Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Peugeot 2008 Ön sağ cam kaldırma sorunu

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: 2008 A94F (2013-2019)
Forum Tanımlaması: Peugeot 2008, 2013 yılında üretimine başlanan 3008 göre daha ufak olan SUV araçtır
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=44892
Tarih: 25 Nisan 2024 Saat 01:33
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: Peugeot 2008 Ön sağ cam kaldırma sorunu
Mesajı Yazan: cppmn
Konu: Peugeot 2008 Ön sağ cam kaldırma sorunu
Mesaj Tarihi: 18 Temmuz 2017 Saat 10:15
Herkese selamlar. Foruma yeni üye oldum. 2014 model Peugeot 2008 HDi Allure sahibiyim. Aracımın ön sağ camı tam olarak indikten sonra bir kerede kapanmıyor. Her defasında birkaç cm yükseliyor ve duruyor. Bunu sol taraftaki düğme gurubundan da kendi düğmesinden de denedim değişen bişey olmadı. Başka forumlarda gördüğüm bir uygulamayı denedim. Önce camı tam indirip düğmeye 3sn basılı tuttum sonrada camı tam kapatıp düğmeye 3sn basılı tuttum evet işe yarıyor o anda fakat aracı stop ettiğimde bir sonraki kullanma anında aynı sorun yine devam ediyor. Her defasında indir kaldır basılı tut bıktırdı. Trabzon'daki servise götürdüm. Usta(!) geldi baktı baktı başka birisini çağırdı sonra az önceki yöntemle sorunu çözdüklerini zannettiler ama olmadı tabi ki. Kesin çözüm nedir bilen varsa dua edeceğim artık.

-------------
TANRI TÜRK'Ü KORUSUN ve YÜCELTSİN

Cevaplar:
Mesajı Yazan: sonerkyl
Mesaj Tarihi: 18 Temmuz 2017 Saat 11:24
öncelikle aramıza hoşgeldiniz. bu tip sorunların iki sebebi ya cam kaldırma düğmesi oksitlenmiş. ya da cam motoru sıkıştırma koruma modu aktif hale geliyordur. öncelik benim tavsiyem düğme değişimi yoksa motor ile ilgili bir sıkıntı var kendini araç kapatınca sıfırlaması normal değil modun

-------------
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.

Mesajı Yazan: cppmn
Mesaj Tarihi: 18 Temmuz 2017 Saat 11:46
yanıt için teşekkür ederim fakat dediğim gibi bu durum camı tam indirip düğmeye basılı tutunca yok oluyor.düğmelerde sıkıntı olsa her zaman yapması gerekmez mi yada cam motoru arızalı olsa her zaman sorun çıkarması lazım. sorun bu ayarı hafızada tutamıyor olmasında gibi geliyor bana. diğer peugeot2008 kullanıcılarında bu sorun var mı bilmiyorum. akü başlığını söküp tekrar taktım ki camlar sıfırlansın diye yine olmadı. serviste anlamadı bunu. şaştım kaldım doğrusu.

-------------
TANRI TÜRK'Ü KORUSUN ve YÜCELTSİN

Mesajı Yazan: rbatasoy
Mesaj Tarihi: 06 Ekim 2017 Saat 15:42
Bende de aynı problem var. Tüm camlarda hem de. Nasıl çözeriz? 

Mesaj Tarihi: 06 Ekim 2017 Saat 15:52
Orjinalini yazan: rbatasoy rbatasoy Yazdı:

Bende de aynı problem var. Tüm camlarda hem de. Nasıl çözeriz? 

öncelikle aramıza hoşgeldiniz.son zamanlarda akü felan söküldümü hocam camları kodlamanız gerekiyor. kontağı açın cam indirme tuşan elinizi çekmeden basılı tutun cam tam indikten sonra 10 sn kadar bekleyin. tüm camlar için aynısı yapın. sonra aynı işlemin tersini yapın.

-------------
Peugeot 106 1.4 (1997)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)

Mesajı Yazan: ekoklubjk
Mesaj Tarihi: 23 Aralık 2017 Saat 01:00
Aynı sorun bende de var. Sağ ön cam ile sol arka cam. Kademe kademe kalkıyor cam. Yazdığınızı denedim ama olmuyor. Önce sorun gidiyor gibi görünüyor ancak kontak kapatılıp tekrardan açılınca sorun yine ortaya çıkıyor. Bunun yanı sıra camların hepsini açıyorum, araçtan çıkıp aracı kilitliyorum, sonrasında kumandanın kilit tuşuna basılı tutunca bu problemleri camları otomatik kapatmıyor. Diğerlerini kapatıyor, iki cam açık kalıyor. Bulunduğum yerde serviste yok sorabileceğim. Acaba arıza beyinde mi? Daha doğrusu arıza olup olmadığını da bilmiyorum. Bu sorunu çözen biri varsa lütfen yardım etsin.

