Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

döşemeye bulaşan antifiriz nasıl temizlenir.

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: 206
Forum Tanımlaması: Peugeot 206, 1998'den 2011'e kadar üretilen kompakt boyutlu satış rekoru kırmış bir otomobildir
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=45729
Tarih: 20 Nisan 2024 Saat 05:07
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: döşemeye bulaşan antifiriz nasıl temizlenir.
Mesajı Yazan: husem
Konu: döşemeye bulaşan antifiriz nasıl temizlenir.
Mesaj Tarihi: 12 Aralık 2017 Saat 08:41
Malum kış gelince 206 petekten su kaçırdı ve yer döşemesi ıslandı. Su antifrizli olduğundan kurumuyor ve yapış yapış nasıl temizleyeceğiz ?

Cevaplar:
Mesajı Yazan: sonerkyl
Mesaj Tarihi: 12 Aralık 2017 Saat 08:58
işte işin zor kısmı kardeşim Smile kışın biraz zor kurur. öncelik oto yıkamacılardaki süpürge ile güzel üsten çek sonra kapı tarafından kapı fitilini çıkar sonra döşemeyi tutan plastik bir tırnaklı parça var kardeşim ondan kurtarıp döşemeyi kurtarıyorsun bir pedalların oralarda kliipler onları da kurta şöför mahali döşeme kalkar.

-------------
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.

Mesaj Tarihi: 12 Aralık 2017 Saat 09:12
taban halısı bütün sanırım parça parça değil bu işlem altını temizlemek için sanırım ?

Mesajı Yazan: ggitaristt
Mesaj Tarihi: 12 Aralık 2017 Saat 09:26
Benim başıma geldiğinde:

Halının altındaki yalıtımı yırtıp çıkardım, 4 5 defa arabanın içine su döküp geri süpürgeyle çektim, yalıtım malzemesini yıkadım kuruttum geri serdim, kış vaktiydi, kuruması 1 ay falan sürdü..

O yüzden benim yaptığımı yapma..

Kurutma işini çözebilirsen giriş..

EK: Taban halısını tüm kaldırmana gerek yok, altına girebilecek kadar yer aç kendine yeter..

Ayrıca arabanın burun kısmı yokuş aşağı meyilde olsun yoksa arka koltuğa kadar su gidebiliyor 307de, 206yı bilmiyorum..

Mesaj Tarihi: 12 Aralık 2017 Saat 09:34
Orjinalini yazan: ggitaristt ggitaristt Yazdı:

Benim başıma geldiğinde:

Halının altındaki yalıtımı yırtıp çıkardım, 4 5 defa arabanın içine su döküp geri süpürgeyle çektim, yalıtım malzemesini yıkadım kuruttum geri serdim, kış vaktiydi, kuruması 1 ay falan sürdü..

EK: Taban halısını tüm kaldırmana gerek yok, altına girebilecek kadar yer aç kendine yeter..

Ayrıca arabanın burun kısmı yokuş aşağı meyilde olsun yoksa arka koltuğa kadar su gidebiliyor 307de, 206yı bilmiyorum..

hafta sonu deneyeceğim kapalı garajım var artık saç kurutma ile dalarım olmadı :)

Mesajı Yazan: ggitaristt
Mesaj Tarihi: 12 Aralık 2017 Saat 20:23
saç kurutma ya da ufo tarzı ısıtıcılarla ve fan yardımıyla biraz mesafeden halıyı sıcak ve rüzgarlı tutarsan 1-2 günde kurur herhalde..

Benimki kötü ıslanmıştı ama yeşil antifiriz kırmızı antifiriz falan rengarenk sular çektim kaç defa..

Mesajı Yazan: talip206
Mesaj Tarihi: 12 Aralık 2017 Saat 20:31
Eline büyük bir sünger al. Yer döşemesine bastır o suyu çeker. Sonra süngeri iyice sıkıp aynı işlemi terar et. Sen bastirdikca sünger suyu çeker. Bu işlemi 50 kere falan yapman gerekebilir ama. Ondan sonra saç kurutmaya geç.

Mesajı Yazan: 206pt
Mesaj Tarihi: 17 Aralık 2017 Saat 12:00
Benim 206ımdada aynı problem oldu konple antifiriz oldu taban döşemesi hiç bir çözüm bulamadım sonunda detaylı temizlik yapan bi arkadaşa komple koltukları ve halı söktürüp temizlettim arabanın altı komple antfiriz olmuş ve koku yapıyordu

Mesaj Tarihi: 17 Aralık 2017 Saat 16:01
Öncelikle hanım eli değmesi gerekiyor işin sırrı bu.
1.tur yağ çözme özellikli bir deterjanla bol köüpüklü silinecek ve su çekme özellikli güclü bir makine ile çekilecek
2.tur bulaşık makinesi parlatıcısı ile aynı işlem yapılacak
3.tur bol temiz su ile yapılacak ve çekilecek
Temizlikten sonra kuru havlularla bi silinecek en son saç kurutma makinesi ile dalınacak
Paspas konulmadan camlar 2 parmak açık bırakıp kapalı otoparkla dinlndirilecek.

Mesajı Yazan: muhammed.ceyhan
Mesaj Tarihi: 17 Aralık 2017 Saat 21:54
bende de ayni sıkıntı var. petegi ve oringleri degistirmeme ragmen kacak kesilmedi. hatta petek degisirken iceri antifirizli su akti. kokudan durulmuyor iceride. gozlerimi yakiyor. ben de ne yapacagimi bilmiyorum. on konsolu sokmeden degistirdik petegi cok calisma alani yoktu. ne yapmam gerek on konsolu sokup petegi de cikartip kutunun icini temizleyecekmiyim zamanla gecer mi? ayrica orjinal oring nereden bulurum? aldigim oringler uymadi kacak devam ediyor boru ile petek arasindaki baglantidan.

Mesaj Tarihi: 18 Aralık 2017 Saat 08:20
ben oringleri değiştirmedim sıvı conta ile takviye ettim. Bence yeninden açın sıvı conta uygulaması yapıp yeniden montaj yapın. 

Temizlik işini çözdüm ancak sabah aracımı çalıştırdığımda motor ışığı yandı belki su bir yerde kısa devre yaptırmış olabilir akşam eve gidip pp2000 le bakacağım ne sıkıntı oluşmuş.

Mesaj Tarihi: 19 Aralık 2017 Saat 10:36
motor ışıklarının suyla bir alakası yok sorunu giderdim.Siz bol suyla yıkayacaksanız soketlere su kaçmamasına dikkat ediniz.Mutlaka sulu çalışan süpürge kullanınız.

Mesajı Yazan: luridline
Mesaj Tarihi: 28 Aralık 2017 Saat 12:24
Orjinalini yazan: ggitaristt ggitaristt Yazdı:

Benim başıma geldiğinde:

Ben de benzer şekilde çözdüm. Halı yıkama şampuanı da döküp çekince mis gibi oldu. Şansıma yazdı, iki günde kurudu

Mesaj Tarihi: 28 Aralık 2017 Saat 14:05
Aracın taban halısının altı naylonlu altına bir şey geçirmemiş 3-4 kere daha önce yazdığım şekilde demizleme yapılırsa çok güzel oluyor.

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net