Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Gizli özellik

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: 2008 A94F (2013-2019)
Forum Tanımlaması: Peugeot 2008, 2013 yılında üretimine başlanan 3008 göre daha ufak olan SUV araçtır
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=44630
Tarih: 27 Nisan 2024 Saat 09:40
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: Gizli özellik
Mesajı Yazan: bergun99
Konu: Gizli özellik
Mesaj Tarihi: 06 Haziran 2017 Saat 23:22
Merhaba,

2008 ler için yazılımla açtırabileceğimiz gizli özellik var mı ?

Teşekkürler.

Cevaplar:
Mesajı Yazan: sonerkyl
Mesaj Tarihi: 07 Haziran 2017 Saat 08:26
Merhaba öncelikle aramıza hoşgeldiniz. araç hangi paket birde yeni peugeotlarda fazla bir gizli özellik yok aslında viraj aydınlatma felan aktif edilebiliyor diye hatırlıyorum.

-------------
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.

Mesajı Yazan: bergun99
Mesaj Tarihi: 07 Haziran 2017 Saat 14:11
Orjinalini yazan: sonerkyl sonerkyl Yazdı:

Merhaba öncelikle aramıza hoşgeldiniz. araç hangi paket birde yeni peugeotlarda fazla bir gizli özellik yok aslında viraj aydınlatma felan aktif edilebiliyor diye hatırlıyorum.

teşekkürler, hoşbuldum
Allure paketi,

Mesajı Yazan: sonerkyl
Mesaj Tarihi: 07 Haziran 2017 Saat 14:13
Allure pakette zaten full olan peket hocam kapalı bir özelliği zannetmiyorum. 

-------------
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.

Mesajı Yazan: Bigmanmuko
Mesaj Tarihi: 07 Ekim 2017 Saat 12:45
2014 model 2008 s&s active model aracimda viraj aydınlatma nasıl aktive edilebilir?
Teşekkürler

Mesajı Yazan: Alicilik
Mesaj Tarihi: 08 Ekim 2017 Saat 12:23
0537 380 32 86
ankaradaysaniz musait bir vakiytte baglanip bakalim araca neler yapilabilir.

-------------
http://fb.me/hizimsabit" rel="nofollow - Hız sabitleme ve limitleme için
DiagBox v7.82
PP2000 v22
Lexia 3 v45
Sedre/Doc Backup 11.2013

Mesajı Yazan: Macrostr
Mesaj Tarihi: 08 Ekim 2017 Saat 12:44
Orjinalini yazan: Alicilik Alicilik Yazdı:

0537 380 32 86
ankaradaysaniz musait bir vakiytte baglanip bakalim araca neler yapilabilir.

Merhaba,
Bağlanıp bakın tabi ama hani biraz anlatsanız bizim gibi konunun cahilleri bir bilgi sahibi olsa. Ne ile bağlanıyorsunuz, nelere bakabiliyorsunuz, hangi programı kullanıyorsunuz gibi gibi. 

Saygılar

Mesaj Tarihi: 08 Ekim 2017 Saat 13:07
7katiliyorum,
Haftasonu gelebilirim ama neler yapabiliyoruz onu bilirsek biraz daha araştırma yapabiliriz

Mesaj Tarihi: 08 Ekim 2017 Saat 14:02
Bir de bugünlerde araç kamerası almak için inceleme yapiyorum. Obd soketinden bahsediliyor, bizim araçlar da da bu bağlantıdan var mı?
Araç kamerasini direk oraya baglayabilirmiyiz

Mesajı Yazan: uzunca961
Mesaj Tarihi: 08 Ekim 2017 Saat 20:16
Orjinalini yazan: Bigmanmuko Bigmanmuko Yazdı:

Bir de bugünlerde araç kamerası almak için inceleme yapiyorum. Obd soketinden bahsediliyor, bizim araçlar da da bu bağlantıdan var mı?

Araç kamerasını oraya bağlama amacınız nedir.
Ekrana görüntü vermekse o öyle olmuyor galiba görüntü kablosunu yer varsa ekranın arkasına takacaksınız

Mesajı Yazan: ben_erhan
Mesaj Tarihi: 09 Ekim 2017 Saat 00:17

Araç kamerasından kasıt yol kamerası sanırım..

Tavsiyem mutlaka çözünürlüğü yüksek , işlemcisi ve lensi sağlam bir de bataryalı değilde kapasitörlü olanlardan alın...

Çok kamera kullandım, tecrübeyle sabit.. Güneşli memleketlerde ön cam çok ısıtırsa lens bozuluyor, aracı kısa mesafe kullanıyorsanız aç kapa,aç kapa batarya çabuk ölüyor, çözünürlük iyi olmazsa da öndeki aracın plakasını okumada bile zorlandığınız olur..

