Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Suya Yag Karışıyor ?

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: 206
Forum Tanımlaması: Peugeot 206, 1998'den 2011'e kadar üretilen kompakt boyutlu satış rekoru kırmış bir otomobildir
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=45029
Tarih: 24 Nisan 2024 Saat 01:10
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: Suya Yag Karışıyor ?
Mesajı Yazan: Piyanist89
Konu: Suya Yag Karışıyor ?
Mesaj Tarihi: 11 Ağustos 2017 Saat 13:48
s.a arkadaşlar 206 1.4 x line benzin + lpg li aracım var. 1 seneden beri su deposuna yağ karışıyor. ama yağ cubugundan yagı kontrol ediyor su karışmıyor. su bidonun temizledik motorun suyunu boşalttık tertemiz su çıktı. radyatörden su deposuna gelen ince bi hortum var onu cıkardık tertemiz su geliyor. o su deposunda ki su nasıl yaglanıyor bir türlü çözemedik. araba kesinlikle hararet yapmadı. ve halada hararet yapmıyor. tekleme vs. arabanın gidişinde hiç bir problem yok. sadece suya yag karısıyor ve su eksiltiyor hortumlarda delik yok. ustaya gösterdik motorun yanında bir parça var devirdaim dedi sanırım tam hatırlamıyorum. o parçanın içinden yag ve su geçiyor o parçada yapabilir dedi. 200 tl parça fiyatı. daha önceden başına gelip çözümleyebilen varmı ? 

Cevaplar:
Mesajı Yazan: sonerkyl
Mesaj Tarihi: 11 Ağustos 2017 Saat 14:50
valla kerdeşim iki seçenek var ya silindir kapak contası yada ustanın dediği gibi devirdaim pompası olabilir. ama bence silindir kapak contası az miktarda yağ kaçıyordur diye düşünüyorum. aracını antifiriz ile kullanıyorsun yoksa normal su ile mi?

-------------
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.

Mesajı Yazan: tsufrankwoli
Mesaj Tarihi: 11 Ağustos 2017 Saat 15:20
Yağ olduğundan emin misiniz? Belki pasdır. 

Mesaj Tarihi: 11 Ağustos 2017 Saat 15:37
Orjinalini yazan: sonerkyl sonerkyl Yazdı:

valla kerdeşim iki seçenek var ya silindir kapak contası yada ustanın dediği gibi devirdaim pompası olabilir. ama bence silindir kapak contası az miktarda yağ kaçıyordur diye düşünüyorum. aracını antifiriz ile kullanıyorsun yoksa normal su ile mi?

Antifirizi kis ve ya girislerinde kullaniyorum. Diger zmnlar sadece su. Conta ise hararet yapmasi gerekmezmi veya tekleme vs. Ayrica devirdaim pompasi dizel modellerde var diye duymustm ama benzinlidede varmis sanirim

Mesaj Tarihi: 11 Ağustos 2017 Saat 15:38
Orjinalini yazan: tsufrankwoli tsufrankwoli Yazdı:

Yağ olduğundan emin misiniz? Belki pasdır. 

Ustada yag dedi. Zaten balcik gibi olmus.

Mesajı Yazan: ggitaristt
Mesaj Tarihi: 11 Ağustos 2017 Saat 17:08
yağ soğutucuda su ve yağ beraber gitmiyormu normalde, o da olamaz mı yani?

Ayrıca sen yazın neden su ile kullanıyorsun? Motoru çürütmüş bile olabilirsin..

Ama muhtemelen silindir contası..

Mesaj Tarihi: 11 Ağustos 2017 Saat 17:19
Orjinalini yazan: ggitaristt ggitaristt Yazdı:

yağ soğutucuda su ve yağ beraber gitmiyormu normalde, o da olamaz mı yani?

Ayrıca sen yazın neden su ile kullanıyorsun? Motoru çürütmüş bile olabilirsin..

Ama muhtemelen silindir contası..