Mesaj Tarihi: 25 Aralık 2017 Saat 09:21
Orjinalini yazan: ekoklubjk ekoklubjk Yazdı:

Aynı sorun bende de var. Sağ ön cam ile sol arka cam. Kademe kademe kalkıyor cam. Yazdığınızı denedim ama olmuyor. Önce sorun gidiyor gibi görünüyor ancak kontak kapatılıp tekrardan açılınca sorun yine ortaya çıkıyor. Bunun yanı sıra camların hepsini açıyorum, araçtan çıkıp aracı kilitliyorum, sonrasında kumandanın kilit tuşuna basılı tutunca bu problemleri camları otomatik kapatmıyor. Diğerlerini kapatıyor, iki cam açık kalıyor. Bulunduğum yerde serviste yok sorabileceğim. Acaba arıza beyinde mi? Daha doğrusu arıza olup olmadığını da bilmiyorum. Bu sorunu çözen biri varsa lütfen yardım etsin.

öncelkle aramıza hoşgeldiniz. Cam açma sisteminde sıkıntı var hocam eğer garantiniz devam ediyorsa bir daha bakımda servise gittiğinizde bu probleminizide belirtin. Bu şikayet bir çok peugeot 2008 kullanıcısında var ama sorunun çözüme kavuştuğunu kimse söylemdi. Muhtemelen yetkili servislerde bunla iligili bülten yayınlanmıştır.

-------------
Peugeot 106 1.4 (1997)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)

Mesajı Yazan: ekoklubjk
Mesaj Tarihi: 17 Ocak 2018 Saat 02:29
Samsundaki servise gidecem en kısa zamanda. Sorun çözüldüğü zamanda cevap yazacam.

Mesajı Yazan: mehmet1
Mesaj Tarihi: 11 Mart 2018 Saat 16:37
Hocam Peugeot 2008 Ön sağ cam kaldırma sorununu halleden var mı? Tesekkürler

Mesajı Yazan: kimiraikkonen
Mesaj Tarihi: 15 Temmuz 2018 Saat 18:23
Orjinalini yazan: cppmn cppmn Yazdı:

Herkese selamlar. Foruma yeni üye oldum. 2014 model Peugeot 2008 HDi Allure sahibiyim. Aracımın ön sağ camı tam olarak indikten sonra bir kerede kapanmıyor. Her defasında birkaç cm yükseliyor ve duruyor. Bunu sol taraftaki düğme gurubundan da kendi düğmesinden de denedim değişen bişey olmadı. Başka forumlarda gördüğüm bir uygulamayı denedim. Önce camı tam indirip düğmeye 3sn basılı tuttum sonrada camı tam kapatıp düğmeye 3sn basılı tuttum evet işe yarıyor o anda fakat aracı stop ettiğimde bir sonraki kullanma anında aynı sorun yine devam ediyor. Her defasında indir kaldır basılı tut bıktırdı. Trabzon'daki servise götürdüm. Usta(!) geldi baktı baktı başka birisini çağırdı sonra az önceki yöntemle sorunu çözdüklerini zannettiler ama olmadı tabi ki. Kesin çözüm nedir bilen varsa dua edeceğim artık.

Sağ arka camda neredeyse aynı sorun var. Fitiller yağlandı ve kodlama yapıdı ama sorun düzelmedi. Aracım 208 yalnız.

Yukarıdaki arkadaşın dediği gibi akü değişiminden sonra farkettim ama diğer camlar da neden bu sorun yok kodlama ile ilgiliyse?

Mesaj Tarihi: 05 Ağustos 2018 Saat 17:07
Arkadaşlar servis sorunun cam kaldırma beyninde olduğunu söyledi. Ama beyin cam motorunun üzerinde olduğu için motorun komple değişmesi gerektiğini söyledi. Tek cam için 600 lira civarı bir şey söylediler. Çok masraflı olduğu için ben yaptırmadım. Çözüm bulan var mı?

Mesajı Yazan: ofabil
Mesaj Tarihi: 28 Mart 2019 Saat 14:54
Aynı sorun bende de var arkadaşlar bir çözüm bulabilen var mı?

Mesajı Yazan: kimiraikkonen
Mesaj Tarihi: 13 Nisan 2019 Saat 13:59
Orjinalini yazan: ofabil ofabil Yazdı:

Aynı sorun bende de var arkadaşlar bir çözüm bulabilen var mı?

