Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Hangi spor helezonu takmalıyım ?

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: 206
Forum Tanımlaması: Peugeot 206, 1998'den 2011'e kadar üretilen kompakt boyutlu satış rekoru kırmış bir otomobildir
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=46087
Tarih: 20 Nisan 2024 Saat 03:53
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: Hangi spor helezonu takmalıyım ?
Mesajı Yazan: Gurhanm
Konu: Hangi spor helezonu takmalıyım ?
Mesaj Tarihi: 21 Şubat 2018 Saat 22:34
Cümleten hayırlı günler...

tabir-i caiz ise leylek gibi geziyorum jantlarım 16'' rc jant sizce en uygun spor helezon yay hangisi olur ? Eibach haricin de önerebileceğiniz bir marka var mı ? Lastik çamurluk arasına 5 parmak çok rahat giriyor ve malum arkadaş çevresi de dalga geçiyor :) Tavsiyelerinizi bekliyorum şimdiden teşekkür ederim ...

-------------
Peugeot 206 1.4 XR

Cevaplar:
Mesajı Yazan: Kerem207
Mesaj Tarihi: 22 Şubat 2018 Saat 08:49
Merhaba eibach 4 cm spor yaylarım var orjinal yaylar ile takas düşünürsen konuşabiliriz ben orjinale çevireceğim.

-------------
KEREM

Mesajı Yazan: RP393
Mesaj Tarihi: 22 Şubat 2018 Saat 20:36
5 cm le çok sürtersin o jantları. Bende ultra racing 5 cm yay,195/50/15 gti jant var.Aradaki boşluk 2 parmak(1.6 benzinli motor)

Aracını nazik kullanan, çukura tümseğe dikkat eden biri değilsen 5cm e bulaşma sakın. Arkadaştaki yaylar güzel teklif değerlendirebilirsin.

Mesaj Tarihi: 22 Şubat 2018 Saat 22:08
1.4 benim araçta abi 3.5 cm de çok fark olmuyor diyorlar motor küçük olduğu için, çamurluk jant arası 2 parmak kalsa bana yeter çukurlara dikkat eden biriyim, teklif güzel fakat aracı 207 bildiğim kadarıyla yaylar farklı.
ultra racing den memnun musun abi ? 195/45/16 lastik ebatları benim de.

-------------
Peugeot 206 1.4 XR

Mesaj Tarihi: 22 Şubat 2018 Saat 22:15
Orjinalini yazan: Gurhanm Gurhanm Yazdı:

1.4 benim araçta abi 3.5 cm de çok fark olmuyor diyorlar motor küçük olduğu için, çamurluk jant arası 2 parmak kalsa bana yeter çukurlara dikkat eden biriyim, teklif güzel fakat aracı 207 bildiğim kadarıyla yaylar farklı.
ultra racing den memnun musun abi ? 195/45/16 lastik ebatları benim de.

Evet memnunum öndeki karlık sürtüyor arada ama esnek olduğundan sorun olmuyor. Yol tutuşu, yumuşaklığı iyi. Sekme vurma da yapmıyor. Daha ucuz alacaksan da piyasadaki apexi marka (parlak sarı) yaylardan alabilirsin. Kırmızı olandan uzak dur, inşaat demirinden farkı yok.

Mesaj Tarihi: 22 Şubat 2018 Saat 22:21
yay önemli bir parça ve malum apexi ye güvenmiyorum abi coil-ex daha iyidir bende ama ultra racing araştırıyordum şuan 250 tl gibi bir fiyatı var sanırım ondan alıcam ama kararsız kaldığım nokta 5 cm ne kadar düşürür araştırma yapıyorum bir türlü bulamadım 1.4 motor 16'' jant olup 5cm veya 3.5 cm yay takan...

-------------
Peugeot 206 1.4 XR

Mesaj Tarihi: 23 Şubat 2018 Saat 08:35

yay önemli bir parça ve malum apexi ye güvenmiyorum abi coil-ex daha iyidir bende ama ultra racing araştırıyordum şuan 250 tl gibi bir fiyatı var sanırım ondan alıcam ama kararsız kaldığım nokta 5 cm ne kadar düşürür araştırma yapıyorum bir türlü bulamadım 1.4 motor 16'' jant olup 5cm veya 3.5 cm yay takan...

Valla o konu biraz muamma, bende hiç örnek bulamamıştım. Orjinal yayla aldığım 5cm i yanyana koyunca eyvah araba karter üstüne oturacak galiba dedim oturmadı spor yay orjinalin yarısı kadardı boy olarak. Sonuç olarak markaya göre sertlik, basıklık değişebiliyor.

Ultraracing alırsan tahminimce 2,5 parmak gibi bir boşluk oluşur. Senin motor biraz daha hafif olduğundan.

Birde aklımdayken yazayım, yayları aldığında ses yapmaması için alttan ve üstten 1 er baklasına silikonlu yumuşak hortum tak mutlaka. Böyle tatlı sert geçsin hortum. Bahçe hortumu oluyor yalnız yumuşağından olsun.şeffaf takarsan daha hoş durur.

Mesaj Tarihi: 23 Şubat 2018 Saat 14:38
Abicim yorumların için çok teşekkür ederim hakkını helal et ultra racing alıcam sanırım 5cm bu arada yayları mavi renk sanırım abi apexi gibi renk çeşitleri yok 😀

-------------
Peugeot 206 1.4 XR

Mesaj Tarihi: 23 Şubat 2018 Saat 15:50

Abicim yorumların için çok teşekkür ederim hakkını helal et ultra racing alıcam sanırım 5cm bu arada yayları mavi renk sanırım abi apexi gibi renk çeşitleri yok 😀

Rica ederim. Evet mavi , güvenilir bir yerden al. Herşeyin taklidi var malesef piyasada. Hayırlısı olsun inşallah.

Mesaj Tarihi: 23 Şubat 2018 Saat 18:23
Allah razı olsun abim teşekkür ederim...

-------------
Peugeot 206 1.4 XR

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net