Mesaj Tarihi: 09 Ekim 2017 Saat 02:19
@Macrostr, @Bigmanmuko,

Imzamdaki liste PSA grubu araclarin diagnostik arayuzleridir. Servislerin kullandigi cihaz ve yazilimlar. Yetkili servisin yapabildigi seylerin bir kismini ben de yapiyorum. D kod isteyen uygulamalar haric. Uzun zamandir bu isle ugrasiyorum forumda yenisiniz biraz dolastiginizda beni taniyacaksiniz.

TUm beyin fonksiyonalrina erisebiliyorum ariza kaydina ulasabiliyorum fonksiyon testleri grafik parametre olcumleri vs yapabiliyorum. Bunun disinda yukarida bahsettigim gibi D kod onayi isteyen uygualmar disinda beyinlerdeki konfigurasyonlarla oynayabiliyorum. olmayan araclarda hzi sabitleme aciyorum 308lerin makyajli kasalarinda saga sola donus sisi aciyorum v.s. Tabi bir dukkanim fln yok haricen yapiyorum.

OBD baglantisi demek kameranin gucunu obd den almak demek. Baska bir anlami yok. OBD surekli akim ceker yani surekli bir +12 baglidir. Siz ara aparatla obd den akim alirsaniz bu kameranin surekli sarjda olacagi anlamina gelir. TimeLapse (sureli cekim) ozelligi olan cihazlarda kullanilir genelde cihaz surekli kayitta degildir sadece belirlenen sure aralikalrinda kareler alir bu da tum gun cekim saglayarak depolama kolayligi sunar. BAzi cihazlarda hassas hareket sensoru var bu sayede arac hareketlendiginde kamera calismaya baslar obd den baglanti sagladiginizda bu ozellik surekli aktif olur sarj problemi yasamazsiniz.

onun disinda obd den goruntu aktarma vs gibi seyler yok.

Bahsettigim cihazlar donanimli cihazlar arastirirken timelapse ozelligi olup olmamasina islemci gucune kapasitorlu pil yapisina ve ozellikle lens ozellikelrine (guneste parlama en cok sikayet bu yuzden filtre gerekebilir) dikkat edilmesi gerekir.

-------------
DiagBox v7.82
PP2000 v22
Lexia 3 v45
Sedre/Doc Backup 11.2013

Mesajı Yazan: Viruse
Mesaj Tarihi: 09 Ekim 2017 Saat 10:36

Ali kardeşim bu işte profesyonel, mutlaka inceleme ve test etme şansı bulmuştur. Aynı cihazlara bende denk geldim, OBD bağlantısı ile araç hız, GPS bilgisi, anlık araçta oluşan arıza gibi spesifik bilgileri kamera kayıt alırken eşzamanlı olarak bu bilgileri de dahil ediyor diye okudum. Tabi benim ki sadece yazılanlara bağlı. Gerçekliğini test eden bilir.

Ayrıca Ali kardeşim, biliyorsun aracımı değiştirdim, en kısa zaman da Allah' ın izniyle Ankara' ya geleceğim. Benim aracıda cihaza bağlayıp neler yapabileceğine bakmanı isterim. Özellikler viraj aydınlatması hoş olur eğer açabilirsek. 

-------------
Yasin Babadağ
2011 Peugeot 3008 1.6 THP OV

Mesajı Yazan: Abdullahreis
Mesaj Tarihi: 06 Ocak 2018 Saat 15:29
Sa arkadaşlar 2017 peugeot allure 2008 yeni arayüzlü dokunmatik aracim var kitapcikta sesli komut hizmeti oldugunu söylüyor ancak sesli komut hizmetini kullanamadım android auto car play mirrorlink bluetooth android auto hiçbirinde çalışmıyor bayiyi aradım böyle bir özellik yok diyor ancak far açma kısmında sesli komut tuşunu var yardimci olabilirmisiniz ayrıca wi-fi var ama peugeot connetc apps ve tarayici yok internete bağlamiyorum

Mesajı Yazan: Adem308VTİ
Mesaj Tarihi: 06 Ocak 2018 Saat 17:41
Sa. Arkadaslar forumda yeniyim ilk aracimi aldim 2008 peugeot 308 1/6 VTİ motor otomatik benzinli araci aldim ertesi gun motor lambasi yandi yeni aku takilmisti ondan dedi ustalar sonra benzin pompasi dediler sonra fren musoru dediler en son dun bir ustaya goturdum atesleme bujisi 3 tanesi bitmis diyorlar
Aractaki sorun
1 ara ara titreme yapiyor
2 gaz yemiyor durup kontagi kapatip actigimda canavar gibi oluyor
3 motor lambasinin yanmasi kafayi yedirtiyor bana sizce neden kaynaklaniyor manisadayim burda duzgun bir usta bildiginiz varsa onerirseniz srvinirim

Mesajı Yazan: fofer
Mesaj Tarihi: 02 Mayıs 2018 Saat 09:44
Yeni konu açmak istemedim, arama yapınca bu konuya yönlendim.

