Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Stop lambası ve hararet 1 haftadır çözemedik

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: Aracınız Hakkındaki Tüm Sorular
Forum Tanımlaması: Jant, Yay, Lastik Egzoz, Filtre, Ses Sistemi vb. araçlarınızla alakalı tüm sorunları paylaşabileceğiniz genel alandır
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=44884
Tarih: 25 Nisan 2024 Saat 10:29
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: Stop lambası ve hararet 1 haftadır çözemedik
Mesajı Yazan: Haydut06
Konu: Stop lambası ve hararet 1 haftadır çözemedik
Mesaj Tarihi: 16 Temmuz 2017 Saat 20:14
Merhaba arkadaşlar. Aracım 2001 model 1.6 16v 206 XT. Devir göstergesinin ani düşüp çıkmasından dolayı debriyajı değiştirdik daha sonra alttan gelen ses için şanzıman tamiri yapıldı (bilye dağılmış) 2 hafta sorunsuz gezdim. Birgün yola çıktım 3 km sonra araç stop lambası yanıp sönmeye ve hareret göstergesi sona dayanmaya başladı direk 2.fanı açtı (ağır fan motoru sesi) 1 km devam ettim kendiliğinden hopp 70 e düştü. 2 kez daha yaptı ara ara ama en son yaptığında bir daha düzelmedi.

Elektrik ustasında şuan araç 1 haftadır. 2 müşür değiştirdi kablolar yanlış bağlanmış role değişti. Su boruları termostat vs bütün oksitlenmeleri temizlendi. Hemen hemen bütün tesisat kabloları elden geçirildi. Su yağ eksiltmesi yok araç buz gibi mümkün değil hararet yapması su kapağı açılıyor motor soğuk fakat bilgisayara bağlandığında hararet 166 gösteriyor yani aracın yanması gerekli bu durumda fakat motor gayet normal. Direk 2.fanı çalıştırıyor. Beyinciye gitti beyin açıldı hiç bir arıza gözükmüyor.

Çıldırmamak elde değil aklınıza gelen bir çözüm var mıdır? Nedir sebep ne olabilir? 5.6 ustaya gösterildi fikir alındı biz böyle birşey görmedik diyorlar .s

Bir sorunda bu arabanın tam kesin net olarak tesisat şemasına nereden ulaşırım? Peugeot görala gitsem verirler mi bana? Yada kimden temin edebilirim?

Ustada bende kafayı yemek üzereyiz..

Cevaplar:
Mesajı Yazan: Tarcin
Mesaj Tarihi: 17 Temmuz 2017 Saat 02:53
Selamun aleyküm kardeşim bende 307 makyajlı kasa var bendede yolda giderken ara sıra motor soğuk olmasina RAĞMEN hararet dibe vuruyordu usta hararet rezistansı diye bir parçayı değiştirdi sorun düzeldi geçmiş olsun

Mesajı Yazan: sonerkyl
Mesaj Tarihi: 17 Temmuz 2017 Saat 09:37
Orjinalini yazan: Haydut06 Haydut06 Yazdı:

Merhaba arkadaşlar. Aracım 2001 model 1.6 16v 206 XT. Devir göstergesinin ani düşüp çıkmasından dolayı debriyajı değiştirdik daha sonra alttan gelen ses için şanzıman tamiri yapıldı (bilye dağılmış) 2 hafta sorunsuz gezdim. Birgün yola çıktım 3 km sonra araç stop lambası yanıp sönmeye ve hareret göstergesi sona dayanmaya başladı direk 2.fanı açtı (ağır fan motoru sesi) 1 km devam ettim kendiliğinden hopp 70 e düştü. 2 kez daha yaptı ara ara ama en son yaptığında bir daha düzelmedi.

Elektrik ustasında şuan araç 1 haftadır. 2 müşür değiştirdi kablolar yanlış bağlanmış role değişti. Su boruları termostat vs bütün oksitlenmeleri temizlendi. Hemen hemen bütün tesisat kabloları elden geçirildi. Su yağ eksiltmesi yok araç buz gibi mümkün değil hararet yapması su kapağı açılıyor motor soğuk fakat bilgisayara bağlandığında hararet 166 gösteriyor yani aracın yanması gerekli bu durumda fakat motor gayet normal. Direk 2.fanı çalıştırıyor. Beyinciye gitti beyin açıldı hiç bir arıza gözükmüyor.

Çıldırmamak elde değil aklınıza gelen bir çözüm var mıdır? Nedir sebep ne olabilir? 5.6 ustaya gösterildi fikir alındı biz böyle birşey görmedik diyorlar .s

Bir sorunda bu arabanın tam kesin net olarak tesisat şemasına nereden ulaşırım? Peugeot görala gitsem verirler mi bana? Yada kimden temin edebilirim?

Ustada bende kafayı yemek üzereyiz..

geçmiş olsun yapılması gerekenler birçoğu yapılmış aslında arkadaşımızın dediği gibi fan reziztası var onu kontrol ettilermi. radyatörün aldında. görala gitsen vermezler elinde peugeot planet yazılımı olan özel servislerde bulabilirsin verirler sanırım makul bir ücret karşılıgında. 

şaşmaz alsancak peugeot var birde oraya gidin derim. işinin ehli uslardır. ben hiç gitmedin ama facebook bir çok kullanıcı gidiyor ve memnunlar

-------------
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net