Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

407 kullanicilari yardim lutfen

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: 407
Forum Tanımlaması: Peugeot 407, 2005'ten 2011'e kadar üretilen 406 serisinin yenilenmiş hali geniş bir aile otomobilidir.
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=44560
Tarih: 19 Nisan 2024 Saat 09:59
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: 407 kullanicilari yardim lutfen
Mesajı Yazan: LUDACRIS
Konu: 407 kullanicilari yardim lutfen
Mesaj Tarihi: 27 Mayıs 2017 Saat 05:44
Arkadaslar selam
35civari(30dan 35e ciktik) butce ile
Nasipse 1.6hdi 407 almayi planliyorum alirken dikkat etmem gereken seyler hakkinda tecrube sahibi arkadaslardan mumkunse yardim bekliyorum. Izmirdeyim ve nasipse en az 5sene binecegim alacagim 407ye boyadan ziyade dusuk km ic temizligi oncelikli onemli.
Benim bildigim volant,havalandirma ve sinyal kolu arizalari yasanabiliyor. Her turlu akil fikir elestriye acik haldeyim.

Cevaplar:
Mesajı Yazan: Oktkor
Mesaj Tarihi: 27 Mayıs 2017 Saat 23:08
30 bin civarı yüksek km'li olur büyük ihtimal. Sensörleri kontrol edin alırken, turbo ömrü bitişe yaklaşmış olabilir, altı yere yakın alt takımları kontrol ettirin. Başka aklıma gelen yok şimdilik.

Mesaj Tarihi: 28 Mayıs 2017 Saat 02:45
Orjinalini yazan: Oktkor Oktkor Yazdı:

30 bin civarı yüksek km'li olur büyük ihtimal. Sensörleri kontrol edin alırken, turbo ömrü bitişe yaklaşmış olabilir, altı yere yakın alt takımları kontrol ettirin. Başka aklıma gelen yok şimdilik.

35bin diyeyim yada yani icime sinecek kadar olsunda 1 2daha zorlarim kendimi 40 demek istemiyorumda tabi :) turbo ve enjektor korkum fazla yok sanayide samimi oldugum turbocu bi arkadasim var 407lerde daha dogrusu peugeotlardan bihaberim nasipse ilk peugeot olacak bugun bitane baktim 120.000kmde comfort 38.000lira dedi sol camurluk harici on arka tampon boyasindan baska biseyi yok tabi ufak tefek masraf olur illaki misal ic ekran silik halde idi ici genel anlamda temizdi ama.
1.6hdi exeutive paket ve 100/150.000km civari bakiyorum.
Yorumun icin tesekkur ederim

Mesaj Tarihi: 28 Mayıs 2017 Saat 11:14
Orjinalini yazan: LUDACRIS LUDACRIS Yazdı:

35bin diyeyim yada yani icime sinecek kadar olsunda 1 2daha zorlarim kendimi 40 demek istemiyorumda tabi :) turbo ve enjektor korkum fazla yok sanayide samimi oldugum turbocu bi arkadasim var 407lerde daha dogrusu peugeotlardan bihaberim nasipse ilk peugeot olacak bugun bitane baktim 120.000kmde comfort 38.000lira dedi sol camurluk harici on arka tampon boyasindan baska biseyi yok tabi ufak tefek masraf olur illaki misal ic ekran silik halde idi ici genel anlamda temizdi ama.
1.6hdi exeutive paket ve 100/150.000km civari bakiyorum.
Yorumun icin tesekkur ederim

Ekran kronik. Benimki de silik oluyor sıcakta. Klima açınca araba içi serinleyince düzeliyor. Mavi renkli ekranları var çok renkli onlarda bu problem yok ama o ekranı bulmak da sorun. En güzeli o büyük ekranlı olanlar sanırım sizin aradığınız executive modelinde. Hayırlısı olsun inşallah.

Mesajı Yazan: mistercasper
Mesaj Tarihi: 28 Mayıs 2017 Saat 15:37
İmkanları zorlayıp makyajlı kasaya yönelin... kafanız rahat olsun

Mesaj Tarihi: 29 Mayıs 2017 Saat 02:49
Orjinalini yazan: mistercasper mistercasper Yazdı:

İmkanları zorlayıp makyajlı kasaya yönelin... kafanız rahat olsun

Isin garip yani, makyajli kasa eskisi kadar cekici gelmiyor stop tamponu farkli halbuki kafa iste :) ama dogru soyluyorsun haklisin. Ne kadar yeni o kadar iyi.
Bakalim nasip simdi bide focus belasi cikti basima babada 407 buyuk ya focus alalim diyor ciddi ciddi hemde insallah ikna edebilirim

Mesaj Tarihi: 29 Mayıs 2017 Saat 02:52

Ekran kronik. Benimki de silik oluyor sıcakta. Klima açınca araba içi serinleyince düzeliyor. Mavi renkli ekranları var çok renkli onlarda bu problem yok ama o ekranı bulmak da sorun. En güzeli o büyük ekranlı olanlar sanırım sizin aradığınız executive modelinde. Hayırlısı olsun inşallah.

Hayirlisi aynen ramazan ayinda insallah denk gelir, avrupada gurbetci akraba var baya niyetim egerki getirirlerse bu buyuk ekrandan falan getirtmek onlar gelirken yanlarinda orda copten falan toplayip getirler sanirim ucuzdur :) tabi hayaller bu yonde. Bogrumun ortasina fort fokuz oturacak diye korkuyorum acikcasi

Mesajı Yazan: sonerkyl
Mesaj Tarihi: 29 Mayıs 2017 Saat 09:24
umarım gönlünüze göre bir araç bulursunuz ford focus o paralara çok temizini bulamazsanız hocam dizel alacaksanız focus 407 ile motorları aynı :)

-------------
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.

Mesaj Tarihi: 29 Mayıs 2017 Saat 17:47
Focus neree 407 nere hocam... suspansiyon konforu çok düşük ayrıca motor sesi aşırı çok.. ses yalıtımı 407 ye göre çok düşük kesinlikle 407 dururken Focus alınmaz... aynı motor zaten yakıt konusunda da fark yok

Mesaj Tarihi: 29 Mayıs 2017 Saat 20:05
Orjinalini yazan: sonerkyl sonerkyl Yazdı:

umarım gönlünüze göre bir araç bulursunuz ford focus o paralara çok temizini bulamazsanız hocam dizel alacaksanız focus 407 ile motorları aynı :)

Valla benim gozum 407den baska bisey gormuyorda baba focus a fokuslandi sanirim
10-15lirasini ben vereyimdiyorumda buyuk diyor aklimda olmayan araba diyor benim yas 30 babam 55 laf anlatamiyorum
Bi tane 90bin km de bulmus ghia 2006 oda 40lira yahu icim acidi insallah almaz bakalim....

Mesaj Tarihi: 29 Mayıs 2017 Saat 20:14

Focus neree 407 nere hocam... suspansiyon konforu çok düşük ayrıca motor sesi aşırı çok.. ses yalıtımı 407 ye göre çok düşük kesinlikle 407 dururken Focus alınmaz... aynı motor zaten yakıt konusunda da fark yok

Haklisin casper kardes bende diyorum ama yok nafile hani tipik insanimiz vardir ya ki bende bundan 2sene oncesi 407yi b*klardim :) essek kadar far yapmis oyuncak gibi araba derdim.
Taki sahibinden 25 35lira araba bakarken denk gelmesiyle degisti.
Lan araba guzele benziyor pejo falan ama olsun. Az google arastirmasi sonrasinda oo lan harbiden iyi arac dedim. Daha 4 5gun once ilk defa icine oturdum 2007 comfort 115000km de bi arac 38lira dedi. Benim aklima muazzam sekilde yatti eksisiyle artisiyla arastirdim kendimce. Neler olmadiki arkadasimin kankasi olan tamirciye "407 icin ne dersin ustam" dedigimde aldigim cevap bombaydi "yok ya onu alacagina 2005 2006 accent al, onlarda dolu arac" butcem 30 civari demistim suan icinde 35 40lara varimda fokus belasi var basimizda. Ah izmirde biri olsa 407siyle bi gezip dolassak bilgi falan verip ikna etmeme yardim etse...
Fokus kotumu degil tabi guzel arac ama 407ye kiyasen daha altta kalacagi kesin onunda bilincindeyim zaten motor ayni motor bekleyelim bakalim artik aci haberi veririm burdan :)

Mesaj Tarihi: 29 Mayıs 2017 Saat 22:50
Yakıt konusunda focus biraz daha hafif olduğu için daha az yakıyor. Ama 407 ile focus farklı segment arabalar. Karşılaştırma çok mantıklı olmaz. Bagaj hacmi olarak da 407 bir adım önde. Güvenlik olarak en alt donanımda 8 hava yastığı var 407'de. Yol tutuş konfor olarak mukayese edilmez bence. Ben 2 hafta kadar focus kullandım sedan olanını ama şu an tercih yapacak olsam 407'den yana kullanırım.

Mesajı Yazan: Oceanking
Mesaj Tarihi: 30 Mayıs 2017 Saat 00:28
Slm.Dusunursen 407sw 2.0 otm var benim.iyi gunler.

Mesajı Yazan: maximusti
Mesaj Tarihi: 30 Mayıs 2017 Saat 08:31
407 güzel arabadır. benimde bir sonraki aracım olacak tahminen. 
mümkün oldukça yüksek model yüksek paket almaya çalış. 
almadan önce mutlaka sağlam bir yerde ekspertiz yaptır. 
benim arama kriterlerim arasında da önden kazası olmayan araçlar var. 

