Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Araç bütün fonksiyonları aynı anda arıza veriyor

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: 407
Forum Tanımlaması: Peugeot 407, 2005'ten 2011'e kadar üretilen 406 serisinin yenilenmiş hali geniş bir aile otomobilidir.
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=47536
Tarih: 27 Nisan 2024 Saat 12:38
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: Araç bütün fonksiyonları aynı anda arıza veriyor
Mesajı Yazan: emrermis
Konu: Araç bütün fonksiyonları aynı anda arıza veriyor
Mesaj Tarihi: 04 Ocak 2019 Saat 00:28
merhaba arkadaşlar 2006 407 2.0 otomatik lpg 170bin kmde aracım hiç bir sounu yokken birden bire garip arızaların içinde buldu kendini. Aracı akşam park ettim hiçbirşey yoktu sabah çalıştırıp ısınmasını bekliyordum farlar açıktı çakar yapar gibi yanıp sönmeye başladılar hızlanıyor ve duruyor, göstergede PRND arızası gösteriyor ama gidişinde vites değişiminde hiç bir sorun görünmüyor. Silecekler 3-5 dk sonra kendiliğinden çalışıyor 1kademe hızında ve hiçbir şekilde müdahale edilmiyor ne duruyor ne başka kademeye geçiyor nede cam suyu veriyor. Klima/kalorifer açık olmasına rağmen birden duruyor tamamen. Korna çalışmıyor. Farlara hiçbir müdahale yapılmıyor. Ama teyp sorunsuz çalışıyor. Bunlar bazen 2-3 km içinde bazen 100-200metre içinde başlıyor arızaya sonra birden herşey düzeliyor sonra tekrar başlıyor garip bir arıza. Silecekler arıza verdiği sırada aracı stop edip kapıları kitlesemde durmuyor. Akü kutup başını söküp takınca herşey normalde dönüyor çalıştırıp biraz yol yapınca herşey tekrar arıza veriyor. Elektirikçiye götürdüğümde sigorta kutusu arızalıdır dedi yeni kutu bulamadığımız bulduklarımızda 1000tl üstü fiyat istediği için alamadım o an sigorta kutusunu tamir etti usta ama yine değişen birşey olmadı değişmeli dedi. Sizce bu arızanın nedeni nedir başına gelmiş duymuş olan varmı aranızda. Bu arada araç executive premium modeli mercek farlar var beyaz yanıyor sanırım zenon ama orjinal hali o diye biliyorum .

Cevaplar:
Mesajı Yazan: GökhaN
Mesaj Tarihi: 04 Ocak 2019 Saat 09:59
sen önce aracı bir beyinciye göster ümraniyede fatih sultan mehmet sanayide reşit bakır diye bir beyinci vardı ona bir baktır söylemesi lazım ne var ne yok

-------------
106->206->208->207->301->308->3008

Peugeot Yedek Parça -> https://www.pejo.com.tr" rel="nofollow - www.pejo.com.tr

Mesaj Tarihi: 05 Ocak 2019 Saat 00:32
onada gösterdim aracı 3 ayrı ustada sigorta tablası değişecek dedi. İşin komik yanı koca sanayide sigorta tablası bulamadık internette satan yerler var 1300tl istiyor sıfırına, çıkma satanlarda 700tl istiyor arayışyatım hala 

Mesaj Tarihi: 16 Ocak 2019 Saat 02:47
arkadaşlar sorun çözüldü. Bütün sorun zenonlardan kaynaklanıyormuş, ben aracı aldığımda zenon vardı orjinali öyle sanıyordum fakat sonradan yapılmış. 407 lerin neredeyse hepsinde bu zenon olayı dert açıyor başa. Sorunu birçok ustaya gösterdiğimde sigorta kutusu değişecek denildi fakat kutu bulamadığımız için yaptıramadım, bir süre sonra sol far söndü kendiliğinden arızalarda gitti bende bu far olayına yönelip araştırma yapınca olayın zenondan kaynaklandığı ortaya çıktı. Neyseki silecek motorunu yakmadan farkettim bunu yoksa yine güzel bir maliyet çıkacaktı bana

