Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Vuruntu ve Kar Spor ışığı ile birlikte koruma modu

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: 206
Forum Tanımlaması: Peugeot 206, 1998'den 2011'e kadar üretilen kompakt boyutlu satış rekoru kırmış bir otomobildir
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=46314
Tarih: 19 Nisan 2024 Saat 20:01
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: Vuruntu ve Kar Spor ışığı ile birlikte koruma modu
Mesajı Yazan: SelimK
Konu: Vuruntu ve Kar Spor ışığı ile birlikte koruma modu
Mesaj Tarihi: 08 Nisan 2018 Saat 18:29
Herkese iyi akşamlar, 1.6 benzinli otomatik 206cc 104.000 de, aracımın 98k da şanzıman yağını ve selenoidlerini değiştirdim kar ve spor ışıkları yakmıştı, ardından düz bir çizgi çıkmıştı ekranda, şimdi tekrar kar spor ışığı yanıp söndü ardından D de kaldı koruma moduna aldı ve 3. Vites sabit devam etti. Kapatıp açınca düzeldi fakat son 1 haftadır 2 kere oldu, vites geçişleri sartınsız sadece ilk çalıştığında 1-2 ye geçerken vuruyor ondan sonra düzeliyor. Selenoidleri ve yağı değiştirdiğim otomatik ustasına gittim pp2000 e bağladı arıza şanzımanda Yok dedi abs sensöründe arıza görünüyor dedi denedik abs çalışmadığını gördük araç bir tarafa savruluyordu abs çalıştırdığımız zaman, temizlendi takıldı bu sefer abs  çalıştı fakat bugün tekrar kar spor ışığı yaktı hareket halindeyken ve vurdu. Geri kaydırma vs yok, yetkili servis yolu gözüktü sanırım... yardımlarınızı bekliyorum. 

Cevaplar:
Mesajı Yazan: GökhaN
Mesaj Tarihi: 08 Nisan 2018 Saat 23:19
iyi bir şanzıman ustayı çözer bunuda selenoidler zarar görmüş olabilir kaç bin km oldu bu işlemi yaptıralı

-------------
106->206->208->207->301->308->3008

Peugeot Yedek Parça -> https://www.pejo.com.tr" rel="nofollow - www.pejo.com.tr

Mesaj Tarihi: 09 Nisan 2018 Saat 01:24
Çözer ama nasıl çözer hocam, 98 binde değiştirdim şimdi 104 binde yukarıda yazmıştım.Nasıl zarar görebilir anlamıyorum çok dikkat ediyorum yağını dexron3 koydurdum. Nerde hata yapmış olabilirim 

Mesajı Yazan: sonerkyl
Mesaj Tarihi: 09 Nisan 2018 Saat 08:27
selim kardeşim peki selonoidler araca tanıtıldımı bazı ustalar o işlemi atlıyor. 

-------------
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.

Mesaj Tarihi: 09 Nisan 2018 Saat 09:55
Tanıtılmalsın diye söyledim fakat tanıtmaya gerek Yok dedi herhangi birşey yapmadı abi geri dönüşü olur mu yetkili servise gidip tanıtsam ? 

Mesaj Tarihi: 09 Nisan 2018 Saat 10:11
Orjinalini yazan: SelimK SelimK Yazdı:

Tanıtılmalsın diye söyledim fakat tanıtmaya gerek Yok dedi herhangi birşey yapmadı abi geri dönüşü olur mu yetkili servise gidip tanıtsam ? 

vay arkadaş ya zaten böyle ustalar eline düştümü neden gerek yok diyorlar anlamıyorım. Bence de bir yetkili servisle görüşmen iyi olur.

-------------
Peugeot 106 1.4 (1997)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)

Mesaj Tarihi: 11 Nisan 2018 Saat 11:35
Soner abi şimdi İzmir’de Arap ustanın yanındayım, şanzıman yağını ve selenoidlerini tekrar değiştireceğiz dedi fakat selenoidi araca tanıtmaya gerek Yok dedi, orijinal parça takılmadığından yapmıştır dedi, bugün tekrar arıza verdi araç burda değiştirdikten sonra doğru yetkili servise gideceğim, işlemlerin bitmesin bekliyorum, arabada geri kaçırma Yok yokuşlarda falan sabah sadece 1 den 2 ye geçerken vurdu sonrasında 3. Vitese geçti ama sanki yarım debriyaj devam ediyormuş gibi oldu kar spor ışığı yaktı 1 km sonra 3. Vitese tsm olarak geçti. bana bir telefon numarası verirsen sana arızaların fotoğrafını çektim pp2000 den, onları atayım. Yine her ihtimale karşı selenoidi ve yağı değiştiriyorum. Ama revizyon olursa 3000 tl den aşağıya çıkamam. Tükendim gerçekten artık. Cevabını bekliyorum en kısa zamanda.. hala şanzımancının yanındayım 

