Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

ORİJINAL DEĞİLMİŞ ( ŞİKAYET GİDERİLMİŞTİR)

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: 301
Forum Tanımlaması: Peugeot 301, B Segmentindeki araçlar arasında en uzun şase ve iç mekan büyüklüğüne sahip ekonomik sedandır
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=44445
Tarih: 27 Nisan 2024 Saat 20:57
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: ORİJINAL DEĞİLMİŞ ( ŞİKAYET GİDERİLMİŞTİR)
Mesajı Yazan: lazianke
Konu: ORİJINAL DEĞİLMİŞ ( ŞİKAYET GİDERİLMİŞTİR)
Mesaj Tarihi: 09 Mayıs 2017 Saat 17:49
Internet üzerinden bilinen bir peugeot yedek parça satan marketten 301 HDI bakım seti aldım. Özel Servis ustam yağ hariç hiç birinin orijinal olmadığını söyledi. Hava ve polen filtrelerinin takılabileceğini, yag filtresini kesinlikle takmayacağını, mazot filtresinin de ileride hava yapma ihtimali olduğunu söyledi. Kendindeki filtrelerle göstererek kıyaslama yaptık gerçekten de fark gözle belli oluyordu. Üzerinden çıkan parçalarla da eski olmalarına rağmen kalite farkı sırıtıyordu. Hava filtresini 5000 km sonra değişmeye karar verip
taktırdık. Internetten almaktansa güvenilir bir özel servisin yan sanayisini kullanmak daha mantıklı geldi. Neticede en azından yaptığı işin malzeme kalitesine sahip çıkar

Cevaplar:
Mesajı Yazan: sonerkyl
Mesaj Tarihi: 09 Mayıs 2017 Saat 18:10
valla hocam motor yağı haricinde ben internetten pek almıyorum yedek parçaları malesef bu tip sıkıntılar karşımıza çıkabiliyor. ben yedek parçacıları dolaşırım orjinal ve yan sanayi fiyatlarını alırım yan sanayi ürünlerdede meşeinin çin uzak doğu olmamasına dikkat ederim bu tip ürünlerde avrupa ürünlerini tarih ederim. mazot filtresi dediğiniz gibi önemli bir parça 10-15 tl fazla verip yetkili servisten almanızı tavsiye ederim. 

-------------
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.

Mesajı Yazan: OguzhanKucuk61
Mesaj Tarihi: 09 Mayıs 2017 Saat 18:12
Geçmiş olsun hocam. Site ismini verirseniz madur olmayalım bizde

-------------
https://hizliresim.com/zjMbaB" rel="nofollow">

Mesajı Yazan: maximusti
Mesaj Tarihi: 09 Mayıs 2017 Saat 19:00
normalde gıda harici hemen hemen herşeyi internetten alan birisiyim.
alışverişlerimin %90 ı da yurt dışı sitelerden oluyor. 
fakat son 1 ay içinde 1 facebook satış gruplarından 1 sahibinden 1 de hepsiburada 1 de farklı bir siteden alış veriş yaptım. facebookdaki adama bugün suç duyurusunda bulundum. sahibinden deki adama iade ettim zor bela. hepsi burada ile mailleşmelerim sürüyor. farklı sitedeki direkt dolandırdı. soğuk suyu içtim. 
gerçekten Türkiye menşeili sitelerden alış veriş yapmak insanı çıldırtıyor ve gerçekten çok büyük risk. 

-------------
Fazla Yakan Araba Yoktur... LPG Pahalıdır, Mazot Pahalıdır, Benzin Çok Daha Pahalıdır...

Mesaj Tarihi: 09 Mayıs 2017 Saat 19:48
Orjinalini yazan: OguzhanKucuk61 OguzhanKucuk61 Yazdı:

Geçmiş olsun hocam. Site ismini verirseniz madur olmayalım bizde
konu açılışını dikkatli okuyun anlarsınız Wink

Mesajı Yazan: TugyyStyle
Mesaj Tarihi: 10 Mayıs 2017 Saat 22:20
Yedek parça konusunda yine yine diyorum benle iletişime geçevilirsinizz

-------------
: 0539 760 64 94

<

Mesaj Tarihi: 15 Mayıs 2017 Saat 06:14
filtreleri aldığım yerle iletişime geçmiştim. ustamın desteğiyle kendisine biz filtre gönderelim eğer elinizdekilerden kaliteli değilse sizde kalsın, sizdekiler daha kaliteli ise biz ücretini gönderelim teklifini yaptık. bana filtrelerden yeni bir takım yollamışlar, alıp incelemem ve yetkili servise inceletmem isteniyor. orijinal değilse ücret istemediklerini belirtiyorlar. 