Mesajı Yazan: 27BEN80
Mesaj Tarihi: 16 Ocak 2019 Saat 03:30
geçmiş olsun araçlara sonradan eklenen parcalar bu sıkıntılara sebep oluyor 

-------------
BARAN

Mesaj Tarihi: 18 Ocak 2019 Saat 00:07
arıza tekrar etti yine sorun zenonlardan değilmiş. Zaten zenonların sonradan takılmadığını farkettik orjinal zenonlarmış boş yere söktük zenonları yerine led taktık. Bugün sanayide 6-7 tane sigorta kutusu denedik düzelmedi en son kendi kutumuzu tamire verdik tamir olurmu tutarmı oda belli değil 2 güne haber gelecek deneyeceğiz. Ne biçim bir arıza anlamadım, prnd şanzıman arızası gösteriyor araç ekranda bilgisayara bağladık arıza görünmüyor, şanzımancıya götürdük baktı etti bilgisayara oda bağladı ondada bir arıza görünmedi ki zaten şanzımanda bir sıkıntı yok gidişte kalkışta falan. Bu arıza her nerden kaynaklanıyorsa herşeyi etkiledi bir çözüm bulabilirsem paylaşacağım yine. Çok sevdiğim aracımdan soğutmaya başladı beni bu iş iyice zenonlarda boşa çıktı durduk yere

Mesajı Yazan: sonerkyl
Mesaj Tarihi: 18 Ocak 2019 Saat 09:57
hocam muhtemel sorun elektrik kablolarında birinde kısa devre olması birde aracın elektrik şase bağlantılarını kontrol edin derim. 

-------------
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.

Mesajı Yazan: Murat01
Mesaj Tarihi: 18 Ocak 2019 Saat 23:18
Bsi beyni arızası bu benim başıma da geldi servisde değişti çıkma 1500tl masraf gitti 6ay garantili 

Mesajı Yazan: ismailkaya
Mesaj Tarihi: 20 Ocak 2019 Saat 10:47
iyi bir elektrikçiye git böyle bir sorunum var de şarj dinomosundan kaynaklanır mı diye sor bi baktır derim şarj dinomasına 

-------------
KÖTÜ İNSANLARIN HER YERDE OLMASININ TEK SEBEBİ İYİ İNSANLARIN HİÇBİRŞEY YAPMAMASINDANDIR.

Mesajı Yazan: atasen
Mesaj Tarihi: 20 Ocak 2019 Saat 13:13
benim 2004 model 307'de, sonradan taktırdığım ve yaklaşık 6 sene sorunsuz şekilde kullandığım audio marka mp3 player'ın (sdcard, usb stick, aux in girişi olan kutulardan) arızalanması bu tür bir soruna neden olmuştu. bunu farkedene kadar;
bostancı sanayide iyi bilinen bir peugeot ustasında,
konjektör değiştirdiler, neymiş efendim aşırı besleme yapıyormuş.
bişey değişmeyince:  eski konjektör aşırı besleme yapmış beyine zarar vermiş. ya da beyine su gitmiş kısa devre yapıyo olabilirmiş. beyine bakmak lazım. Fiyat? 500-1500 arası olabilir, ama beli de olmaz...
Bunları yaptırmadım, yenibosnada bi beyinci :-) elektrikçi buldum, sorunsuz olduğuna emin oldukları bir beyin taktılar sorun aynı, gösterge panelini değiştirdiler sorun aynı. sonunda bahsettiğim mp3 playerı farkettiler, onu çıkartınca sorun çözüldü.

Mesaj Tarihi: 21 Ocak 2019 Saat 16:58
bıraktım arara ümraniyede beyinciye sigorta kutusundan olmadığını anladık şimdilik. Bsi beynine bakacak şase mi var bakılacak birkaçgün sonra anlaşılır ne olduğu. Sorun hallolursa buradan yazacağım yine neymiş diye.

