Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Ses Yalıtımı

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: 307
Forum Tanımlaması: Peugeot 307, 2001-2008 yılları arası üretilen küçük bir aile otomobilidir. 2002'de Yılın Avrupalı ​​Otomobili ödülü almıştır
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=45799
Tarih: 19 Nisan 2024 Saat 14:53
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: Ses Yalıtımı
Mesajı Yazan: Orçun.Dmr
Konu: Ses Yalıtımı
Mesaj Tarihi: 25 Aralık 2017 Saat 22:59
İyi akşamlar forum sakinleri. Seyir halindeyken motorun sesi kabine çok geliyor ve rahatsız ediyor açıkçası. Aracı 7 yıl önce aldığımda kabine hiç ses gelmezken şimdi çok ses geliyor. LOL Varmıdır bunun bir ucuz maliyetli çözümü? Unutmadan söyleyeyim motor 1.4 hdi. 

-------------
Arabalar ikiye ayrılır Peugeot ve gerisi...

Cevaplar:
Mesajı Yazan: ggitaristt
Mesaj Tarihi: 26 Aralık 2017 Saat 00:04
Orjinalini yazan: Orçun.Dmr Orçun.Dmr Yazdı:

İyi akşamlar forum sakinleri. Seyir halindeyken motorun sesi kabine çok geliyor ve rahatsız ediyor açıkçası. Aracı 7 yıl önce aldığımda kabine hiç ses gelmezken şimdi çok ses geliyor. LOL Varmıdır bunun bir ucuz maliyetli çözümü? Unutmadan söyleyeyim motor 1.4 hdi. 

Motor kulaklarını yenile.. Ben öyle yaptım sağ üst(100Tl) ve alt(20Tl) kulaklar değişince 2000 devire gelmeden motorun çalıştığı anlaşılmıyor yolda 345. viteslerde..

Mesaj Tarihi: 27 Aralık 2017 Saat 23:34
Orjinalini yazan: ggitaristt ggitaristt Yazdı:

Orjinalini yazan: Orçun.Dmr Orçun.Dmr Yazdı:

Motor kulaklarını yenile.. Ben öyle yaptım sağ üst(100Tl) ve alt(20Tl) kulaklar değişince 2000 devire gelmeden motorun çalıştığı anlaşılmıyor yolda 345. viteslerde..

Abi motor kulaklarının değişmesiyle kabinin içine gelen ses azalıyormu cidden? 

-------------

Mesajı Yazan: ggitaristt
Mesaj Tarihi: 28 Aralık 2017 Saat 07:39
Ses dediğin titreşimdir.. Motor titreşimini şaseye çok verirsen arabanın içinde ses te çoğalır..

Kulakları kontrol ettir bakalım tamirci ne diyecek.. İçleri çürümüş ya da boşalmış olabilir..

Ben değiştirmeden önce alt motor kulağı tüm boşalmış motor arabanın içinde gibi çalışıyordu.. Hatta gaza çökünce direksiyon pedal ne varsa titriyordu..

Mesajı Yazan: cr1me
Mesaj Tarihi: 02 Ocak 2018 Saat 16:19
aynı sorun bendede var arabayı çalıştırırken ve stop ederken motor arabayı sallıyor resmen kucağımda gibi. ses konusunda bana normal gibi gözüküyo ama titreşimden dolayı motor kulaklarını değiştirmeyi teklif ettiler.

Mesaj Tarihi: 11 Ocak 2018 Saat 23:31
Orjinalini yazan: ggitaristt ggitaristt Yazdı:

Ses dediğin titreşimdir.. Motor titreşimini şaseye çok verirsen arabanın içinde ses te çoğalır..

Kulakları kontrol ettir bakalım tamirci ne diyecek.. İçleri çürümüş ya da boşalmış olabilir..

Ben değiştirmeden önce alt motor kulağı tüm boşalmış motor arabanın içinde gibi çalışıyordu.. Hatta gaza çökünce direksiyon pedal ne varsa titriyordu..

Müsait zamanda gidip göstereyim bir abi dediklerin mantıklı. Smile

-------------

Mesaj Tarihi: 11 Ocak 2018 Saat 23:33
Orjinalini yazan: cr1me cr1me Yazdı:

aynı sorun bendede var arabayı çalıştırırken ve stop ederken motor arabayı sallıyor resmen kucağımda gibi. ses konusunda bana normal gibi gözüküyo ama titreşimden dolayı motor kulaklarını değiştirmeyi teklif ettiler.

Dedikleri gibi motor takozları olabilir. Ben 2-3 gün sonra götürüp baktırıcam, ayriyetten motordan valvit sesleride gelmeye başladı şakır şakır ötüyor galiba iticilerde aşındı.

-------------

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net