Peki conta ise tahminen iscilik vs ne cikar fiyat

Mesajı Yazan: TugyyStyle
Mesaj Tarihi: 11 Ağustos 2017 Saat 18:19
Silindir Kapak contası olabilir aynı sorun bendede oldu bi kere temizledik komple suyu depoyu falan belki içerdeki pislikde vardır diye 2 aydır kullanıyorum hafiften yine yaptı ama tahin renginde bi yağ gibi sonuç haberlerini bekliyorum

-------------
: 0539 760 64 94

<

Mesaj Tarihi: 11 Ağustos 2017 Saat 18:54
Pazartesi ustaya goturcem motoru acmadan net kesin bisey soyleyecek mi bakalim. Motor acildiktan snra motorda sorun yok derse ucret ne olacak falan filan kafamda deli sorular =)

Mesajı Yazan: talip206
Mesaj Tarihi: 12 Ağustos 2017 Saat 10:53
Farkli marka antifiriz kullaniyorsaniz o da uyuşmazlık yapabilir. O da yağa benzer durumlar olusturabilir. Bendede bir ara yağlanmis gibi olmuştu temizledim bayagi azaldı. Ben iyi bir ustaya gösterdim. Sıkıntı yok antifirizde bu tarz şeyler olabilir dedi. Yağ sogutucusu olabilir mi dedim, dizel olsa ihtimal vardı ama benzinlide kolay kolay yağ soğutucu problemi olmaz dedi.

Mesajı Yazan: Baver Diyar
Mesaj Tarihi: 12 Ağustos 2017 Saat 12:50
Benimde 206 da basıma gelmişti iyi ihtimal conta yanmış bide yanında üst kapağı taşlatırsın kötü ihtimal üst kapak catlamış üst kapağı değişirsin

-------------
BawerDiyar

Mesaj Tarihi: 12 Ağustos 2017 Saat 13:23
masraf ne çıkmıştı ? 

Mesajı Yazan: ggitaristt
Mesaj Tarihi: 12 Ağustos 2017 Saat 14:04
Kardeş masraf çok değişken birşey.. Tanıdık yada akraba bir usta olur 200 işçilik ister özel servise gidersin belki 1000 lira ister..

Ama conta, açmışken triger fan kayışı falan dersen yürür gider..

Mesaj Tarihi: 27 Ağustos 2017 Saat 14:24
Gecen baktirdim.usta contada olabilir silindir kapagindada sktni olabilir dedi ama yinede acilmasi gerekiyor dedi. Conta cikarsa 700 e hallederiz diyor tanidik usta. Silindir kapagini arastirdim 3000 tl diyorlar eger oysa eyvah eyvah. Biraz arastirdim silidin kapagi tamiri kaynagi felan oluyormus sanirim ama ne kdr masrafi olur bilemedim

Mesajı Yazan: ersinyildiz
Mesaj Tarihi: 28 Ağustos 2017 Saat 09:47
Silindir kapak contasından olma ihtimali çok yüksek. Benzer sorunları yaşadım, sudaki yağ haricinde hiçbir belirti yoktu. Uzun süre müdahale etmezsen motor suyu haznesinde tahin benzeri bir kalıntı da göreceksin, sonrası daha masraflı zaten. 

Ben Bursa'da periyodik bakım + silindir kapak contası + kayışları toplamda 900'e yaptırdım. 3000'lik ne varmış onu ilk kez duydum komple motor yapacak herhalde usta :) 

Bir de hocam motorun altında yağlanma var mı ? Damlama şeklinde de yapabilir. Bende öyle başladı sonra tahin kıvamına kadar gitti iş. Bir bakın derim.  Geçmiş olsun

Mesaj Tarihi: 28 Ağustos 2017 Saat 12:19
Orjinalini yazan: ersinyildiz ersinyildiz Yazdı:

Silindir kapak contasından olma ihtimali çok yüksek. Benzer sorunları yaşadım, sudaki yağ haricinde hiçbir belirti yoktu. Uzun süre müdahale etmezsen motor suyu haznesinde tahin benzeri bir kalıntı da göreceksin, sonrası daha masraflı zaten. 

