Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Tavsiyeniz nedir?

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: 206
Forum Tanımlaması: Peugeot 206, 1998'den 2011'e kadar üretilen kompakt boyutlu satış rekoru kırmış bir otomobildir
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=45339
Tarih: 29 Mart 2024 Saat 11:19
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: Tavsiyeniz nedir?
Mesajı Yazan: ibrahim
Konu: Tavsiyeniz nedir?
Mesaj Tarihi: 01 Ekim 2017 Saat 21:30
Merhaba arkadaşlar. 
Bugün arabamın deposunu fulledim. Tam 47.7 Litre aldı depo. Ancak doluluk oranı iki diş eksik gösteriyor. 50km yol yaptım azalmaya devam etti. 2 diş benzin hiç yokmuş gibi. 
Böyle bir şey başına gelen oldu mu? Bu düzelecek mi yoksa tamirlik bir durum mu var? 

-------------
Tanrı Dağı kadar Türk'üm, Türkçü'yüm, Atatürkçü'yüm!.

Cevaplar:
Mesajı Yazan: acabuco
Mesaj Tarihi: 01 Ekim 2017 Saat 21:38
Orjinalini yazan: ibrahim ibrahim Yazdı:

Merhaba arkadaşlar. 
Bugün arabamın deposunu fulledim. Tam 47.7 Litre aldı depo. Ancak doluluk oranı iki diş eksik gösteriyor. 50km yol yaptım azalmaya devam etti. 2 diş benzin hiç yokmuş gibi. 
Böyle bir şey başına gelen oldu mu? Bu düzelecek mi yoksa tamirlik bir durum mu var? 

gecen gun aracin benzini azdi, 30 tl benzin attim, hic yukselmedi ayni yerde kaldi 15dk surdum sonra bu durumdan dolayi gidip bi 30 tl daha benzin attim, yine ibre sabit kaldi, ardindan 50 tl attim depo yariya geldi. bizim 206 araclarda bu ibre olayi garip biraz, renault marka araclarda da bu boyle bazi modellerinde. kafaya takmamak lazim.

Mesajı Yazan: ibrahim
Mesaj Tarihi: 01 Ekim 2017 Saat 21:47
Orjinalini yazan: acabuco acabuco Yazdı:

Merhaba arkadaşlar. 

gecen gun aracin benzini azdi, 30 tl benzin attim, hic yukselmedi ayni yerde kaldi 15dk surdum sonra bu durumdan dolayi gidip bi 30 tl daha benzin attim, yine ibre sabit kaldi, ardindan 50 tl attim depo yariya geldi. bizim 206 araclarda bu ibre olayi garip biraz, renault marka araclarda da bu boyle bazi modellerinde. kafaya takmamak lazim.

Benim ilk kez böyle bir şey oldu. Acaba kalıcı bir hasar mı yoksa geçici mi.. 

-------------
Tanrı Dağı kadar Türk'üm, Türkçü'yüm, Atatürkçü'yüm!.

Mesajı Yazan: acabuco
Mesaj Tarihi: 02 Ekim 2017 Saat 04:17

Orjinalini yazan: acabuco acabuco Yazdı:

Merhaba arkadaşlar. 

Benim ilk kez böyle bir şey oldu. Acaba kalıcı bir hasar mı yoksa geçici mi.. 

kafaya takilacak bir durum yok merak etme, samandira sistemi degisilebilir ama peugeotlarda bu olay var degissen bile, gereksiz fuzuli masraf. bi zarari dokunmaz, boyle devam.

Mesajı Yazan: sonerkyl
Mesaj Tarihi: 02 Ekim 2017 Saat 09:16
Aracının çalışmasında felan problem yoksa hiç dokunma kardeşim. Uzun süre az yakıtta kullanınca bu tip olaylarla kaşılaşa bilirsin. Sanırım sen depoyu ağzına kadar doldurmuşsun ilk başlarda hızlı gibi düşer ama sonra yavaş düşer sıkıntı yok. 

-------------
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.

Mesajı Yazan: uzunca961
Mesaj Tarihi: 02 Ekim 2017 Saat 11:22
Bu olaya söylenecek tek söz var:
Vay ibre vay :)

Araçlarınızı uzun süre kullanıyorsanız hiç ellemeyin kalsın. Alışırsınız zaten zamanla

Mesajı Yazan: tired06
Mesaj Tarihi: 06 Ekim 2017 Saat 11:08
takma kafaya dursun öyle 

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net