-------------
Fazla Yakan Araba Yoktur... LPG Pahalıdır, Mazot Pahalıdır, Benzin Çok Daha Pahalıdır...

Mesaj Tarihi: 31 Mayıs 2017 Saat 02:28

Yakıt konusunda focus biraz daha hafif olduğu için daha az yakıyor. Ama 407 ile focus farklı segment arabalar. Karşılaştırma çok mantıklı olmaz. Bagaj hacmi olarak da 407 bir adım önde. Güvenlik olarak en alt donanımda 8 hava yastığı var 407'de. Yol tutuş konfor olarak mukayese edilmez bence. Ben 2 hafta kadar focus kullandım sedan olanını ama şu an tercih yapacak olsam 407'den yana kullanırım.

Baktigimiz focus 2006 model hb dizel ghia idi sunrooflu ve 90000km de fakat eksperde masallah dedirtti tavan ve bagaj kapagi(sokulup takilmis) ve sol marspiyel haric heryeri boyali :) 7parca komple 3 parca lokal boyali motorda kacaklarda mevcut 120liramiz cope gitti eksperde yani parayi hazirlayip almaya gitmistik oysaki...

Mesaj Tarihi: 31 Mayıs 2017 Saat 02:31
Orjinalini yazan: maximusti maximusti Yazdı:

407 güzel arabadır. <span style="font-size: 10pt;">benimde bir sonraki aracım olacak tahminen. </span>
mümkün oldukça yüksek model yüksek paket almaya çalış. 
almadan önce mutlaka sağlam bir yerde ekspertiz yaptır. 
benim arama kriterlerim arasında da önden kazası olmayan araçlar var. 

Bende ayni dusuncedeyim max 120.000kmde executive donanimli olsun istiyorum. Model olarak aslinda 2006 2010 arasi icime sinmesi yeterli var 2 3tanede babam ikna olmuyor gibi sanirim benim icin hayal olarak kalicak
Izmirde bizden burdan birileri olsa gorussek aslinda faydasini gorurum diye dusunuyorumda, bosa umitleniyorum sanirim :) bakalim onumuzdeki gunlerde neler olacak

Mesaj Tarihi: 31 Mayıs 2017 Saat 09:21
Büyük ihtimal baban peugeot sorunlu araçlar diye uzak duruyordur. emin ol benimde focus vardı önceki sahibi nasıl bindiyse artık 5000 tl masraf çıkarmıştı. araç işi tamamen şans. peki o götürdüğünüz focusa ne kadar istiyorlardı.

-------------
Peugeot 106 1.4 (1997)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)

Mesaj Tarihi: 31 Mayıs 2017 Saat 12:00

Baktigimiz focus 2006 model hb dizel ghia idi sunrooflu ve 90000km de fakat eksperde masallah dedirtti tavan ve bagaj kapagi(sokulup takilmis) ve sol marspiyel haric heryeri boyali :) 7parca komple 3 parca lokal boyali motorda kacaklarda mevcut 120liramiz cope gitti eksperde yani parayi hazirlayip almaya gitmistik oysaki...

Expertiz'e rağmen yalanla araba satmaya çalışan adamlara ceza kesilmesi lazım. Yazık günah bu insanlara. Hem zaman hem yol hem para kaybı.

Nasibinizde ne varsa o olur. Ama babanız bir 407'ye binse sanırım fikri çok kolay değişir.

Mesaj Tarihi: 01 Haziran 2017 Saat 08:07

Büyük ihtimal baban peugeot sorunlu araçlar diye uzak duruyordur. emin ol benimde focus vardı önceki sahibi nasıl bindiyse artık 5000 tl masraf çıkarmıştı. araç işi tamamen şans. peki o götürdüğünüz focusa ne kadar istiyorlardı.

2006 model 92000kmde dizeldi ve 40500e anlasmis babamla hatta 40000demis babam(ilanda 41250 yaziyormus sanirim) kapat kardesim telefonu demis anlatirken duydum. Peugeot konusunda istemeden olsada hak veriyorum cunku bende yakittan baska avantajli yonu yoktur derdim fransizlar icin genelde; sozde bmw falan kullanmis biriyim araclardanda anlarim bayagi bayagi ama ne hikmet hic es dost tanidik peugeotla samimi olmadigindan olsa gerek bu on yargi

Mesaj Tarihi: 01 Haziran 2017 Saat 08:12

Expertiz'e rağmen yalanla araba satmaya çalışan adamlara ceza kesilmesi lazım. Yazık günah bu insanlara. Hem zaman hem yol hem para kaybı.

Nasibinizde ne varsa o olur. Ama babanız bir 407'ye binse sanırım fikri çok kolay değişir.

O kadar zoruma gittiki bide babam iyi niyetli sessiz sakin piyasadaki kurt cakaldan bi haber arabaya ilk bakmaya gittigi gun anlatirken duydum sahibi kil adammis arabaya bakiyomus falan ford parcacisinda calisiyomus sozde lokal boyadan baska bisey yok dediydi 120liramizi cope attik sayesinde karaktersiz iste ne desem bos yani. Benimde babayla aram pek iyi degil o yuzden fazla bastiramiyorumda 407 icin ama binse baksa 1 2tanesine eminim icine sinecekte bakalim nasip bekliyoruz fiyatlar zaten ucmus halde

Mesaj Tarihi: 01 Haziran 2017 Saat 08:18
2006 model focusa 40000 tl maşallah valla ford ve hondadaki bu uçuk fiyatlar beni bu araçlardan soğuttu. Hayırlısı olur hocam inşallah gönlünüze göre bir araç bulursunuz. illa forda takılmayın auris dizelde bakabilirsiniz. 

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-arac-buldugum-icin-sadece-bugun-icin-442914091/detay" rel="nofollow - https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-arac-buldugum-icin-sadece-bugun-icin-442914091/detay

-------------
Peugeot 106 1.4 (1997)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)

Mesaj Tarihi: 01 Haziran 2017 Saat 09:27

O kadar zoruma gittiki bide babam iyi niyetli sessiz sakin piyasadaki kurt cakaldan bi haber arabaya ilk bakmaya gittigi gun anlatirken duydum sahibi kil adammis arabaya bakiyomus falan ford parcacisinda calisiyomus sozde lokal boyadan baska bisey yok dediydi 120liramizi cope attik sayesinde karaktersiz iste ne desem bos yani. Benimde babayla aram pek iyi degil o yuzden fazla bastiramiyorumda 407 icin ama binse baksa 1 2tanesine eminim icine sinecekte bakalim nasip bekliyoruz fiyatlar zaten ucmus halde

Tecrübe kazanıyor :) bir dahakine expertten önce sorun çıkarsa masrafı karşılarsın falan der. :)

Mesaj Tarihi: 01 Haziran 2017 Saat 15:10

2006 model focusa 40000 tl maşallah valla ford ve hondadaki bu uçuk fiyatlar beni bu araçlardan soğuttu. Hayırlısı olur hocam inşallah gönlünüze göre bir araç bulursunuz. illa forda takılmayın auris dizelde bakabilirsiniz. 

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-arac-buldugum-icin-sadece-bugun-icin-442914091/detay" rel="nofollow - https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-arac-buldugum-icin-sadece-bugun-icin-442914091/detay

Sagolasin Allah razi olsun.
Sorma kardesim bende cus yuh oha diyorumda sahibindende 30-40lira arasi max 130.000km yi secip arama yaptigimda cikan araclarin %85i;
Linea
Clio
Corsa
301 c-elise birazda arada kmsi az kia falan cikiyor yada agir hasar kayitli araclar oha lan bu paraya alinirmi diyorum kendi kendime
Toyotada bakiyorum amcamda bunun otomatigi var zaten tartismaya kapali toyota aklimda aslinda su arac var
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-88.000-kmde-2008-model-peugeot-407-1.6-hdi-hatasiz-degisensiz-434464538/detay
Bunu aglayip sizlayip 40liraya alsam Allah derim 10sene arkama bakmadan binerim

Mesaj Tarihi: 01 Haziran 2017 Saat 15:13

Tecrübe kazanıyor :) bir dahakine expertten önce sorun çıkarsa masrafı karşılarsın falan der. :)

Aynen oyle soyluyorum bu alim satim isindende genel olarak anlarimda baba beni etkisiz eleman olarak goruyor
120liraya 5 adet A4 kagidi almak hosuna gitmemistir kesin akillanacak bi sekilde, iyi niyetli insanlarin kalmadigini farketse yeterli :)

Mesaj Tarihi: 01 Haziran 2017 Saat 15:32
araç iyi miş bence bırakır 40 bine tabi önce baban ikna olması lazım. Malesef benimkide aynı kafadan Smile

-------------
Peugeot 106 1.4 (1997)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)

Mesaj Tarihi: 01 Haziran 2017 Saat 15:56
Vurun yumrukları masaya "illa bu araba olacak" deyin. Korkmayın ya hu babanız. :))

Mesaj Tarihi: 01 Haziran 2017 Saat 17:07
Valla sagolsun salak oldum iyice 407 arastirmaktan sahibindende donanimina km sine gore ayri ayri favori tutmaktan. Anlamayanlara anlatmaktan ne zor ismis peugeot almak insallah mutlu sonra biter su mubarek ayda mubarek birine denk gelirizde

Mesaj Tarihi: 01 Haziran 2017 Saat 18:59
İlanda ki araç 2007 model... 2008 ler 3 kollu direksiyon ve kalın jant li oluyor kesinlikle km sine aldanmayın servis bakımlı yada ilk sahibi değilse zaten düşürülmüştür...en az 2008 tercih edin