Mesajı Yazan: sonerkyl
Mesaj Tarihi: 15 Mayıs 2017 Saat 08:46
valla hocam bir götürün kontrol ettirin sahte ürünlerin piyasada olma ihtimali var hem karşılaçtırmış olursunuz ürünleri şimdi gönderdikleri ile daha önce gönderilen ürünler arasında fark varmı peki

-------------
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.

Mesaj Tarihi: 17 Mayıs 2017 Saat 22:04
Orjinalini yazan: sonerkyl sonerkyl Yazdı:

valla hocam bir götürün kontrol ettirin sahte ürünlerin piyasada olma ihtimali var hem karşılaçtırmış olursunuz ürünleri şimdi gönderdikleri ile daha önce gönderilen ürünler arasında fark varmı peki
1 haftadır il dışında görevde idim. bugün geldim. paketi daha açmadım. sanayiye götürüp ustanın yanında açacağım. eğer önceden gönderdikleri gibiyse ücret ödemeyeceğim. 

Mesajı Yazan: x571
Mesaj Tarihi: 18 Mayıs 2017 Saat 08:23
SSonucu buraya da yazn öyle sqcmalik olmaz orjinal yszdiysa orjinal olacak. Onlar bu ürünü bilerek alıyorlar kimse mağdur ayağına yatmasın

Mesaj Tarihi: 18 Mayıs 2017 Saat 08:38
Orjinalini yazan: x571 x571 Yazdı:

SSonucu buraya da yazn öyle sqcmalik olmaz orjinal yszdiysa orjinal olacak. Onlar bu ürünü bilerek alıyorlar kimse mağdur ayağına yatmasın

Satıcı aşağıdaki gibi bir savunma yapmıştır.

Diğer filtrelerde değilde mazot filtrelerinin daha ucuzları var onları bizde almıyoruz özellikle Peugeot yetklili satıcısından alıyoruz ki sorun yaşamayalım diye mesela mazot filtresinde delphi markayı orijinal diye satıyorlar piyasada ,ama gerçek orijinal Peugeot kutusundaki ürünlerdir ,servisiniz kiminle çalışıyor yedek parçayı bilmiyorum ama ya Peugeot ürünü güncelledi ya bizimki ya ustanınki eski ürün.

benim aldğım ürünler yetkili servislerle birebir aynı ürünlerdir.

Orijinal olmayan ürünü orijinal diye satmak hem esnaflığa yakışmaz hemde bu işin manevi tarafıda var,

Peugeot parçanın üreticisini değiştirmiş olabilir yada bir yerinde güncelleme yapmış olabilir.

yetliki servisdeki arkadaşlar da bilirler farklılıklar olabiliyor. 1-2 ay öncesi ürünlerle yeni ürünler farkedebiliyor. bunları yaşıyoruz her mal geldiğinde kutuyu açıp kontrol etmiyoruz, ben sana yollayayım. sen bak abi orda yetkili servise de göster içine sinerse değiştir benden sana helal olsun."

Öyle yada böyle satıcının malının arkasında olması güzel bir şey diye düşünüyorum. Benim ustam da sırf malzeme kalitesizliği yüzünden ileride sorun yaşamış bir müşterisi olmasın diye orijinal filtre kullanıyor. Bana gelen ve takmayı kabul etmediği yağ filtresini alıp değerlendirmesini istedim. Ben bunu hiç kimseye takamam
.taksam senin araca takardım zaten dedi.

(Filtreleri kontrol ettirince sonucu sizlerle paylaşacağım.)

Mesajı Yazan: poyraz0534
Mesaj Tarihi: 18 Mayıs 2017 Saat 08:41
valla o site biraz kafa karıştırıcı gelmişti o yüzden nereden baksanız 5-6 ürün almaya kalkıp tekrar vazgeçtiğim oldu.. Hele benim aracın parçalarını biraz pahalı satıyor.

Mesajı Yazan: doganatak
Mesaj Tarihi: 18 Mayıs 2017 Saat 10:36
yedek parça konusunda site önerebilirmisiniz. ( ÖZELDEN DE OLABİLİR ) Aydınlatma ürünü alıcam parçacıdan sis lambası aldım 206 için hep biryerleri kırık çıktı değiştirmekten bıktım paramı geri aldım

-------------
İnstagram: dogan_atak
www.appleturk.com
www.tadidamagimdakaldi.com

Mesaj Tarihi: 18 Mayıs 2017 Saat 10:39
Aksine bana da yedek parça fiyatları uygun gelmişti 301 için.

