Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Isısınca çekiş zayıflıyor

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: 407
Forum Tanımlaması: Peugeot 407, 2005'ten 2011'e kadar üretilen 406 serisinin yenilenmiş hali geniş bir aile otomobilidir.
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=45057
Tarih: 20 Nisan 2024 Saat 03:45
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: Isısınca çekiş zayıflıyor
Mesajı Yazan: Sinan köse
Konu: Isısınca çekiş zayıflıyor
Mesaj Tarihi: 16 Ağustos 2017 Saat 10:57
Arkadaşlar merhaba. Aracım 2006 model 407 executive 1,6 hdi 200.000km. aracımda ilk başlarda genel bir çekiş düşüklüğü vardı. Turbo,enjektörler, Turbo basınç sensörü değişti. Aracım bu değişimler sonrası çok iyi oldu. Ancak şimdi şöyle bir sıkıntı var; aracımı ilk çalıştırdığımda hararet düşükken çekiş mükemmel.2. viteste hareket halindeyken ESP yakacak kadar iyi. Ancak biraz sürdükten sonra hararet 90 ı gecip, motor iyice ısınınca 2000 devirde koltuğa yapıştırıyor ama 2500 devire gelince iyice kopması gerekirken biraz ağırlaşıyor,araba hafiften yığılıyor. Araba sıcak havalarda birlaç kez akışmetre uyarısı & gaz sinyal uyarısı vermişti. arabamın bakımları hep 10000 km de yapıldı,  hiç gecikmedi. Triger,baskı vs hepsi yeni. Şimdiden tesekkür ediyorum.

Cevaplar:
Mesajı Yazan: sonerkyl
Mesaj Tarihi: 16 Ağustos 2017 Saat 11:12
öncelikle aramıza hoşgeldiniz. eğer debimetre ve gaz uyarısı veriyorsa o parçalarda sorun olabilir. öncelik tavsiyem pc bağlatıp hata kodlarına baktırman. hata kaydı bırakır araç eğer bırakmamışsa motor sıcak iken baktırın birde pc den hata kodlarına. birde hocam hava filtre kutusu ve hortumlarını kontrol edin ısınınca hortum yıpranmış ise aralardan fazla hava emişi olduğu içinde olabilir. 

-------------
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.

Mesaj Tarihi: 16 Ağustos 2017 Saat 11:22
araç 2000 devirde yine atik ama 2500 devirde patinaja düşmesi gerekirken kısıyor biraz. ben de akışmetreden şüpheleniyorum. ısınınca klips de açılma ve temassızlık olabilir diye düşünüyorum. zaten akışmetre ve gaz pedal uyarısını bilgisayara bağlattığımızda gördük. Cok sıcak havalarda ilk çalıştırmamda bile verdi bu uyarıları. Bu akşam dediğiniz gibi yaptırıcam bakalım ne cıkacak. Teşekkür ederim.

Mesajı Yazan: sonerkyl
Mesaj Tarihi: 16 Ağustos 2017 Saat 11:40
rica ederim hocam dediğiniz gibi sürekli sıcak havalarda bu hatayı alıyorsanız sorun bu parçalarda değiştirmeniz fayda var bence 

-------------
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.

Mesajı Yazan: ALLEX
Mesaj Tarihi: 16 Ağustos 2017 Saat 18:57
Orjinalini yazan: sonerkyl sonerkyl Yazdı:

öncelikle aramıza hoşgeldiniz. eğer debimetre ve gaz uyarısı veriyorsa o parçalarda sorun olabilir. öncelik tavsiyem pc bağlatıp hata kodlarına baktırman. hata kaydı bırakır araç eğer bırakmamışsa motor sıcak iken baktırın birde pc den hata kodlarına. birde hocam hava filtre kutusu ve hortumlarını kontrol edin ısınınca hortum yıpranmış ise aralardan fazla hava emişi olduğu içinde olabilir. 

Kesinlikle katiliyorum.
Gevsek hortum veya kelepce yuzunden ya da akismetre kalibrasyonu gerektigi icin yapiyor.hararet dusukken alinan yakit miktari motor isindikca yazilimla bir miktar azaltilir.kis aylarinda dizel araclarin biraz daha fazla yakit tuketinin arasi bu yuzdendir.sizin aracinizda olmasi gereken oranda motora hava girisi olmuyor.

Turbo hortumunda catlak,gevseme ve kacak sozkonusu ise ordan da yapar.ilk once gevsek kelepce, hortum ve baglanti kontrolu yapin derim.

umarim en kisa zamanda sorunu halleder ve cozumu paylasirsiniz.gecmis olsun.

-------------
MORALİ AĞRIYOR....

Mesaj Tarihi: 16 Ağustos 2017 Saat 19:35
çok teşekkür ederim. Bugün akşam bosch car servise götürdüm motor aşırı isinmadigi için bişey anlasilmadi. Yarın gün içinde tekrar goturucem. İnşallah bulunur da yapılır. Uzun zamandır kafamı kurcalıyor. Sonucu sizlerede bildireceğim...

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net