Mesaj Tarihi: 01 Haziran 2017 Saat 22:13

İlanda ki araç 2007 model... 2008 ler 3 kollu direksiyon ve kalın jant li oluyor kesinlikle km sine aldanmayın servis bakımlı yada ilk sahibi değilse zaten düşürülmüştür...en az 2008 tercih edin

Bu 45.000lira olan gri arac icin diyosun sanirim yarin bi arayayip konusayim bakalim. Tesekkur ederim yardimin icin

Mesaj Tarihi: 02 Haziran 2017 Saat 10:15
Benim 2009 95 bin makyajlı kasa. Ben de 46 falan isteyeyim bari :)

Mesaj Tarihi: 02 Haziran 2017 Saat 17:34

Benim 2009 95 bin makyajlı kasa. Ben de 46 falan isteyeyim bari :)

Ben pes ettim gibi sanirim focus var kaderde komsumuzda dizel sifir aldigi 135.000kmde megane var onu dahi sormuyor ne kadar diye, varin siz dusunun nasil aksi bi babam var

Mesaj Tarihi: 02 Haziran 2017 Saat 18:05
hayırlısı kardeşim nasipte ne varsa o olur. inşallah problemsiz bir araca denk gelirsiniz. genelde zaten araç problem çıkarıncada bizler uğraşıyoruz babam sanayiyi bilmez hep ben yaptırırım kendi aracımlada babamın aracıylada ben uğraşıyorum. bu arada benim babamdada focus var 2001 model LOL

-------------
Peugeot 106 1.4 (1997)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)

Mesaj Tarihi: 02 Haziran 2017 Saat 18:35

hayırlısı kardeşim nasipte ne varsa o olur. inşallah problemsiz bir araca denk gelirsiniz. genelde zaten araç problem çıkarıncada bizler uğraşıyoruz babam sanayiyi bilmez hep ben yaptırırım kendi aracımlada babamın aracıylada ben uğraşıyorum. bu arada benim babamdada focus var 2001 model LOL

Insallah, aynen oyle her ne kadar icime oturmus olsada 407 hayal oldu sanirim. Bakalim arac alinacak olursa paylasirim artik burda

Mesaj Tarihi: 02 Haziran 2017 Saat 20:19

Insallah, aynen oyle her ne kadar icime oturmus olsada 407 hayal oldu sanirim. Bakalim arac alinacak olursa paylasirim artik burda

Focus alınca artık ford forumlarından arkadaş bulursun :)

Şaka bir yana bir noktada takıntı derecesinde ısrar edince hep sıkıntılı oluyor sonra bende. İnşallah hayırlısı olur inşallah sorunsuz olur.

Mesaj Tarihi: 03 Haziran 2017 Saat 02:38

Focus alınca artık ford forumlarından arkadaş bulursun :)

Şaka bir yana bir noktada takıntı derecesinde ısrar edince hep sıkıntılı oluyor sonra bende. İnşallah hayırlısı olur inşallah sorunsuz olur.

Valla hacim bakalim bugun yeni telefon vermeyi teklif ettim sony xperia p si var ondanda vaz gecmiyor sony ci ya evde bosta s7 motorola moto z ve 5s ve discovery var sony nin pil sokulmuyor ve cabuk bitiyor biraz sec begen dedim cok samimi olamiyoruz hele araba mevzusu yuzunden ben yerli yersiz yukseliyorum bazen
Saglik problemlerim nedeniyle calisamiyorum telefon falan satardim elektronikle aram iyi eskisi gibi biseyler yapip 3-5katkim olsun diyip otomobil gunluklerim diye kirsehirli bi kardesimizin videosu var onu izleteyim diyorum son koz olarak

https://youtu.be/KJF-z_aLbIs" rel="nofollow - 407 peugeot

Sagolsun videodaki arkadas volvo ve focus kullanmis guzel kelamda yapmis hakli olarak
Eger yine yenilgiye ugrarsam sirf araba olayina Fransiz kalabilmek icin renault megane diyecegim, bi sekilde fransizlanacagiz. kahrolsun almanya kahrolsun merkel

Mesaj Tarihi: 03 Haziran 2017 Saat 06:36
Evet sahur sonrasi tok karna finish him yapti baba
Olmadi, olduramadim niye bu kadar taktin yenimi ogrendin bu arabayida hevesli hevesli anlatiyon dedi evet dedim babamda evet dedi yatmaya gitti

Mesajı Yazan: LSOZKUT
Mesaj Tarihi: 03 Haziran 2017 Saat 09:44
Selamun Aleykum Hayırlı ramazanlar herkese

2006 16.hdi 407 buldum  150.000 km 7 kaza var ama 3'ü çarpma mebla yok 4 tanesini toplamı 10.000 tl hasar var galerice 1 tanesi 4500 2 cisi 2500 3.cüsü 2500 4 cüsü 125 far stop ayna kazaları

bu durumda yardımlarınızı bekliyorum daha önce 407 kullandım 60binde evlilik içi sattım  yakıt performan 10 numara hala gözüm onda ama 10bin tl hasar ve 150bin km sordumlarım girme elinde patlar 10bin tl hasar çok  km yüksel 407 lerde en düşük 200 ve yukarısı km 150 bin çok diyorlar .
Lütfen bu konuda yardımlarınız bekliyorum sizin yardımlarınızla 05/06/2017 olumlu olursa alıcam siz değerli arkadaşlardan yardım bekliyorum...

Mesaj Tarihi: 03 Haziran 2017 Saat 11:00

Evet sahur sonrasi tok karna finish him yapti baba
Olmadi, olduramadim niye bu kadar taktin yenimi ogrendin bu arabayida hevesli hevesli anlatiyon dedi evet dedim babamda evet dedi yatmaya gitti

Focus'u sev sen. Güzel araba. :)

Mesaj Tarihi: 03 Haziran 2017 Saat 11:05
Orjinalini yazan: LSOZKUT LSOZKUT Yazdı:

2006 16.hdi 407 buldum  150.000 km 7 kaza var ama 3'ü çarpma mebla yok 4 tanesini toplamı 10.000 tl hasar var galerice 1 tanesi 4500 2 cisi 2500 3.cüsü 2500 4 cüsü 125 far stop ayna kazaları

bu durumda yardımlarınızı bekliyorum daha önce 407 kullandım 60binde evlilik içi sattım  yakıt performan 10 numara hala gözüm onda ama 10bin tl hasar ve 150bin km sordumlarım girme elinde patlar 10bin tl hasar çok  km yüksel 407 lerde en düşük 200 ve yukarısı km 150 bin çok diyorlar .
Lütfen bu konuda yardımlarınız bekliyorum sizin yardımlarınızla 05/06/2017 olumlu olursa alıcam siz değerli arkadaşlardan yardım bekliyorum...

Kazasız olsa düşünürdüm ben. 7 tane kazaya karıştı ise çok da titiz kullanıldığını düşünmüyorum açıkçası. Belki 7 de değildir. Km konusu da bu aşamada belirleyici olur bence. Titiz kullanılmamış yüksek kmli bir araba olarak düşündüm ben.

Şu da var.

2 sene kullandınız 30 bin de siz yaptınız. 2019 yılında nerdeyse 200 bin kimlik 13 yaşında 7 tane kazaya karışmış arabayı satmak da kolay olmaz.

Mesaj Tarihi: 03 Haziran 2017 Saat 11:14
çok teşekkür ederim vermiş oldugunuz degerli bilgiler için....

Mesaj Tarihi: 03 Haziran 2017 Saat 14:43

yaşı itibariyle km gayet normal eğer araç temizse yani herhangi bir arizà vs yoksa fiyatida uygunsa alınabilir... bakmayın siz milletin elinde kalır dediğine her malın bir fiyatı var ona görede alicisi var... yeterki kullanırken araç sizi üzmesin... zaten satışını düşünüyorsaniz 407 yi hiç almayın piyasada çok alınıp satılan araçlara bakin

Mesaj Tarihi: 03 Haziran 2017 Saat 15:44
teşekkür ederim değerli yorumlarınız için.

fiyat 26bin dediler oda zor ama düşürmeye çalışacaktım.

22bin var arac yok dogru dürüst ne yapacağımı anlamadım...

Mesaj Tarihi: 04 Haziran 2017 Saat 14:51

teşekkür ederim değerli yorumlarınız için.

fiyat 26bin dediler oda zor ama düşürmeye çalışacaktım.

22bin var arac yok dogru dürüst ne yapacağımı anlamadım...