Mesajı Yazan: eeccaa
Mesaj Tarihi: 18 Mayıs 2017 Saat 21:44
Söz konusu site büyük olasılıkla benim defalarca alışveriş yaptığım site. Orjinal istediğim hiçbir parçada sıkıntı olmadı, hepsi gerçekten orjinal geldi. İki kez de istediğim marka ürünler stokta olmadığı için daha pahalıya satılan markayı fark talep etmeden aynı fiyatla gönderdiler. Bir kere de "burada ne kadar ucuz" diye aldığım bir parça oldu. Muhtemelen site fiyatı güncellenmemişti. O da ertesi gün elime ulaştı. Bir kere bile "o stokta yokmuş, size pahalısını verelim" diye çamura yatmadılar ya da siparişi iptal etmediler. Bir çok kez; 3-5 kuruşun hesabında olmayan, müşteri memnuniyetini ön planda tutan, iletişim kuran bir firma olduklarını deneyimlediğimden ben de yazmak istedim. İnternetten satış yapmalarına karşın gerçekten iyi bir fiyat politikası benimsemiş bir firma olarak da benim halen fiyatlarda referansımdır. Kendilerini tanımam etmem. 1-2 yıldır denk gelmedi, yani bu yakınlarda alışveriş yapmadım. Şimdi bozdularsa bilemem. Ama önceden hep memnun kalmıştım.

-------------
eeccaa
2008 Peugeot 307 1.6 HDI Feline

Mesaj Tarihi: 18 Mayıs 2017 Saat 23:05
Orjinalini yazan: eeccaa eeccaa Yazdı:

Söz konusu site büyük olasılıkla benim defalarca alışveriş yaptığım site. Orjinal istediğim hiçbir parçada sıkıntı olmadı, hepsi gerçekten orjinal geldi. İki kez de istediğim marka ürünler stokta olmadığı için daha pahalıya satılan markayı fark talep etmeden aynı fiyatla gönderdiler. Bir kere de "burada ne kadar ucuz" diye aldığım bir parça oldu. Muhtemelen site fiyatı güncellenmemişti. O da ertesi gün elime ulaştı. Bir kere bile "o stokta yokmuş, size pahalısını verelim" diye çamura yatmadılar ya da siparişi iptal etmediler. Bir çok kez; 3-5 kuruşun hesabında olmayan, müşteri memnuniyetini ön planda tutan, iletişim kuran bir firma olduklarını deneyimlediğimden ben de yazmak istedim. İnternetten satış yapmalarına karşın gerçekten iyi bir fiyat politikası benimsemiş bir firma olarak da benim halen fiyatlarda referansımdır. Kendilerini tanımam etmem. 1-2 yıldır denk gelmedi, yani bu yakınlarda alışveriş yapmadım. Şimdi bozdularsa bilemem. Ama önceden hep memnun kalmıştım.
firma yetkilisi ile olan yazışmalarımda malllarının arkasında olan esnaf imajını gördüm. yarın inşaallah filtreleri ustama göstereceğim, ondakilerle kıyas yapacağız, hem kullanamadığım yağ filtresi duruyor onunla gelen filtreyi ve ustanın filtresini de kıyaslayacağız. firma yetkilisi al-bak-kıyasla helal olsun, içiniz rahat olsun diyor. artık yarın belli olacak.

Mesaj Tarihi: 19 Mayıs 2017 Saat 21:09
Bana gönderilen filtreler orijinal çıktı. Orijinal diye önceden aldığım filtreler ile arasında dağlar kadar fark vardı. Metin Şentürk bile baksa farkedebilirdi.

Mesajı Yazan: doganatak
Mesaj Tarihi: 19 Mayıs 2017 Saat 21:12
Orjinalini yazan: lazianke lazianke Yazdı:

Bana gönderilen filtreler orijinal çıktı. Orijinal diye önceden aldığım filtreler ile arasında dağlar kadar fark vardı. Metin Şentürk bile baksa farkedebilirdi.

