Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

206+ 1.4hdi mazot seçimi

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: 206+
Forum Tanımlaması: Peugeot 206+, 206 serisinin devamıdır. 2010-2012 yılları arasında üretilmiştir.
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=44599
Tarih: 28 Nisan 2024 Saat 20:03
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: 206+ 1.4hdi mazot seçimi
Mesajı Yazan: Baran26
Konu: 206+ 1.4hdi mazot seçimi
Mesaj Tarihi: 02 Haziran 2017 Saat 19:43
arkadaşlar merhaba yaklaşık 1.5 senedir 206+ 1.4hdi sahibiyim aracımdan memnunum Allah a şükür, mazot konusunda bilgili arkadaşlara danışmak istedim bizim 1.4hdi motora en iyi hangi yakıt gidiyor bir ara totale dadanmıştım çok memnundum ama şu 75tlye 25tl kampanyasındanki aşırı kalitesiz mazot vakasından sonra soğudum malesef totalden. şuan shell vpower nitro diesel kullanıyorum memnunum bu seferde fuelsave deneyeceğim fakat görüşlerinizi bildirirseniz memnun olacagım. bu işlerde istasyonunda çok önemli olduğunu biliyorum fakat marka bazında değerlendirme yaparsanız sevinirim. saygılar

Cevaplar:
Mesajı Yazan: Popomundo
Mesaj Tarihi: 03 Haziran 2017 Saat 10:03
Walla ben genellikle sirkilasyonu çok istasyonları tercih ediyorum ama genellikle petrol ofisinden alıyorum total demirörenden sonra bozuldu sanki...

Mesaj Tarihi: 03 Haziran 2017 Saat 12:36
Orjinalini yazan: Popomundo Popomundo Yazdı:

Walla ben genellikle sirkilasyonu çok istasyonları tercih ediyorum ama genellikle petrol ofisinden alıyorum total demirörenden sonra bozuldu sanki...

yorumlarınız için teşekkür ederim shell bpye göre kesinlikle az gitti yarın fuelsave de deneyeceğim, sonrasında petrol ofisi denemek istiyorum hiç tecrübem olmadı daha.

Mesajı Yazan: Sercan Mungan
Mesaj Tarihi: 03 Haziran 2017 Saat 15:18
Shelin kendi satıcısı olduğu istasyonları rahatlıkla tercih edebilirsiniz.Ancak bp ve totale göre bariz az km yaptığı da bir gerçek.Bp en mantıklısı gibi duruyor.

Mesaj Tarihi: 03 Haziran 2017 Saat 16:34
Orjinalini yazan: Sercan Mungan Sercan Mungan Yazdı:

Shelin kendi satıcısı olduğu istasyonları rahatlıkla tercih edebilirsiniz.Ancak bp ve totale göre bariz az km yaptığı da bir gerçek.Bp en mantıklısı gibi duruyor.

bpye sempati duyuyorum zaten uzun süre kullandım, suan elimdeki veriler şu şekilde 1hafta önce bpden aldığım 50tl ile 222km yaptım suan ışıgın yanmasına 10km falan var shell 190 yaptı tahmini 208 210km yapıcak shell yani 50tlde 12 14 km civari daha az gittiği tecrübeyle sabit :D

Mesaj Tarihi: 04 Haziran 2017 Saat 04:29
Aynen hocam bir de ben de Shell'de sanki bir anda ibre düşüyormuş gibi bir algı oluşturdu:)

Mesaj Tarihi: 04 Haziran 2017 Saat 12:16

Aynen hocam bir de ben de Shell'de sanki bir anda ibre düşüyormuş gibi bir algı oluşturdu:)
bugun kararımı tekrardan verdim hocam :) fuelsave yerine yine w pover aldım sabah, okula gitmiştim bugun çıkışta küçük bir atraksiyon oldu motor soguk olmasına ragmen baya ataktı araba, başka yakıtlarda bunu kolay kolay hissedemiyorum :)

sizinde bio da eskieşhir yazıyor siz hangi istasyonlardan alım yapıyorsunuz ?

Mesaj Tarihi: 04 Haziran 2017 Saat 17:44
Aytaç totalden alırım eskişehir de olduğum zamanlarda genel de kütahya da alıyorum hocam

Mesaj Tarihi: 04 Haziran 2017 Saat 18:01

Aytaç totalden alırım eskişehir de olduğum zamanlarda genel de kütahya da alıyorum hocam

Orasi yakinlarda el degistirdi yenilendi fakat hala total baya guzellesti istasyon

Mesaj Tarihi: 05 Haziran 2017 Saat 02:58
Baya oldu oraya uğramayalı,kendi bayisi olmuştur o zaman :)

Mesajı Yazan: LUDACRIS
Mesaj Tarihi: 05 Haziran 2017 Saat 06:10
Orjinalini yazan: Baran26 Baran26 Yazdı:

<span style="font-size: 13.3333px;">bugun kararımı tekrardan verdim hocam :) fuelsave yerine yine w pover aldım sabah, okula gitmiştim bugun çıkışta küçük bir atraksiyon oldu motor soguk olmasına ragmen baya ataktı araba, başka yakıtlarda bunu kolay kolay hissedemiyorum :)</span>
<span style="font-size: 13.3333px;">
</span>
<span style="font-size: 13.3333px;">sizinde bio da eskieşhir yazıyor siz hangi istasyonlardan alım yapıyorsunuz ?</span>

Motor soguk halde benim bildim zaten daha atak olur arac.

Mesajı Yazan: sonerkyl
Mesaj Tarihi: 05 Haziran 2017 Saat 09:16
nitro + katkılı olduğu için motor performansı iyi olur ama gittiği km az olur. fullsave katkısız olduğu için normal euro dizel uzun km götürür. benden tavsiye sürekli nitro+ almayın. 3-4 depoda bir almanızı öneririm.

-------------
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.

Mesaj Tarihi: 05 Haziran 2017 Saat 09:18
Tesekkur ediyorum, dikkate alacagim mesajinizi

Mesaj Tarihi: 05 Haziran 2017 Saat 09:19
Hocam olur mu, benim araba sogukken nolur basma gaza diye yalvariyor sabah ilk calistirmada

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net