Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

"Double Dın Multimedya"

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: 307
Forum Tanımlaması: Peugeot 307, 2001-2008 yılları arası üretilen küçük bir aile otomobilidir. 2002'de Yılın Avrupalı ​​Otomobili ödülü almıştır
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=46699
Tarih: 27 Nisan 2024 Saat 07:53
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: "Double Dın Multimedya"
Mesajı Yazan: Ertanbur
Konu: "Double Dın Multimedya"
Mesaj Tarihi: 19 Haziran 2018 Saat 17:15
307'lerdeki CD çalar ile CD değiştiricinin yuvalarına "7 inch Double Dın Multimedya" takılabilir mi? Ya da yol bilgisayarının olduğu yere uygulanabilir mi? Bir takım yurtdışı internet sayfalarında bunun yapıldığını gördüm ancak ayrıntılarını ve inceliklerini bilemiyorum. Ekran soluk bir işe yaramıyor zaten...

Not: Tırnak içinde yazdığım İngilizce terimlerin Türkçe karşılığını bulamadım    

-------------
"İnsan kıyafetiyle karşılanır, ilmiyle ağırlanır ve edebiyle uğurlanır"

Cevaplar:
Mesajı Yazan: Ahmet Bektaş
Mesaj Tarihi: 19 Haziran 2018 Saat 21:43
207 lere navitech marka takılıyor koldan da kumandası çalışıyor ama 307 lere takılırmı araştırmak lazım 

Mesajı Yazan: maximusti
Mesaj Tarihi: 20 Haziran 2018 Saat 01:30
307 lerede Orjinal teyp ve cd changerı söküp, uygun çerçeve ile dounle din teyp takıp kullanabilirsiniz.
Fakat bazı 307 lerde orjinal teyibi sökünce yol bilgisayarı çalışmıyor, onun denenmesi ve sizin araçta da varsa eğer aynı durum göğüs içine, torpidoya yada başka bir yere orjinal teyibide takılı şekilde bırakmanız gerekebilir..

Türkçesi de "double din" :) artık türkçeleşmiş bir kelime 

-------------
Fazla Yakan Araba Yoktur... LPG Pahalıdır, Mazot Pahalıdır, Benzin Çok Daha Pahalıdır...

Mesajı Yazan: Gokcesel
Mesaj Tarihi: 20 Haziran 2018 Saat 15:35
Evet cd ve changer'ı söküp takabilirsiniz hocam. Direksiyon kumandası ve ekranınız C tipi ekransa, ekran bilgilerinin ayarını yapamazsınız orijinal teyp gerekli onun için. 

Yurt dışında ve Türkiye'de nadir olan 307 için RT 3 sistemi var, yol bilgisayarı ekranın oraya multimedya ekranı takılıyor. 

Mesaj Tarihi: 20 Haziran 2018 Saat 22:17
Orjinalini yazan: maximusti maximusti Yazdı:

307 lerede Orjinal teyp ve cd changerı söküp, uygun çerçeve ile dounle din teyp takıp kullanabilirsiniz.
Fakat bazı 307 lerde orjinal teyibi sökünce yol bilgisayarı çalışmıyor, onun denenmesi ve sizin araçta da varsa eğer aynı durum göğüs içine, torpidoya yada başka bir yere orjinal teyibide takılı şekilde bırakmanız gerekebilir..

Türkçesi de "double din" :) artık türkçeleşmiş bir kelime 

Çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için. Dediğim gibi yol bilgisayarı ekranı soluk zaten çalışmasa da olur. Ancak yol bilgisayarı çalışmadığında arıza tespit sistemi de devre dışı kalıyorsa takmak anlamsız olur herhalde. " Double dingillik" yapmamalı değil mi:)

-------------

Mesaj Tarihi: 20 Haziran 2018 Saat 22:30
Orjinalini yazan: Gokcesel Gokcesel Yazdı:

Evet cd ve changer'ı söküp takabilirsiniz hocam. Direksiyon kumandası ve ekranınız C tipi ekransa, ekran bilgilerinin ayarını yapamazsınız orijinal teyp gerekli onun için. 

Yurt dışında ve Türkiye'de nadir olan 307 için RT 3 sistemi var, yol bilgisayarı ekranın oraya multimedya ekranı takılıyor. 

Çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için. Direksiyon kumandası ve ekranın tipini bilemiyorum. Çok da önemli değil kullanamıyorum zaten. Arabayı aldığım arkadaş CD değiştiriciyi söküp onun yerine mini ekranlı bir teyp takmış geri görüş kamerasını da ona bağlamış ancak radyoları hafızaya almıyor, kontağı kapatıp açınca kendini sıfırlıyor. Kullanışsız yani.

-------------

Mesajı Yazan: maximusti
Mesaj Tarihi: 20 Haziran 2018 Saat 23:45
Orjinalini yazan: Ertanbur Ertanbur Yazdı:

Çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için. Direksiyon kumandası ve ekranın tipini bilemiyorum. Çok da önemli değil kullanamıyorum zaten. Arabayı aldığım arkadaş CD değiştiriciyi söküp onun yerine mini ekranlı bir teyp takmış geri görüş kamerasını da ona bağlamış ancak radyoları hafızaya almıyor, kontağı kapatıp açınca kendini sıfırlıyor. Kullanışsız yani.

Radyo hafıza olayının beş dakikalık işi var, teyibi yerinden çekin, sarı ve kırmızı renkli kabloları yer değiştirin sorun çözülür.
O şekilde deneyip ondan sonra karar verin bence.
Double din teylerden oem özellikli diye geçenlerini alırsanız direksiyon kumandasını kullanabilirsiniz. 
Yol bilgisayarı da zaten kullanmıyormuşsunuz, sorununuz olmaz.

-------------
Fazla Yakan Araba Yoktur... LPG Pahalıdır, Mazot Pahalıdır, Benzin Çok Daha Pahalıdır...

Mesaj Tarihi: 21 Haziran 2018 Saat 00:28
Orjinalini yazan: maximusti maximusti Yazdı:

Orjinalini yazan: Ertanbur Ertanbur Yazdı:

Radyo hafıza olayının beş dakikalık işi var, teyibi yerinden çekin, sarı ve kırmızı renkli kabloları yer değiştirin sorun çözülür.
O şekilde deneyip ondan sonra karar verin bence.
Double din teylerden oem özellikli diye geçenlerini alırsanız direksiyon kumandasını kullanabilirsiniz. 
Yol bilgisayarı da zaten kullanmıyormuşsunuz, sorununuz olmaz.

Verdiğiniz ayrıntılı bilgilerle beni aydınlattığınız için çok teşekkür ederim. Öncelikle kabloların yerini değiştiricem. Olumlu sonuç alırsam bu şekilde kullanırım. Eksik olmayın. Kazasız belasız sürüşler dilerim.

-------------

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net