Ustam 22.000liran varsa bence hic bakma cok mamtiksiz bence malum fiyatlar ortada ve olasi ariza durumunda olusacak seyleri dusun ben nerdeyse 40.000lira ila bakiyorum senin rakam yarisi. Cok mantiksiz olur

Mesaj Tarihi: 04 Haziran 2017 Saat 14:54
Evet arkadaslar supriz gelisme
Araba pazarinda 215.000km deki siyah 407 1.6ex icinin trmizligine babam caktirmasada bayildi anladim bunu bize yakin oturan ve 2 senedir 160.000kmde sahibi olan yikamaci abimiz gelip sohbet etti agrili idi sanirim memlekete 1400km tek mars ile ihtiyac molasi haricinde durmuyorum ne yoruyor ne motoru bayiliyor nede yakiyor diye anlatti. Aksam iftar sonrasi tatli yerken son jetonu atiyorum olurda bi he derse eyvah

Mesaj Tarihi: 05 Haziran 2017 Saat 01:25
Astra j siyah 2011 model 1.3cdti cosmo ve 2008 gri 407 1.6hdi ex iki aracta km ve fiyat ayni neredeyse 100.000 ve 45lira bakalim
Bugun pazarda gordugumuz 215.000kmdeki 2006model 407nin temizligi cok etkili oldu tam vazgecmistim nasip degil demistim bakalim neler olacak

Mesaj Tarihi: 05 Haziran 2017 Saat 14:47

Astra j siyah 2011 model 1.3cdti cosmo ve 2008 gri 407 1.6hdi ex iki aracta km ve fiyat ayni neredeyse 100.000 ve 45lira bakalim
Bugun pazarda gordugumuz 215.000kmdeki 2006model 407nin temizligi cok etkili oldu tam vazgecmistim nasip degil demistim bakalim neler olacak

Merakla bekliyoruz :)

Mesajı Yazan: Mustafa-almanya
Mesaj Tarihi: 05 Haziran 2017 Saat 22:17
407 lerin ;
1. Kirmizi displayde görüntü kaybi.
2. Hidrolik direksiyon yag eksiltmesi ve titremesi
3.180000 km den sonra Partikel filtresi sorunu.

Yaklasik 4 yil önce kullaniyordum 2,0 dizel SW otamatik,Bos kullanirken sorun yoktu ama türkiyedn almanyaya dönerken cok gücsüz hissettim,ama ekstrem yüklüydü.

Bol sans insallah gönlüne göre olur

-------------
Almanyadan Saygilar
Ex Audi 80,Ex VW Polo,Ex VW Golf,Ex Ford Fiesta,Ex Ford Escort,Ex BMW 318,Ex Audi A4,Ex Alfa 156,Ex Citröen Xantia,Ex Opel Vectra GTS,Ex Peugeot 407 SW,ExRenault Clio,ExOpel Zafira

Mesaj Tarihi: 11 Haziran 2017 Saat 01:59
Flash gelisme
Tum Guven Ozveri Tecrubemle son ikna cabalari sonuc verdi arkadaslar simdi bi el atin hele nasipse aracta bu

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-88.000-kmde-2008-peugeot-407-1.6-hdi-executive-degisensiz-434464538/detay" rel="nofollow - http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-88.000-kmde-2008-peugeot-407-1.6-hdi-executive-degisensiz-434464538/detay

"Bunu 40 41e al alabiliyosan baska arabada gosterme bana" dedirttim
Simdi sizden akil fikir istiyorum 100.000km altinda 40liraya anca linea clio yada 301 ler varken bu fiyata bu arac mantikli sayilmazmi hadi bakalim ite kaka pejocu olucaz nasipse

Mesaj Tarihi: 11 Haziran 2017 Saat 14:51

Flash gelisme
Tum Guven Ozveri Tecrubemle son ikna cabalari sonuc verdi arkadaslar simdi bi el atin hele nasipse aracta bu

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-88.000-kmde-2008-peugeot-407-1.6-hdi-executive-degisensiz-434464538/detay" rel="nofollow - http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-88.000-kmde-2008-peugeot-407-1.6-hdi-executive-degisensiz-434464538/detay

"Bunu 40 41e al alabiliyosan baska arabada gosterme bana" dedirttim
Simdi sizden akil fikir istiyorum 100.000km altinda 40liraya anca linea clio yada 301 ler varken bu fiyata bu arac mantikli sayilmazmi hadi bakalim ite kaka pejocu olucaz nasipse

Ben de 94 binde 2009 model var. Kazasız belasız. Ben şahsen 45 istemem. O yüzden bu araba da bana biraz yüksek geldi. Ha çeki düzeneği varmış remork takılabilirmiş ama bence ihtiyaç olacak bir şey değil. Ama araba garaj arabası ve bakımlı o açıdan güzel.

Ayrıca 90 100 km hızla şehir dışında bence 1200 falan yapılır. Haftaya deneme yapacağım forumda da paylaşacağım.

Mesaj Tarihi: 11 Haziran 2017 Saat 14:56
Hakkınız da hayırlısi olsun... ben yinede israrla makyajlı kasa öneriyorum... linkte ki aracın fiyatı cok uçuk bende 40 binden fazla vermeyın derım zaten... cankiri da bı araç var 2009 90 kusur binde bence onada bakin

Mesaj Tarihi: 11 Haziran 2017 Saat 16:36

Ben de 94 binde 2009 model var. Kazasız belasız. Ben şahsen 45 istemem. O yüzden bu araba da bana biraz yüksek geldi. Ha çeki düzeneği varmış remork takılabilirmiş ama bence ihtiyaç olacak bir şey değil. Ama araba garaj arabası ve bakımlı o açıdan güzel.

Ayrıca 90 100 km hızla şehir dışında bence 1200 falan yapılır. Haftaya deneme yapacağım forumda da paylaşacağım.

Valla hacim fiyatlar boyle gibi yada ben bulamadim simdi bide bu arac en az 5 sene garanti bizde kalacak belkide 10 yani km onemli biraz. Babam icinde icinin temizligi onemli cok ona takik halde titiz birisi gercekten. Varmi onerebilecegin ilanli ilansiz bi ara peki?

Mesaj Tarihi: 11 Haziran 2017 Saat 16:44

Hakkınız da hayırlısi olsun... ben yinede israrla makyajlı kasa öneriyorum... linkte ki aracın fiyatı cok uçuk bende 40 binden fazla vermeyın derım zaten... cankiri da bı araç var 2009 90 kusur binde bence onada bakin

Kazim dedigin araca baktim hem bos olan comfort donanimli hemde bagaj kapagi tampon camurluk boyali koltuklarida arkalar pek nizami durmuyor. Bildigim kadariyla aralarinda tampon disindan hic bi fark yok neden bunu onerdin? Bilmedigimden soruyorum.
Benim paylastigim araba hem ust donanimli hem ilk sahibi hem kapali garaj arabasi in arka tampon uclari harici boyanmamis ve surekli yetkili servise gitmis ceki demiri ve bluetooth donanimi onemli.degil benim icinde yani bakinda hic +si yok gibi cankiridaki aracin

Mesaj Tarihi: 11 Haziran 2017 Saat 16:49
Arkadaslar bi zahmet el atalim baba guc bela ikna oldu il disindan dahi araba almam gidecen bozuk cikacak vs diyor babanin yas var haliyle eski dusunce tarzinda saygi duyuyorum kendince hakli tabi.
Izmir manisa antalya denizli ankara bursa buralarda baktim genelde istanbuldan almak istemiyorum o trafikte 1.5tonu dur kalk dur kalk bide gozum korkuyor istanbuldan guvenemiyorum. Gerci ankara icinde kotu seyler duydum km cekenler oluyormus... bu isin iyisi kotusu heryerde var gerci insan insan olmali once ama maalesef gunumuzde aranir oldu
YARDIM ARKADASLAR PLEASE

Mesaj Tarihi: 11 Haziran 2017 Saat 18:23

Valla hacim fiyatlar boyle gibi yada ben bulamadim simdi bide bu arac en az 5 sene garanti bizde kalacak belkide 10 yani km onemli biraz. Babam icinde icinin temizligi onemli cok ona takik halde titiz birisi gercekten. Varmi onerebilecegin ilanli ilansiz bi ara peki?

Valla etrafımda satan yok. Ama 5 10 sene sıfır alanlar bile düşünmüyor. Uygun başka bir araç denk gelir bakarsın aklında yokken satıverirsin.

İçine sindikten sonra sevdikten bir iki lira pek farketmez ama ederi açısından sadece fikir olsun diye söyledim. Bir de kendi arabam da bundan düşün. :)

Ayrıca benim aracımda da comfort. Baz donanım ama diğer arabalarla karıştırma. Çelik jant, far yağmur sensörü, park sensörü, hız sabitleyici, hız sınırlayıcı falan var. Büyük ekran falan yok tabi.

Mesaj Tarihi: 11 Haziran 2017 Saat 19:25

Valla etrafımda satan yok. Ama 5 10 sene sıfır alanlar bile düşünmüyor. Uygun başka bir araç denk gelir bakarsın aklında yokken satıverirsin.

İçine sindikten sonra sevdikten bir iki lira pek farketmez ama ederi açısından sadece fikir olsun diye söyledim. Bir de kendi arabam da bundan düşün. :)

Ayrıca benim aracımda da comfort. Baz donanım ama diğer arabalarla karıştırma. Çelik jant, far yağmur sensörü, park sensörü, hız sabitleyici, hız sınırlayıcı falan var. Büyük ekran falan yok tabi.

Yani bizim icin tasit olacak az yakmasi km nedeniylede 150.000km lere kadar hic ses cikarmamasini umit ediyorum. Eskiden turbo subaruydu bmw di gencken yeterince nane yedim suan 5te 80ciyim hadi 407 hatrina 90 100olsun baba desen ayni mulayim styla family yani donanimda goz doyuruyor ekran teyp falan duptis evde haddiden fazla var. Evde 2 tane z5500 kullaniyordum suan 1 tane var onada doymus haldeyim yani. Yol tecrubem olmadi hic kullanmadim 407 kocaman burnuna alisma falan 5 10gun surse. Gerek yorumlar olsun gerek bugun icine bindigim 407nin sofor mahalli gayet rahat bana yeterli suan icin dizel dusuk kmli fiyata gore 3 kurusa 5 kofte arac 407den baska bulamadim ve ilanini verdigim arac malum sitedeki en dusuk km li sraclar icinde ilk 3te 2010 model 1.6dizel 95.000kmde lineaya 37 verene kadar bunu alirim daha iyi 45.000lira fazla gibi fakat su zamanki fiyat bayram arifesi yuzunden kabul edilebilir halde ha bende acikcasi vermicem bu kadar inmemzse satici nasip artik

Mesaj Tarihi: 12 Haziran 2017 Saat 14:29
Arac sahibi kurus inmiyor

Mesaj Tarihi: 12 Haziran 2017 Saat 20:16
Hayırlısı ise olsun.

