Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

ANTIPOLLUTION HATASINI ÇÖZEMEDİLER!!!

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: 307
Forum Tanımlaması: Peugeot 307, 2001-2008 yılları arası üretilen küçük bir aile otomobilidir. 2002'de Yılın Avrupalı ​​Otomobili ödülü almıştır
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=44995
Tarih: 27 Nisan 2024 Saat 15:16
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: ANTIPOLLUTION HATASINI ÇÖZEMEDİLER!!!
Mesajı Yazan: barisnikof
Konu: ANTIPOLLUTION HATASINI ÇÖZEMEDİLER!!!
Mesaj Tarihi: 03 Ağustos 2017 Saat 09:56
merhaba
2004 307 aracımı aldğımdan beri yani yaklaşık 1.5 senedir yaşadığım lpg de antipollution fault ve bazen de antipollution fault catalıty convector fault hatasını çözemediler.
araçta inanılmaz titreme, bildiğiniz silkeleme var sonrasında hata mesajı

2 defa bobin ve bujiler değişti.
enjektörler temizlendi yazılım atıldı.
boğaz kelebeği temizlendi ve kalibrasyon yapıldı.
yok yok yok olmuyor.Thumbs Down

başka önerisi olan?

-------------
Yan hakemlere yan koşma dersleri verildiğini biliyor muydunuz? Bilmiyordunuz çünkü ben uydurdum.

Cevaplar:
Mesajı Yazan: sonerkyl
Mesaj Tarihi: 03 Ağustos 2017 Saat 11:02
peki kat içine bakıldımı dolmuş olması hocam birde oksijen sensörleri denemek lazım. birde map sensörüne baktır. 

-------------
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.

Mesajı Yazan: whisky
Mesaj Tarihi: 03 Ağustos 2017 Saat 11:58
Orjinalini yazan: barisnikof barisnikof Yazdı:

merhaba
2004 307 aracımı aldğımdan beri yani yaklaşık 1.5 senedir yaşadığım lpg de antipollution fault ve bazen de antipollution fault catalıty convector fault hatasını çözemediler.

başka önerisi olan?
Hocam Lpg den anti hatası kafayı yedirtir zaten arada kafasına göre çıkıyor aldım bitane OBDII cihazı lpg den ötürü yandıkça siliyorum hatayı, diğer hata içinse bir şey diyemeceğim ama lpg yi her zaman aynı yerden almaya özen gösteriyorum, çok düşük devirde de kullanmazsam o hatayı vermiyor zaten.

Mesaj Tarihi: 03 Ağustos 2017 Saat 14:22
Orjinalini yazan: sonerkyl sonerkyl Yazdı:

peki kat içine bakıldımı dolmuş olması hocam birde oksijen sensörleri denemek lazım. birde map sensörüne baktır. 

sensörlerle ilgili bir işlem olmadı geçen gittiğimde sordum sensörlerle olabilrmi diye ustaya alakası yok dedi.
şimdi bir de lpg ciye götüreceğim. olmazsa

-------------
Yan hakemlere yan koşma dersleri verildiğini biliyor muydunuz? Bilmiyordunuz çünkü ben uydurdum.

Mesaj Tarihi: 03 Ağustos 2017 Saat 14:24
Orjinalini yazan: whisky whisky Yazdı:

Orjinalini yazan: barisnikof barisnikof Yazdı:

merhaba

başka önerisi olan?
Hocam Lpg den anti hatası kafayı yedirtir zaten arada kafasına göre çıkıyor aldım bitane OBDII cihazı lpg den ötürü yandıkça siliyorum hatayı, diğer hata içinse bir şey diyemeceğim ama lpg yi her zaman aynı yerden almaya özen gösteriyorum, çok düşük devirde de kullanmazsam o hatayı vermiyor zaten.

lpg yi hep aynı yerden hatta aynı istasyondan shell den alıyorum 
düşük devire gelince günlük işe git gel yaptığımdan evet düşük devirde kullanıyorum. az yaksın diye :)
şimdi gaza dokunayım biraz

-------------

Mesajı Yazan: sonerkyl
Mesaj Tarihi: 03 Ağustos 2017 Saat 17:41
bence usta iyi sallamış. oksijen sensörü ve map sensörü kurum kirliklik meydana geldiyse verirleri düzğün okuyamaz. bence sökülüp temizlenmesi lazım. bu arada kat dolmuşta olabilir.

