Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

307 otomatik vites masrafları

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: 307
Forum Tanımlaması: Peugeot 307, 2001-2008 yılları arası üretilen küçük bir aile otomobilidir. 2002'de Yılın Avrupalı ​​Otomobili ödülü almıştır
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=46378
Tarih: 24 Nisan 2024 Saat 10:30
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: 307 otomatik vites masrafları
Mesajı Yazan: sedat2934
Konu: 307 otomatik vites masrafları
Mesaj Tarihi: 18 Nisan 2018 Saat 22:31
Arkadaslar merhaba. Aracımda otomatik vites sorunu vardı. Çok şükür selonoid valflerle hallettik.  İzmirdeki arap ustaya yaptırdım. Lakin usta bişey dedi ve arabadan soğudum.Bana 'abi otomatik vitesler ortalama 250 bin gider sonra revizyon ister revizyonda 5 bin civarı' dedi.Bu senin arabanla alakalı değil dedi. Ben otomatik vites aldığıma pişman oldum. Benim araç tiptronik denen modelden. Araba 190 binde. Sizce aracı satıp manuel vites almalımıyım. Bütün otomatik vitesler 250 bin civarinda revizyonamı girer. Fikirleriniz ve tecrubelerinizi merak ediyorum

Cevaplar:
Mesajı Yazan: GökhaN
Mesaj Tarihi: 19 Nisan 2018 Saat 09:07
bütün otomatik vitesler 250 binde revizyona girer diye birşey yok genel olarak halkımız 200 binden sonra araba alınmaz modunda oldugu için o düşünce mantıklı geliyor. Otomatik vitesin rahatlığına alışana manuel vites hep zor geliyor bence gerek yok şuan değiştirmene

-------------
106->206->208->207->301->308->3008

Peugeot Yedek Parça -> https://www.pejo.com.tr" rel="nofollow - www.pejo.com.tr

Mesajı Yazan: x571
Mesaj Tarihi: 19 Nisan 2018 Saat 10:02
Orjinalini yazan: GökhaN GökhaN Yazdı:

bütün otomatik vitesler 250 binde revizyona girer diye birşey yok genel olarak halkımız 200 binden sonra araba alınmaz modunda oldugu için o düşünce mantıklı geliyor. Otomatik vitesin rahatlığına alışana manuel vites hep zor geliyor bence gerek yok şuan değiştirmene

haksız da değiller. kültürsüzlük mü çingenlik mi cahillik mi ne dersen de.bizde bakım kültürü yok. bozulan parçalar yaptırılmıyor,yaptırılmayan parça diğerini de bozuyor. böyle böyle sorunlar birikiyor.genel olarak 150.000 de değişmesi gereken parçalar illa oluyor. bu yapılmayınca arabalar 200.000 e gelince dökülüyor. senden öncekinin yapmadığı masraf da sana kitleniyor. ben kişisel olarak ikinci elde 100.000 den büyük araba tercih etmiyorum. tercihimin sebebi de insanların bu tavrı. 

Mesaj Tarihi: 19 Nisan 2018 Saat 20:41
arkadaşlar bilgileriniz için teşekkürler.Bu siteyi seviyorum. Bilgi verenler mutlaka çıkı2yir.  Ortalama kullanılan bir pejo 250 binde revizyona girer mi. Revizyondan sonra kaç bin kilometre gider. Revizyon dan sonra tekrar revizyon mu olur yoksa şanzuman mı değişir

Mesajı Yazan: talip206
Mesaj Tarihi: 19 Nisan 2018 Saat 22:15
Km vermek çok saçma olur.  Tamamen kullanıcıyla alakalı bir durum.  Hic otomatik kullanmayan birisine versen 10 bin km de bile revizyona girebilir. Araç giderken az yaksin diye yokuş aşağı boşa alıp cart diye d ye alırsan, yokuşta park ederken sürekli yükü vitese verirsen, d ye aldım diye vitesi 3 alıp uzun yolda uzun sure 3. Viteste bagirta bagirta gidersen, daha araç durmadan cart diye r ye almayı alışkanlık haline getirirsen,  yağ değişim vaktini uzun süre geçirirsen vs. 10 bin km yi zor görürsün. 
Revizyona girdiği zaman ustasina bağlı olarak çoğu parca yenilenir. Çok uzun süre de kullanılır. Ama usta kötü ise ertesi gün bile arıza verebilir.  Aynı durumlar manuel vites için de geçerlidir.

