Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

LPG DE YASADIGIM SORUN

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: 306
Forum Tanımlaması: 306, 1993'ten 2002'ye 309'u değiştiren küçük bir aile otomobilidir, ancak 2001'de 307 ile değiştirilmiştir.
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=47667
Tarih: 27 Nisan 2024 Saat 12:21
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: LPG DE YASADIGIM SORUN
Mesajı Yazan: Ayktycdg
Konu: LPG DE YASADIGIM SORUN
Mesaj Tarihi: 04 Şubat 2019 Saat 12:16
Merhaba arkadaslar peguat 306 Xn 1.6 1998 model bezin lpg aracim var araci 2011 yilinda aldim ve ozamandan beri lpgde sorun yasamadim gecen yil yolda giderken lpg hata verdi kendi kendine rolanti ayarini yirmi devire cikartti ustaya goturdum duzeltmeye calistilar beyin arizali regulator arizali herkes birsey dedi duzen tutmadi bende lpgyi sifirladim gecen yil 7. Ayda atiker marka son sistem taktirdim su 3 4 aydir bundada sorun var gaza basinca lpgde araba yigilma yapiyor lpgciye goturuyorum enjektordeki memeleri degistiriyor biraz duzeliyor ancak bu seferde rolanti duzen tutmuyot surekli alip veriyor duzenleyemiyor benzinde boyle bir skinti yok lpg ustasi benzinde duzgun calismiyor diyor gecen tam 4 defa tup ayarina gittim artik biktim en lpg ustasiyla nizaha kalacaz konu hakkinda yardimci olacak varmi yardimci olursaniz sevinirim iyi gunler.

Cevaplar:
Mesajı Yazan: sonerkyl
Mesaj Tarihi: 04 Şubat 2019 Saat 15:31
hocam büyük ihtimal lpg sisteminde sıkıntı çoğu usta yaptıgı yanlışı kabul etmiyor malesef. eğer dediğiniz gibi benzinde sıkıntı yoksa lpg sisteminde bir montaj hatası ihtimali yüksek. birde aracın bujileri ve bobin hiç kontrol edildimi. bu parçalar arızalı olsada benzinde hissedemiyorsunuz bazen. birde ek olarak gaz kelebeği temizliği ve rolanti senrörü kontrol edildimi.

-------------
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.

Mesajı Yazan: Ayktycdg
Mesaj Tarihi: 04 Şubat 2019 Saat 15:46
Lpg benzinde sorun var dediginde araci tekrar goturdum bujiler, enjektorleri, gaz kelebegi atesleme hepsini kontrol ettirdim hatta bir muddet benzinde kullandim kontrol amacli sıkınti yasamadim lpg ye gecince arac gitmemek icin direniyor surekli lpg ayari lpgnin meme degisimi yapiliyor ayar yapip gonderiyor biraz duzeliyor bir kac gun sonra eski duzenine donuyor bununla ilgili ne yapabilirim artik bende bulamiyorum.

Mesajı Yazan: Karacocuk24
Mesaj Tarihi: 05 Şubat 2019 Saat 22:11
Orjinalini yazan: Ayktycdg Ayktycdg Yazdı:

Lpg benzinde sorun var dediginde araci tekrar goturdum bujiler, enjektorleri, gaz kelebegi atesleme hepsini kontrol ettirdim hatta bir muddet benzinde kullandim kontrol amacli sıkınti yasamadim lpg ye gecince arac gitmemek icin direniyor surekli lpg ayari lpgnin meme degisimi yapiliyor ayar yapip gonderiyor biraz duzeliyor bir kac gun sonra eski duzenine donuyor bununla ilgili ne yapabilirim artik bende bulamiyorum.
kardesim bu lpg cok guzel birsey ancak iyi ustaya denk gelirsen seninki biraz sorunlu bir ustaya denk gelmis pejo citroen grubu araclarin lpg sistemi uyumu hassasdir her ustanin harci degildir desem yanlis olmaz atikerin merkezini arayip sikayetinizi bildirin belki daha ilgili olabilirler 

Mesajı Yazan: ismailkaya
Mesaj Tarihi: 07 Şubat 2019 Saat 10:02
peugeot grubu bazı araçlar lpg de düzen tutmuyor heleki 1.4 16 v 90 bg. gücünde olan araçlar bunun nedeni motorun çalışma prensibi tamamen benzine göre üretilmiş sanırım belli aylara göre motor çalışma prensibini otomatik değiştiriyor buda lpg yi etkiliyor buda araçta stop etme performans düşüklüğü veya rolanti dalgalanmasına neden oluyor neyse gelelim senin soruna sen aracını en iyisi aracını tekrardan yazılım güncellemesini yaptır. biraz kullan sonrada lpg yazılımını güncellettir.  LPG yazılımını güncellettireceğin ustaya bu aracı yolda hareket halindeyken güncelleye bilirmiyiz diye sor yapabiliyorlarsa öyle yaptır derim birde aracında kırık hava hortumu varsa buna yama yapıldıysa yapılan yama hava akışını etkiliyorsa böyle sorunlarla karşılaşabilirsin 

-------------
KÖTÜ İNSANLARIN HER YERDE OLMASININ TEK SEBEBİ İYİ İNSANLARIN HİÇBİRŞEY YAPMAMASINDANDIR.

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net