Ben Bursa'da periyodik bakım + silindir kapak contası + kayışları toplamda 900'e yaptırdım. 3000'lik ne varmış onu ilk kez duydum komple motor yapacak herhalde usta :) 

Bir de hocam motorun altında yağlanma var mı ? Damlama şeklinde de yapabilir. Bende öyle başladı sonra tahin kıvamına kadar gitti iş. Bir bakın derim.  Geçmiş olsun

inş. contadır. bndede suya yag karışması haricinde hiç bir belirti yok. ne bir tekleme ne egsozda duman atma nede hararet ve bu şekilde 1 senedir kullanıyorum hararet diye birşey olmadı. usta bir ihtimal dedi. 3000 tl fiyatı ben söyledim internetten baktım silindirlere o fiyatlardı. kayışlar derken triger kayısı felan hepsi yeni degişti 20000 km oldu yaptıralı. motorun altında yag damla olayına hiç rastlamadım arabanın altında zaten bir gram yag yok liftte baktık. yagda suda yok. aynı senin dedigin gibi tahin kıvamında yag var suyun içerisinde.motoru hallettikten sonra egsoz var koptu kaç defa kaynattım artık bitmiş. sprel dahi gitmiş onden arkaya dogru susturucu dahil hepsi degişecek. 320 tl ye usta tanıdık oldugundan geliş fiyatına yapıcak işcilikde almayacak. daha sonra aracı satıcam zaten. 3 senedir bende yeter artık :) 

Mesajı Yazan: mami_35
Mesaj Tarihi: 04 Eylül 2017 Saat 03:21
Araç transpozede kalmasın sakın .yağ soğutucun yada conta arıza.

Mesajı Yazan: RP393
Mesaj Tarihi: 04 Eylül 2017 Saat 10:11
Yedek depo kapağını aç aracı çalıştır, termostat açılınca (hararet 80 civarinda) elinle gaz telini çek ve yedek depoda baloncuk çıkıyor mu bak. 3 bin devire kadar dene az miktar gaz vermende çıkmayabilir ama yüksek basınçda conta kaçırıyor olabilir.

Suda kahverengi yağ var ise yada tahin rengine dönmüş ise motor yağıdır . Eğer şeffaf su üzerinde az miktarda yağ varsa antifriz in yağındandır.

Mesaj Tarihi: 17 Eylül 2017 Saat 10:02
Orjinalini yazan: mami_35 mami_35 Yazdı:

Araç transpozede kalmasın sakın .yağ soğutucun yada conta arıza.

Yok kontrol ettim tranzpose 0 da komada yok =)

Mesaj Tarihi: 17 Eylül 2017 Saat 10:06
Araci yaptirmadim daha istanbul avcilardan canakkale gokceadaya kadar gittim yola cikmadan su deposunu agizina kadar doldurdum. Canakkaleye geldim 325 km yol yaptim su deposunu actim gram su eksiltmemis sasirdim kaldim.neyse daha sonra kisa mesafeler yaptm 10 20 km felan kisa mesafe yaptikca su eksiltiyor. Hatta bir ara agizina kadar doluydu kisa mesafede dibe inmis nasil is anlamadim kacak yok bundan eminiz.banada conta gibi geliyor. Belki uzun yolda motor iyicene isiniyor conta genlesiyor ve kacirmiyorkl. Kisa mesafede hararet yine uzun yoldqki kadar 90 dereceye cikiyor ama conta genlesecek kadar yol yapmadigim icin su eksiltiyot sanirim aklima tek bu geliyor

Mesaj Tarihi: 17 Eylül 2017 Saat 10:08
Orjinalini yazan: RP393 RP393 Yazdı:

Yedek depo kapağını aç aracı çalıştır, termostat açılınca (hararet 80 civarinda) elinle gaz telini çek ve yedek depoda baloncuk çıkıyor mu bak. 3 bin devire kadar dene az miktar gaz vermende çıkmayabilir ama yüksek basınçda conta kaçırıyor olabilir.

Suda kahverengi yağ var ise yada tahin rengine dönmüş ise motor yağıdır . Eğer şeffaf su üzerinde az miktarda yağ varsa antifriz in yağındandır.

Motor suyunda zateb 1 senedir yag var hatta kalip haline gelmis yumurta gibi

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net