Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Kilometre çubuğu düşüyor..stres başlıyor.

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: 206
Forum Tanımlaması: Peugeot 206, 1998'den 2011'e kadar üretilen kompakt boyutlu satış rekoru kırmış bir otomobildir
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=44162
Tarih: 01 Mayıs 2024 Saat 23:43
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: Kilometre çubuğu düşüyor..stres başlıyor.
Mesajı Yazan: Brcbyrktr
Konu: Kilometre çubuğu düşüyor..stres başlıyor.
Mesaj Tarihi: 28 Mart 2017 Saat 23:11
Hayırlı günler arkadaşlar..
Bir süredir ses etmeyen sorunum daha sık olmakla birlikte tekrar hortladı.Normal seyir esnasında kilometre çubuğu birden sıfıra iniyor ve arabanın cekisinde kasılmalar oluyor.Hafif gaz verdigimde 2.ve 3.viteste tekleme gibi bir kasılmalar oluyor.bir süre sonra kilometre çubuğu çalışmaya başlayıp yerine geliyor.arabanın kasılması kesiliyor.trigerdi salıncaklardı felan derken delik büyüdü.servise felanda gidemiyorum şu aralar..Sizce ne olaki bu? Başıma   dert acarmı acaba? Bir bilen olurda,fikir verirse sevinirim.

Cevaplar:
Mesajı Yazan: onlycihan
Mesaj Tarihi: 28 Mart 2017 Saat 23:41
Km yi ve araç hızını tespit Edip ölçen bir sensör var acaba diyorum bir temassızlık veya işlev kaybı ne bileyim bir sorun olabilir mi. Beyine eksik hatalı bir sinyal mı veriyor da araç kasmaya başlıyor

Mesajı Yazan: Peugeot35
Mesaj Tarihi: 28 Mart 2017 Saat 23:50
bujilerinde sıkıntı var o yüzden tekleme yapar ve tekleyince km ibresinde düşme olur.

bosch marka bujiden başka alma. buji anahtarın varsa söküp kontrol et kendinde değiştirebilirsin.

Mesaj Tarihi: 28 Mart 2017 Saat 23:51
Bir bilsem.. sanki bişeyler tıkanıyorda sonra tekrar açılıyor gibi..sallıyorum işte.

Mesaj Tarihi: 28 Mart 2017 Saat 23:55
Serviste trigeri değiştirtirken bujileri sorduğumda..bunlarda buji yok ısıtma bujileri var dedi.. e onlarda bi sorun varmıdır diyince.. yok bi sorun onlarda dediydi..sallamışmı yoksa beni..Birde bu teklemeyi stop edicek şekilde düşünmeyin. Nasıl anlatayım..bisiklette harekete gecmek icin pedal cevirdiginizi ve bu esnada freni birkaç kere bisikleti durdurmayacak şekilde hafifçe sıktığınızı düşünün.kasılır ya öyle bişi işte..

Mesajı Yazan: Selox
Mesaj Tarihi: 29 Mart 2017 Saat 08:01
km düşüyorsa yüzde 90 km hız sensöründen. Değiştirince problem kalmaz. Gösterge düştüüğünde de onu yapması normal çünkü bende de olmuştu. Airbag falan bile yakıyor bazen.

-------------
206 1.4 X-LINE HDI 2003

Mesajı Yazan: alperen1414
Mesaj Tarihi: 29 Mart 2017 Saat 09:44
Orjinalini yazan: Selox Selox Yazdı:

km düşüyorsa yüzde 90 km hız sensöründen. Değiştirince problem kalmaz. Gösterge düştüüğünde de onu yapması normal çünkü bende de olmuştu. Airbag falan bile yakıyor bazen.

Benim aracımda da var bu sıkıntı. Hız sensörü nerede oluyor. Bir ücretleri nasıl biliyor musunuz?

-------------
-ULAŞAN-

Mesajı Yazan: KILIÇ
Mesaj Tarihi: 29 Mart 2017 Saat 09:57
Sizin aracınız dizel galiba. Buji yok o nedenle servis doğru sölemiş sadece ısıtma bujisi var. Hız sensöründen olabilir.

http://www.peugeotmarket.com/PEUGEOT-206-KILOMETRE-HIZ-SENSORU-ORJINAL,PR-688.html" rel="nofollow - http://www.peugeotmarket.com/PEUGEOT-206-KILOMETRE-HIZ-SENSORU-ORJINAL,PR-688.html

-------------
2011 Clio SW Gümüş
2010 207 Millesim Opsiden Siyah
2005 Opel Corsa Lila
2000 Clio sümbül Gri
2003 307 XT Lacivert
2004 Palio Go Kırmızı
2005 307 XR Gri
2006 206 Desing Kum gri
2003 c3 Kırmızı

Mesajı Yazan: Guests
Mesaj Tarihi: 29 Mart 2017 Saat 12:53
Birkaç arkadaşım: " Turbon sizlere ömür geçmiş olsun" dedi.. Haklılar mı? Turbo arızası böylemi oluyor arkadaşlar?

