Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

307 Direksiyon Sertleşmesi

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: 307
Forum Tanımlaması: Peugeot 307, 2001-2008 yılları arası üretilen küçük bir aile otomobilidir. 2002'de Yılın Avrupalı ​​Otomobili ödülü almıştır
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=46178
Tarih: 29 Mart 2024 Saat 10:27
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: 307 Direksiyon Sertleşmesi
Mesajı Yazan: Bilal307cc
Konu: 307 Direksiyon Sertleşmesi
Mesaj Tarihi: 12 Mart 2018 Saat 13:18
Aracım seyir halindeyken direksiyon bir anda aşırı derece sertleşiyor                        

Aküye baktırdım değerleri normal çıktı.Bilgisayarda da hata olarak görülmüyor.Nasıl bir yol izlemeliyim

Cevaplar:
Mesajı Yazan: maximusti
Mesaj Tarihi: 12 Mart 2018 Saat 13:28
hidrolik yağını ve müşürünü kontrol edin, 
motorun alttaki korumasına yağ sızması varmı onu kontrol edin, 
geçenlerde geldi başıma, müşür arızalanmış ve kaçırıyordu. 

-------------
Fazla Yakan Araba Yoktur... LPG Pahalıdır, Mazot Pahalıdır, Benzin Çok Daha Pahalıdır...

Mesajı Yazan: maximusti
Mesaj Tarihi: 12 Mart 2018 Saat 13:31
ilave olarak direksiyo pompası da arıza yapmış olabilir. 

-------------
Fazla Yakan Araba Yoktur... LPG Pahalıdır, Mazot Pahalıdır, Benzin Çok Daha Pahalıdır...

Mesajı Yazan: atakandibek
Mesaj Tarihi: 12 Mart 2018 Saat 21:34
Yaklaşık 7-8 ay önce ayni sorunla karşılaştım. Aracı spot edip çalıştırınca anlık olarak düzeliyor sonrasında sürüş esnasında tekrarliyordu. Direksiyon pompasini tamir ettirerek çözüme kavuştu. Sizdeki de aynı sorun olabilir.

Mesaj Tarihi: 13 Mart 2018 Saat 00:21
Kesinlikle dediğiniz gibi aynı sorunları yaşadım çok çok teşekkür ederim. Ne kadar bir maaliyet çıktı. Bir de 307cc de direksiyon elektrikli diye biliyorum yanlış biliyor olabilir miyim aracı yeni aldım.

Mesaj Tarihi: 13 Mart 2018 Saat 00:25
Aracı yeni aldım. direksiyon elektrikli diye biliyorum ama başka herhangi bir yerinde direksiyon ile bağlantılı bir yağ yeri var mı bilmiyorum. 307cc elektikli mi hidrolik mi biliyor musunuz. Ya da aracın özelliklerini nereden öğrenebilirim çok çok teşekkür ederim yazdığınız tavsiyeleri deniyeceğim.

Mesajı Yazan: ggitaristt
Mesaj Tarihi: 13 Mart 2018 Saat 03:28
Orjinalini yazan: Bilal307cc Bilal307cc Yazdı:

Aracı yeni aldım. direksiyon elektrikli diye biliyorum ama başka herhangi bir yerinde direksiyon ile bağlantılı bir yağ yeri var mı bilmiyorum. 307cc elektikli mi hidrolik mi biliyor musunuz. Ya da aracın özelliklerini nereden öğrenebilirim çok çok teşekkür ederim yazdığınız tavsiyeleri deniyeceğim.

Kardeşim elektrik motorlu hidrolik direksiyon senin araban..

Senin derdin çok büyük bir ihtimal ile direksiyon pompasının elektronik kartı, veya motorun mekanik kısmı çok zorlanıyor ve kart elektrik kesiyor.. İkisinin de tamiri mümkün.. 2 Yıl önce Ankara Yıldız sanayide, Sökme takma + Yağ + kart tamiri = 270 TL ye yaptırmıştım..

Tamir olmaz diyen de oldu, 1000TL isteyen de 600TL isteyen de.. Eğer Ankarada yaptırmak ya da bilgi almak istersen özelden mesaj at.. Yaptırdığım yerin bilgilerini vereyim sana..

Ancak ilk önce bunun büyük (yanlış olmasın ama hatırladığım kadarıyla) 40A sigortası var onu kontrol et.. Sonra pompa soketini kontrol et.. Ölçü aleti ile elektrik olup olmadığını kontrol edebilirsin.. Bunları elediysen pompa tamir olacak..

Mesajı Yazan: atakandibek
Mesaj Tarihi: 13 Mart 2018 Saat 08:32
Sakarya da 500 tl ye yaptırdım. Arkadaşımızın dediği gibi tamir edilmez diyenler oldu. Kesin elektrikli dir. Testini aracın park halindeyken farlarını aç ve direksiyonu çevir farlarda bir ışık düşüklüğü oluyor elektrik tüketiminin artmasından dolayı. Önceki aracim c4 tu o da aynı sekildeydi. Sakarya da yaptırmak istersen özel den ulasabilirsin.

Mesaj Tarihi: 15 Mart 2018 Saat 00:44
Eyv çok saolun dediklerinizi yaptıktan sonra tamir şart olursa ulaşıcam

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net