Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

307 düşük hararette otomatik vites hatası

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: 307
Forum Tanımlaması: Peugeot 307, 2001-2008 yılları arası üretilen küçük bir aile otomobilidir. 2002'de Yılın Avrupalı ​​Otomobili ödülü almıştır
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=45743
Tarih: 28 Nisan 2024 Saat 06:41
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: 307 düşük hararette otomatik vites hatası
Mesajı Yazan: sedat2934
Konu: 307 düşük hararette otomatik vites hatası
Mesaj Tarihi: 13 Aralık 2017 Saat 23:05
Arkadaslar aranıza yeni katıldım. İlk defa Peugeot kullanıyorum. Aracım 2004 peogeot 307 sw triptonik vites LPG li. Aracı ilk çalıştırdığımda haraket etmeye başlayınca kışa süre içinde otomatik vites vuruntu yaparak hata veriyor. Bu sorun hararet 90 dereceye gelinceye kadar devam ediyor. Sonra ise bir daha motor soğumazsa hiç hata vermiyor. Ne zaman motor soğuyor yine aynı sorun tekrar ediyor.Ne yapmak lazım. şanzıman yağını değiştirmek kurtarırmı.Yoksa direk seloneid valfleremi el attırayım. önerileriniz ve tecrübelerinize ihtiyacım var. İzmir ve aydın civarındayım. (Sitede bkr çok konuya baktım ama genelde hararet yüksek iken bu sorunu yaşayan çok. Benim ise tam tersi motor ısınıncaya kadar sorun yaşıyorum )

Cevaplar:
Mesajı Yazan: hozer33
Mesaj Tarihi: 20 Aralık 2017 Saat 09:44
bendede bazen yapıyor araba çekişten düşüyor , gaz hassasiyeti gidiyor, kenara çekip durdurup çalıştırıyorum sorun düzeliyor, bence ilk çalışma anında birden yüklenilmesse yapmıyıor gibi geliyor.

Mesajı Yazan: sonerkyl
Mesaj Tarihi: 20 Aralık 2017 Saat 11:04
genelde bu sorun şazuman yağ ve selenoid valflerden kaynaklı oluyor. Soğuk iken yapmasının sebebi yeterli basıncın ayarlanamamsı yada fazla basınç olmasından iyi bir otomatik şanzumancı bulup soğuk ve sıcak iken aracın değerlerine kontrol ettirmektir.

-------------
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.

Mesaj Tarihi: 20 Aralık 2017 Saat 17:05
Orjinalini yazan: sonerkyl sonerkyl Yazdı:

genelde bu sorun şazuman yağ ve selenoid valflerden kaynaklı oluyor. Soğuk iken yapmasının sebebi yeterli basıncın ayarlanamamsı yada fazla basınç olmasından iyi bir otomatik şanzumancı bulup soğuk ve sıcak iken aracın değerlerine kontrol ettirmektir.

Bilgin için sağol hocam. Peki bu iş en fazla kaç paraya mal olur. Benim duyumuma göre 1000 tl yi geçmez diyorlar.

Mesaj Tarihi: 20 Aralık 2017 Saat 17:09
Orjinalini yazan: hozer33 hozer33 Yazdı:

bendede bazen yapıyor araba çekişten düşüyor , gaz hassasiyeti gidiyor, kenara çekip durdurup çalıştırıyorum sorun düzeliyor, bence ilk çalışma anında birden yüklenilmesse yapmıyıor gibi geliyor.

Hocam sorunumuz birebir aynı hiç baktırdinızmı. Masrafı cok mu acaba. Eğer çok olacaksa satacağım bu aracı.

Mesajı Yazan: sonerkyl
Mesaj Tarihi: 20 Aralık 2017 Saat 17:26
Orjinalini yazan: sedat2934 sedat2934 Yazdı:

Orjinalini yazan: sonerkyl sonerkyl Yazdı:

Bilgin için sağol hocam. Peki bu iş en fazla kaç paraya mal olur. Benim duyumuma göre 1000 tl yi geçmez diyorlar.

aynen hocam 1000 tl geçmez iki selenoid parçası var 150 tl civarında tanesi 3-4 litrede şazuman yağı gider aşağı yukaru litresi 50 tl civarında otomatik olduğu için biraz pahalı. birde şazunamn yağ filtresi değişecektir oda 250 tl civarlarında. Not: bu işi otomatik şanzumanlardan anlayan bir ustaya yaptırın lütfen çünkü selenoid valflerin bilgisayar ile araca tanıtılması gerekiyor. Tabi bunlardan önce usta bilgisar ile bağlanıp şazumanın duruma bakmasını isteyin 

-------------
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.

Mesaj Tarihi: 20 Aralık 2017 Saat 19:16
Eyvallah hocam sağol. Peki şunu sorayım ben şanzuman yağını yeni değistirdim(bir hafta önce) . Bu yağı tekrar kullanamazmıyız. Tekrardan yeni yağmı olmasi gerekiyor.

Mesajı Yazan: hozer33
Mesaj Tarihi: 04 Ocak 2018 Saat 10:53
Orjinalini yazan: sedat2934 sedat2934 Yazdı:

Orjinalini yazan: hozer33 hozer33 Yazdı:

Hocam sorunumuz birebir aynı hiç baktırdinızmı. Masrafı cok mu acaba. Eğer çok olacaksa satacağım bu aracı.

ben gittigi yere kadar binmeyi düşünüyorum açıkcası hiç sormadım birde sadece uzun yolda yapıyor gibi geldi bana .

Mesaj Tarihi: 24 Ocak 2018 Saat 23:58
Aracımı izmirdeki arap şanzumancı diye bilinen bir ustaya yaptırdım. İki adet selonoid valf degiştirdi sorun düzeldi.Bu basit görünen iş 850 tlye mal oldu.

Ben şanzumancıdaki manzarayı görünce otomatik araçlardan soğudum. Çeşit çesit araçlar otomatik şanzuman yüzünden revizyon görüyordu. Fiyatlar 4-5 bin civarı tutyor. Bu sebeple ben aracımı satıp düz vites 307 almak istiyorum.İlla bir gün şanzuman revizyon isteyecektir. Her ne kadar usta şuan şanzumanda herhangi bir sorun yok desede birgün benimde başıma gelecektir. Sizce yanlısmı düşünüyorum. Düz vites daha masrafsız olmaz mı

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net