2008 aracımı mirrorlink ile telefonuma bir türlü bağlayamıyorum.
Telefonun ekranını aracın multimedya sistemine aktarmaya yarıyor sanırım ama bir türlü olmadı.

Mesajı Yazan: ceyhunbakr
Mesaj Tarihi: 02 Haziran 2018 Saat 11:28
öncelikle merhaba 2014 model peg2008 smeg ekran için güncelleme yapabiliyormuyuz usb den falan ekstra bi özellik geliyor mu acaba 

Mesajı Yazan: husamsdu
Mesaj Tarihi: 07 Temmuz 2018 Saat 11:48
Merhaba. Peugeot resmi sitesinden telefon modelin izin uyumlu olup olmadığına baktınız mı?
Telefon modeliniz nedir?

Mesajı Yazan: hasanarda22
Mesaj Tarihi: 30 Ağustos 2018 Saat 19:57
Orjinalini yazan: Abdullahreis Abdullahreis Yazdı:

Sa arkadaşlar 2017 peugeot allure 2008 yeni arayüzlü dokunmatik aracim var kitapcikta sesli komut hizmeti oldugunu söylüyor ancak sesli komut hizmetini kullanamadım android auto car play mirrorlink bluetooth android auto hiçbirinde çalışmıyor bayiyi aradım böyle bir özellik yok diyor ancak far açma kısmında sesli komut tuşunu var yardimci olabilirmisiniz ayrıca wi-fi var ama peugeot connetc apps ve tarayici yok internete bağlamiyorum
netten android auto apk cihazınıza yükleyip kullanabilirsiniz. Turkiyeye açık değil daha. eğer cihazınız root edilmişse mirror link özelliğini youtube iptv facebook whatsapp spotify herşeyi araç üzerinden kullanabilirsiniz.

Mesajı Yazan: Gbulbulyay
Mesaj Tarihi: 30 Ağustos 2018 Saat 22:27

@Macrostr, @Bigmanmuko,

Imzamdaki liste PSA grubu araclarin diagnostik arayuzleridir. Servislerin kullandigi cihaz ve yazilimlar. Yetkili servisin yapabildigi seylerin bir kismini ben de yapiyorum. D kod isteyen uygulamalar haric. Uzun zamandir bu isle ugrasiyorum forumda yenisiniz biraz dolastiginizda beni taniyacaksiniz.

TUm beyin fonksiyonalrina erisebiliyorum ariza kaydina ulasabiliyorum fonksiyon testleri grafik parametre olcumleri vs yapabiliyorum. Bunun disinda yukarida bahsettigim gibi D kod onayi isteyen uygualmar disinda beyinlerdeki konfigurasyonlarla oynayabiliyorum. olmayan araclarda hzi sabitleme aciyorum 308lerin makyajli kasalarinda saga sola donus sisi aciyorum v.s. Tabi bir dukkanim fln yok haricen yapiyorum.

OBD baglantisi demek kameranin gucunu obd den almak demek. Baska bir anlami yok. OBD surekli akim ceker yani surekli bir +12 baglidir. Siz ara aparatla obd den akim alirsaniz bu kameranin surekli sarjda olacagi anlamina gelir. TimeLapse (sureli cekim) ozelligi olan cihazlarda kullanilir genelde cihaz surekli kayitta degildir sadece belirlenen sure aralikalrinda kareler alir bu da tum gun cekim saglayarak depolama kolayligi sunar. BAzi cihazlarda hassas hareket sensoru var bu sayede arac hareketlendiginde kamera calismaya baslar obd den baglanti sagladiginizda bu ozellik surekli aktif olur sarj problemi yasamazsiniz.

Bahsettigim cihazlar donanimli cihazlar arastirirken timelapse ozelligi olup olmamasina islemci gucune kapasitorlu pil yapisina ve ozellikle lens ozellikelrine (guneste parlama en cok sikayet bu yuzden filtre gerekebilir) dikkat edilmesi gerekir.

Hocam, 307 makyajlı kasaya geri vitese takınca sağ ayna indirme yaptırmak istiyorum. Yardımcı olur musun?

Mesaj Tarihi: 31 Ağustos 2018 Saat 00:17
Orjinalini yazan: Gbulbulyay Gbulbulyay Yazdı:

@Macrostr, @Bigmanmuko,

Hocam, 307 makyajlı kasaya geri vitese takınca sağ ayna indirme yaptırmak istiyorum. Yardımcı olur musun?

hocam o ozellik orjinalde calismasi icin hafizali koltuk paketinin olmasi gerekiyor. HArici satilan kitler varmis ama onu da gormedim hic.

-------------
DiagBox v7.82
PP2000 v22
Lexia 3 v45
Sedre/Doc Backup 11.2013

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net