Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

alt takım maliyeti

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: 307
Forum Tanımlaması: Peugeot 307, 2001-2008 yılları arası üretilen küçük bir aile otomobilidir. 2002'de Yılın Avrupalı ​​Otomobili ödülü almıştır
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=45194
Tarih: 26 Nisan 2024 Saat 20:17
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: alt takım maliyeti
Mesajı Yazan: orhan007
Konu: alt takım maliyeti
Mesaj Tarihi: 06 Eylül 2017 Saat 20:11
Arkadaşlar herkese merhaba. Bu ay kısmetse alt takımları elden geçirecem. 307 1.4 benzin comfort. Bilgisi olan arkadaşlar
Tahmini ne masrafım olur. Alttan bariz sesler geliyor.

Cevaplar:
Mesajı Yazan: sonerkyl
Mesaj Tarihi: 07 Eylül 2017 Saat 09:06
değiştereceğin parçalara bağlı eğer değiştirecekseniz komple yenilemek iyidir. bu parçalar markaya göre değişir yerli alırsanız hepsi 250-300 tl civarlarına gelir ama ayd felan almayın kesinlikle çabuk bozuluyorlar. tavsiyem trw öneririm biraz daha pahalıdır ama daha uzun ömrülüdür.

Sağ Salıncak 

Sol Salıncak

Sağ Rotil 

Sol Rotil

Sağ rotbaşı

Sol rotbaşı

Sağ Rot Mili

Sol Rot Mili

Sağ Viraj Askı Rotu

Sol Viraj Askı Rot

-------------
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.

Mesajı Yazan: whisky
Mesaj Tarihi: 07 Eylül 2017 Saat 09:35
Haziran ayında delphi almıştım. Memnun kalmadım. Ufaktan ufaktan başladı yine sesler. Trw bulamamıştım. Set pug markette 200 tl bir şeydi yanlış hatırlamıyorsam + işçilik ne kadara anlaşırsan artık.

Mesajı Yazan: orhan007
Mesaj Tarihi: 07 Eylül 2017 Saat 18:59
Çok teşekkür ederim...

Mesajı Yazan: ben_erhan
Mesaj Tarihi: 08 Eylül 2017 Saat 21:26
Merhaba.
Arabam 307 1.6 otomatik 2004 model..
Aracı alır almaz hemen ön takım amortisör vs değiştirdim.. arabada çıt ses kalmadı.. tamamen orjinal parçalar aldım.. 3 ay sonra arka amortisörün biri gitti.. 6 ay sonrada öndeki z rot gitti... firmayı aradım.. kem küm..
Orjinal parçada malesef garanti vermiyoruz dedi..

O yüzden bundan sonra yansanayi kullanıyorum. Daha kalitesiz olabilir belki ama garantili...

Kolay gelsin

Mesajı Yazan: x571
Mesaj Tarihi: 09 Eylül 2017 Saat 18:38
Orjinalini yazan: ben_erhan ben_erhan Yazdı:

Merhaba.
Aracı alır almaz hemen ön takım amortisör vs değiştirdim.. arabada çıt ses kalmadı.. tamamen orjinal parçalar aldım.. 3 ay sonra arka amortisörün biri gitti.. 6 ay sonrada öndeki z rot gitti... firmayı aradım.. kem küm..

O yüzden bundan sonra yansanayi kullanıyorum. Daha kalitesiz olabilir belki ama garantili...

Kolay gelsin

neye garanti veriyorlar mış peki. faturası varsa hakem heyetine versen paranı alırsın geri. öyle saçmalık mı olur hem %50 daha pahalı al hem garantisi yok.bu da yeni düzen düdükleme herhalde.

Mesajı Yazan: talip206
Mesaj Tarihi: 09 Eylül 2017 Saat 22:07
Orjinalini yazan: x571 x571 Yazdı:

Merhaba.

Kolay gelsin

neye garanti veriyorlar mış peki. faturası varsa hakem heyetine versen paranı alırsın geri. öyle saçmalık mı olur hem %50 daha pahalı al hem garantisi yok.bu da yeni düzen düdükleme herhalde.

Evet maalesef orjinal ürünleri yetkili servis takmadigi için garanti vermiyorlar. Tabii bu durum yasal değil diye düşünüyorum. Biraz uğraşılsa sonuç verir ama uzun işler.

Mesajı Yazan: ben_erhan
Mesaj Tarihi: 09 Eylül 2017 Saat 23:58
Peugeot Türkiye yi aradım. Malesef orjina parada sadece servis montaj yaparsa garanti veriyoruz dedi..

