Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

307 TAVAN DÖŞEME DEĞİŞİMİ---RESİMLİ---

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: 307
Forum Tanımlaması: Peugeot 307, 2001-2008 yılları arası üretilen küçük bir aile otomobilidir. 2002'de Yılın Avrupalı ​​Otomobili ödülü almıştır
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=45003
Tarih: 28 Mart 2024 Saat 12:35
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: 307 TAVAN DÖŞEME DEĞİŞİMİ---RESİMLİ---
Mesajı Yazan: barisnikof
Konu: 307 TAVAN DÖŞEME DEĞİŞİMİ---RESİMLİ---
Mesaj Tarihi: 04 Ağustos 2017 Saat 14:19
Merhaba Arkadaşlar

Peugeot 307 aracımın tavan döşemesi sıcaklara dayanamayıp sarktı.
https://hizliresim.com/0BZy6Z" rel="nofollow">

Başladım İzmir de tavan döşeme fiyatlarını sormaya en düşük 3. sanayide 300tl dediler bu bile bu iş için korkunç rakam. Sıvadım kolları iş başa düştü.

Öncelikle araştırma yaptım nasıl sökülür takılır yapıştırılır vs vs.
Tek başına yapılacak iş değil bu kesinlikle en az 1 kişi yardım etmeli.

Kesinlikle tork alyan takımınız olması gerekiyor. tavandaki güneşlik kol tutamaçları vs hepsi alyan.

Sonra başlıyosunuz önce ön taraftaki güneşlikleri sonra yanlardaki el tutamaçlarını sökmeye.
sonra ön ve arkadaki lambaları söküyoruz ki bunlar en kolayı tornavida ucuyla kastırdınmı çıkıyor hemen ve bir tane soket bağlı sadece çıkartıyoruz işlem tamam.
https://hizliresim.com/dGJXQQ" rel="nofollow">

Tavan, kapı contalarına geçmeli olduğundan kendini bırakmıyor. sonrasında contalardan kurtarıp tavanı çıkartıyoruz.
https://hizliresim.com/YN9q3z" rel="nofollow">

Tavandan kumaşı söküp çıkardık. tavan polyester gibi bir şey arkadaşlar nazik davranmak gerekiyor. çıkan kumaşı attım. sonrasında isteyen tel fırçayla isteyen elle kumaşla polyester tavan arasında kalan sünger tabakayı çıkartıyoruz. ben elle ovalayarak çıkardım gayette kolay temizlendi.
https://hizliresim.com/PrVnpN" rel="nofollow">

Sonrasında döşemeciye gittim 2mt aynı renk içi elyaflı tavan kumaşı aldım.
2mt sine 60 tl ve 1lt yapışkanına (yapışkanın 206 olduğunu söyledi) 25 verdim.
yani yaptığım toplam masraf sadece 85 tl !!!
https://hizliresim.com/MvZogg" rel="nofollow">

İşyerinde tava tabancası olduğu için ben yapışkanı hava tabancasıyla attım varsa imkan öyle yapın daha hızlı ve daha kolay oluyor. yoksa fırçayla da yapabilirsiniz dikkat edin fazla sürmeyin ön tarafa geçebilir. yapışkanı sürerken kenarlara ve deliklerin olduğu kısımlara dikkat edin iyice sürün ve her tarafa eşit sürmeye dikkat edin sağlamlık ve potluk olmaması açısından. güzelce sürüp yarıya kadar yapıştırdım yapışkan kurumasın diye sonra diğer tarafına sürüp birdaha yapıştırdım. ortalardan kenarlara doğru elimle bastıra bastıra yedirerek ve oval olan yerlere dikkat ederek iyice yapışmasını sağladım. hatta kururken ofiste ne kadar doya varsa üstüne ağırlık yapsın diye koydum : )
https://hizliresim.com/WQPgg4" rel="nofollow">

deliklerin ve civataların olduğu yerleri maket bıçağı ile temizledim. dikkat edin tam köşelerine kadar kesmenize gerek yok. vidaların, tırnakların ve aydınlatmaların geçeceği kadar kesseniz yeterli. ve çok önemli noktalardan birisi tavanın kenarlarını kumaşın fazlalık kısımlarını makasla kestim sıfıra sıfır kesmeyin 3cm kadar fazlalık kalsın sorun olmuyor içe kıvırırsınız monte ederken ama dikkat kenarları iyice yapışsın.
ve en sonunda zor olan kısım tavanı yerine takma kısmı azıcık uğraştırıyor ama o kadar korkulacak bişey yok 3 kişiyle 20 dakkada taktık 15 dakkada da güneşlik vs diğer yerleri taktık. tavanı takmadan önce kapı contalarını sıyırın tavanı oturtunca kapı kapı contaları oturtursunuz.
ve sonuç
https://hizliresim.com/pWDX2z" rel="nofollow">  

biraz uzun yazdım detay vermek açısından umarım yardımcı olabilmişimdir.