Mesaj Tarihi: 12 Haziran 2017 Saat 23:37
İlandaki arac baya temizmis gerçekten ama 41 42 é çıktıktan sonra yine söylüyorum makyajlı kasalara bakın... makyaj farkı sadece arka Tampon değil... motor ses yalıtımı daha iyi arti ön park sensörü turkce ekran park asistanı ayrıca yErden yukseklik 3 cm daha fazla 407 nin onu çok alcak 3 cm çok farkediyor... ayrıca bazı kronik problemler giderilmiş durumda mesela çift bölmeli klima da klepe kırma sorunu oluyor baş belası bir arıza mutlaka ilerde oluyor yada alacağınız araçta arizalı olabiliyor almadan önce mutlaka kontrol edin... birde 407 de en çok tutan renk dışı siyah içi bej olacak ayrıca sanruflu olması kullanırken ve satarken büyük avantaj sağlıyor bunları göz önünde bulundurun... km ye çok takılmayın 90 binde 2007 2008 araç almaktansa 120 140 arası 2009 2010 kesinlikle daha temiz oluyor... bence 2009 ve üzeri executive Black donanımlara bakiniz

Mesaj Tarihi: 15 Haziran 2017 Saat 15:21
Araca bakmaya gittim az evvel geldim. Masallah cicek gibi sahibi londradan haftasonu donucek nasipse alacagim gibi gozukuyor. Hayirlisi bakalim insallah fiyatta ikram yapar aracin sahibi

Mesaj Tarihi: 15 Haziran 2017 Saat 15:23

Araca bakmaya gittim az evvel geldim. Masallah cicek gibi sahibi londradan haftasonu donucek nasipse alacagim gibi gozukuyor. Hayirlisi bakalim insallah fiyatta ikram yapar aracin sahibi

hayırlısı olur inşallah hocam sizin için.

-------------
Peugeot 106 1.4 (1997)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)

Mesajı Yazan: Karahan01
Mesaj Tarihi: 16 Haziran 2017 Saat 07:30
Merhabalar. 2008 peugeot 407 executive black cd kullanıyorum. 2 yıldır. Bir kez ariza yapmadı. yakıt şehir içinde 5.5 Litre dizel

Mesaj Tarihi: 17 Haziran 2017 Saat 01:21
Orjinalini yazan: Karahan01 Karahan01 Yazdı:

Merhabalar. 2008 peugeot 407 executive black cd kullanıyorum. 2 yıldır. Bir kez ariza yapmadı. yakıt şehir içinde 5.5 Litre dizel

Allah zeval vermesin
Kullananlar memnun kullanmayan herkeste o paralara pejomu alinir diyor. Desinler son 3 gun, heyecanla bekliyorum
(Beyler bu arada executive lere millesium daki 7" ektani takabilirmiyiz bu arada )

Mesaj Tarihi: 17 Haziran 2017 Saat 10:39

Allah zeval vermesin
Kullananlar memnun kullanmayan herkeste o paralara pejomu alinir diyor. Desinler son 3 gun, heyecanla bekliyorum
(Beyler bu arada executive lere millesium daki 7" ektani takabilirmiyiz bu arada )

Hee, arabayı aldın her işi bitti bir 7" ekranı kaldı di mi. :)

Mesaj Tarihi: 17 Haziran 2017 Saat 10:45

Allah zeval vermesin

bencede derdimize bak dimi uzun sure aracimiz olmayinca iste hevelendik iyice dereyi gormeden birak pacayi sivamayi, peletleri takip baliklama girmeye calisiyorum

Mesaj Tarihi: 17 Haziran 2017 Saat 11:28

Allah zeval vermesin

bencede derdimize bak dimi uzun sure aracimiz olmayinca iste hevelendik iyice dereyi gormeden birak pacayi sivamayi, peletleri takip baliklama girmeye calisiyorum

:)

Bu arada dün 115 km alt sınırla 115 130 km/h arası 4.8 lt. Değere ulaştık. Gayet düz ve dur-kalksız yol.

Mesaj Tarihi: 17 Haziran 2017 Saat 22:26
Masallah
Bende tahmini 5.5-5.8e indiririm piskolojik olarak 6 nin altina inmem lazim
Tabi 407 alabilirsem

Mesajı Yazan: x571
Mesaj Tarihi: 18 Haziran 2017 Saat 09:26

Arkadaslar selam
35civari(30dan 35e ciktik) butce ile
Nasipse 1.6hdi 407 almayi planliyorum alirken dikkat etmem gereken seyler hakkinda tecrube sahibi arkadaslardan mumkunse yardim bekliyorum. Izmirdeyim ve nasipse en az 5sene binecegim alacagim 407ye boyadan ziyade dusuk km ic temizligi oncelikli onemli.
Benim bildigim volant,havalandirma ve sinyal kolu arizalari yasanabiliyor. Her turlu akil fikir elestriye acik haldeyim.

malesef  günümüzde o fiyata  temiz araç bulmak zor. 306 ların temizleri bile 25bin civarına gidiyor. temiz olmayan bakımsız yüksek model yerine temiz düşük model belki daha mantıklı olur. ikinci el arabaya 40bin vermekte bilmiyorum bana uymadı . bende aracı değiştirecektim sonra baktım aklıma yatmadı, fiyatlar mantıksız geldi değiştirmedim. ikinci ele 40 vereceğime hyundai sıfır alırım diye düşündüm. araştırmalarımda en son honda jazz a karar kıldım. 0na da 74bin demişlerdi.onu alacağıma uzaktan arsa alırım diye düşündüm :D ford fiesta da bazı kronik sorunlar var. clio fena değil ama yan çarpışma testlerinden kalıyor. seatlar yine öyle yan çarpışma testleri kötü. ilginç gelecek ama o segmentte testleri en iyi geçen hyundai i20 idi. ona da teneke falan diyorlar yanından kamyon geçince savruluyor diyorlar.

Mesajı Yazan: Karahan01
Mesaj Tarihi: 18 Haziran 2017 Saat 11:26
Izmirdeyim...Bende 2008 407 executive black cd full var siyah.. Sunroof dahil. Orjinal boyasiz kazasiz. 160binde. Ben 2005 vectra.Citroen C5 .Chevrolet cruze,hundai accent ve bir çoğunu kullandim. Her birine en az 1 yil bindim. En memnun kaldığım araba bu zamana kadar 407. Çok iyi yakit yol tutuşu ve güvenlik.yol sessizligi.ben yilda 4 kez antebe gidiyorum uçağı tercih etmiyorum.407 böyleyse 508 nasıldır merak ediyorum ve 508 alacam yakında 407yi 1 aya kadar satmayı planlıyorum. Eger 508 beni üzerse alacağım araba yine 407 olacak. Ben passata da bindim. Ama 407 nin içindeki yumuşak göğüslük falan hicbirsey yok. Sadece adı var onunda. 407nin iç işçiliğide çok iyi. Dün vize yaptırdım.arabama en son gecen yil agir bakimi bosh servis yapti 1100 tl verdim cok mu?Triger v kayislari,ön diskler,balatalar devirdaim.rulmanlar ve yağ. YAĞ filtresi vb... ve hiçbir ayar bakım falan yapmadan gittim vizeden gectim. Hafif yag kaçağı bile yok. Yani bu insanlar 50bin tlye Clio alirken canını düşünmüyor ve sifir donanım.neymiş piyasasi varmış :) cok komik. Al 407 ve kendini ve aileni konforla guvenle tanistir.piyasası zayıf olsun. Benim arabam clio hundai gibi 10 gunde degilde 1 ayda 2 ayda satilsin. Hic önemli değil.Muthis bir araba diyorum. Bizim insanımız maalesef iyi arabadan anlamıyor. 45 bin tlye bu kadar donanım olan arabami var.anlata anlata bitiremem valla. Daha yazarım bak benim zorlamayın :))

Mesaj Tarihi: 18 Haziran 2017 Saat 12:18
Orjinalini yazan: x571 x571 Yazdı:

malesef  günümüzde o fiyata  temiz araç bulmak zor. 306 ların temizleri bile 25bin civarına gidiyor. temiz olmayan bakımsız yüksek model yerine temiz düşük model belki daha mantıklı olur. ikinci el arabaya 40bin vermekte bilmiyorum bana uymadı . bende aracı değiştirecektim sonra baktım aklıma yatmadı, fiyatlar mantıksız geldi değiştirmedim. ikinci ele 40 vereceğime hyundai sıfır alırım diye düşündüm. araştırmalarımda en son honda jazz a karar kıldım. 0na da 74bin demişlerdi.onu alacağıma uzaktan arsa alırım diye düşündüm :D ford fiesta da bazı kronik sorunlar var. clio fena değil ama yan çarpışma testlerinden kalıyor. seatlar yine öyle yan çarpışma testleri kötü. ilginç gelecek ama o segmentte testleri en iyi geçen hyundai i20 idi. ona da teneke falan diyorlar yanından kamyon geçince savruluyor diyorlar.