Mesajı Yazan: onlycihan
Mesaj Tarihi: 20 Nisan 2018 Saat 09:13
benim manuel viteste çektiklerimi kimse otamatikte çekmemiştir. :) biz otomatikten korkup manuel aldık ama tamamen senden önce kullanan kişilerin insanlığını ve aracına bakımına bağlı birşey bu işler.şans kısmette var tabi

Mesaj Tarihi: 25 Nisan 2018 Saat 16:18
Arabayı kullanmaya devam edeceğim. İnşallah sorun çikarmaz bu otomatik vites.Bilgileriniz için teşekkürler arkadaşlar

Mesajı Yazan: x571
Mesaj Tarihi: 25 Nisan 2018 Saat 21:03
Orjinalini yazan: onlycihan onlycihan Yazdı:

benim manuel viteste çektiklerimi kimse otamatikte çekmemiştir. :) biz otomatikten korkup manuel aldık ama tamamen senden önce kullanan kişilerin insanlığını ve aracına bakımına bağlı birşey bu işler.şans kısmette var tabi

olay tamamen bu. senden önce insan evladı kullanmış olacak.

Mesajı Yazan: SelimK
Mesaj Tarihi: 26 Nisan 2018 Saat 13:55
Arap usta iyidir. Doğru yere gitmişsiniz. Benim sorunumuda o çözmüştü. Valfleri ve yağı değiştirdi. Kafanı takma aracında kaydırma yoksa sıkıntı olmaz. Yağ değişimini düzenli yap 30.000 km de bir değiştir. Ben öyle yapıyorum. 5 lira fazla bu max 3 lira tutar. 

Mesaj Tarihi: 27 Nisan 2018 Saat 10:47
Selenoid değişimi sonrası Aracımı zorlamak için bir sefer  bilincli olarak dengesiz kullandım. Sadece bir kere vuruntu yaptı. Otomatik vites hatası vermedi. Bu normaldir degil mi. 
Bunun dişında günlük kullanımda hiç hata almadım. Şu kaydırmayı nasıl test edeceğiz. Yokuşun eğimi kaç olacak. 

Mesajı Yazan: talip206
Mesaj Tarihi: 27 Nisan 2018 Saat 22:12
Orjinalini yazan: sedat2934 sedat2934 Yazdı:

Selenoid değişimi sonrası Aracımı zorlamak için bir sefer  bilincli olarak dengesiz kullandım. Sadece bir kere vuruntu yaptı. Otomatik vites hatası vermedi. Bu normaldir degil mi. 
Bunun dişında günlük kullanımda hiç hata almadım. Şu kaydırmayı nasıl test edeceğiz. Yokuşun eğimi kaç olacak. 
Normaldir ufak tefek vuruntulu geçiş sıkıntı oluşturmaz.  Çok kafaya takmamak gerekiyor. 
%10 altindaki yokuşlarda geriye kaçırmaması lazim. Ama şöyle bir durum var.  Lpg ve benzinde geriye kaçırma durumu fark edebiliyor. Benzinde iken aynı yokuşta kacirmazken lpgde aynı yokuşta bir miktar geri kaçırabiliyor.  Mesela ilk çalıştırmamda benzinde çalıştığı için kalkarken ayağımı  frenden çekince  bayağı ileri atılıyor. Lpgye geçince bir miktar farkediyor.

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net