Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

20000 BAKIM HAKKINDA

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: 208
Forum Tanımlaması: 207' yi değiştiren süper mini grubundaki yeni modeldir
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=45731
Tarih: 20 Nisan 2024 Saat 05:54
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: 20000 BAKIM HAKKINDA
Mesajı Yazan: emrah_860
Konu: 20000 BAKIM HAKKINDA
Mesaj Tarihi: 12 Aralık 2017 Saat 11:22
Arkadaşlar hayırlı forumlar 

Aracımın 20000 bakımı geldi yetkili servisi aradım 

1-Hava filtresi 
2-Yağ ve yağ filtresi 
3-Polen filtresi
4-Karter kapar çontası 
5-Araç iç dış ve motor yıkama 

İskonto dahil 450 istedi bu arada araçımın garantisi bitti.

Özel servisleri aradığın da ise 
250-230 arası fiyat verdiler bunların için de ise 

1-Hava filtresi
2-Yağ ve yağ filtresi 
3-Polen filtresi 

bende 230 tl ye yarın araça saat 10:00 özel servisten randevu aldım.

Şimdi benim burada soracağım benim aracım 2015 1.2 motor otomatik vites aracı bilgisayara bağlıyoruz hataları varsa bize bildiri veriyor bakıyoruz dedi ben özel servisi aradığım da ise bana müşteri temsilcisi sizin bir sıkıntınız varsa bağlarız bilgisayara dedi bende olurmu ne demek bağlıyacaksınız ki hatalarını göresiniz dedi arkadaş da ismini verdi gelince beni bulun ben bilgisayara bağlıtıyım dedi 

Bilgisayara bağlayınca hataları verir mi şanzıman da kaçırma yada vs hataları verirmi arkadaşlar 

-------------
£MY__

Cevaplar:
Mesajı Yazan: husem
Mesaj Tarihi: 12 Aralık 2017 Saat 11:33
Oluşan hatalar kodlarıyla birlikte verir. Ancak her oluşan hatayı vereceğini düşünmüyorum. Yani motorda yağ kaçağı var demez belki yağ seviyesi uyarısı verebilir. Bağlanmasında fayda var hem bakımdan sonra bakım sayacı sıfırlanır.

Mesaj Tarihi: 12 Aralık 2017 Saat 11:45
Aynen bencede mantıklı olan o ayrıca araç otomatik olduğu için yetkili servisi aradığımda biz bağlar hatalara bakarız dedi özel servis elemanı ise siz söylerseniz biz bağlarız dedi benim için önemli olan otomatik şanjıman hataları kaçırma falan varmı 

-------------
£MY__

Mesajı Yazan: sonerkyl
Mesaj Tarihi: 12 Aralık 2017 Saat 11:50
araçta herhangi arıza ışığı yoksa yetkili sersivler dahil çoğu siz istemedikçe bakmazlar. Yetkili servis avantajı yapılan işlemler bir problem olursa ücretsiz olarak değişim yapmaları özellerde tanıdık olmayınca biraz burun kıvırtırlar genelde özel servisin takacağı parçalar kesinlikle orjinal olmasını isteyin. Birde kullanacakları yağ ne marka acaba unutmayın sizin araçlar motor yağı 0w30 kullanılıyor pahalı bir yağ 4 lt 130 tl total quartz ineo first orjinal fabrika çıkış yapğıdır.

-------------
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.

Mesajı Yazan: husem
Mesaj Tarihi: 12 Aralık 2017 Saat 11:53
Özel serviste bağlamaya üşenmiş olabilir. Normalde siz bakıma gidiyorsunuz. Bir sorunum var demiyorsunuz. Usta yağı,filtreleri değiştirir geçer. İçinizde kalmasın özele gidin işlemden sonra bağlatın bilgisayara.(Cihazım bozuk demesin Wink)

Mesaj Tarihi: 29 Ocak 2018 Saat 11:14
Selam uzun bir aradan sonra aranızdayım yine aracımın 20000 km bakımını yaptırdım 
1-Hava filtresi 
2-Yağ ve yağ filtresi 
3-Polen filtresi
4-Araç motor yıkama 
5-Rotbalans ayarı 
ayrıca ekzozu akldırıma vurmuşum farkında olmadan oda biraz eğrilmiş onu düzelttiler 
hepsini 390 tl ye bitirdim 

-------------
£MY__

Mesajı Yazan: x571
Mesaj Tarihi: 29 Ocak 2018 Saat 16:18
Orjinalini yazan: emrah_860 emrah_860 Yazdı:

Selam uzun bir aradan sonra aranızdayım yine aracımın 20000 km bakımını yaptırdım 
1-Hava filtresi 
2-Yağ ve yağ filtresi 
3-Polen filtresi
4-Araç motor yıkama 
5-Rotbalans ayarı 
ayrıca ekzozu akldırıma vurmuşum farkında olmadan oda biraz eğrilmiş onu düzelttiler 
hepsini 390 tl ye bitirdim 

yetkili servis fiyatı bu herhalde değil mi ? özel için pahalı geldi. bursa yetkili servis işçilik için 100 tl istiyordu 1-2 ay önce. 

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net