-------------
Yan hakemlere yan koşma dersleri verildiğini biliyor muydunuz? Bilmiyordunuz çünkü ben uydurdum.

Cevaplar:
Mesajı Yazan: boruc
Mesaj Tarihi: 04 Ağustos 2017 Saat 14:57
Elinize kolunuza saglik gayet guzel olmus bence.

Ama anlamadigim şey nasil oluyorda o kadar sarkma yapıyo döşeme, enteresan

-------------
2002 / 206 Roland Garros 1,6 / 110HP

Mesaj Tarihi: 04 Ağustos 2017 Saat 15:13
13 yaşında araba sonu.ta. havalar bu kadar sıcakken sıcaktan yapışkan ve sünger özelliğini yitiriyor artık döşemeyi tutan sünger bir yerinden bırakınca başka yerlerde bırakmaya başlıyor. 

-------------
Yan hakemlere yan koşma dersleri verildiğini biliyor muydunuz? Bilmiyordunuz çünkü ben uydurdum.

Mesajı Yazan: onlycihan
Mesaj Tarihi: 04 Ağustos 2017 Saat 15:47
Emeğiniz ve paylaşımınız için teşekkür ederim güle güle kullanın

Mesajı Yazan: sonerkyl
Mesaj Tarihi: 04 Ağustos 2017 Saat 18:16
ellerinize sağlık hocom gayette güzel olmuş

-------------
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.

Mesajı Yazan: ruhela
Mesaj Tarihi: 04 Ağustos 2017 Saat 21:18
Güzel olmuş :) eline sağlık.

Mesajı Yazan: taksicicocuk1
Mesaj Tarihi: 04 Ağustos 2017 Saat 21:19
Güzel anlatım güzel paylaşım tebrikler

Mesajı Yazan: talip206
Mesaj Tarihi: 04 Ağustos 2017 Saat 21:40
Eline koluna sağlık. Cesaretin için tebrik ederim. Güle güle kullan.

Mesaj Tarihi: 05 Ağustos 2017 Saat 09:03
Orjinalini yazan: ruhela ruhela Yazdı:

Güzel olmuş :) eline sağlık.

nasıl hocam olmuş demi : )

-------------

Mesajı Yazan: KILIÇ
Mesaj Tarihi: 05 Ağustos 2017 Saat 10:12
Elinize kolunuza sağlık cok güzel olmuş.

-------------
2011 Clio SW Gümüş
2010 207 Millesim Opsiden Siyah
2005 Opel Corsa Lila
2000 Clio sümbül Gri
2003 307 XT Lacivert
2004 Palio Go Kırmızı
2005 307 XR Gri
2006 206 Desing Kum gri
2003 c3 Kırmızı

Mesajı Yazan: hus3yn
Mesaj Tarihi: 05 Ağustos 2017 Saat 22:14
bende 307 sw var bende bu hafta içi nasipse girişecem bu işe, döşemecilerde açık yapıştırıcı satılıyor mu yoksa kapalı kutuda 800 gr. yda 1 kg olandan mı alınmalı ? 
bir de sadece tavana mı yapıştırıcı sürdün yoksa bezin alt tarafına da sürmek gerekir mi ?

Mesajı Yazan: maximusti
Mesaj Tarihi: 05 Ağustos 2017 Saat 22:19
parayla yaptırsan belki bu kadar güzel olmazdı.. 
ellerine sağlık..

-------------
Fazla Yakan Araba Yoktur... LPG Pahalıdır, Mazot Pahalıdır, Benzin Çok Daha Pahalıdır...

Mesajı Yazan: ruhela
Mesaj Tarihi: 06 Ağustos 2017 Saat 00:55
Güzel olmuş hocam, elinize sağlık :) ankarada olsanız birlikte çok işler yapardık :)

Mesajı Yazan: Oktkor
Mesaj Tarihi: 06 Ağustos 2017 Saat 14:26
Şöyle şeyler yapıp insanı özendiriyorsunuz. Sonra alacağız elimize tavanı :)

Mesajı Yazan: hzr206
Mesaj Tarihi: 06 Ağustos 2017 Saat 17:08
gayet güzel olmuş tebrikler

Mesaj Tarihi: 07 Ağustos 2017 Saat 10:37
Orjinalini yazan: hus3yn hus3yn Yazdı:

bende 307 sw var bende bu hafta içi nasipse girişecem bu işe, döşemecilerde açık yapıştırıcı satılıyor mu yoksa kapalı kutuda 800 gr. yda 1 kg olandan mı alınmalı ? 
bir de sadece tavana mı yapıştırıcı sürdün yoksa bezin alt tarafına da sürmek gerekir mi ?

kesinlikle döşeme kumaşı aldığın yerden al tavsiyemdir fiyatı aynı hatta daha ucuz. fırçayla iyice sür bol sürme o kadar boya yapar gibi fazla sürme kumaşa çıkabilir.

sadece tavan polyester kısmına sürüyosun hocam asla kumaşa sürme. 

