekkürler benden ondan kuşkulanıyorum nasip olursa yarın bir elektrikçiye götürecem sonucu paylaşırım.

Mesaj Tarihi: 12 Mart 2019 Saat 17:14
Orjinalini yazan: Diver28 Diver28 Yazdı:

Cok teşekkürler benden ondan kuşkulanıyorum nasip olursa yarın bir elektrikçiye götürecem sonucu paylaşırım.
Yolda kaldim cekici ile aracı ustaya götürdüm.Fren sistemi arızasi çıktı.sol tarafa hidrolik beslemesi olmamış balata diske yapışmış durumda idi.Ayrıca Abs beyninde problem vardı.Fren merkezi de değişecek umarim sorun çözülür Allah beterinden korusun.

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net