Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

307 sol ön kapı açılmıyor acil yardım!(çözüldü)

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: 307
Forum Tanımlaması: Peugeot 307, 2001-2008 yılları arası üretilen küçük bir aile otomobilidir. 2002'de Yılın Avrupalı ​​Otomobili ödülü almıştır
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=45490
Tarih: 28 Nisan 2024 Saat 13:58
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: 307 sol ön kapı açılmıyor acil yardım!(çözüldü)
Mesajı Yazan: Orçun.Dmr
Konu: 307 sol ön kapı açılmıyor acil yardım!(çözüldü)
Mesaj Tarihi: 28 Ekim 2017 Saat 00:20
Arkadaşlar, abiler 307 aracımın sol ön kapısı ne içten nede dıştan açılmıyor nasıl açabilirim kapıyı? eğer açamazsam kapı kapalıyken kapı döşemesini sökebilirmiyim? Acil yardım bekliyorum.. 

-------------
Arabalar ikiye ayrılır Peugeot ve gerisi...

Cevaplar:
Mesajı Yazan: ggitaristt
Mesaj Tarihi: 28 Ekim 2017 Saat 02:30
Kardeş az önce kurcaladım ama ben çözüm bulamadım sorununa.. Kapı kapalıyken orta direk ile kapı arasında kalan vidayı, direkteki plastikleri söktükten sonra çıkarabiliriz.. Ama Kapının göğüs tarafında alt alta 2 vida daha var onları kapı kapalıyken sökecek anahtar kimsede yoktur..

O tek vidayı söküp kastırırsan elin girecek kadar esner belki.. Diğer iki vidanın geldiği döşemedeki plastik yerleri önemli değil kırılsın birşey olmaz dersen, o tek vidayı söküp asılıp koparacaksın..

Olur yolu vardır belki bence parçalamadan bir bilene danış..

Mesaj Tarihi: 28 Ekim 2017 Saat 10:52
Orjinalini yazan: ggitaristt ggitaristt Yazdı:

Kardeş az önce kurcaladım ama ben çözüm bulamadım sorununa.. Kapı kapalıyken orta direk ile kapı arasında kalan vidayı, direkteki plastikleri söktükten sonra çıkarabiliriz.. Ama Kapının göğüs tarafında alt alta 2 vida daha var onları kapı kapalıyken sökecek anahtar kimsede yoktur..

O tek vidayı söküp kastırırsan elin girecek kadar esner belki.. Diğer iki vidanın geldiği döşemedeki plastik yerleri önemli değil kırılsın birşey olmaz dersen, o tek vidayı söküp asılıp koparacaksın..

Olur yolu vardır belki bence parçalamadan bir bilene danış..

Sabah bende baktım abi dediğin gibi göğüs bölümünde 2 vida var ve kapı kapalıyken çıkması imkansız. Camdaki fitili söküp tel ile açmaya çalışıcaz olmadı dediğin gibi direkteki plastiği söküp döşemenin vidasınıda sökerek kastırıcam açmaya çalışıcam yapıcak başka birşey yok gibi görünüyor. Kapı kolunu kırayım diyecem ama gönlüm el vermiyor bir yerlerini kırmaya. Cry

-------------

Mesaj Tarihi: 28 Ekim 2017 Saat 11:20
Yardım veya tavsiye verebilecek biri yokmu? İnternetimde yarın kesiliyor yarın giriş yapamıyacam foruma, Olmadık zamanda geliyor lanet olası belalar. Cry

-------------

Mesajı Yazan: onlycihan
Mesaj Tarihi: 28 Ekim 2017 Saat 12:13
bence bir wd40 alın dış taraftan kilit mekanizmasına gelecek şekilde mümkünsü sol arka kapıyı açarak o aradan da iyice sıkıp 3-4 defa kumanda veya anahtardan kilidi açıp kapatın.geçen benimde bagaj öyle olmuştu 2-3 defadan sonra düzeldi

Mesaj Tarihi: 28 Ekim 2017 Saat 14:53
Orjinalini yazan: onlycihan onlycihan Yazdı:

bence bir wd40 alın dış taraftan kilit mekanizmasına gelecek şekilde mümkünsü sol arka kapıyı açarak o aradan da iyice sıkıp 3-4 defa kumanda veya anahtardan kilidi açıp kapatın.geçen benimde bagaj öyle olmuştu 2-3 defadan sonra düzeldi

Hocam benim sol ön kapıda kilit yok araç sağ direksiyon olduğu için kilit yeri sağ ön kapıda. Kaportacı olduğum halde açamadım daha önceden kilitlenmiş araba kapısı açmadım. LOL Ustama gösterdim bunların kilit motoru kilit mekanızmasında olduğu için ya kilidi kırıcaz yada cam çıtasını söküp tel ile açıcaz başka çare yok dedi..

-------------

Mesajı Yazan: onlycihan
Mesaj Tarihi: 28 Ekim 2017 Saat 18:17
bak onu bilmiyordum siz yinede wd ile bir güzel yağlayın basın gitsin sonra kumanda var ise bir kişi kapı kolundan kapıyı  kastırsın diğeride aç kapa yapsın kumandadan bence takılı kalma gibi birşey varsa belki tık diye atar ve düzelir. arka kapıyı açınca orta direğin kenarından az da  olsa kilit karşılığı görünür .wd 40 spreyin ucundaki aparatın biraz daha uzunu bulunabilirse aralardan esneyerek ilerilere kadar yağlama yapılabilir diye düşünüyorum

Mesaj Tarihi: 29 Ekim 2017 Saat 01:57
Orjinalini yazan: onlycihan onlycihan Yazdı:

bak onu bilmiyordum siz yinede wd ile bir güzel yağlayın basın gitsin sonra kumanda var ise bir kişi kapı kolundan kapıyı  kastırsın diğeride aç kapa yapsın kumandadan bence takılı kalma gibi birşey varsa belki tık diye atar ve düzelir. arka kapıyı açınca orta direğin kenarından az da  olsa kilit karşılığı görünür .wd 40 spreyin ucundaki aparatın biraz daha uzunu bulunabilirse aralardan esneyerek ilerilere kadar yağlama yapılabilir diye düşünüyorum

İlginiz ve alakanız için teşekkür ederim. Smile Ben içerden açmaya çalıştım babam dışardan açmaya çalıştı meğer dışardaki kapı kolunun damağı atmış biz zorlayınca yerine oturdu ve açıldı boşu boşuna direkteki plastik ve koltuğu söktüm. Hazır kapı açılmışken döşemeyi iyice söküp kilit mekanizmasını kontrol edicem ne olur ne olmaz. 

-------------

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net