-------------

Mesaj Tarihi: 07 Ağustos 2017 Saat 10:38
Orjinalini yazan: ruhela ruhela Yazdı:

Güzel olmuş hocam, elinize sağlık :) ankarada olsanız birlikte çok işler yapardık :)

valla hocam döşeme işine girerdik maliyete bak aldıkları paraya bak : )

-------------

Mesaj Tarihi: 07 Ağustos 2017 Saat 10:39
Orjinalini yazan: Oktkor Oktkor Yazdı:

Şöyle şeyler yapıp insanı özendiriyorsunuz. Sonra alacağız elimize tavanı :)

benim el becerim fazla yoktur muhasebeciyim : ) ben yaptıysam herkes yapar : )
video fln araştır biraz büyütcek bişey yok o kadar

-------------

Mesajı Yazan: hus3yn
Mesaj Tarihi: 07 Ağustos 2017 Saat 22:26
vallahi bi aralar kaportaci olmayı düşünmedim deil adam bi avuc içi yer düzeltiyo sıfır maliyet işçilik 100 lira :D döşemeciye tavan fiyatı sordum 300 lira civarı dedi dedim benmki cam tavan dediki ooooooo ozaman iş değişir onda işçilik fazla 400 ancak olur. sonra dedimki kendi kendime o kadar şeyi tek başıma yaptım bunu da yapacam die :)

Mesajı Yazan: Halil5759
Mesaj Tarihi: 01 Aralık 2017 Saat 23:17
307 Sw tavan döşemesi tamir eden oldumu

Mesajı Yazan: palet
Mesaj Tarihi: 02 Aralık 2017 Saat 11:24
      Konu'yu açan arkadaşımıza bende teşekkür ederim. Eski bez ve bez altı sünger parçalarını el veya tel fırça ile temizledikten sonra bezi yapıştıracağınız polyester üzerinde ki kurumuş yapışkanı da sökmek daha iyi olacaktır.     Bunu temizlemenin en kolay yolu ; 
önce eski yapışkan üzerine bir boya fırçası ile benzin sürün, 20 dakika bekleyin eski yapışkan çözülmüş/yumuşamış olacaktır. ardından bir bez parçası ile polyester üzerindeki eski yapışkanı kolayca alabilirsiniz.

-------------
2013 - 508 Allure 1.6 e-HDİ

Mesajı Yazan: okan77
Mesaj Tarihi: 04 Aralık 2017 Saat 08:57
Daha ne olsun elinize sağlık.... Paylaşım için teşekkürler.... Bende kolları sıvasam iyi olacakta :) 3 kişiyi aynı anda temin etmek zor gibi :)

Mesajı Yazan: nuri güler
Mesaj Tarihi: 30 Nisan 2018 Saat 20:32
beyler sanruf lu aracımın tavanını nasıl sokerim

Mesajı Yazan: Sezgin
Mesaj Tarihi: 10 Mayıs 2018 Saat 15:47
aynı dert bende de var arkadaşlar.
sanroof kısmı kolay çıkıyor mu acaba diye araştırıyorum .Bugün bir döşemeciye sordum sökmesi yeni kumaş döşemesi ve takması yaklaşık 600 tl dedi .
bu paralar bu kadar kolay mı kazanılıyor diye sorunca da işine gelirse burnundan kıl aldırmadı .
karar verdim kendim yapacağım inşallah :)

Mesajı Yazan: talip206
Mesaj Tarihi: 10 Mayıs 2018 Saat 16:50
Orjinalini yazan: Sezgin Sezgin Yazdı:

aynı dert bende de var arkadaşlar.
sanroof kısmı kolay çıkıyor mu acaba diye araştırıyorum .Bugün bir döşemeciye sordum sökmesi yeni kumaş döşemesi ve takması yaklaşık 600 tl dedi .
bu paralar bu kadar kolay mı kazanılıyor diye sorunca da işine gelirse burnundan kıl aldırmadı .
karar verdim kendim yapacağım inşallah :)
mantık aynıdır tek farkı sanruf cevredindeki lastiği sökmen gerekiyor.  Çektiğiniz zaman gelir zaten. Forumda birisi sunroof tamiri yaparken sökmüştü. Arama yaparsaniz çıkar. 

