Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

508 isofix

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: 508 (2011-2018)
Forum Tanımlaması: Peugeot 508 'in 2011'de üretimine başlanmış 2018 sonrasında yeni versiyonu çıkmıştır.
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=46381
Tarih: 20 Nisan 2024 Saat 03:42
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: 508 isofix
Mesajı Yazan: iaxuna
Konu: 508 isofix
Mesaj Tarihi: 20 Nisan 2018 Saat 11:05
Merhabalar arkadaşlar,
Aranıza katılalı aşagı yukarı 5 ay oldu ama bir sorunla henüz karşılaştım ve burada paylaşmak istedim. 
2012 model 508 benzinli sahibiyim, araç otomatik allure model. Henüz 40.000 km de. Şu ana kadar araçtan çok memnunum ve hiçbir sorun yaşamadım. Bana tek eksiği, müzik sisteminde bas azlığı geldiği için kendinden anfili ufak bir bas alarak o sorunu çözdüm.
Aracı almamdaki sebep, büyük bir araç oluşu ve muadillerine göre aksesuar çokluğu ve fiyat düşüklüğü oldu. Ailemize yeni bir üye katıldığı için 6 ay önce, şimdi çocuk koltuğu aldık ve onu arka koltuğa monte ettik. Ancak isofix kancaları çok yukarıda. Dolayısı ile cocuk koltuğu ile araç koltuğu arasında yaklaşık 10 cm lik bir boşluk var. Kemer ile takılan koltukları henüz tercih edemiyorum çünkü bebek 15 aylık olana kadar ters seyehat etmesi lazım, kemerle takılan çocuk koltukları ise 360 derece dönmediği için buna müsade etmiyor. Şu anda koltuk 10 cm havada olduğu için altındaki boşluktan kaynaklı olarak çukurlarda ve tümseklerde alttan destek alamadığı için fazla sallanıyor. Altını besleyerek minder, kitap gibi şeyler koyarak bunu desteklerim bu çok sorun değil ama Allah korusun bir kaza anında çocuğun olması gereken yükseklikten daha yukarıda olması, daha büyük sorunlar oluşmasına sebep olmaz mı? 

Yetkili servise giderek konuyu danıştım ancak bu modellerde isofixin bu şekilde üretildiğini, daha sonraki modellerde olması gereken yere alındığını belirttiler. Konu ile ilgili bir çözüm önerisi istediğimde ise yardımcı olamadılar. Buna benzer bir sorun yaşayan oldu mu acaba aranızda ? 

Cevaplar:
Mesajı Yazan: GökhaN
Mesaj Tarihi: 20 Nisan 2018 Saat 14:37
ben 207 den itibaren 3008 e kadar tüm araçarda isofix kullandım öyle bir sorun olmadı ama 3008 de isofix demiri biraz yukarıda diye söyleniyorum bende takıp çıkarması zor oluyor. koltuk farklı takıncada aynı bosluk oluyormu belki cocuk biraz daha büyüyünce aynı aracı kullanırsan koltuk değişince bu sorunun azalabilir

-------------
106->206->208->207->301->308->3008

Peugeot Yedek Parça -> https://www.pejo.com.tr" rel="nofollow - www.pejo.com.tr

Mesaj Tarihi: 20 Nisan 2018 Saat 14:59
3 tane farklı koltukla denedim sonuç hep aynı, kancalar yukarıda oldugu için ve tüm koltuklar kancalar en altta olacak şekilde tasarlandığı için her markada boşluk kalıyor...

Mesajı Yazan: GökhaN
Mesaj Tarihi: 20 Nisan 2018 Saat 15:04
Orjinalini yazan: iaxuna iaxuna Yazdı:

3 tane farklı koltukla denedim sonuç hep aynı, kancalar yukarıda oldugu için ve tüm koltuklar kancalar en altta olacak şekilde tasarlandığı için her markada boşluk kalıyor...

o zaman şuan yapacak birşey yok şuan benimkide biraz yukarıda ama cocuk 15 kg ya yaklastı o yüzden pek yerinden oynamıyor koltukta ağır britax römer trifix gr1 kullanıyoruz büyük koltuga gecince tavsiye ederim.