Mesajı Yazan: Crayzmetin
Mesaj Tarihi: 21 Ocak 2019 Saat 17:52

Orjinalini yazan: emrermis emrermis Yazdı:

bıraktım arara ümraniyede beyinciye sigorta kutusundan olmadığını anladık şimdilik. Bsi beynine bakacak şase mi var bakılacak birkaçgün sonra anlaşılır ne olduğu. Sorun hallolursa buradan yazacağım yine neymiş diye.

İlk okuduğumda kesin xenondan demiştim sonra xenonları söktüm deyince tahatladım fakat onları değiştirdikten sonra led xenon takmışsın. Bazı yerlerde led ampullerinde bsi beyninin kafasını karıştırdığını ve araçta problem çıkarttığını bizzat okudum. Facebook ve whatsapp grubu olarak bende aracın sarı ampullerinden rahatsızım ve led xenon taktıracağımı söylemiştim. Kalitesiz takılan ledler araçta silecek motorunu yakması ve değişik arızalara yol açacağı söylendiği Ve bizzat problem yaşayan kişilerden bunun teyidini aldığım için taktırmadım. Bunlar yerine halojenli osram 130 fazla ılık veren ampuller bakıyorum. 

Ben farları normal ampule döndürüp bir süre test etmeni tavsiye ederim. Şuan için deneyeceğin en az maliyetli yöntem olur. Birşey kaybetmezsin. Led lerden çok şikayet edeni duydum. Fakat enteresan biçimde prpblem yaşamayanda kişiler duydum fakat bunların sayısı çok çok daha az. 

Mesajı Yazan: Crayzmetin
Mesaj Tarihi: 21 Ocak 2019 Saat 17:53
Bu arada benim aracın orjinalinde de xenon olduğunu kazafan sonra çalma xenon takıldığını ve bundan sonra aracın bsi beynini yaktığını yekrar sarı ampule döndüğünü satın aldığım kişi söylemişti bana.

Mesajı Yazan: ismailkaya
Mesaj Tarihi: 23 Ocak 2019 Saat 23:22
çok merak ediyorum arızayı nereden bulacaklar bakalım

-------------
KÖTÜ İNSANLARIN HER YERDE OLMASININ TEK SEBEBİ İYİ İNSANLARIN HİÇBİRŞEY YAPMAMASINDANDIR.

Mesaj Tarihi: 24 Ocak 2019 Saat 18:25
arkadaşlar sonunda düzeldi sanırım araç. Sorun bobinden çıktı. Bobin arızalanıp beyine zarar verim sigorta kutusunuda bozmuş çıkma sigorta kutusu ve bobin alıp yaptık aracı ve bsi beynide tamir edildi.
Boş yere aracın zenonlarını söküp led laktık zenon ampülleri ve ampülün takıldığı kırmızı iki tane duy gibi küçük kutu elimde kaldı. Bununla beraber şanzıman konum sensörümü konum kolumudur nedir oda arızalanmıştı fakat yaptırmadım bütçeden dolayı ekranda prnd arızası veriyor fakat şanzımanda fiziksel olarak bir arıza sorun yok.
Bu arızanın bana maliyeti 1100tl tuttu ve zenonları söküp lede çevirme işide 400tl ye maloldu.
Bsi beyni tamir edildi
Çıkma sigorta kutusu takıldı
Çıkma bobin takıldı
Zenondan lede geçiş yapıldı
Toplam 1600tl.
Bununla beraber bagaj amortisörlerini değiştirip amortisörlere 20-76kalıp yayı taktım kumandadan ve bagaj tuşundan basınca kendisi kalkıyor bagajın. Buda 50tl 2tane amortisör, 28tl mavi kalıp yayı fiyatı tuttu kendim taktım basit bir montajı var. 407ile ilgili baya bilgi sahibi oldum sayılır sorularınız olursa elimden geldikçe yardımcı olmaya çalışırım.
Bu arada elimde kalan zenon ampüller ve duylarını satmak istesem para edermi?

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net