Mesaj Tarihi: 11 Nisan 2018 Saat 12:02
selim kardeşim 0505 789 36 33

-------------
Peugeot 106 1.4 (1997)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)

Mesaj Tarihi: 12 Nisan 2018 Saat 11:49
Sorun çözüldü, selenoid valf değişimi ve yağ değişimi olayı bitirdi. Sabah hava soğukken ilk harekette vuruyordu artık Vuruntu yok yağ gibi vites değiştiriyor, yazılım güncellemesi yaptıktan sonra tekrar yazacağım tek önemli nokta yan sanayi selenoid kullanmayın benim sorunum bu yüzden olmuş. Herkese teşekkür ederim.

Mesajı Yazan: Ertanbur
Mesaj Tarihi: 12 Nisan 2018 Saat 22:18

Sorun çözüldü, selenoid valf değişimi ve yağ değişimi olayı bitirdi. Sabah hava soğukken ilk harekette vuruyordu artık Vuruntu yok yağ gibi vites değiştiriyor, yazılım güncellemesi yaptıktan sonra tekrar yazacağım tek önemli nokta yan sanayi selenoid kullanmayın benim sorunum bu yüzden olmuş. Herkese teşekkür ederim.

Geçmiş olsun Selim kardeşim kazasız belasız kullanman nasip olsun. Aynı sorun bir iki kez benim de başıma geldi. Önceki mesajda bahsettiğin Arap ustanın tamirhanesi nerede acaba tarif ederseniz çok memnun olurum. Bir de toplam maliyet ne kadar tuttu. Sağolasın

-------------
"İnsan kıyafetiyle karşılanır, ilmiyle ağırlanır ve edebiyle uğurlanır"

Mesaj Tarihi: 13 Nisan 2018 Saat 09:15

Kardeşim tekrardan geçmiş olsun probleminin düzeldiğine sevindim.Smile

-------------
Peugeot 106 1.4 (1997)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)

Mesaj Tarihi: 13 Nisan 2018 Saat 09:16
Orjinalini yazan: Ertanbur Ertanbur Yazdı:

Geçmiş olsun Selim kardeşim kazasız belasız kullanman nasip olsun. Aynı sorun bir iki kez benim de başıma geldi. Önceki mesajda bahsettiğin Arap ustanın tamirhanesi nerede acaba tarif ederseniz çok memnun olurum. Bir de toplam maliyet ne kadar tuttu. Sağolasın

800 tl maliyeti olmuş hocam.

-------------
Peugeot 106 1.4 (1997)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)

Mesaj Tarihi: 26 Nisan 2018 Saat 14:00
Abi yazacak fırsat bulamadım kusura bakma, yetkili servise gittim selenoidleri tanıtın dedim servise aldılar tanıtılacak birşey yok herhangi bir sorun hata yok güncelleme de Yok dediler. Güncelleme yapmadılar para da almadılar. Güncelleme 150 tl bu arada merak edenler varsa. Serviste değiştirmek en mantıklısı 1100 1200 civarı tutuyor. Bilginize 

Mesaj Tarihi: 26 Nisan 2018 Saat 14:04
Bornova 2. Sanayi sitesinde yeri çok kolay, herhangi birine sorulsa gösterir, 7 yaşından beri şanzıman yapıyor ben çok güvendim işinin ehli bir usta herkese tavsiye ederim izmirden sorunu olanlar olursa Yada çevre illerden ben yardımcı olabilir ulaşım konusunda. Ayrıca ustaya garantisi devam BMW Mercedes Volvo gibi lüks araçlar geliyor sadece bizim araçlara bakmıyorlar onların sorunlarını da çözüyorlar. Örneğim bir audi a4 için 7 lira fiyat vermişlerdi revize için belki işinize yarar.

Mesajı Yazan: Ertanbur
Mesaj Tarihi: 27 Nisan 2018 Saat 00:49
Çok teşekkürler Selim kardeşim verdiğin bilgiler için. Kazasız belasız inşaallah.

-------------
"İnsan kıyafetiyle karşılanır, ilmiyle ağırlanır ve edebiyle uğurlanır"

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net