Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Peugeout 307 syst antipollu defaillant arızası .

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: 307
Forum Tanımlaması: Peugeot 307, 2001-2008 yılları arası üretilen küçük bir aile otomobilidir. 2002'de Yılın Avrupalı ​​Otomobili ödülü almıştır
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=45100
Tarih: 23 Nisan 2024 Saat 16:10
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: Peugeout 307 syst antipollu defaillant arızası .
Mesajı Yazan: efsunkar3356
Konu: Peugeout 307 syst antipollu defaillant arızası .
Mesaj Tarihi: 20 Ağustos 2017 Saat 13:38
Kablo şase yapmış bu arızayı veriyor.

Cevaplar:
Mesajı Yazan: ALLEX
Mesaj Tarihi: 20 Ağustos 2017 Saat 22:42
Hocam her zaman aldiginizdan farkli biryerden yakit aldiginizda bu tur hata kodu verebiliyor.bazen de yakitta su varsa ve bu su yakit filtresine geldiyse sensoru yakitla ilgili olarak bu hata uyarisini veriyor.
Bu yakiti tuketene kadar idare edin ve yakit filtresini degistirin.araci bilgisayara baglatin ve hata kodunu silin.inaniyorum ki ariza kalkacaktir.bir de yakit katkisi kullanmayin.umarim en kisa zamanda sorunu cozer ve bu baslik altinda bilgi paylasirsiniz.gecmis olsun.

-------------
MORALİ AĞRIYOR....

Mesajı Yazan: ggitaristt
Mesaj Tarihi: 20 Ağustos 2017 Saat 23:42
Başıma geldi..

Motor 70 dereceyi geçmeden gazı köklediğimde arıza verip 3000 deviri geçmezdi.. Motor ısınınca sorun kalmıyordu.. Bunun birçok sebebi olabilir.. Elm 327 ile telefonla arabaya bağlandım.. Turbo basınç sensörü kabloların birisi açık devre görünüyordu.. Sensör soketini çıkarıp temizldim birkaç kere takıp çıkardım sonra telefonla arızayı sildim.. Bir daha arıza vermedi..

Senin de basit birşeydir kesin geçmiş olsun..

Mesaj Tarihi: 21 Ağustos 2017 Saat 01:30
Orjinalini yazan: ALLEX ALLEX Yazdı:

Hocam her zaman aldiginizdan farkli biryerden yakit aldiginizda bu tur hata kodu verebiliyor.bazen de yakitta su varsa ve bu su yakit filtresine geldiyse sensoru yakitla ilgili olarak bu hata uyarisini veriyor.
Bu yakiti tuketene kadar idare edin ve yakit filtresini degistirin.araci bilgisayara baglatin ve hata kodunu silin.inaniyorum ki ariza kalkacaktir.bir de yakit katkisi kullanmayin.umarim en kisa zamanda sorunu cozer ve bu baslik altinda bilgi paylasirsiniz.gecmis olsun.

Araba gazlı be sıcaklık 60 ı geçince her şey normale dönüyor. Bana sanki sensör veya kablo arızası gibi geliyor.

Mesaj Tarihi: 21 Ağustos 2017 Saat 01:34
Orjinalini yazan: ggitaristt ggitaristt Yazdı:

Başıma geldi..

Motor 70 dereceyi geçmeden gazı köklediğimde arıza verip 3000 deviri geçmezdi.. Motor ısınınca sorun kalmıyordu.. Bunun birçok sebebi olabilir.. Elm 327 ile telefonla arabaya bağlandım.. Turbo basınç sensörü kabloların birisi açık devre görünüyordu.. Sensör soketini çıkarıp temizldim birkaç kere takıp çıkardım sonra telefonla arızayı sildim.. Bir daha arıza vermedi..

Senin de basit birşeydir kesin geçmiş olsun..

Az önce o cihazdan sipariş verdim.

Mesaj Tarihi: 21 Ağustos 2017 Saat 23:38
Bobin kablosu şase yapmış . Tekirdağ daki usta halleri sağolsun

Mesaj Tarihi: 22 Ağustos 2017 Saat 23:00
Eyvalaah.

Mesajı Yazan: ALLEX
Mesaj Tarihi: 22 Ağustos 2017 Saat 23:11
Gecmis olsun, Allah başka dert vermesin.

-------------
MORALİ AĞRIYOR....

Mesajı Yazan: Pejo33
Mesaj Tarihi: 26 Kasım 2019 Saat 23:10
Benim araçta da simdi basladi ,bu sorunun kaynağı nedir ve çözümü nedir bilen varsa yazabilir mi ?

Mesajı Yazan: Atilla76
Mesaj Tarihi: 24 Haziran 2020 Saat 00:20
Şu anda benim araçta ayni arıza veriyor. Ve motor resmi ekranda gözüküyor.

Mesajı Yazan: egeca77
Mesaj Tarihi: 06 Haziran 2021 Saat 18:28
Aynı sorunu 03.06.2021 de yaşadım. Aracım peugeot 307 hdi 2006 model. Aracı çalıştırdıktan sonra birkaç defa gaza fazla bastım. Sonra bu hatayı verdi ve araç çekişten düştü. Tamirciye götürdüm cihaza bağladılar ve ısıtma rolesini değiştirdiler hata düzeldi. Bu arada peugeot için Diyarbakırda nurani otomativ gerçekten çok iyiler

Mesajı Yazan: yolkrali
Mesaj Tarihi: 18 Haziran 2021 Saat 22:05
eğer araç antipoll default arızasını yakmazsa o araçta sıkıntı vardır :D hemen hemen bütün 307lerde aynı sorun var hocam gaza biraz basıp yakıtın içini temizlerseniz sorun ortadan kalkar 

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net