Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Radio frekans çekmiyor.

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: 307
Forum Tanımlaması: Peugeot 307, 2001-2008 yılları arası üretilen küçük bir aile otomobilidir. 2002'de Yılın Avrupalı ​​Otomobili ödülü almıştır
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=45291
Tarih: 28 Mart 2024 Saat 23:44
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: Radio frekans çekmiyor.
Mesajı Yazan: izzetcanbas
Konu: Radio frekans çekmiyor.
Mesaj Tarihi: 23 Eylül 2017 Saat 13:48
Merhaba arkadaşlar, sabah işe giderken aracımın radiosu açıktı. Kırmızı ışıklardan sakin bir şekildekalktan sonra aracı 2. vitese aldım. Daha sonra 2000 devire geldiğinde gazı dipledim 3000 de vitesi 3'e aldım ve aracın çalan radiosu fışılamaya başladı. Daha sonra kurcalarken List Refresh tuşuna bastığımda yayın geri geldi bir kaç saniyeliğine sonra tekrar yayın gitti. Sizce sorun nedir. Diğer yorumları okudum ve aracı 2. viteste uzattığım için acaba radionun arkasından anten kablosu mu çıktı diye düşündüm ama List Refresh tuşuna bastığımda yayın geliyor. Servise mi gitsem yoksa sıradan bi elektronikçi anlar mı? Ha birde aracın radiosunun içine daha önceden çocuğun birisi bozuk para düşürmüş CD çalışmıyor. Acaba araç hızlandığında para içinde oynadı mı? 

Cevaplar:
Mesajı Yazan: Furkan979
Mesaj Tarihi: 23 Eylül 2017 Saat 15:06
Bence ilk radyounun arkasındaki anten kablosuna bakın eger orda sorun yoksa tavandaki anteni kontrol edin belki gevşemiş olabilir birde hemen elektirkciye felan gitmeyin biraz bekleyin kendi kendinede cozulebiliyor böyle sorunlar

Mesaj Tarihi: 25 Eylül 2017 Saat 11:53
Merhaba, araba 4 saat otoparkta kilitli kaldı sonra geldiğimde tekrardan aracı çalıştırdım radio'yu açtım aynı sorun devam ediyordu. Sonra menüyü kurcaladım ingilizce olduğu için telefondan translate açtım bir kaç birşeyleri kapattım düzeldi. Yani sorun menüdenmiş. Araca gündüz leti bağlatmıştım kapıları açtığımda ve aracı uzaktan kumandayla açıp kapattığımda otomatik olarak yanıyordu şimdi onlar yanmamaya başladı bi baktırcam artık elektrikçiye.

Mesajı Yazan: sonerkyl
Mesaj Tarihi: 25 Eylül 2017 Saat 15:26
sorun bence elektrik sistemi ile alakalı gibi hocam aracın kendi kendine ayarları değiştirmesi garip gerçekten.

-------------
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.

Mesaj Tarihi: 25 Eylül 2017 Saat 16:37
Ben daha öncesinde ayarları kurcalamıştım ve durmadan radio çalarken ekranda info felan yazıyordu ara ara çıkıyor sonra radio frekansı yazıyordu. Ondan sonra sorun çıkmıştı. Ben kurcaladıktan sonra info uyarısı çıkmıyor artık. Radioda ondan sonra düzeldi.

Mesaj Tarihi: 26 Eylül 2017 Saat 09:15
Ayarlardan rds yi kapatmayı deneyin bir nebzede olsa çözüm olur

Mesajı Yazan: mburakaslan
Mesaj Tarihi: 26 Eylül 2017 Saat 23:57
Orjinal teybi kullaniyorsan bence hic kurcalama. Hayatimda gordugum en lanet radyoyu koymuslar araca. Bende degistirecegim teybini sizde degistirin. 50TL olan teypler daha guzeldir uzerindekinden.

Mesaj Tarihi: 27 Eylül 2017 Saat 10:30
Evet ama değiştirdin mi direksiyondaki kumandayı kullanamıyorsun

Mesajı Yazan: sonerkyl
Mesaj Tarihi: 27 Eylül 2017 Saat 10:33
Orjinalini yazan: izzetcanbas izzetcanbas Yazdı:

kullanılabilen modeller var hocam piyasada Smile 

-------------
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.

Mesajı Yazan: maximusti
Mesaj Tarihi: 27 Eylül 2017 Saat 10:33
Orjinalini yazan: izzetcanbas izzetcanbas Yazdı:

alınan teypde W/R (wired remote) girişi var ise, 100 tl ye kumanda aparatları satılıyor, orjinal kumanda ile uyumlu hale getirilebiliyor. 
ben şimdilik bu aparatı kendim yapmayı deniyorum ama henüz başarılı olamadım.

-------------
Fazla Yakan Araba Yoktur... LPG Pahalıdır, Mazot Pahalıdır, Benzin Çok Daha Pahalıdır...

Mesaj Tarihi: 27 Eylül 2017 Saat 21:28
Bence peugeot un radyosu tatmin edici derecede 50 liralık daha iyi olurmu hic sizde,ben radyodan cok memnunum eger stüdyo kalitesi bir ses istemiyorsaniz peugeot un radyosu yeterde artar bile

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net