Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Şu klima sorununu çözemedim

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: 206
Forum Tanımlaması: Peugeot 206, 1998'den 2011'e kadar üretilen kompakt boyutlu satış rekoru kırmış bir otomobildir
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=45101
Tarih: 18 Nisan 2024 Saat 20:11
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: Şu klima sorununu çözemedim
Mesajı Yazan: ertugrul01
Konu: Şu klima sorununu çözemedim
Mesaj Tarihi: 20 Ağustos 2017 Saat 15:28
Merhaba arkadaşlar peugeot 206 var.son birkaç aydır klimanın hava çıkışlardan sol 2 taraftan soğuk sağ 2 taraftan sıcak geliyor.klima 1 saat açık kaldıktan sonra sıcak taraf biraz soğuyor ama sol taraf kadar soğuk olmuyor.sanayide ustaya sordum göğüs kompile sökülmesi lazım deyince uzak durdum.klimacıya gittim sağ ve sol taraflarda sıcak soğuk açma kapama parçaları gibisinden birşey var dedi uzun iş onu yapmak.şuan işim var daha sonra gel dedi.peugeot turkey forumda da baktım bazıların başına gelmiş bu durum.kimisinde gaz kimisinde parça kırığı sıkıntısı çıkmış.şimdi asıl soru bende ki sorun ne olabilir.kendi fikrim gazla alakası yok.öyle birşey olsa sol taraf buz gibi üflemez.ama klimayı açıp kaparken fısss ses geliyor ve çalışırken de fıss diye ses çıkıyor bu da gaz azalması gibime geliyor kafam iyice karışıyor.diğer sıkıntıda parça kırığı varsa göğüs harbiden de kompile sökülüyor mu bu kadar zahmetli bir iş mi bu? Fikirleriniz ve yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar

Cevaplar:
Mesajı Yazan: ALLEX
Mesaj Tarihi: 20 Ağustos 2017 Saat 22:33
Arkadasim klima oyle basite alinabilecek birsey degil.
Gecen sene 206 sw aracimin tum havalandirma kanallarini kendim sokup sizdirmazlik ve izolasyonlarini yaptim.ancak kompresor ve gaz icin birsey yapmama gerek kalmadi.Bu mayis ayinda opel astra sedan aldim.Klima kompresoru,radyatoru ve iscilik dahil 1200 tl ye mal oldu.

Tavsiyem gaz ve kompresor sisteminde birsey olmadigindan eminseniz eger , ona gore fiyat alin.bazi kisimlari kendiniz söküp takabilirseniz para harcamadan bile hallolur.lakin kompresor gibi bir ariza varsa istanbul avrupa yakasinda bu isin merkezi Topkapi Teknik Oto Sanayi Sitesidir.

-------------
MORALİ AĞRIYOR....

Mesajı Yazan: Peugeot35
Mesaj Tarihi: 20 Ağustos 2017 Saat 22:50
hocam bende senin gibi düşünüyordum gaz eksik olsa bir taraf soğuk bir taraf ılık üflemez gibisinden ama yanıldım çünkü klima borularım benim sağdan geliyor sağ soğuk sol ılık üflüyordu neden öyle dersen gaz az olunca diğer kanallara yetişemiyor o yüzden ılık oluyor.

öncelikle sen araca gaz bastır birde öyle dene emin ol kurcalatma arabayı çok para kaçırırsın. 

ben 70 tl ye gaz bastırdım kaçak kontrolüde yaptılar sorun çıkmadı gazı bastıktan sonra derece -7 yi gösteriyordu önceleri 30 dakikada araba ılık oluyordu şimdi 5 dakikada buz gibi oluyor. 29  ile  33 derece hava sıcaklığında içeri buz gibi oluyor.

aynı zamanda gaz bastırdıktan sonra polen filitreni de değiştir 

Mesajı Yazan: ertugrul01
Mesaj Tarihi: 23 Ağustos 2017 Saat 20:05
Orjinalini yazan: Peugeot35 Peugeot35 Yazdı:

<font face="Arial, Helvetica, sans-serif" size="3">hocam bende senin gibi düşünüyordum gaz eksik olsa bir taraf soğuk bir taraf ılık üflemez gibisinden ama yanıldım çünkü klima borularım benim sağdan geliyor sağ soğuk sol ılık üflüyordu neden öyle dersen gaz az olunca diğer kanallara yetişemiyor o yüzden ılık oluyor.
<font face="Arial, Helvetica, sans-serif" size="3">
<font face="Arial, Helvetica, sans-serif" size="3">öncelikle sen araca gaz bastır birde öyle dene emin ol kurcalatma arabayı çok para kaçırırsın. 
<font face="Arial, Helvetica, sans-serif" size="3">ben 70 tl ye gaz bastırdım kaçak kontrolüde yaptılar sorun çıkmadı gazı bastıktan sonra derece -7 yi gösteriyordu önceleri 30 dakikada araba ılık oluyordu şimdi 5 dakikada buz gibi oluyor. 29  ile  33 derece hava sıcaklığında içeri buz gibi oluyor.
<font face="Arial, Helvetica, sans-serif" size="3">aynı zamanda gaz bastırdıktan sonra polen filitreni de değiştir 
tamamdır hocam tavsiyene uyacam.2 klimacıya sordum onlarda gazdan dedi.ilk fırsatta dolduracam gazı

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net