Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

debriyaj seti degisimi sonrasi kavrama

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: 306
Forum Tanımlaması: 306, 1993'ten 2002'ye 309'u değiştiren küçük bir aile otomobilidir, ancak 2001'de 307 ile değiştirilmiştir.
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=45006
Tarih: 26 Nisan 2024 Saat 21:09
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: debriyaj seti degisimi sonrasi kavrama
Mesajı Yazan: x571
Konu: debriyaj seti degisimi sonrasi kavrama
Mesaj Tarihi: 05 Ağustos 2017 Saat 12:25
MMerhaba

Aracin debriyaj seti degistirildi. Eskiden asagida kavrardi simdi orta ustu bir yerde kavramaya basliyor. Bu normal mi.Asagiida kavramaya alisigim o yuzden zorlaniyorum.kavrama nok tasi degisebilir mi degisirse sikinti cikarir mi ileride.

Cevaplar:
Mesaj Tarihi: 09 Ağustos 2017 Saat 10:19
Konu günceldir

Mesajı Yazan: tsufrankwoli
Mesaj Tarihi: 09 Ağustos 2017 Saat 10:25
Yeni olduğu için normal değiştirilebilir o nokta ama kalsın bence. Biraz daha kullanınca eski noktaya yaklaşır. 

Mesaj Tarihi: 09 Ağustos 2017 Saat 10:33
Orjinalini yazan: tsufrankwoli tsufrankwoli Yazdı:

Yeni olduğu için normal değiştirilebilir o nokta ama kalsın bence. Biraz daha kullanınca eski noktaya yaklaşır. 

Değişeli 7bin km yapıldı. Usta da alışır o bea dedi ama hala yukarıdan kavrıyor. Neden böyle oldu acaba sıkıntı çıkarmasın sonra kafamı kurcalıyor.kimisi Peugeot da baskı balata bitince aşağıdan kavrar diyor kimi yok öyle bir şey diyor.

Mesajı Yazan: Snrzrl
Mesaj Tarihi: 09 Ağustos 2017 Saat 15:15
Ustaya tekrar gidip alisamadim detsen pedali dusurebilur ugrasmak istememis

Mesajı Yazan: OguzhanKucuk61
Mesaj Tarihi: 09 Ağustos 2017 Saat 20:59
Orjinalini yazan: x571 x571 Yazdı:

Değişeli 7bin km yapıldı. Usta da alışır o bea dedi ama hala yukarıdan kavrıyor. Neden böyle oldu acaba sıkıntı çıkarmasın sonra kafamı kurcalıyor.kimisi Peugeot da baskı balata bitince aşağıdan kavrar diyor kimi yok öyle bir şey diyor.

Öyle bir genelleme yapan uyduruyordur. Benim baskı bittiğinde iyice yukarda kavrıyordu ve pedal iyice sertleşmişti. Değişince orta alt kısımda kavramaya başladı. Ve pedal iyice yumuşadı. Senin usta muhtemelen balatayı araca değil, seni debriyajın Yeni haline alıştırmaya çalışmış. Geçmiş olsun

-------------
https://hizliresim.com/zjMbaB" rel="nofollow">

Mesaj Tarihi: 09 Ağustos 2017 Saat 21:57
Orjinalini yazan: OguzhanKucuk61 OguzhanKucuk61 Yazdı:

Orjinalini yazan: x571 x571 Yazdı:

Öyle bir genelleme yapan uyduruyordur. Benim baskı bittiğinde iyice yukarda kavrıyordu ve pedal iyice sertleşmişti. Değişince orta alt kısımda kavramaya başladı. Ve pedal iyice yumuşadı. Senin usta muhtemelen balatayı araca değil, seni debriyajın Yeni haline alıştırmaya çalışmış. Geçmiş olsun

Netten başka forumlardaki yazılanlardan söyle bir şey buldum

Debriyaj pedalı ayarı olur(pedalın hemen üstündeki civatayı sıkıp gevseterek) ama debriyaj baskı ayarı olmaz.

Denmiş sanırım benimde pedal ayarı olacak

Mesaj Tarihi: 09 Ağustos 2017 Saat 21:58
Orjinalini yazan: Snrzrl Snrzrl Yazdı:

Ustaya tekrar gidip alisamadim detsen pedali dusurebilur ugrasmak istememis

Bu şekilde kullanmanın bir zararı olur mu acaba

Mesajı Yazan: taksicicocuk1
Mesaj Tarihi: 10 Ağustos 2017 Saat 00:20
Arkadaşlar balata bitmeye yakın aşağıda kavrar tam bittiği zaman hayata ise en yukarı gelir çünkü kavrayacak birşey bulamaz ve araba kaçırır vitesten kalkış yapamaz en sonunda yolda kalır
O debriyaj ayarı eski araçlarda oluyordu ama yeni araçlarda pek olmuyor bilginize

Mesajı Yazan: taksicicocuk1
Mesaj Tarihi: 10 Ağustos 2017 Saat 00:21
zararı olmaz çünkü olması gereken o

Mesajı Yazan: karaca61
Mesaj Tarihi: 11 Ağustos 2017 Saat 09:26
ramazan bayramından 3 gun önce yokusta kaldım baskı bıtmıs bıtmeden öncekı durum cok sert ve yukardan kavrama yapıyor ıdı baskı deyıstıkten sonrada baskı aldım sadece 380 tl ye orjına volant gerek yok ımıs sonuc gayet yumusak ve ortadan kavramaya basladı tabı baska sıkıntılar cıktı aracım 1 haftadır tamırde turbo egr manıfolt temızlıgı dıye gıttım motor ındı segman atılacak bı kac gunden toplanır 307 1.6 hdi 246.000 km ilk sahıbıyım bu ıslemlerde sanırım 4000 tl bulacak sonrası mı aslanımla yola devam :D

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net