Yani jazz icin 75 yada 2020modeli dahi ciksa clio benim icin abes olur gecen bi galericide senin alacagin araba 38 eder anca 40liraya clio var dediydi. Her yeri kartondan atik plastikten yapilmis arabaya acikcasi hic binmesem gocunmam.

Mesaj Tarihi: 18 Haziran 2017 Saat 12:25

Izmirdeyim...Bende 2008 407 executive black cd full var siyah.. Sunroof dahil. Orjinal boyasiz kazasiz. 160binde. Ben 2005 vectra.Citroen C5 .Chevrolet cruze,hundai accent ve bir çoğunu kullandim. Her birine en az 1 yil bindim. En memnun kaldığım araba bu zamana kadar 407. Çok iyi yakit yol tutuşu ve güvenlik.yol sessizligi.ben yilda 4 kez antebe gidiyorum uçağı tercih etmiyorum.407 böyleyse 508 nasıldır merak ediyorum ve 508 alacam yakında 407yi 1 aya kadar satmayı planlıyorum. Eger 508 beni üzerse alacağım araba yine 407 olacak. Ben passata da bindim. Ama 407 nin içindeki yumuşak göğüslük falan hicbirsey yok. Sadece adı var onunda. 407nin iç işçiliğide çok iyi. Dün vize yaptırdım.arabama en son gecen yil agir bakimi bosh servis yapti 1100 tl verdim cok mu?Triger v kayislari,ön diskler,balatalar devirdaim.rulmanlar ve yağ. YAĞ filtresi vb... ve hiçbir ayar bakım falan yapmadan gittim vizeden gectim. Hafif yag kaçağı bile yok. Yani bu insanlar 50bin tlye Clio alirken canını düşünmüyor ve sifir donanım.neymiş piyasasi varmış :) cok komik. Al 407 ve kendini ve aileni konforla guvenle tanistir.piyasası zayıf olsun. Benim arabam clio hundai gibi 10 gunde degilde 1 ayda 2 ayda satilsin. Hic önemli değil.Muthis bir araba diyorum. Bizim insanımız maalesef iyi arabadan anlamıyor. 45 bin tlye bu kadar donanım olan arabami var.anlata anlata bitiremem valla. Daha yazarım bak benim zorlamayın :))

Hay agzini opeyim bende bu piyasa kaygisini anlamiyorum. Satamazsin elinde kalir. Piyasasi yok. Ee yani? Ben binicem kardesim hatta min. 5 sene oda 88 bin km deki arabaya 95e geldiginde 1-2binlira daha harcar 150.000kmye kadar gozlerim kapali giderim.
Hayir sahibindene girip 80-150.000km seciyorum. Fiyat araligi 35-45milyar cikan araba linea,punto,corsa,fiesta,clio,accent era simdi bunlar 407mi
Bu arada alacagim arac 88.000kmde ve boyasiz ilk sahibinden ve 10 yildir sadece yetkili servise gidiyor

Mesaj Tarihi: 18 Haziran 2017 Saat 12:29

Hay agzini opeyim bende bu piyasa kaygisini anlamiyorum. Satamazsin elinde kalir. Piyasasi yok. Ee yani? Ben binicem kardesim hatta min. 5 sene oda 88 bin km deki arabaya 95e geldiginde 1-2binlira daha harcar 150.000kmye kadar gozlerim kapali giderim.
Hayir sahibindene girip 80-150.000km seciyorum. Fiyat araligi 35-45milyar cikan araba linea,punto,corsa,fiesta,clio,accent era simdi bunlar 407mi
Bu arada alacagim arac 88.000kmde ve boyasiz ilk sahibinden ve 10 yildir sadece yetkili servise gidiyor

satılır satılmaza çok takılmayın, her arabanın bir alıcısı, bir hastası vardır. yeterki araba dökük olmasın. temiz olduktan sonra her araba satılır. sadece çok acil paraya sıkışırsın bazı modellere alıcı bulmak uzun sürer. ama 407ye de alıcı bulmak çok zor birşey değil, 

-------------
Fazla Yakan Araba Yoktur... LPG Pahalıdır, Mazot Pahalıdır, Benzin Çok Daha Pahalıdır...

Mesaj Tarihi: 18 Haziran 2017 Saat 13:41

Orjinalini yazan: x571 x571 Yazdı:

Yani jazz icin 75 yada 2020modeli dahi ciksa clio benim icin abes olur gecen bi galericide senin alacagin araba 38 eder anca 40liraya clio var dediydi. Her yeri kartondan atik plastikten yapilmis arabaya acikcasi hic binmesem gocunmam.

öyle tabi bende öyle düşünüp peugeot a devam dedim :D satılmaz diyenlere bakmayın illa ki satılır. yeterki bakımlı olsun satıcısı dürüst olsun.  ama bence araç bu fiyatları etmez 2009 ları 40-45  bandında dolaşan bir araç. en yenisi 2010 model ve 50bin tl ve üstü isteniyor. bu rakamlar da gerçekçi değil.

güvenlik olarak da aşağıdaki 407 çarpışma testi.

https://hizliresim.com/okZo3q" rel="nofollow">

polo testi

https://hizliresim.com/W0qMq2" rel="nofollow">

Mesaj Tarihi: 18 Haziran 2017 Saat 16:32
Alacagim araci 1998 model sandin sanirim 2008 model ve alindigi funder beru izmirdeki 3 yetkili servidin en iyisi olan kahyaoglunda bakimlari yapiliyor. 75.000liraya jazz 40milyarlara plastik krali clio varken bu arabayami cok? Ha 80-90.000km de boyanmamis ve hep yetkili servise gitmis dizel bi arac gosterebilirsen buyur seni dinliyorum linea falan cikar belki

Mesaj Tarihi: 18 Haziran 2017 Saat 23:43

Alacagim araci 1998 model sandin sanirim 2008 model ve alindigi funder beru izmirdeki 3 yetkili servidin en iyisi olan kahyaoglunda bakimlari yapiliyor. 75.000liraya jazz 40milyarlara plastik krali clio varken bu arabayami cok? Ha 80-90.000km de boyanmamis ve hep yetkili servise gitmis dizel bi arac gosterebilirsen buyur seni dinliyorum linea falan cikar belki

Piyasayı biliyorum. Yukarıda hangi model ne kadar yazdım zaten. Polemiğe gerek yok ben 2008 model arabaya o fiyatı uygun görmüyorum. Gören verir. Ona 40-50 vereceğime jazz alırım. Fikir istedin insan gibi cevap verdik. Tantana ya gerek yok bence.

Mesaj Tarihi: 19 Haziran 2017 Saat 00:06
Herkesin fikrine saygi duymak gerek...araç alirken herkesin kriteri farklı... kimİ elindeki paraya alabileceği en genç aracı alır ve sorun cikma riskini azaltır kimi de ust sınıf araç alıp kalite konfor donanım güvenlik gibi kriterler tercih eder... jazz la 407 arasında iki sınıf fark olduğunuda unutmamak lazım

Mesaj Tarihi: 19 Haziran 2017 Saat 02:50
Amacim polemik degil dedigim gibi 2009 model 40 45lira dedigin icin diyorum. 2008 benim baktigim aracta km boya servis gibi avantajlari var fikrine saygi duyarim ama 75binliralik farkli sinif aracla kiyas etmene anlam veremedim ha desen bak su ilanda 90.000km de var 35liraya diye o zaman tabiki hak veririmde :) plastik clio linealarin 40 ettigi yerde nasil pahali oluyor onu anlamis degilim.
Aslinda cevremde cok kisiden duyuyorum o para verilirmi lafini; diyenlerin bindigi sagi solu dokuk arabalari goruyorum km si min 170.000 220.000 vb sekilde. Boyasi degiseni motor durumuna girmiyorum bilgim yok o konularda kesin ve kesin calismayan aksami var cogunun ya diyorum ben bi yerde yanlis yapiyorum herhalde. Aciyorum sahibınden sitesini seciyorum 35-45.000lira arasi 80-150.000km yi dizeli seciyorum. Karsima yine hircin linea bickin clio ve agresif corsa cikiyor ha bi ford focus 2011 collection cikti 113.000kmde oda 40.000lira onunda 27.000agir hasar kaydi var
Simdi diyorum kendi kendime ulan benmi akilliyim millet sacma salak is yaptigindan bahsediyor. Ama bakiyorum bulamiyorum. Artik kendimden suphe eder oldum

Mesaj Tarihi: 19 Haziran 2017 Saat 03:01
Bizim memlekette arabadan anlayan pek yok... insanlar parçası ucuz olsun birde piyasası olsun gözüyle bakiyorlar arabaya Ha birde sırf isim yapmış diye 20 yaşında passatlara jetta lara honda lara dünya para veren bi kesim var bende bu olaya çok sasiriyorum... 35 40 bine linea alana kadar 407 her türlü üstün... benim önceden linea da vardı çok kötü araba diyemem lakin 407 nin yanına yaklaşamaz ilk 407 sevdası başladığında bende 40 bine 2008 407 almıştım premium donanim insanlar aklımı çeldi elinde kalır çok pahalı pejo ya o para verilir mi demişler di bende iki ay binip hemen olana koydum 500 tl fazla fiyata iki günde sattım aracımı hemde alan kişi lAND Rover jipim var ama önceden 407 bindim tadini unutamadım diyerek aldı halen o sattığim araca içim yanar satmasay dim diye sonra yine dayanamadim 407 aldım 2 yıl bindikten sonra onuda sattım hemde hic zorlanmadan ayrıca o araç çok yıkık döküktü şimdi ise 2010 407 var başka araç binemez oldum bu paraya böyle bi araba yok yok yok...

