Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

ARKADAN GELEN SES TORSİYONMU ACABA

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: 206
Forum Tanımlaması: Peugeot 206, 1998'den 2011'e kadar üretilen kompakt boyutlu satış rekoru kırmış bir otomobildir
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=46229
Tarih: 28 Nisan 2024 Saat 07:59
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: ARKADAN GELEN SES TORSİYONMU ACABA
Mesajı Yazan: tired06
Konu: ARKADAN GELEN SES TORSİYONMU ACABA
Mesaj Tarihi: 24 Mart 2018 Saat 10:22
mrb arkadaslar 206 aracımın arkadan bozuk yollarda küt diye ses sanki arkada bi şey var tüp gibi felan küt diye çarpıyor gelmeye basladı rahatsız edici bir ses tak tuk arada bazen kesiyor bazen baya oluyor  asvaltta sorun yok torsiyon sorunumudur bu yok sa başka bir şey ola bilirmi 
torsiyon ise nasıl anlarım torsiyondan kaynaklandığını

Cevaplar:
Mesajı Yazan: onlycihan
Mesaj Tarihi: 24 Mart 2018 Saat 12:30
öncelikle geçmiş olsun benimde uzun süredir duyduğum bir ses vardı özellikle tek teker olarak bir çukur veya sete denk gelirsem sanki bagajda damacana su var zıplıyor gibi bir ses geliyordu ve ilaveten sol taraftan düzensiz bir cikleme sesi geliyordu. ama tekerden gelmediği kesin devamlı veya hıza bağlı değişen bir ses değildi.3 ustaya gittim kimisi ilgilenmedi kimisi doluyım sonra gel dedi kimisi böyle bin dedi.son birtane daha gittim sağolsun o kaldıralım dedi.sol arka tekeri söktü orada torsiyonu tutan kalın civatalardan birinin gevşediğini farketti. her sette veya esneme olduğunda yerinden oynadığı belliydi o civatayı sıktı ama tutmadı gitti yeni bir civata uydurdu o cikleme sesi kesildi ve diğer asıl kafama takılan ses de kesildi.çok büyük bir çukura hızlıca düşmedikten sonra aracın kendi sertliğinin vermiş olduğu ve trim sesi haricinde bir ses gelmiyor.muhakkak tüm civataları kontrol ettirin.ben sanayiye gitmeden arka sağ ve sol tekeri kriko ile kaldırdım tekerleri salladım herhangi bir boşluk var mı diye bulamadım gözle muayene ettim ama tekerden dolayı o civatayı göremedim adam sorunu 20 tl ye çözdü

Mesaj Tarihi: 24 Mart 2018 Saat 12:42
tesekürler cevabın için bi ara göstereyim arabaı bakalım ne diyecekler

Mesaj Tarihi: 24 Mart 2018 Saat 17:59
rica ederim ustaya gitmeden sende aracın arkasını kaldırıp tekerleri salla veya bir altına gir eğer torsiyon problemi ise zaten tekerlerin kamber açısı iyice artmış ve sallayınca boşluk falan hissedersin umarım en az masraf ile yırtarsın çok moral bızucu bir şey

Mesaj Tarihi: 26 Mart 2018 Saat 08:53
tekerlerim gayet düz salladım felan öyle bi gevşeklik felan da yok bi mekanikciye gittim sordum rot cuya git güzel bi kontrol etsin dedi başka biyere gittim oda rotcuya bi baktır biz yapamayız torna felan gerekiyor dedi pek bakmak istemediler açıkcası 
biraz araştırıp ankarada bu işlerden anlayan bi usta bulursam ona gidecem artık 
bende gıcırtı felan da yok arkadan gelen ses dediiniz gibi sanki bi şey var arkada yuvarlanıyo felan gibi tekerden değil gibi 

Mesaj Tarihi: 26 Mart 2018 Saat 12:19
benim araç 80-90 dan sonra fren yapınca arkalar zangırdıyordu fren pedalım çok titriyordu.frenciye rot balansçıya gittim ön disk frenler değişti arka kampanalar değişecek diyen tornaya girmesi gerekiyor diyen bile oldu.o civatayı sıktırdıktan sonra sanki o titreme bile bariz şekilde azaldı.muhakkak aracı lifte kaldıran biryerden fikir alın.sağlam görünen civataları bile kontrol ettirin tabi el gücü ile anlaşılmıyor darbeli hava tabancaları ile tekrar sıktırın.alem çakal kaynıyor adam arabayı görüyor baktı bu pejo kesin torsiyon diyor

Mesaj Tarihi: 26 Mart 2018 Saat 12:36
aynen iş yaptırmak zor işin sorununu bulacak ustada pek yok hayırlısı bakalım sayfadan bi usta buldum bakalım bi ara oruya gidecem nezaman yolum düşer ve müsait olursam 

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net