Mesajı Yazan: KILIÇ
Mesaj Tarihi: 29 Mart 2017 Saat 14:20
Turbonda sıkıntı olsa 3bin deviri gecmekde zorlanır arac ayrıca acayip hantallaşır.

-------------
2011 Clio SW Gümüş
2010 207 Millesim Opsiden Siyah
2005 Opel Corsa Lila
2000 Clio sümbül Gri
2003 307 XT Lacivert
2004 Palio Go Kırmızı
2005 307 XR Gri
2006 206 Desing Kum gri
2003 c3 Kırmızı

Mesajı Yazan: outlaw
Mesaj Tarihi: 29 Mart 2017 Saat 14:21
.

-------------
SHQIPTAR
1998 106 xs 1600 cc
Laguna lip
omp kule gergisi
GTI jant
185/50/14 toyo proxes t1r

Mesajı Yazan: Guests
Mesaj Tarihi: 29 Mart 2017 Saat 15:11

Mesajı Yazan: JunioR56
Mesaj Tarihi: 29 Mart 2017 Saat 16:57
1 liraya zımpara alıp akü kutup başlarını ve akü kablolarının bağlantılarını güzelce temizlediğinden emin ol ve akü kabloların anahtarlar ile sıkmalı değilse mandala tüm gücünce bastırıp sıkıştırabildiğin kadar sıkıştır. Elektrik akışı düzgün olmadığında zaman zaman böle hatalar çıkarıyor.
Benim araç abs, esp, el freni, hidrolik direksiyon, km 0'da gittiğin yolu hesaplamıyor aracın gidişi değişiyordu.
Bahsettiğim şeyi yaptım düzeldi. Bi dene derim.

Mesajı Yazan: talip206
Mesaj Tarihi: 29 Mart 2017 Saat 17:48
Bana da aküden gibi geldi. Sadece ibre düşse motoru arizali veya çark kırılmış derdim. Ama tekleme vb. Problemler birlikte olduğu zaman akü çıkıyor genelde. Akü ömrünü tamamlamış olabilir.

Mesajı Yazan: JunioR56
Mesaj Tarihi: 29 Mart 2017 Saat 18:24
Tamamlamış gibi düşünme. Kutup başı ve kablo bağlantı uçları zamanla kirlenip oksitlenip elektriği tam iletmiyor ve araç da beyne zarar gelmesin diye korumaya alıp kapatıyor. Zaman zaman kendi kendine hata verip kendi kendine geri düzeliyor.
ustaya götürüp para kaptırmadan önce zımpara ile temizleyip iyice sıkmayı dene.

Mesajı Yazan: Gokcesel
Mesaj Tarihi: 29 Mart 2017 Saat 21:13
206 kronik sorunu zaman zaman benim aracımda da oluyordu. Gaz tepkileri değişiyordu km gidince dediğin gibi. Hız sensöründen veya göstergede ki motorlardan olma ihtimali yüksek. Turbo, akü ile ilgili bir problem değil bu benim ikisi de sağlamdı :)

Mesajı Yazan: Peugeot35
Mesaj Tarihi: 29 Mart 2017 Saat 22:59
Orjinalini yazan: Peugeot35 Peugeot35 Yazdı:

bujilerinde sıkıntı var o yüzden tekleme yapar ve tekleyince km ibresinde düşme olur.

bosch marka bujiden başka alma. buji anahtarın varsa söküp kontrol et kendinde değiştirebilirsin.

benzinli sanmıştım sizinkini.

eyer tekleme esnasında tuhaf sesler geliyorsa turbodan olma ihtimalide olabilir. benim arkadaşında dizelinde böyle sorun olmuştu sanayiye gittik turbo gitmiş dediler. 

problemin hız sabitleyicisinden olduğunu düşünüyorsanız beynine bağlanıp hız sabitleme özelliği devre dışı bırakarak birde öyle deneyin.

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net