Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

LANET OLSUN Kİ PEUGEOT 106 XR SAHİBİYİM

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: 106
Forum Tanımlaması: Peugeot 106, 1991'den 2004'e kadar Fransız otomobil üreticisi Peugeot tarafından üretilen süper mini grubundaki efsane otomobildir
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=45387
Tarih: 29 Mart 2024 Saat 05:07
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: LANET OLSUN Kİ PEUGEOT 106 XR SAHİBİYİM
Mesajı Yazan: yasin71
Konu: LANET OLSUN Kİ PEUGEOT 106 XR SAHİBİYİM
Mesaj Tarihi: 08 Ekim 2017 Saat 21:11
yaklaşık 1 yıldır 106 kullanıcısıyım. aracıma sıfırdan motor yapıldı aradan 1 ay sonra araç çalışmamaya başladı ve ilk çalışmada araç çok sarsıntılı çalışmaya başladı sonraları bir çalışıp bir çalışmadı. Arka koltugun altındaki benzin deposundan cızzzz sesi gelince araç çalışıyor o ses gelmeyince çalışmıyordu. Aracı elektrikciye gösterdim usta benzin pompası çalışıyor ve beyinde arıza olabilir dedi beyine baktı hata çıkmadı sonra sigorta panosundan sigortanın yanık oldugunu ve bir yerden şase aldıgını söyleyip sigorta panosunu degiştirdi. Araç 1-2gun çalıştı  sonra tekrar çalışmamaya başladı ve şimdi araçtan benzin pompası cızz sesi gelmeyince bekliyorum 3-4saat sonra tekrar çalışıyor ama yine biraz kullandıktan sonra yine çalışmıyor yani kafasına göre çalışıyor. Bu sorunu yaşayan veya anlayan arkadaşlar yardımcı olurmusunuz?

Cevaplar:
Mesajı Yazan: yasin71
Mesaj Tarihi: 09 Ekim 2017 Saat 11:13
55kisi bakmis yokmu bu sorunu yasayan veya anlayan???

Mesajı Yazan: x571
Mesaj Tarihi: 09 Ekim 2017 Saat 14:41
Orjinalini yazan: yasin71 yasin71 Yazdı:

55kisi bakmis yokmu bu sorunu yasayan veya anlayan???

şeker abim asabiyete gerek yok. derdin belli işte mesajında sende yazmışsın. forumu araştır oturduğun yerde referanslı işinin ehli bir usta bul git. senin derdin adam gibi usta olmaması.

Mesajı Yazan: boruc
Mesaj Tarihi: 09 Ekim 2017 Saat 16:54
206 aracimda benzin pompasi ile ilgili bende sorun yasadim.
Forumlardan arastirdim benzin rolesi diye bi parca var motor beyninin altinda bulunyor(206'da)
Bu parca arizali olma ihtimali vardi.
Parcayi 50tl ye aldim kendim degistirdim ve sorun cozuldu.
Bazi problemler cok basit olabiliyor. İsi tam bilmeyen ustalar zoraz sokuyor.

Bence röleyi kontrol ettirmende fayda var. Bazen calisiyo bazen calismiyo olabilir.

-------------
2002 / 206 Roland Garros 1,6 / 110HP

Mesajı Yazan: ggitaristt
Mesaj Tarihi: 09 Ekim 2017 Saat 20:26
Orjinalini yazan: boruc boruc Yazdı:

206 aracimda benzin pompasi ile ilgili bende sorun yasadim.
Forumlardan arastirdim benzin rolesi diye bi parca var motor beyninin altinda bulunyor(206'da)
Bu parca arizali olma ihtimali vardi.
Parcayi 50tl ye aldim kendim degistirdim ve sorun cozuldu.
Bazi problemler cok basit olabiliyor. İsi tam bilmeyen ustalar zoraz sokuyor.

Bence röleyi kontrol ettirmende fayda var. Bazen calisiyo bazen calismiyo olabilir.

Gayet mantıklı..

Mesajı Yazan: KvncKR
Mesaj Tarihi: 10 Ekim 2017 Saat 09:17
Bende de 99 model peugeot 106 xr 1.4 var 2008 yılından beri gittiğim ustam var şaşmaz oto sanayi sitesinde lovato lpg cinin karşısında Aydemirler Oto İrfan Usta var. Aracı ona gösterirsen sana yardımcı olur hocam işinin ehli bir usta atıp tutmuyor istiyorsan özelden numarasını verebilirim.

Mesajı Yazan: omerang
Mesaj Tarihi: 01 Kasım 2017 Saat 11:04
marş basıp da çalışmıyorsa immobilizer iptali ile çözebilirsin...

Mesajı Yazan: ismailkaya
Mesaj Tarihi: 01 Kasım 2017 Saat 23:36
sensör soketlerini elinle yokla derim yada elektrik soketlerinin hepsini oksitlenmeye dayalı sıkıntı olabilir

-------------
KÖTÜ İNSANLARIN HER YERDE OLMASININ TEK SEBEBİ İYİ İNSANLARIN HİÇBİRŞEY YAPMAMASINDANDIR.

Mesajı Yazan: peugeotefe
Mesaj Tarihi: 02 Kasım 2017 Saat 23:03
Arızanızın bir kaç sebebi olabilir 1 benzin pompası sıkışıyor olabilir 2 çiftli role dediğimiz parça kontağı açtığınızda benzin pompasını devreye sokar marşa bastığınızda ateşlemeyi devreye sokar muhtemelen çiftli role bazen açmıyor sorun bundan kaynaklanıyor aracı incelemek gerek

-------------
PEUGEOT YEDEK PARÇA TAMİR BAKIM SERVİSİ

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net