Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Antifriz önerileriniz..

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: 206
Forum Tanımlaması: Peugeot 206, 1998'den 2011'e kadar üretilen kompakt boyutlu satış rekoru kırmış bir otomobildir
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=45144
Tarih: 20 Nisan 2024 Saat 06:39
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: Antifriz önerileriniz..
Mesajı Yazan: Brcbyrktr
Konu: Antifriz önerileriniz..
Mesaj Tarihi: 26 Ağustos 2017 Saat 14:40
Selam arkadaşlar. 2003 206 1.4 hdi (220.000km.) Aracımda kullanılmak üzere antifriz onerileriniz nedir? Daha önce üzerinde turuncu renkli (sanırım organik bu biyerde okumuştum) antifriz vardı şimdilerde ise bazı sıkıntılar sonucunda sadece su var.Yağ degisimim yaklaştı artik servise bayılmaktansa sanayide birini bulup yaptirmak icin malzemeleri ufaktan toplamaya başladım bunuda aradan çıkartayım dedim.önerilerizi bekliyorum.

Cevaplar:
Mesajı Yazan: sonerkyl
Mesaj Tarihi: 26 Ağustos 2017 Saat 16:50
Hocam öncelikle saf su al ve koy biraz gez sonra suyunu boşaltır. Castrol mavi antifirizi var ondan al sonra 3 litre bidonu.

-------------
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.

Mesajı Yazan: Brcbyrktr
Mesaj Tarihi: 26 Ağustos 2017 Saat 17:43
Saolasın sonerim. bu dediğin mavi daha mı iyi gelir benim düdüle?

Mesajı Yazan: sonerkyl
Mesaj Tarihi: 26 Ağustos 2017 Saat 17:57
Valla kardeşim ilk senin gibi bende kırmızı koyduk tabi önceki sahibi suyla dolaşmış ne var ne yok açtı meret kapak contası vs. Baya masraf yaptık sonra hep mavi kullandım sıkıntı olmadı.

-------------
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.

Mesajı Yazan: samet206
Mesaj Tarihi: 27 Ağustos 2017 Saat 00:28
Bende mavi antifiriz tavsiye ederim,kendim kullandım mavi hiç sorun yaşamadım.Ama saf olarak koydu tamirci bir kez,benim haberim yoktu koyarken,daha sonra sorun yaşadık açtı bazı noktaları, ben bulunduğum yerin koşullarına göre hep su ile karışım yaparak ekledim bu olaydan sonra antifirizi.

-------------
Peugeot Mod ''206'' 1.4 XR 2000
Asaleti Renginde Saklı...

Mesajı Yazan: yigit_dark
Mesaj Tarihi: 27 Ağustos 2017 Saat 13:49
Araca antifiriz koydurmaktan her zaman çekinmişimdir. Ustalar kafasına göre davranıyor. Araba çalışırken 3 litreyi boşaltıyor. Hiç su koymuyor üstüne vs. Kırmızı iyi bilirdim bende. Yağ değişimine 500 km kaldı benim aracın. Malum kışta yakın. Antirifiz bende koydurururm. Sizin değişim yaparken aracınıza olanları da yazarsanız bilgilenmiş oluruz.

Mesajı Yazan: Orçun.Dmr
Mesaj Tarihi: 27 Ağustos 2017 Saat 21:11
Ben hiç antifriz doldurmadım sadece suyla 7 yıldan beri kullanıyorum geçenlerde suyunu değiştirdim suyun içindede pas veya küf gibi birşey çıkmadı. Suyu tekrardan boşaltıp antifriz doldursam bi sıkıntı yaratırmı?

-------------
Arabalar ikiye ayrılır Peugeot ve gerisi...

Mesajı Yazan: samet206
Mesaj Tarihi: 28 Ağustos 2017 Saat 00:48
Bu kadar uzun süre araç su ile kullanıldığından dolayı antifiriz eklenir eklenmez bir yerlerden kaçak yapma ihtimali çok fazla.Bu kadar kullanmışsınız madem gerekmiyorsa macera olmasın derim,araca güveniyorsanız ayrı ama yinede risk içeren bir durum.

-------------
Peugeot Mod ''206'' 1.4 XR 2000
Asaleti Renginde Saklı...

Mesajı Yazan: Orçun.Dmr
Mesaj Tarihi: 28 Ağustos 2017 Saat 02:19
Orjinalini yazan: samet206 samet206 Yazdı:

Bu kadar uzun süre araç su ile kullanıldığından dolayı antifiriz eklenir eklenmez bir yerlerden kaçak yapma ihtimali çok fazla.Bu kadar kullanmışsınız madem gerekmiyorsa macera olmasın derim,araca güveniyorsanız ayrı ama yinede risk içeren bir durum.

Uzun süre su ile kullandım ama sürekli su değişimini yaptım fazla durmadı su motorun içinde. Aracıma kesinlikle güveniyorum ama dediğiniz gibi riskli olduğu için doldursammı doldurmasammı diye tedirginlik var içimde.

-------------
Arabalar ikiye ayrılır Peugeot ve gerisi...

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net