-------------
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.

Mesajı Yazan: Karacocuk24
Mesaj Tarihi: 03 Ağustos 2017 Saat 22:30
Soner dogru diyor usta sallamis kuzenimin 406 si ayni hatayi veriyordu katalizoru sokup susturucu denediler 1 gun sondu yine yandi hata sonra oksijen sensorunu degisti 2 adetmis sanirim hic birsey kalmadi bence map ile oksijen sensorune baktir zaten diger islemleri yapmissin buyuk oranda sensor olabilir

Mesajı Yazan: Furkan979
Mesaj Tarihi: 04 Ağustos 2017 Saat 13:34
Bendede aldığım ilk zamanlar öyle bir sorun vardi antipollition hatasi verince araba isteksiz kalkiyo titriyodu internetten obd2 diye uygulama aldim o hatayı sildim birde sildikten sonra hep ayni yerden benzin lpg aldim suan 5 6 aydir hicbir sorun yaşamadım size tavsiyem hep aynı yerden alın benzini lpg yi ben hep opetten alıyorum birkere ucuz diye değişik biryerden almistim daha depo bitmeden o hatayi gene almistim kisaca hep ayni yerden alin lpg yi

Mesajı Yazan: whisky
Mesaj Tarihi: 04 Ağustos 2017 Saat 14:57
Orjinalini yazan: Furkan979 Furkan979 Yazdı:

Bendede aldığım ilk zamanlar öyle bir sorun vardi antipollition hatasi verince araba isteksiz kalkiyo titriyodu internetten obd2 diye uygulama aldim o hatayı sildim birde sildikten sonra hep ayni yerden benzin lpg aldim suan 5 6 aydir hicbir sorun yaşamadım size tavsiyem hep aynı yerden alın benzini lpg yi ben hep opetten alıyorum birkere ucuz diye değişik biryerden almistim daha depo bitmeden o hatayi gene almistim kisaca hep ayni yerden alin lpg yi
Aynen. bu şekilde kullanmaya başladım bende arada bir yanarsa lpg den siliyorum hatayı o da çok nadir oluyor hep aynı yerden hatta aynı pompadan alıyorum hata falan gelmiyor artık.

Mesaj Tarihi: 04 Ağustos 2017 Saat 15:11
hata verdiğinde aracı benzine alıyorum. 10 dakka fln kullanıyorum.
sonra kontağı kapatıp açınca düzeliyor kendinden : ) sonra lpgye alıp devam ediyorum.
ama titreme yapıyor

-------------

Mesaj Tarihi: 11 Ağustos 2017 Saat 10:08
evet arkadaşlar sorun şükür çözüldü...

bu sabah bobini değiştirtmek için tamircime gittim 
"abicim sabah sabah paranı almayayım bobinde ateşlemede bişey yok lpg ciye git" dedi.

karşıda zavoli vardı (benim aracımda da zavoli var ) yarım saatten fazla uğraştılar hatayı bulmak için 3. yani C lpg enjektörünün bozuk olduğunu tespit ettiler.
değiştirdiler ve şükür düzeldi. saat gibi oldu.
180 tl maliyeti oldu.
zaten kıllanmıştım benzinde yapmamasından işin ehli ve iyi niyetli tamirciye denk gelirsek bir şekilde çözülüyor olay.

-------------

Mesajı Yazan: onlycihan
Mesaj Tarihi: 11 Ağustos 2017 Saat 10:16
geçmiş olsun aslında forumda şöyle bir uygulama yapsak. her ilde belli başlı gidilip memnun kalınan birbirimize tavsiye edeceğimiz usta ve servislerin yer ve telefonlarını paylaşsak nasıl olur :)? kapı kapı gezmektense kazıkçı olmayan gerçek kişilere ulaşsak vakit ve nakit tasarrufumuz olsa

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net