Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

alt takım aks ve körük değişimi

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: 301
Forum Tanımlaması: Peugeot 301, B Segmentindeki araçlar arasında en uzun şase ve iç mekan büyüklüğüne sahip ekonomik sedandır
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=44394
Tarih: 27 Nisan 2024 Saat 09:08
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: alt takım aks ve körük değişimi
Mesajı Yazan: serkan 301
Konu: alt takım aks ve körük değişimi
Mesaj Tarihi: 30 Nisan 2017 Saat 16:51
merhabalar yeni 301 1.6 hdi acsess araç altım alt takımları tumsekten gecerken lok lok dıye ses geliyor. exsper aks ve körükleri değişmesi lazım dedı acab ne kadar tutar ve tanıdığınız usta var mı istanbul avrupa yakasında

Cevaplar:
Mesajı Yazan: eng uzn
Mesaj Tarihi: 01 Mayıs 2017 Saat 16:16
Aks bozuksa kalkista ve donuslerde ses yapar hocam. Sadece tumseklerde yapiyorsa z rot veya rotillerden geliyor diye düşünüyorum

Mesajı Yazan: ggitaristt
Mesaj Tarihi: 01 Mayıs 2017 Saat 22:53
Körük yırtıksa değiştir illa ki.. Ama aksın gerçekten bozuk mu? Aks genelde basık araçlarda sıkıntı çıkarır..

Mesaj Tarihi: 05 Mayıs 2017 Saat 13:04
yok hocam sadece tumseklerden gecince ses yapıyor.

-------------
imzaserkan

Mesaj Tarihi: 05 Mayıs 2017 Saat 13:06
körükler ve bilyalar da sorun var sanırım. istanbul avrupa yakasında bildiğiniz usta var mı acaba 

-------------
imzaserkan

Mesajı Yazan: eng uzn
Mesaj Tarihi: 05 Mayıs 2017 Saat 13:34
Bayrampasaya yakinsan tavsiye ederim benim ustayi. Ama once bi rot balansci gormeli ariza tespiti için

Mesaj Tarihi: 06 Mayıs 2017 Saat 15:42
SORUNU BULDUM VE YAPTIRDIM. ÖN AMARTOSORLER BOZUKMUS DEGISTIRDIM SIKINTI KALMADI

-------------
imzaserkan

Mesajı Yazan: Yakotila
Mesaj Tarihi: 07 Eylül 2017 Saat 13:30
Merhabalar, biz de Nisan/2017'de 301 Allure 1.6 HDI modelini aldık... Ne deyim bilmiyorum, dert mi aldık araba mı aldık?

Aldığım günden bu yana arabada kasislerden geçerken lok lok diye bir ses geliyor. Önce sol amortisör değişti, düzelmedi. Sonra direksiyon kutusundan kaynaklanıyor dendi, direksiyon kutusu değişti, yine düzelmedi. Sonra amortisörlerden dendi, yeni sistem amortisörler çıktı Fransa'dan sipariş verildi onları bekliyoruz, size yeni amortisörler takılacak sorun çözülecek dendi, bekledik, bekledik, bekledik uzun bir bekleyişten sonra nihayet geldi, yerine takıldı ama ses yine kesilmedi. Amortisörler değişirken askı kolları da değişti ama ses hala devam ediyor. İşin kötü yanı amortisörler değişmeden önce ses sadece yollara hız kesmek için yapılan kasislerden geçerken geliyordu, amortisörler değiştikten sonra her çukura girişte, yoldaki en ufak yükseltide bile gelmeye başladı... Severek aldığımız arabadan soğuduk iyice, en ufak bir sese duyarlı hale geldik artık, arabayı yıkattırasım bile gelmiyor. Derdime bir çare, çözüm yolu varsa çözülsün istiyorum, yoksa şeytan farklı yollara dürtüyor, şeytana da uymak istemiyorum.

Mesajı Yazan: sonerkyl
Mesaj Tarihi: 07 Eylül 2017 Saat 14:00
Orjinalini yazan: Yakotila Yakotila Yazdı:

Merhabalar, biz de Nisan/2017'de 301 Allure 1.6 HDI modelini aldık... Ne deyim bilmiyorum, dert mi aldık araba mı aldık?

Aldığım günden bu yana arabada kasislerden geçerken lok lok diye bir ses geliyor. Önce sol amortisör değişti, düzelmedi. Sonra direksiyon kutusundan kaynaklanıyor dendi, direksiyon kutusu değişti, yine düzelmedi. Sonra amortisörlerden dendi, yeni sistem amortisörler çıktı Fransa'dan sipariş verildi onları bekliyoruz, size yeni amortisörler takılacak sorun çözülecek dendi, bekledik, bekledik, bekledik uzun bir bekleyişten sonra nihayet geldi, yerine takıldı ama ses yine kesilmedi. Amortisörler değişirken askı kolları da değişti ama ses hala devam ediyor. İşin kötü yanı amortisörler değişmeden önce ses sadece yollara hız kesmek için yapılan kasislerden geçerken geliyordu, amortisörler değiştikten sonra her çukura girişte, yoldaki en ufak yükseltide bile gelmeye başladı... Severek aldığımız arabadan soğuduk iyice, en ufak bir sese duyarlı hale geldik artık, arabayı yıkattırasım bile gelmiyor. Derdime bir çare, çözüm yolu varsa çözülsün istiyorum, yoksa şeytan farklı yollara dürtüyor, şeytana da uymak istemiyorum.

öncelikle aramıza hoşgeldiniz. aracı hangi bayiden aldınız hocam göral - abc eğer fatih peugeota gitmediyseniz birde oraya gidin ve baktırın derim. bence araçta üretim hatası sonuçta sıfır aldınız ve aldığınızdan beri aynı problemden bir çok işlem yaptırmışsınız. Servis müdürü ile görüşün buna çözüm bulun deyin yoksa kusurlu ürün sınıfına girer aracınız ve dava açarsanız kazanırsınız. Emin olun bunu kendileride iyi biliyor sonuçta tüketici hakları var. Sorunun kesin olarak çözülmesi için fransala ile servis görüşme yapmışmı neden kaynaklandığını kendilerinin çok iyi bilmesi gerekir. 

-------------
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.

Mesajı Yazan: Yakotila
Mesaj Tarihi: 07 Eylül 2017 Saat 16:01

öncelikle aramıza hoşgeldiniz. aracı hangi bayiden aldınız hocam göral - abc eğer fatih peugeota gitmediyseniz birde oraya gidin ve baktırın derim. bence araçta üretim hatası sonuçta sıfır aldınız ve aldığınızdan beri aynı problemden bir çok işlem yaptırmışsınız. Servis müdürü ile görüşün buna çözüm bulun deyin yoksa kusurlu ürün sınıfına girer aracınız ve dava açarsanız kazanırsınız. Emin olun bunu kendileride iyi biliyor sonuçta tüketici hakları var. Sorunun kesin olarak çözülmesi için fransala ile servis görüşme yapmışmı neden kaynaklandığını kendilerinin çok iyi bilmesi gerekir. 
[/QUOTE]

Aracı Göral'dan aldım ancak 2500 kontrolünden itibaren Fatih Peugeot'a gidiyorum, araç orada takipte, sağolsunlar çok ilgililer.. Servisten memnunum. Bu gün yeniden gideceğim sorunun çözülmediğini bildirmek için... Mahkeme boyutunu da düşünüyorum tabi, ancak çözümü varsa mahkemelik olmadan çözülsün istiyorum

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net