Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

SÜREKLİ YANAN AİRBAG IŞIGI

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: 307
Forum Tanımlaması: Peugeot 307, 2001-2008 yılları arası üretilen küçük bir aile otomobilidir. 2002'de Yılın Avrupalı ​​Otomobili ödülü almıştır
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=45241
Tarih: 20 Nisan 2024 Saat 00:22
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: SÜREKLİ YANAN AİRBAG IŞIGI
Mesajı Yazan: LUXUS
Konu: SÜREKLİ YANAN AİRBAG IŞIGI
Mesaj Tarihi: 13 Eylül 2017 Saat 18:52
Merhabalar pevgeot ailesi:2 ay önce çok begenerek bir 307 aldım.Aldıgımda airbag ışıgı sürekli arıza bildiri gibi yanık durumdaydı.. Satıcı ben yaptırcam dedim eyv dedik... Akşam fark ettim ki farları açtığımda ön gösterge ve radyo saat göstergesi disco topu gibi yanıp sönüyor..Götürmediğim yer kalmadı herkes farklı bişi söylüyor..Servisde komple herseyi değiştirelim die baya masraf çıkardı,satıcıda yan çizdi..Varmı bilgi verebilecek olan tavsiyesi olan ,,tşkler 

-------------
luxus88

Cevaplar:
Mesajı Yazan: sonerkyl
Mesaj Tarihi: 14 Eylül 2017 Saat 09:45
Merhabalar öncelikle aramıza hoşgeldin. Sorun far sinyal kolunda gibi hocam pc bağlandığında hangi hata kodunu veriyor araç. Bence far sinyal kolunu değiştirin önce

-------------
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.

Mesaj Tarihi: 14 Eylül 2017 Saat 10:15
Tskler cvp icin.onu soyleyende oldu suan bsi problemli dendi.bin tl civariymis degisim orj.parca.tamiri olmuo mu acaba ddim.millet para icin direk degisime girdiriolar

-------------
luxus88

Mesaj Tarihi: 14 Eylül 2017 Saat 10:33
Orjinalini yazan: LUXUS LUXUS Yazdı:

Tskler cvp icin.onu soyleyende oldu suan bsi problemli dendi.bin tl civariymis degisim orj.parca.tamiri olmuo mu acaba ddim.millet para icin direk degisime girdiriolar

tamiri olurda iyi bir oto elektronikçi bulman gerekiyor hocam bsı durumuna göre daha önce araca yapılan ek ses sistemi vs. bu tip sorunlara neden olmuş olabilir. yada oksitlenme gibi bir durum.

-------------
Peugeot 106 1.4 (1997)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)

Mesaj Tarihi: 14 Eylül 2017 Saat 13:15

-------------
luxus88

Mesajı Yazan: pusutr
Mesaj Tarihi: 14 Eylül 2017 Saat 19:06
Bu arada güzel türkçemizi lütfen düzgün kullanalım.

Mesaj Tarihi: 14 Eylül 2017 Saat 21:51
Hocam edebiyatla alakali tartisma uzerine formlar var orda daha rahat tartışma platformlarina katilabilirsiniz ...

-------------
luxus88

Mesajı Yazan: sosyolog_56
Mesaj Tarihi: 22 Aralık 2017 Saat 22:21
mrblar hocam. ben de 307 aracımı yeni aldım. emniyet kemeri ve airbag fault hatası veriyordu hep. yi bir oto elektriçiye götürdüm. koltukların altındaki soketler sanırım oksitlenme yapmış. kabloları vs. değiştri toplam 30 tl maliyetle haoldu. şükür şuanda sıkıntı yok. sende önce bi göster istersen bi elektrikçiye.

Mesajı Yazan: Orçun.Dmr
Mesaj Tarihi: 23 Aralık 2017 Saat 22:15
Benim 307 de 1 ay sönüyor 1 ay sürekli yanıyor, koltuk altı soketleri filan tertemiz. Galiba com2000 de sıkıntı var çünkü son zamanlarda kontağı açınca farlar yanıp sönüyor. 