Sorun cam krikosunda bence. Beyin ile ilgisi yok. Beyin tek camı kontrol etmiyor sonuçta ve sadece tek cam sorunlu. Kronik bir sorun gibi duruyor. Yazıklar olsun. Cidden çöp.

Mesajı Yazan: muhkiraz
Mesaj Tarihi: 13 Haziran 2019 Saat 11:49
SORUN ÇÖZÜLDÜ !!!

Herkese selamlar. aynı sorun bende de vardı ve bu sorunu yaşayan arkadaşlara DM den yaklaşık 1 yıl önce mesajla çözüm yollarını sormuştum. Hatta servise başvurdum ve bana cam motorunun yenilenmesi gerektiğini söylemiş ve hatırı sayılı bir ücret istemişti. Ancak geçen günlerde aracımın baskı+balata değişimi sırasında yazılım atılması gerekti. Yazılım atıldıktan (özel serviste 100 TL) sonra sorun çözüldü. Yani sorun cam motoru değilmiş. Umarım sizlerde sorunu bu şekilde çözersiniz.

Mesaj Tarihi: 13 Haziran 2019 Saat 17:32
Orjinalini yazan: muhkiraz muhkiraz Yazdı:

SORUN ÇÖZÜLDÜ !!!

Herkese selamlar. aynı sorun bende de vardı ve bu sorunu yaşayan arkadaşlara DM den yaklaşık 1 yıl önce mesajla çözüm yollarını sormuştum. Hatta servise başvurdum ve bana cam motorunun yenilenmesi gerektiğini söylemiş ve hatırı sayılı bir ücret istemişti. Ancak geçen günlerde aracımın baskı+balata değişimi sırasında yazılım atılması gerekti. Yazılım atıldıktan (özel serviste 100 TL) sonra sorun çözüldü. Yani sorun cam motoru değilmiş. Umarım sizlerde sorunu bu şekilde çözersiniz.

öncelikle aramıza hoşgeldiniz. bilgilendirme için teşekkürler

-------------
Peugeot 106 1.4 (1997)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)

Mesajı Yazan: boksör
Mesaj Tarihi: 16 Temmuz 2019 Saat 11:12
aynı sorunu zaman zaman bende yaşıyorum kendi kendine çözülüyor fakat farklı bir sorunum daha var arka sağ cam gereginden fazla kalkıyor kapını üst cıtasını kopardı seyahat esnasında kapı açıkmış gibi ses yapıyor. teşekkürler

-------------
boksör

Mesajı Yazan: cihanozcelik
Mesaj Tarihi: 16 Temmuz 2019 Saat 11:31
banada cam motorunu değiştirmek lazım demişlerdi..
cam açılıyor fakat kapanmıyordu.. uhak bir switchle hallettim..
gerçi kolu yenisini almam lazım ama 150 tl ona veremem..
hemen öncam açma tuşunun yana bir switch taktım..onunla kapatıyorum.. :)

Mesaj Tarihi: 06 Eylül 2019 Saat 10:22
Orjinalini yazan: muhkiraz muhkiraz Yazdı:

SORUN ÇÖZÜLDÜ !!!

Nerede yaptırdınız yazılımı? Tam olarak ne güncellemesi yaptı? Adama gidip ne yaptırmak istiyoruz diyeceğiz :) 

Mesajı Yazan: Mutlu40
Mesaj Tarihi: 08 Ekim 2020 Saat 10:45
Selamlar yazdığınız sorunu benim aracım da var yardımcı olabilir misiniz nerde nasıl yaptır dini servis cam motorlari değiş çek diyo 4 bin TL istiyorlar

Mesajı Yazan: cagoto3535
Mesaj Tarihi: 31 Temmuz 2021 Saat 11:55
Sorunu tam olarak çözebilen var mı ? Sol ön ve arka camımda aynı problemi yaşıyorum.

Mesajı Yazan: GökhaN
Mesaj Tarihi: 01 Ağustos 2021 Saat 01:36
Sol ön kapıdan gelen kablolarda ezilme gibi nedenlerden de olabiliyor (benim 3008 de oldu), oksitlenmeden de olabiliyor, Tuşlardaki bozulmadan dolayı da olabiliyor.

En son değişim düşünülerek iyi bir elektrikçide kontrol ettirmek iyi olur

-------------
106->206->208->207->301->308->3008

Peugeot Yedek Parça -> https://www.pejo.com.tr" rel="nofollow - www.pejo.com.tr

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net