Mesajı Yazan: ggitaristt
Mesaj Tarihi: 19 Haziran 2017 Saat 03:06
@LUDACRIS

Dayım için 35000 TLye kadar araba bakıyorum.. Denk geldin mi hiç temiz dizel 407 ye?

Ya da akıl ver biraz napalım? Çok araba bakınca başım ağrıyor midem bulanıyor..

Şimdiye kadar bu fiyata bi 2004 Megane II bir de 2004 civic bulabildik temiz.. Onlar da lpgli zaten..

Mesaj Tarihi: 19 Haziran 2017 Saat 18:41
Mutlu son.

Mesaj Tarihi: 19 Haziran 2017 Saat 20:19

Bizim memlekette arabadan anlayan pek yok... insanlar parçası ucuz olsun birde piyasası olsun gözüyle bakiyorlar arabaya Ha birde sırf isim yapmış diye 20 yaşında passatlara jetta lara honda lara dünya para veren bi kesim var bende bu olaya çok sasiriyorum... 35 40 bine linea alana kadar 407 her türlü üstün... benim önceden linea da vardı çok kötü araba diyemem lakin 407 nin yanına yaklaşamaz ilk 407 sevdası başladığında bende 40 bine 2008 407 almıştım premium donanim insanlar aklımı çeldi elinde kalır çok pahalı pejo ya o para verilir mi demişler di bende iki ay binip hemen olana koydum 500 tl fazla fiyata iki günde sattım aracımı hemde alan kişi lAND Rover jipim var ama önceden 407 bindim tadini unutamadım diyerek aldı halen o sattığim araca içim yanar satmasay dim diye sonra yine dayanamadim 407 aldım 2 yıl bindikten sonra onuda sattım hemde hic zorlanmadan ayrıca o araç çok yıkık döküktü şimdi ise 2010 407 var başka araç binemez oldum bu paraya böyle bi araba yok yok yok...

Bende aldim satmamda su ilk 100km miss gibi geldi yeter ben memnunum araba guzel

Mesaj Tarihi: 19 Haziran 2017 Saat 20:22
Orjinalini yazan: ggitaristt ggitaristt Yazdı:

@LUDACRIS

Dayım için 35000 TLye kadar araba bakıyorum.. Denk geldin mi hiç temiz dizel 407 ye?

Ya da akıl ver biraz napalım? Çok araba bakınca başım ağrıyor midem bulanıyor..

Şimdiye kadar bu fiyata bi 2004 Megane II bir de 2004 civic bulabildik temiz.. Onlar da lpgli zaten..

Oncelikle dizel benzin olayina karar verin, benzinliler daha temiz ve sorunsuz genelde. Dizel alacaksinizda tanidik es dost varsa arac evveliyatini bildiginiz icin mantikli olur. Ben az once 2008 10 yasindaki arabaya 45000 verdim pismanmiyim? Hayir km 88de boyali parcasi yok sifir alindigindan beri servisten baska yere gitmemis. Benim icime sindi 100km yaptim miss gibi gidiyor 4kusur ortalama ile
Oncelikle alacagin arac icine sinmeli

Mesajı Yazan: ggitaristt
Mesaj Tarihi: 19 Haziran 2017 Saat 22:59
Oo hayırlı olsun.. Wink Sıfır gibi araba almışsın.. Ben de 32ye buldum 2007 comfort dizel siyah boya değişen yok diyor 165000 de arabaya baktıracam yarın araba temiz görünürse gözüme alacam heralde..

Mesaj Tarihi: 20 Haziran 2017 Saat 00:02
Hayırlı uğurlu olsun aracınizi kazasız belasız iyi günlerde kullanın... iyi para verdiniz ama iyi araç aldınız

Mesaj Tarihi: 20 Haziran 2017 Saat 00:11
Sagolun arkadaslar daha iyileri hepimize nasip olsun insallah. Biraz fazla fiyati evet farkindayim(43e bitti)
Lastik yeni vize yeni ezik cizik nerdeyse yok ici piril piril calismayan yeri eskimis yeri yok bekledigime ve verdigim paraya deydi en azindan benim icin.
100km kullandim daha ortalamam 4.5 suan
Bu fiat opel ford grubu gibi kut diye gelmeyen tork olayi cok iyi, usul usul geliyor 1500 devirde yukusu cok rahat cikiyor.
Kisacasi 407 ne iyi arabaymis yahu

Mesaj Tarihi: 20 Haziran 2017 Saat 13:28
Arkadaş hepiniz 407 alacaksanız forumun adını değiştirelim.
Alın 407'yi piyasası artsın biz de 1 2 zam yaparız çok isteyen var diye. :)

Mesaj Tarihi: 20 Haziran 2017 Saat 21:18

Arkadaş hepiniz 407 alacaksanız forumun adını değiştirelim.
Alın 407'yi piyasası artsın biz de 1 2 zam yaparız çok isteyen var diye. :)

aynen oyle dun "ya cok para degilmi o paraya x var y var" diyeni arabaya bindirince bugun "oha iyimis lan valla" demesini duymak az km nin verdigi Guven Ozveri ve Tecrube ile birlesince iyiki aldim dedirtiyor 50ye vermem ama 52 belki

Mesajı Yazan: cetinolcay
Mesaj Tarihi: 08 Temmuz 2017 Saat 12:53
Arkadaşlar merhaba,
Hazır forumda güncel 407 konusu varken ben de sizlere konuyu sormak istedim.
Şu anda 307 look kullanıyorum. 4 yıldır bende ancak aileye yeni bireyimizin daha katılmasıyla bir 407 ihtiyacı doğdu ister istemez. Bir tane de buldum ancak 2.0 dizel düz vites ve sw. Tüm ağır bakımları yapılmış, fiyat olarak 31 bin istiyor ama takasa gireceğiz büyük ihtimalle. Keza benim aracın da tüm ağır bakımları yapıldı hatta şarj dinamosunu 2 gün önce sofır alıp taktırdım.
Demem o ki 2.0 dizel 407 sw manuel vites alınır mı? Sedan olmadığı için yol tutuşunda problem aklıma takılıyor. Saygılar...

-------------
Love the life you live, live the life you love !

Mesaj Tarihi: 08 Temmuz 2017 Saat 13:36
kaç model. kaç km. donanım seviyesi nedir?

Mesaj Tarihi: 08 Temmuz 2017 Saat 14:46
2.0 hdi executive premium sw 2006 model manuel vites 285.000 kmde

-------------

Mesaj Tarihi: 08 Temmuz 2017 Saat 17:02
Orjinalini yazan: cetinolcay cetinolcay Yazdı:

2.0 hdi executive premium sw 2006 model manuel vites 285.000 kmde

İlla sw olsun demiyorsanız 1.6 sedan'a yönelin.

Mesaj Tarihi: 08 Temmuz 2017 Saat 17:58
Öyle bir zorunluluğum yok sedan da işimi görür diye tahmin ediyorum. 4 kişilik bir aileye 2 ve 0 yaşında çocuklu olacak şekilde tabiki yeterli olsun benim için kafi. Peki bazıları düz vitesi öneriyor, otomatik şanzımanda sıkıntı olabildiğini belirttiler, bu konuda bir bilginiz var mı?

-------------

Mesaj Tarihi: 08 Temmuz 2017 Saat 23:09

Öyle bir zorunluluğum yok sedan da işimi görür diye tahmin ediyorum. 4 kişilik bir aileye 2 ve 0 yaşında çocuklu olacak şekilde tabiki yeterli olsun benim için kafi. Peki bazıları düz vitesi öneriyor, otomatik şanzımanda sıkıntı olabildiğini belirttiler, bu konuda bir bilginiz var mı?

Benim de 3 yaşında bir oğlum var diğeri yolda. Bence hayli hayli yeter. 7 kişilik bir araba alacağım desen onu al derim. Şu aşamada bence ihtiyaç ve malzeme analizinizi yapın. Misal benim bir tane çocuk arabam ve çocuk koltuğum var. Ama ikinci çocuk gelince de mesela tutup da çocuk arabasını uzak mesafelere götüremem. çünkü ikinci koltuk mecbur girecek. En kötü biri arabada biri bagajda olacak. Bu açıdan sw bagajı daha kullanışlı olur tabi.

407 otomatikleri 4 vites diye biliyorum. Alacağınız otomatik de ya biraz pahalı ya da uygun ama yüksek kmli olacak. Büyük şehirde yaşamayanlara ben pek otomatik önermiyorum. Benim gibi küçük şehirde yaşayanlar için bence manuel en iyisi.

Mesaj Tarihi: 09 Temmuz 2017 Saat 01:25
Teşekkür ederim, bu arada yeni çocuğunuz için şimdiden tebrik ederim. Sağlıklı sıhhatli mutlu olmanız dileğimle. Herşeyi onlar için yapıyoruz. 😊

-------------

Mesaj Tarihi: 09 Temmuz 2017 Saat 13:01

Teşekkür ederim, bu arada yeni çocuğunuz için şimdiden tebrik ederim. Sağlıklı sıhhatli mutlu olmanız dileğimle. Herşeyi onlar için yapıyoruz. 😊

Çok sağolun. Allah hepimize can sağlığı versin.