-------------
Arabalar ikiye ayrılır Peugeot ve gerisi...

Mesaj Tarihi: 25 Aralık 2017 Saat 09:01
Orjinalini yazan: Orçun.Dmr Orçun.Dmr Yazdı:

Benim 307 de 1 ay sönüyor 1 ay sürekli yanıyor, koltuk altı soketleri filan tertemiz. Galiba com2000 de sıkıntı var çünkü son zamanlarda kontağı açınca farlar yanıp sönüyor. 

o zaman senin sorun com2000 kardeşim. min 200 tl max. 700 tl masrafı var gibi 

-------------
Peugeot 106 1.4 (1997)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)

Mesajı Yazan: Orçun.Dmr
Mesaj Tarihi: 25 Aralık 2017 Saat 22:53
Orjinalini yazan: sonerkyl sonerkyl Yazdı:

Orjinalini yazan: Orçun.Dmr Orçun.Dmr Yazdı:

o zaman senin sorun com2000 kardeşim. min 200 tl max. 700 tl masrafı var gibi 

Aynen Soner abi com2000 bozuk çıktı. Gittiği yere kadar gitsin vakti gelince değiştiririm. LOL

-------------
Arabalar ikiye ayrılır Peugeot ve gerisi...

Mesajı Yazan: eyupsenturk
Mesaj Tarihi: 14 Ocak 2018 Saat 19:53
herkese merhaba ismim Eyüp 2004 1.6 xt 307 aracım var Edremit' te yaşıyorum . şöyle benzer bi durumum var ,

aracımda yolda giderken sola sinyal verdikten bir süre sonra sinyal vermeyi kesiyor farları açıyor farlar açıldıktan sonra kornaya basıyorum korna o an çalışmıyor. sonra sinyal koluna dokunuyorum düzeliyor. daha doğrusu düzeliyordu. sonra bi elektrikçiye götürdüm. müdahale etti . müdahale ettikten sonra şimdi ise sinyal kolum daha sertleşti . üstüne sorun eskisi kadar olmasa da devam ediyor . ayrıca aracı çalıştırır çalıştırmaz air bag ışığı yanıyor. araç biraz hareket ettikten sonra da esp hjatası yanıyor. 

sizce nasıl bir yol izlemeliyim ? sorunun ana kaynağı ne olabilir ?

açıkçası edremit engin servis diye özel bir servis var ancak ikna olmadım . izmir 'de bu sorunu kim çözebilir ? ya da balıkesir de tanıdığı bildiği olan var mıdır ?

Mesaj Tarihi: 15 Ocak 2018 Saat 09:35
Orjinalini yazan: eyupsenturk eyupsenturk Yazdı:

herkese merhaba ismim Eyüp 2004 1.6 xt 307 aracım var Edremit' te yaşıyorum . şöyle benzer bi durumum var ,

aracımda yolda giderken sola sinyal verdikten bir süre sonra sinyal vermeyi kesiyor farları açıyor farlar açıldıktan sonra kornaya basıyorum korna o an çalışmıyor. sonra sinyal koluna dokunuyorum düzeliyor. daha doğrusu düzeliyordu. sonra bi elektrikçiye götürdüm. müdahale etti . müdahale ettikten sonra şimdi ise sinyal kolum daha sertleşti . üstüne sorun eskisi kadar olmasa da devam ediyor . ayrıca aracı çalıştırır çalıştırmaz air bag ışığı yanıyor. araç biraz hareket ettikten sonra da esp hjatası yanıyor. 

sizce nasıl bir yol izlemeliyim ? sorunun ana kaynağı ne olabilir ?

açıkçası edremit engin servis diye özel bir servis var ancak ikna olmadım . izmir 'de bu sorunu kim çözebilir ? ya da balıkesir de tanıdığı bildiği olan var mıdır ?

Hocam öncelikle aramıza hoşgeldiniz. Far sinyal kolunu değiştirmekten başka bir çareniz yok malesef.

-------------
Peugeot 106 1.4 (1997)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net