Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Ön Gögüsten Gelen Ses

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: 206
Forum Tanımlaması: Peugeot 206, 1998'den 2011'e kadar üretilen kompakt boyutlu satış rekoru kırmış bir otomobildir
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=45910
Tarih: 19 Mart 2024 Saat 11:21
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: Ön Gögüsten Gelen Ses
Mesajı Yazan: kayaca
Konu: Ön Gögüsten Gelen Ses
Mesaj Tarihi: 18 Ocak 2018 Saat 11:45
öncelikle hayırlı günler  söyle bi sorunum var arkadaslar aracı durup 1 de kaldırırken gögüste sanki takırdamalar oluyor 2 ye atıyorum takırdama devam ediyor devir saati 2 ye kadar bu ses geliyor sonra az az kesiliyor 3 de yapmıyor  gögüste bi parca arac giderken hareket ediyor sanırım o takırdama yapıyor gibi nasıl cozebiliriz gögüs mü acılması gerek aracın _ ? 

Cevaplar:
Mesajı Yazan: sonerkyl
Mesaj Tarihi: 18 Ocak 2018 Saat 11:56
o sesler orta havalandırma arkasında geliyordur. teyp olduğu yerdeki çarçeveyi söküp kontrol et kardeşim bakalım oralarda gevşek biryerler olabilir.

-------------
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.

Mesaj Tarihi: 18 Ocak 2018 Saat 12:11
Orjinalini yazan: sonerkyl sonerkyl Yazdı:

o sesler orta havalandırma arkasında geliyordur. teyp olduğu yerdeki çarçeveyi söküp kontrol et kardeşim bakalım oralarda gevşek biryerler olabilir.

olabilir usta bi bakayım 

Mesajı Yazan: boruc
Mesaj Tarihi: 18 Ocak 2018 Saat 12:49
Benim aractada oluyo benzer bir durum devir saati 1500-1800 civarinda sanki gosterge panelinin icerisinden zırıltı şeklinde bir ses geliyor. Diger devirlerde sorun yok. Sebebini bulamadim
Devir saati step motorundan süpheneliyorum ama emin degilim

-------------
2002 / 206 Roland Garros 1,6 / 110HP

Mesaj Tarihi: 18 Ocak 2018 Saat 12:52
Orjinalini yazan: boruc boruc Yazdı:

Benim aractada oluyo benzer bir durum devir saati 1500-1800 civarinda sanki gosterge panelinin icerisinden zırıltı şeklinde bir ses geliyor. Diger devirlerde sorun yok. Sebebini bulamadim
Devir saati step motorundan süpheneliyorum ama emin degilim
,

valla gecende sinir oldum gögüsü yumrukladım yolda giderken kessin diye yok gene cıkarmaya devam etti yakında arabayı parçalattırır bana 

Mesajı Yazan: erdiano
Mesaj Tarihi: 18 Ocak 2018 Saat 12:56
Arkadaşlar merhaba. Tam da bu sorunla alakalı bir başlık açmayı düşünüyordum bende Big smile 
Bende de kilit taş olan yollarda özellikle yokuş yukarı 2. viteste arabayı zorlamadan çıkışlarda ön göğüsten, özellikle de torpido taraflarından zırıltı geliyor. Ama bazen o kadar rahatsız edici oluyor ki anlatamam. Zaten arabadan ses gelmesine takıntılı biriyim, bu zırıltı beni çıldırtıyor iyice. Ön göğsü söktürüp sallanan ne varsa sabitlemeyi düşünüyorum bu konuda bilgisi olan, tavsiyeleri olan arkadaşlar yardımcı olursa bilinçli bir şekilde yapmış oluruz uygulamayı. 

-------------
307 1.4 comfort 2006

Mesajı Yazan: onlycihan
Mesaj Tarihi: 18 Ocak 2018 Saat 13:29
silikon spreyler bazen işe yarayabiliyor 206 lar neyse de 307 daha üst bir araç bu gibi problemler olmamalı.benim aracın teyp kısımından soğuklarda geliyor geldiği an teyibe dokununca veya göğse doğru bastırınca ses kesiliyor üşeniyorum orayı daha önce sökmüştüm yine sökmeye.çok yeri kendimce izole ettim ama teyp klima ve orta havalandırma başlıca ses gelen yerler zaten hepsi birbirine bağlantılı parçalar tek tek söküp sıkıntı ses yapacak sert malzemeleri sararak tekrar toplamak bayağı sesi azaltır

Mesajı Yazan: talip206
Mesaj Tarihi: 18 Ocak 2018 Saat 15:55
Ses geldiği zaman tepe lambasına dokunun bakalım bi ses gidecek mi.

