Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Telefon Hakkında

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT TURKEY FAN CLUB GENEL
Forum Adı: Sohbet \ Muhabbet
Forum Tanımlaması: Sohbet ve Muhabbet alanı. Araç sorunları haricinde ki tüm konuları bu başlıkta paylaşabilirsiniz.
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=46068
Tarih: 28 Nisan 2024 Saat 00:30
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: Telefon Hakkında
Mesajı Yazan: 307XS307
Konu: Telefon Hakkında
Mesaj Tarihi: 17 Şubat 2018 Saat 04:27
merhaba arkadaşlar. forumun konusu değil ama sohbet bölümü olduğu için ve herkes telefon kullandığı için sizlere bir konuda danışmak istiyorum.

ben webmasterim. bi müşteri geldi bi iş yaptırmak istedi ama adam kıl bunu 5 dakikada anlayabiliyorsunuz. neyse işi kabul ettik 2 bin tl fiyat verdik anlaştık. adam işi bize yaptırdı para konusu gelince üstüne yatmaya kalktı. (işten önce hemen yarın ödemen hazır nakit alacaksın diyen adam iş bitince ödeme yapmamak için bin türlü yalan söylemeye başladı)  sonra bizde haklı olarak ödeme yapılmayacaksa işi iptal etmek istedik. adam aradı ve hala para verme niyeti olmadığı için telefonunu verme teklifinde bulundu. gerçi ben sat öyle getir dedim ama işte satmaya kıyamam sen kullan dedi telefoncular ölü fiyata alıyor falan dedi adamın nasıl lanet olduğunu anladığım için hiç değilse kendimiz satarız okadar emek boşa gitmesin diye düşündüm kabul ettim. telefon s7 edge faturası şarjı ve telefonun kutusuyla birlikte getirdi. neyse işi teslim ettik iyi bir şekilde ayrıldık. ama işte adam lanet ya normal biri değil akşam telefonuma mesaj atmış telefona çalındı ihbarı yapıcam yazmış. gülermisin ağlarmısın yani düşünebiliyomusunuz işi teslim ettik geri alma ihtimalimizde kalmadı. ve adam telefonu elimizden almaya çalışıp hakkımızı gasp etme peşinde. yani adamın baştan beri derdi işi bedavaya yaptırmakmış.

bu durumda napalım arkadaşlar telefonu satabilirmiyiz? veya telefoncudansa elden satmak mı daha mantıklı ? çalındı ihbarı yaptıysa ki faturasına kadar bizde. ama işin sıcaklığıyla yani napacağımı şaşırmış durumdayım o yüzden sizede sormak istedim. haklıyken haksız duruma düşmeyelim

Cevaplar:
Mesajı Yazan: talip206
Mesaj Tarihi: 17 Şubat 2018 Saat 12:09
Görüşmeleriniz telefonla mı oldu mesaj ile mi? Mesaj varsa kanıt olarak sunabilirsin. Güvenlik kamera kaydı falan varsa onu da kanıt olarak kullanabilirsin.
Veya dersin ki nereye sikayet edersen et, dükkanımda kamera kaydı var telefonu bana teslim ederken kayıtların var.
Bu tarz dolandırıcılık yöntemleri çok arttı. Fatura adamın adına değilse dikkat edin ama. Belki o da çalıntı telefonu bir yerden aldı satamayacagini bildigi için size verdi.

Mesajı Yazan: Ufuk_64
Mesaj Tarihi: 17 Şubat 2018 Saat 13:44
Faturası yani kutusuna kadar sizde ise nasıl çalmış olabilirsin. Madem öyle durum var sen git polise onu şikayet et malzemeleride götür. Bu bir tecrube sizin için gelecekte daha temkinli çalışmanıza yardım edecektir. Birine borç para verirken bile parayı alan adama şundan şukadar borç aldım şu tarihte vereceğim tarih isim soyisim imzalı bir kağıt alın. Telefonu alırkende buna benzer yapmanız lazımdı hatta nüfus kimliğini dahi kağıda yazmanız bakmanız lazımdı. Kolay gelsin.

Mesajı Yazan: maximusti
Mesaj Tarihi: 17 Şubat 2018 Saat 23:23
öncelikle geçmiş olsun, 
cep telefonunun imei numarasını (kutunun üzeriinde yazar, telefondan *#06#yaparak, yada ayarlar / hakıkında bölümünden bulabilirsiniz) btknın sitesinden sorgulayın, orada kayıp çalıntı olduğu görünür. 
normalde faturası olmayan bir telefon için kayıp, çalıntı ihbarı yapılamaz, ama yukarıdaki arkadaşın dediği gibi siz şikayette bulunabilirsiniz. yeterli kanıt toplamaya çalışın derim. 

-------------
Fazla Yakan Araba Yoktur... LPG Pahalıdır, Mazot Pahalıdır, Benzin Çok Daha Pahalıdır...

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net