Mesajı Yazan: Destroyer
Mesaj Tarihi: 24 Mayıs 2018 Saat 10:51
Eline sağlık
Hocam resimleri tekrar ekleyebilir misiniz?

Mesajı Yazan: Karaaa1903
Mesaj Tarihi: 16 Temmuz 2018 Saat 02:58
merhaba çok iyi iş çikarmissiniz benim de 307 de ayni sorun olustu.tokat erbaaliyim burda 400 tl cektiler. Bnde kendim sökmeyi düşünuyorum ama burda kumas ve yapistiriciya 150 tl diyorlar. Kumaş ı uygun bi sekilde nerden temin edebilirim yardimci olursaniz sevinirim.

Mesajı Yazan: didim_09
Mesaj Tarihi: 25 Temmuz 2018 Saat 11:05
Hocam teşekkür ederim, sizlerin alatım fotoğraf ve tarifleri üzerine bende kendim denedim ve sorunsuz bir şekilde hallettim.

Oto döşemeci benden 400₺ fıyat istemişti. Bende 2 metre kumaşı 80₺ ve 1 litre baliyi 35₺ olmak üzere toplamda 115₺ ve 3 saatlik bir uğraşı sonucunda hallettim. Tekrardan teşekkürler, denemeyi düşünen arkadaşlar hiç tereddüt etmesinler, sadece aceleci olmasınlar, birazcık el yatkınlığı varsa bu iş olur.

Mesajı Yazan: sonerkyl
Mesaj Tarihi: 25 Temmuz 2018 Saat 12:06
Orjinalini yazan: didim_09 didim_09 Yazdı:

Hocam teşekkür ederim, sizlerin alatım fotoğraf ve tarifleri üzerine bende kendim denedim ve sorunsuz bir şekilde hallettim.

Oto döşemeci benden 400₺ fıyat istemişti. Bende 2 metre kumaşı 80₺ ve 1 litre baliyi 35₺ olmak üzere toplamda 115₺ ve 3 saatlik bir uğraşı sonucunda hallettim. Tekrardan teşekkürler, denemeyi düşünen arkadaşlar hiç tereddüt etmesinler, sadece aceleci olmasınlar, birazcık el yatkınlığı varsa bu iş olur.

öncelikle aramıza hoşgeldiniz. tebrik ederim hocam 100 tl maliyetle çözüme kavuşmuşsunuz ama bu döşemeciler el emeğide 100 tl alsalar 200 tl çözecekleri iş için 400-500 tl gibi rakamlar istiyorlar. ClapClap

-------------
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.

Mesajı Yazan: didim_09
Mesaj Tarihi: 27 Temmuz 2018 Saat 16:22
Orjinalini yazan: sonerkyl sonerkyl Yazdı:

Orjinalini yazan: didim_09 didim_09 Yazdı:

öncelikle aramıza hoşgeldiniz. tebrik ederim hocam 100 tl maliyetle çözüme kavuşmuşsunuz ama bu döşemeciler el emeğide 100 tl alsalar 200 tl çözecekleri iş için 400-500 tl gibi rakamlar istiyorlar. ClapClap
Sağlık olsun ne diyelim, bu hafta da internetten sipariş ettiğim vites körüğünün müntajını ve aliexpress' den aldığım direksiyon kılıfının dikimlerini deneyeceğim. hayırlısı bakalım. 

Mesajı Yazan: heffera
Mesaj Tarihi: 02 Eylül 2022 Saat 14:51
sa denildiği gibi tavanı söktüm ama sanki tavana yapışmış gibi arka taraf. asılıyorum çıkmıyor. kırılır diye fazlada zorlamıyorum. ne yapılabilir önerisi olan arkadaşlar vardır aramızda. tşk 

Mesajı Yazan: ersin61
Mesaj Tarihi: 04 Eylül 2022 Saat 13:23
Orjinalini yazan: heffera heffera Yazdı:

sa denildiği gibi tavanı söktüm ama sanki tavana yapışmış gibi arka taraf. asılıyorum çıkmıyor. kırılır diye fazlada zorlamıyorum. ne yapılabilir önerisi olan arkadaşlar vardır aramızda. tşk 

iki yerden tavana yapışmış arka taraftan kablo misina ip gibi bir cisim kullanarak öne doğru iki taraflı kesim yapar gibi gelin yapışkan kesilir tavan bırakır

-------------
PEUGEOT 307 1.6 HDI 2007 PREMİUM

Mesajı Yazan: heffera
Mesaj Tarihi: 08 Eylül 2022 Saat 00:25
tşk 

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net