Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

2017 partner tepee allure amortisör sistemi ?

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: Partner Tepee
Forum Tanımlaması: Peugeot Partner Tepee araçlarınız hakkındaki tüm arızalar ve çözümlerini paylaşabilirsiniz
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=47297
Tarih: 20 Nisan 2024 Saat 07:30
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: 2017 partner tepee allure amortisör sistemi ?
Mesajı Yazan: tatarogul
Konu: 2017 partner tepee allure amortisör sistemi ?
Mesaj Tarihi: 05 Kasım 2018 Saat 21:01
Merhaba 
Ben 6 yıl citroen berlingo kullandım. 2011 model aracımdan çok memnundum. Peugeot 0cak 2018 de ticari kampanyasını uygun buldum  arabayı yenilemek istedim . Bu defa "partner tepee allure" modelini tercih ettim. 
aracı donanım açısından çok yeterli buldum.  Fakat ! ? 
  1-Süspansiyon sistemi beni şaşırttı .!   çok sert ...  (daha önceki aracım berlingo da çok yumşak idı. otomobil gibiydi.) Servisine götürdüm bu normal dedi neye göre değerlendirme yapıyorları bilmiyorum.! esneme absorbe özelliği çok zayıf geliyor bana .! en ufacık hız kesici kasisler de zıplatıyor. (tekerlek havaları ön kapı kilit üzerindeki değerlere göredir. fazla veya eksik değildir)
 2- yakıt tüketim  miktarı:  şehir içi 7.3 ile 7.8 e (100 km de) kadar çıkıyor. şehir dışı 95-100 km arası hızda(100 km de) 5,5 - 6 litreye  kadar çıkıyor.  Oysa 2011 model berlingo  iseşehir içi 6.3 ile 6.8 e (100 km de)  şehir dışı 95-100 km arası hızda(100 km de) 4.8 - 5.5 litre yakıt tüketiyordu.  
Ben yakıt farklılığına o kadar takmıyorum. Fakat amortisör sisteminin rahatlığı konfor demektir . Bu durum beni bu araçtan soğutuyor.   
Aynı modeli kullanan arkadaşlar; fikir ve bildirimlerini  yazabilirse mutlu olurum. Hepinize selamlar.

Cevaplar:
Mesajı Yazan: GökhaN
Mesaj Tarihi: 06 Kasım 2018 Saat 09:21
Merhaba,

Aracın hayırlı olsun. Genel olarak Peugeot' ların süspansiyon sistemi serttir neredeyse bütün serileri kullandım ama yumuşak olanı görmedim. 

Yapabileceğin şeylerde genelde lastik havalarını 32 psi yaptır daha yüksek olmasın birde lastikler Michelin değilse onu michelin yap yumuşak olsun bu kadar.

Yakıt tüketiminde genel itibariyle normal aracın kaç bin km de oldu

-------------
106->206->208->207->301->308->3008

Peugeot Yedek Parça -> https://www.pejo.com.tr" rel="nofollow - www.pejo.com.tr

Mesajı Yazan: dijital elektirik
Mesaj Tarihi: 15 Şubat 2019 Saat 11:49
selam bende geçen hafta 2009 model kangomu sattım 2017 model 25 bin kmde tepe aktiv aldım araç amortisör sistemi dısında harika ama yaw arkadaş bu ne sertlikdir yolda ufacık taşı bile hissediyoruz yokmudur bunun bi çözümü??

Mesajı Yazan: Frt-Aydin
Mesaj Tarihi: 15 Şubat 2019 Saat 15:46
çözümü paraya kıyıp yumusak lastik alıp

radyoya biraz ses vererek yola devam etmek ;)

Mesaj Tarihi: 16 Şubat 2019 Saat 09:03
lastik çözse keşke lastigin yetecegini sanmıyorum acaba amortisörleri degiştirsek arabanın yoltutusunu bozarmıyızki ?

Mesaj Tarihi: 16 Şubat 2019 Saat 09:44
yine orjinallerini almak zorundasınız ve sonuc bisüre sonra yine ayni olacak

Mesaj Tarihi: 16 Şubat 2019 Saat 10:23
on yıl önce bi kartalım vardı ivedik sanyide bi amaortisör cüye arabanın helezonlarına dokunmadan özel amortisör yaptırıp alçaltmıştım aracı orjinal amortisör degilde acaba otarz bi amortisör le çözülürmü mutlaka yumusar araç   fakat yerden yuksek bi araba partner tepe buseferde arabayı yolda tutamayız diye korkuyorum neyse sanayi tarafına bi gittigimde bi araştırayım bakalım amortisörcü usatalar neder bu konuda

Mesaj Tarihi: 16 Şubat 2019 Saat 12:18
ben olsam elletmem basına daha fazla iş alabilirsin kartal dediğin kara düzen bi araç en nihayetinde 

Mesajı Yazan: Berkozturk
Mesaj Tarihi: 27 Kasım 2020 Saat 05:20
Orjinalini yazan: dijital elektirik dijital elektirik Yazdı:

selam bende geçen hafta 2009 model kangomu sattım 2017 model 25 bin kmde tepe aktiv aldım araç amortisör sistemi dısında harika ama yaw arkadaş bu ne sertlikdir yolda ufacık taşı bile hissediyoruz yokmudur bunun bi çözümü??

Çözümü partnere uyumlu kaliteli bir amörtisör markasi ve absorbesi daha yumuşak bir yay tercihi ile upgrade etmek. Oem amörtisörlerinden şikayetci olduğum kadar sanırım hiç bir şeyinden şikayetci olmadım bu araçlarin. Sırasıyla 2013 - 2015 - ve 2019 model üç Partner aracım oldu malesef çok ufak bir adim bile ilerleme katedemediler bu segmentte..

Mesaj Tarihi: 27 Kasım 2020 Saat 09:14
çok ugraştım bende ama çözüm bulamadım en sonunda sattım 2016 berlingo multi space aldım arasında çok çok çok fark var amortisör açıosından ikiside aynı araç nasıl bu kadar far olur aklı almıyor insanın .şu anda  çok menmunum araçdan

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net