Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

307 otomatik ile yolda kalan var mı?

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: 307
Forum Tanımlaması: Peugeot 307, 2001-2008 yılları arası üretilen küçük bir aile otomobilidir. 2002'de Yılın Avrupalı ​​Otomobili ödülü almıştır
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=45053
Tarih: 27 Nisan 2024 Saat 07:51
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: 307 otomatik ile yolda kalan var mı?
Mesajı Yazan: nuri güler
Konu: 307 otomatik ile yolda kalan var mı?
Mesaj Tarihi: 15 Ağustos 2017 Saat 18:39
arkadaşlar selamlar. gerek forum da gerek internet te ki diğer sitelerden 307 otomatik şanzıman ile ilgili bir sürü yazı okudum. ben de geçen hafta 86000 km de benzinli bir 307 sahibi oldum.
aranizda hic 307 otomatik şanzıman problemi ile ilgili hic yolda kalan var mı? aracin km si neydi? yakit olarak ne kullanıyordu? sorun u nasıl çözdü?

Cevaplar:
Mesajı Yazan: Htc
Mesaj Tarihi: 16 Ağustos 2017 Saat 00:21
Valla hocm 206 ve 307 nin sanzimani ayni diye biliyorm ben o yuzdn diyorm ki yolda asla birakmadi beni bi sekilde eve surune surune gidiyosn😂Komple sanzimani yaptirdk ama bu isininca delirmesi sorununa hala bi care bulamadk malesef.Herkesn dedigi gibi satip kurtulmak ama o kadr vicdansz degiliz yapamiyrz.308 otomatige kimse hayir demez kismet bakalim.Bu arada Soner hocm hayirli olsn kazasz belasz surusler okuyorsn msjimi, darisi bize inş.

-------------
Peugeot 206 2001 1.4 xr

Mesajı Yazan: sonerkyl
Mesaj Tarihi: 16 Ağustos 2017 Saat 09:05
öncelikle aramıza hoşgeldiniz. aracınız hayırlı olsun. yolda kalan bende pek duymadım ama kronik problemleri var malesef. 

@Htc teşekkürler darısı başınıza diyelim. Smile

-------------
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.

Mesajı Yazan: whisky
Mesaj Tarihi: 16 Ağustos 2017 Saat 16:14
Yolda bırakmaz hocam, her şekilde seni gideceğin yere kadar götürür, aracına da bakarsan bağ, bakmazsan dağ olur.

Mesajı Yazan: nuri güler
Mesaj Tarihi: 16 Ağustos 2017 Saat 19:34
arkadaslar bubdan once 3 aracim da otomatik di heosi birbiribden çok farkli sanzinandi. ilk arabam 99 corolka 1.3 otomatik 3 ileri, gecis sarsıntısı sıfır. size yemin ediyorum tas gibi arabaydi 2 yıl kullandım 20000 km sıfır masraf. ikincisi 2011 focus duratec 100 beygir 1 ila 2. vites arası hissedilirdi bütün bakımlarını yaptırıp sattım. üçüncüsü 2004 vtec civic otomatik. mükemmel bir motor şanzıman birlikteliği. dördüncü 2004 307 otomatik.
evet en dolusu bu. en fazla özellik bunda şanzıman ısınma derdi bilmiyorum kocaeli de olur mu. daha çok yoğun trafik te mi oluyor? dün şanzıman yağını değiştirdim geçişleri sakin kullanımda hissetmiyorum biraz agresif kulkaninca hissediliyor. fajat frene bastigimda vites kucultmelerini hissediyorum

Mesajı Yazan: enginckc
Mesaj Tarihi: 18 Ağustos 2017 Saat 18:46
Bende 109 binde bir 307 ye niyetlendim bu otomatik konusu beni de düşündürüyor..
Tek parça lokal boya, tramer temiz, değişen yok, lastikler yeni, atiker lpg takılı, döşemeler temiz, geri görüş kamerası, triger 100binde Değişmiş, 1.6 xt sunrooflu 32500 fiyat çekildi bana biraz fazla gibi geldi sanki ne dersiniz?

Mesajı Yazan: talip206
Mesaj Tarihi: 18 Ağustos 2017 Saat 20:26
Valla alinca bende cok düşünüyordum. Hatta gece rüyalarımda bile şanzıman bozuluyordu
Şimdi hiç takmiyorum kafama hiçbir sıkıntı da olmadı. Alinca yağını ve selenoidleri değiştirdim.
ufak tefek sesler, kafasinin karışması vb durumlar normal şeyler. Bütün markalarda olan durumlar.
Güzel dikkatli kullanımda bir sıkıntı çıkmaz. Ben ne zaman park etsem yükü şanzımana değil el frenine veririm. Bu alışkanlık oldu artık. Ama eski sahibi kötü kullandı ise, giderken vitesi boşa aldı ise,tam durmadan vites değişimi yaptı ise,yokusta yükü sürekli şanzımana verdi ise aldığınız otomatik arabadan hayır gelmez.

Mesajı Yazan: enginckc
Mesaj Tarihi: 18 Ağustos 2017 Saat 20:59
Bu otomatik şanzıman denen meretin durumu otoraporda falan da belli olmaz değil mi?
Kaça patlıyor bende alır almaz selenoidlerle yağı değiştirsem?

Mesajı Yazan: talip206
Mesaj Tarihi: 18 Ağustos 2017 Saat 23:07
Orjinalini yazan: enginckc enginckc Yazdı:

Bu otomatik şanzıman denen meretin durumu otoraporda falan da belli olmaz değil mi?
Kaça patlıyor bende alır almaz selenoidlerle yağı değiştirsem?

Oto ekspertiz yerlerinden ziyade iyi bir şanzıman ustasına göstermekte fayda var. Selenoid +yağı iki yıl önce ankarada 500 e değiştirdim. il il fiyatlar değişiyor 600 e yaptiranda var 900 e yaptiranda.
Biraz şans işi bu durum illa bozulacak diye birşey yok. Ama yağ değişimi ne kadar gecikirse o selenoidleri bozma ihtimali de artıyor.   

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net