Mesajı Yazan: noscream
Mesaj Tarihi: 11 Temmuz 2017 Saat 10:50

Öncelikle herkese merhaba. 10 senelik 407 kullanıcısı olarak ilk yorumumu buraya yazıyorum. Çünkü etrafımda 407 hakkında duyduğum olumsuz konuşma ve yazılardan sonra yazmak zorunda hissettim! Bu arada aracın ilk sahibiyim ve bu araçla ilgili tecrübelerimi burada paylaşmak isterim.
Öncelikle aracı 2007 yılında passatmı 407mi diyerek test sürüşlerine çıkarak ve özelliklerini kıyaslayarak karar verip almış bulunmaktayım. İki modelinde giriş versiyonları arasında kararımı etkileyen;

1- İç malzeme kalitesi(ön konsolun passatta plastik 407de yumuşacık kaliteli deri olması) 2- Passat benzinli 407 dizeldi 3- Fiyat olarak aralarında fark olmaması 4- Özellik olarak 407 de üç kat fazla özellik olması, passatta çelik jant bile olmamasıydı! 5- 407 nin daha çekici olması 6- 407 nin üretim kalitesinin bariz daha kaliteli olması passatın plastik olması v.s.

Şimdi gelelim 10 senelik kullanım sonrasına. Aracım geçen seneye kadar 1 kere bile arıza vermemiş olması yeterlidir düşüncesindeyim. Kullanımı inanılmaz keyifli ve güzeldir, herşey elinin altında ve kullanımı kolaydır. Özellikle uzun yola çıkmak bir keyiftir! Çevremde 2013 ve yukarı VW üretimi tanıdık araç sahiplerinin çıkan arızalar yüzünden servislerden çıkamamış olan alman fanı bu tanıdıklarımı harcadıkları yüksek meblağları söyleyemeyerek şikayet etmeye çekinmeleri çok eğlenceli! Üstelik hiç Peugeot kullanmadığı halde ilk aracı aldığımda burun kıvırıp almasaydın keşke dedikten sonra 9 seneyi doldurduktan sonra bile hala burun kıvırıp sat artık diyen vardı! Maalesefki milletimizin marka hastalığı var ve dahası sanki VW den Mercedesmiş gibi bahsetmeleride cabası! Geçen seneye kadar aracın sadece rutin bakımları (180 lira gibi) haricinde başka bir masraf yapmadım. Aracımdaki özellikler hala yeni araçlarda bulunmamaktadır, sat diyene neden diyorum, bana arıza çıkarır diyo önünü alamassın diyo, lan 10 senedir kullanıyorum diyorum eee artık çıkaracaksa çıkarsın diyorum, apışıp kalıyor! Sanayiye gidiyorum orada bile bunu söyleyen duyuyorum, şu bir gerçekki HDI motor bizim sanayi milletine fazla, motordan anlamayan konuşuyor, anlayanı bulmak zor! Aslında dizel motorlar tüm markalarda sorunları benzerdir, bir marka diğerinden iyi demekte zor! Şu an bu araç sınıfında(D sınıfı) bu özelliklerde bir araç almaya kalksan 130000 tl den başlıyor!

Birde bu araç 2.elde yukardaki arkadaşların dediği gibi focus, corsa, polo, jettalarla kıyaslanıyor ya, bu piyasanın nasıl bazı disrübütör firmalarca domine edildiğinin göstergesidir! Ama en azından bu piyasa sayesinde iyi araçları 2.elde ucuza alabiliyoruz :D 2008 yılında bir akraba arabama bindi yolda sorduğu soru araba benzinlimi oldu :D yok dedik dizel lan keşke bende bundan alsaydım bana alma dediler bunu, passat al dediler passat aldım demişti, tabi pişmanlık fayda etmiyor :D Bu olay aynı; vectra yı astranın sedanı olduğunu iddia etmek gibi :D

Bir keresinde aracın uzun bakım aralıkları nedeniyle unutup, 23000km geçmesine rağmen bakım yapmadığımızı farkedip eyvah deyip apar topar yağ değiştirmiştik. Sebep aracın bize unutturmasıydı bakımı! Tabi bunun sonucunda geçen sene turbo arıza başgöstermişti. Bu sonucunda şunu öğrendim, öncelikle aracın yağını sıradan yerlerde değiştirme, Peugeot özel veya resmi yerlerde değiştir ve şuna dikkat et yağ kesinlikle en az 5W30 olmalı hatta Volvo 0W30 haricinde koymayın der, sizde 0W30 koyun. Bunların haricinde koyan olursa durdurun ve bir daha oraya gitmeyin çünkü iş bilmemektedir! Nedenini söylersem ben yağ değişimini tanıdıklarda ve yağın cinsine bakmadan önemsemeden değiştirdim ve bunun sonucunda turbom arızalandı. Çünkü HDI motorlara en uygun bu yağdır. 450000km de turbosu bile arızalanmamış 407 biliyorum!

Ayrıca bilgisayar sistemi çok iyi ve kullanışlıdır, dezavantajı türkçe olmayışıdır! Bizim millet herşeye uyarı veriyo diye kızar durur ama aslında hiç bir uyarıyı boşa vermemektedir! Örneğin arka stop soketlerinin içi zamanla yanar ve sizde stopa çok dikkatli bakmadığınız için göremezsiniz stop ışığında biraz azalma olduğunu, fakat siz lambalar çalışıyor boşa uyarı veriyor derken, soketi söküp küçük deliklerden içeri bakınca karartıyı görünce tabi işler değişiyor, bu seferde vay arkadaş bunu bile farketmiş araç bizi uyarmış biz görmemişiz diyebiliyorsunuz!

Bununla birlikte almayı düşünen arkadaşlar alırken bazı parçaların iptal edilip edilmediğine baksınlar, örneğin lastik sensörü gibi. Bazen aracın lastik sensörünün sibopu kırılabiliyor, veya arızalanabilirde bu sensör. Parça pahalı diye iptal ederler araç bilgisayarından! Benim bir kere sibopu babam kırmıştı bende 50 liraya sensörün sibopunu alıp değiştirdim, dikkat komple değiştirmeye gerek yok artık sensörün sibopu ayrı satılıyor!

Son olarakta almayı düşünen arkadaşlara tavsiyem 2011 kasasını bulabilirlerse temiz onu almaları, sebebi ise o modele ekstra bir çok özellik ve donanım eklenmiştir... Bulamazsanız temiz olan daha eski modellerde alınabilir, özellikleri hala yeni araçlarda zor bulunur!

-------------
Peugeot 407 Comfort 2007 Ekstra

Mesaj Tarihi: 11 Temmuz 2017 Saat 11:28
forumda önceden bu kadar 407 kullanıcısıda yoktu, konusuda.. 
Bende 407 ye geçeyim diye bana bir oyunmu oynuyorsunuz yoksa :) 

@noscream söylediğin herşeye katılıyorum.. 
aracına bakarsan aracın seni hiç bir zaman üzmez. en iyi örneği sensin şu an. 
yoksa aynı dertler peugeot da da var, vw de de, bmw de de.. 

-------------

Mesaj Tarihi: 11 Temmuz 2017 Saat 12:01
@ noscream hocam valla çok güzel bir açıklama yapmışsınız. Hatta dün akşam dayımla yeni 3008 ile honda cr-v arasında konuşuyorduk o aklında honda var bende dedimki o fiyata 3008 allure paket alırsın :) dizel tabi

-------------
Peugeot 106 1.4 (1997)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)

Mesaj Tarihi: 11 Temmuz 2017 Saat 14:40
Daha önce belirtmiştim ben de. Kayınpederim ben arabayı alırken bana alma demişti. O kadar para verilmez o arabaya falan diye. Biraz sıkıntılı bir zamanımıza denk geldi içimize de sindi aldık.

Neyse geldi bunlar ara tatilde bindi arabaya kuruldu yan koltuğa. Arabayı inceledi falan çıktık yola. Bir süre sonra benzinli mi bu diye sordu. Yok dedim dizel. Bayağı sessizmiş dedi.

Sonra enişte beye demiş. Araba çok güzelmiş oturaklı geniş sessiz beğendim falan diye. :)

Mesaj Tarihi: 19 Temmuz 2017 Saat 12:17
Valla tatile geldim unuttum forumu arkadaslar kusura bakmayin
Izmirden Aksaraya geldim. Yaklasik 750km evin onunde klimayi acip +500km yuk ile 150lira mazotu zor yaktirdim aslana
Yolda bi kez daha anladim bilinsiz konusanlara uymamakla iyi ettigimi yolda babama dahi verme geregi duymadim, 2kez teklif ettim tabi ayip olmasin diye
Bi araba bu kadarmi guzel gider,yolda akarcasina. Bu kadarmi keyif verir vay anasini dedim belkide abartiyorum uzun suredir aracimiz olmadigi icin belki. Bunca agirligina ŕagmen nasil boyle hizlaniyor onuda anlamiyorum yolda 1 kez 170e ciktim onun harici 110 120km ile cruise kullandim 750km boyunca gaza 5 10dakika anca bastim sanirim
Aklimin almadigi su var klima acik aracin ici dolu vites 2 3 4 neyse yani yokus cikiyorum 1000devir ya 1000 titremiyor araba. Cok sacma ya bu kadarda olmaz diyorum. Hergun sasirtmaya devam ediyor.

Mesaj Tarihi: 19 Temmuz 2017 Saat 15:45
Aksaraylı mısın sen ludacris?

Benim de kısalar patlamış. onu değiştirdim bugün. İki de yedek aldım. Durduk yere ikisi birden nasıl patlıyor anlamıyorum.

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net