Mesaj Tarihi: 18 Ocak 2018 Saat 21:23
Orjinalini yazan: talip206 talip206 Yazdı:

Ses geldiği zaman tepe lambasına dokunun bakalım bi ses gidecek mi.

Daha once denemistim bugun tekrar denedim ama nafile :)
Kesin eminim gosterge panelinin icinden geliyor gibi

-------------

Mesaj Tarihi: 19 Ocak 2018 Saat 12:07
valla benim kesin gögüsten geliyor ama nerden cozemedim kafayı yedirtecek bunu kim bulabilir bilir ? gögüs sökmez zor mu ? 

Mesaj Tarihi: 19 Ocak 2018 Saat 21:01
Aklima birde gosterge panelinin arkasina denk gelen kaput altindaki ekipmanlar geliyor.
Mesela bogaz kelebegi, gaz telinin bagli oldugu bi düzenek var sanki tam o bolgelerde

Bilemedim kafam cok karisik

-------------

Mesaj Tarihi: 22 Ocak 2018 Saat 15:43
Bir fikri olan yok mu arkadaslar iyice sinir etmeye basladi bu ses

-------------

Mesajı Yazan: bjkamil
Mesaj Tarihi: 23 Ocak 2018 Saat 11:32
hocam sesi kaydedim buraya atabilir misin? benim araçtada benzer bir ses var ama bende sadece 1.viteste düşük devirde kalktığımda oluyor.

-------------
206 1.4 feline 2006 model

Mesajı Yazan: fatihyeşilyurt
Mesaj Tarihi: 03 Şubat 2018 Saat 22:44
aynı sorun benim aracımda da var 2000 devirle 2500 devir arasında zırıltı var her viteste bu devirler harici hiç birşey yok. usta hafta içi bırak göğüs sökülecek dedi. 

Mesajı Yazan: Karacocuk24
Mesaj Tarihi: 03 Şubat 2018 Saat 23:09
Bendede vardi 2 ay surdu havalar iyice buz oldugu zaman gitti simdi cok nadir bazen rolantide zirildiyor bas belasi onu duymamak icin radyonun sesini aciyordum

Mesaj Tarihi: 03 Şubat 2018 Saat 23:18
Orjinalini yazan: fatihyeşilyurt fatihyeşilyurt Yazdı:

aynı sorun benim aracımda da var 2000 devirle 2500 devir arasında zırıltı var her viteste bu devirler harici hiç birşey yok. usta hafta içi bırak göğüs sökülecek dedi. 

Eger sorunu cozerseniz, burdan bilgilendirme yaparsaniz sevinirim

-------------

Mesaj Tarihi: 11 Şubat 2018 Saat 19:01
bir türlü fırsat bulup gidemedim ustaya yok mu bu sorunu çözebilen.

Mesajı Yazan: bjkamil
Mesaj Tarihi: 06 Mart 2018 Saat 11:44
Orjinalini yazan: fatihyeşilyurt fatihyeşilyurt Yazdı:

bir türlü fırsat bulup gidemedim ustaya yok mu bu sorunu çözebilen.

haftasonu benim aracı baktırdım. motor kulakları kopmuş. altta bide üstte var sanırım. 250 tl dedi yaptırmadım. sert kalkış yapmadığın sürece sorun olmaz dedi.

-------------
206 1.4 feline 2006 model

Mesaj Tarihi: 06 Mart 2018 Saat 18:17
benim aracımdaki ses sorunu çok komik bi sebeptenmiş. lpg hortumu dedi usta bi hortum gaz verdikçe şaseye vurup ses yapıyordu. kısalttık sabitledik bitti gitti. sıfır maliyet. kaç tane usta gezdim hepsi göğüs sökülecek dedi. az kalsın onca para boşa gidecekti. 

-------------
-

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net