-------------
106->206->208->207->301->308->3008

Peugeot Yedek Parça -> https://www.pejo.com.tr" rel="nofollow - www.pejo.com.tr

Mesaj Tarihi: 20 Nisan 2018 Saat 17:05
altını destekleyerek sallantıyı keserim o çok onemli değil de, Allah korusun kaza anında çocuğun yukarıda olması sakat gibi geliyor bana ...

Mesajı Yazan: KILIÇ
Mesaj Tarihi: 21 Nisan 2018 Saat 11:09
Benim araçto isofix yok 2002 model palio Çocuk koltuğu isofixli aynı zamanda kendinden kemerli. İsofix demirlerini koltuğun arasına sıkıştırdım ben kendi kemeri ilede sıkıca sardım sabitledim. aracın emniyet kemerinide bir tur doladım. Koltuk zaten ağırdı şimdi yerinden kımıldamıyor hatta arabada en sağlam yer cocuk koltugu arabadan daha kaliteli :).  Bence altına minder falan Sıkıştırın cocuk koltugunuz kenarları cıkıntılı ise yanlardan gelecek darbeyi emecektir zaten. 

-------------
2011 Clio SW Gümüş
2010 207 Millesim Opsiden Siyah
2005 Opel Corsa Lila
2000 Clio sümbül Gri
2003 307 XT Lacivert
2004 Palio Go Kırmızı
2005 307 XR Gri
2006 206 Desing Kum gri
2003 c3 Kırmızı

Mesajı Yazan: pusutr
Mesaj Tarihi: 21 Nisan 2018 Saat 13:21
Orjinalini yazan: iaxuna iaxuna Yazdı:

Merhabalar arkadaşlar,....
Bana tek eksiği, müzik sisteminde bas azlığı geldiği için kendinden anfili ufak bir bas alarak o sorunu çözdüm..........

Merhaba. Ben de aynı dertten muzdaribim. Merk ettiğim konu, kendinden amfili bas elektriğini nasıl halettiniz? Aküden mi hat çektiniz? Hoperlörünüz nasıl bir şey?

Mesaj Tarihi: 21 Nisan 2018 Saat 14:34
Merhaba. Ben de aynı dertten muzdaribim. Merk ettiğim konu, kendinden amfili bas elektriğini nasıl halettiniz? Aküden mi hat çektiniz? Hoperlörünüz nasıl bir şey?
[/QUOTE]

Doğrudur elektriği direk akuden aldık kabloyla, hoparlor alpine 20 cm lik kutu için, onuda bagaja sabitledim, kendinden anfili olmasının avantajıda sofor koltugunun yanına, bası kısıp arttırmak icin kumandasının olması, böylece istediğin zaman mudahale edebiliyosun...

Mesajı Yazan: Seustun
Mesaj Tarihi: 16 Temmuz 2019 Saat 18:13
Merhaba isofixe oto koltugunu nasil takabildiniz biraz tarif edebilir misiniz cok ugrastik kancalar icerde oldugu icin bir turlu oturtamadik kullanan arkadaslar tarif edebilir mi

Mesaj Tarihi: 16 Temmuz 2019 Saat 18:14
208 model aracim

Mesajı Yazan: sonerkyl
Mesaj Tarihi: 17 Temmuz 2019 Saat 09:13
öncelikle aramıza hoşgeldiniz.hocam mevcut çocuk koltuğu üniversalmı ? bence oturması lazım birde peugeot servis box tan bağlantı şekillerine bakabilirsiniz.

-------------
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.

Mesaj Tarihi: 17 Temmuz 2019 Saat 10:13
Universal degil nuna rebl sekillerede baktik ama gucte uygulamadim oturtamiyorum belki bir tekngi vardir diye dusundum nette okuduklarimdan cogu kisi zorlanmis 

Mesajı Yazan: sonerkyl
Mesaj Tarihi: 17 Temmuz 2019 Saat 11:35
hocam sizin elinizdeki ürünün satış linki varsa göndere bilirmisiniz.

-------------
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net