3 -4 kat para verip 10 kat rezil oluyorsun.

Mesajı Yazan: Peugeot35
Mesaj Tarihi: 10 Eylül 2017 Saat 00:15
alt takıma bende yakında gireceğim ama benim alt takımda tık yok sadece rotil körükleri gidik. orjinal parçalar çok pahallı yerli olarak ayd var garantili ürün ama iyi bişey değil bozulursa işçilik parçadan pahallı :) orjinale eşdeğer tek marka var TRW başka marka takmanı tavsiye etmem bende TRW kullanacam 

TRW sağ-sol Rotil + sağ-sol Z rot + sağ-sol rot başı 175 tl  fiyat aldım değiştireceğim parçalar bunlar.AKS iç dış körükler sağlam salıncağa gelince iki kauçuk burç var onların durumuna göre burç alıp takarım sorun varsa tabi 

senin salıncaklar orjinalse değişmeyin içindeki kauçuk burçlar fiyat olarak daha uygun hepsini orjinal olarak yapsanız salıncaksız 400 tutuyor.

Mesaj Tarihi: 10 Eylül 2017 Saat 12:00

Peugeot Türkiye yi aradım. Malesef orjina parada sadece servis montaj yaparsa garanti veriyoruz dedi..

bu ön takım parçalarını serviste değiştirsek kaç lira işçilik kaç lira malzeme veriyoruz ? 

Mesajı Yazan: talip206
Mesaj Tarihi: 10 Eylül 2017 Saat 12:59

bu ön takım parçalarını serviste değiştirsek kaç lira işçilik kaç lira malzeme veriyoruz ? 

En az malzeme tutarı kadar işçilik alırlar. Ama şöyle de bir durum var. Senin piyasadan aldığın orjinal ürün 300 tl ise serviste malzemeye 400 isterler. Yani orjinal ürün fiyatına da kar payı koyarlar.

Mesaj Tarihi: 10 Eylül 2017 Saat 18:03
Orjinalini yazan: talip206 talip206 Yazdı:

En az malzeme tutarı kadar işçilik alırlar. Ama şöyle de bir durum var. Senin piyasadan aldığın orjinal ürün 300 tl ise serviste malzemeye 400 isterler. Yani orjinal ürün fiyatına da kar payı koyarlar.

valla sıkıntılı işler açıkçası. sanayi bazen çok can sıkıyor. servis biraz pahalı ama kafan rahat oluyor gibi.gerçi bakma sanayide de arızayı bulana kadar o parça bu parça derken dünya masraf çıkıyor.aynı kapıya geliyor. o olmadı bu bu olmadı şu diyorlar anlamıyorlar. vercen bunların eline doğan slx anca ondan anlıyorlar.

Mesajı Yazan: Orçun.Dmr
Mesaj Tarihi: 11 Eylül 2017 Saat 00:53
2 sene önce 800 tlye ön takımlarda ne var ne yok hepsini orjinalleriyle değiştirttiydim fakat son zamanlarda bozuk yola girdiğimde şıngırtı sesi gelmeye başladı. Bu sesi neyden dolayı yaptığını bilen varmı?

-------------
Arabalar ikiye ayrılır Peugeot ve gerisi...

Mesajı Yazan: sosyolog_56
Mesaj Tarihi: 07 Mart 2018 Saat 19:56
Orjinalini yazan: sonerkyl sonerkyl Yazdı:

değiştereceğin parçalara bağlı eğer değiştirecekseniz komple yenilemek iyidir. bu parçalar markaya göre değişir yerli alırsanız hepsi 250-300 tl civarlarına gelir ama ayd felan almayın kesinlikle çabuk bozuluyorlar. tavsiyem trw öneririm biraz daha pahalıdır ama daha uzun ömrülüdür.

Sağ Salıncak 

Sol Salıncak

Sağ Rotil 

Sol Rotil

Sağ rotbaşı

Sol rotbaşı

Sağ Rot Mili

Sol Rot Mili

Sağ Viraj Askı Rotu

Sol Viraj Askı Rot

Delphi marka nasıl hocam. salıncaklar hariç?

Mesajı Yazan: sonerkyl
Mesaj Tarihi: 08 Mart 2018 Saat 11:56
[/QUOTE]Delphi marka nasıl hocam. salıncaklar hariç?
[/QUOTE]

iyi bir markadır kardeşim. Zaten bir çok orjinal parça üreticisidir kendileri. Parçaları fiyatına göre gayet kalitelidir.

-------------
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net