Metin şenturk iyiydi

-------------
İnstagram: dogan_atak
www.appleturk.com
www.tadidamagimdakaldi.com

Mesajı Yazan: Oktkor
Mesaj Tarihi: 19 Mayıs 2017 Saat 21:13
Orjinalini yazan: lazianke lazianke Yazdı:

Peugeot çok bozdu mu diyoruz şimdi :)

Farklı teknolojiler ürünlerin yapısını değiştirebilir bize kalitesiz gibi gelebilir ya da hakikaten kaliteyi düşürmüş de olabilirler.

Mesaj Tarihi: 20 Mayıs 2017 Saat 05:38
Firma yetkilisinden aldığım son cevabı aynen paylaşıyorum.

"Merhaba,
3 ay once aldıgım filtreler ile bende karsilastırmak isterdim ama elimde onlardan hic kalmadi cunku ayda 2 sefer yeni mal geliyor acıp icini kontrol etmiyorum acıkcası cunku tedarikcilerimiz peugeotun yetkili satıcıları tereddutsuz satıyoruz , usta 2 urun arasında fark var diyorsa bende ona itibar ediyorum dedigim gibi icini acıp bakmadım,yeni gonderdiklerimide kontrol etmedim cunku hepsi aynı, beni bu konuda uyardiginiz icin tesekkur ederim kimseden bu sikayeti almamistim daha once ,demekki o seride sıkıntı varmış ,abi senin ve ustanin gostermis oldugu ilgiden dolayı tesekkur ediyorum o filtreleri bakım zamanı degistirin benden yana Helal olsun siz ve ustanızda hakkınızı Helal edin, firma olarak her zaman bizden gitsin ama kimsenin hakkıni yemiyelim dusuncesinde olmusuzdur ustaya Siz de Allaha emanet olun"

Mesajı Yazan: pusutr
Mesaj Tarihi: 20 Mayıs 2017 Saat 09:13
Sanırım bahsi geçen site peugeotmarket.com
Bu site ile ilgili şimdiye kadar hiç bir sıkıntı yaşamadım. Arkadaşlar oldukça ilgililer.
Son mailleri de bunu ifade ediyor zaten.

Mesaj Tarihi: 20 Mayıs 2017 Saat 09:42
Takdiri hak ettiler şimdi.

Mesaj Tarihi: 27 Mayıs 2017 Saat 23:14
bana gönderilen bir takım filtreyi bir sonraki bakıma kadar kullanamayacağımı, para ile satın almadığım için de kullanmaya hakkımın olmadığını belirterek ücretini ödemek istememe rağmen satıcı firma kabul etmedi ve bir sonraki değişimde araçtan çıkan filtreleri kargo ile göndermemi istedi. kendisi de satıcılara iade edecekmiş. bende
ticaretinin arkasında duran ve müşteri memnuniyetini kul hakkını yememe referansıyla gerçekleştirmeye çalışan bir firma imajı bıraktılar.

Mesaj Tarihi: 27 Mayıs 2017 Saat 23:21
İnsanlar bazen konuyla ilgili ilk mesajı okuyup geçiyor. Madem firma bu kadar üzerine düşeni yaptı şahsi fikrim ilk mesaja bu durumu kısa da olsa yazmanızdır ki ilk mesajı okuyanlar bile firma ile ilgili olumsuz bir duruma bu olay üzerinden kapılmasın. Tabi karar sizin.

Mesajı Yazan: eeccaa
Mesaj Tarihi: 28 Mayıs 2017 Saat 11:44
Orjinalini yazan: Oktkor Oktkor Yazdı:

İnsanlar bazen konuyla ilgili ilk mesajı okuyup geçiyor. Madem firma bu kadar üzerine düşeni yaptı şahsi fikrim ilk mesaja bu durumu kısa da olsa yazmanızdır ki ilk mesajı okuyanlar bile firma ile ilgili olumsuz bir duruma bu olay üzerinden kapılmasın. Tabi karar sizin.

Gerçekten bazen öyle oluyor. Tamamen katılıyorum, destekliyorum.

-------------
eeccaa
2008 Peugeot 307 1.6 HDI Feline

Mesaj Tarihi: 01 Haziran 2017 Saat 00:23
Orjinalini yazan: Oktkor Oktkor Yazdı:

Güzel ikaz için teşekkürler.

Mesaj Tarihi: 01 Haziran 2017 Saat 00:24
Orjinalini yazan: TugyyStyle TugyyStyle Yazdı:

Yedek parça konusunda yine yine diyorum benle iletişime geçevilirsinizz

inşaallah bir dahakine.

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net