Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Sağ arka teker içeride duruyor

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: 206
Forum Tanımlaması: Peugeot 206, 1998'den 2011'e kadar üretilen kompakt boyutlu satış rekoru kırmış bir otomobildir
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=44071
Tarih: 28 Nisan 2024 Saat 07:21
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: Sağ arka teker içeride duruyor
Mesajı Yazan: KubilayBozaroğlu
Konu: Sağ arka teker içeride duruyor
Mesaj Tarihi: 16 Mart 2017 Saat 01:48
Sağ arka tekerim sol arka tekere göre bariz içerde duruyor geçenlerde sağ arka tekeri söktüm bi usta kaza olabilir dedi ama hiç çekiç izi bi işlem izi görünmüyor neden böyle olabilir acaba yardımcı olursanız sevinirim saygılarımla..

Cevaplar:
Mesajı Yazan: BLACK LION
Mesaj Tarihi: 16 Mart 2017 Saat 04:37
Çamurluk da dışarda olabilir. Kaportacı düzeltirken dışarı bombe vermişse eğer bu da tekeri içerde gösterebilir. Aracı lifte kaldırın. En içten dışa doğru janta kadar tüm parçaları sırayla ölçüp diğer taraftaki birbirine montajlı aynı parçaların aralarındaki ve janta olan uzaklıklarla karşılaştırın. Hangisinde parça içerde veya dışarda kalıyorsa onda arayın problemi derim. Mesela yan sanayi bazı parçalarda ölçü bile tutmayabilir. Birbirine tam montajlanmamış da olabilir. Tarbeden yamulma da olabilir. Hep bunlar ihtimal. Fotoğraflasanız daha kolay yardımcı olabilir arkadaşlar.

-------------
BLACK LION
*Peugeot 308 1.6 e-HDI Sportium-2013 (Siyah İnci)
*Peugeot 307 1.6 HDI Designtech-2007 (Lav Siyahı)
*Peugeot 307 1.6 HDI Comfort-2006 (Obsidien Siyah)

Mesaj Tarihi: 16 Mart 2017 Saat 08:48
Teşekkürler ilginize deniycem ama kaportalık bir durum olduğunu düşünmüyorum torsiyonda bi sıkıntı olabilir cünkü araba aşırı geziniyor son zamanlarda 90-100 gibi hızlara çıkmaya korkar oldum

Mesajı Yazan: TugyyStyle
Mesaj Tarihi: 16 Mart 2017 Saat 12:55
Usta kaporta falan değil lastiğin üst kısmı ise Torsiyon milini yemişssin. 

-------------
: 0539 760 64 94

<

Mesajı Yazan: BLACK LION
Mesaj Tarihi: 16 Mart 2017 Saat 13:05
Lastiğin kamber açısı bozulmuşsa da alt kısmı dışta üst kısmı içte görünebilir. Buna da dikkat edin.

-------------
BLACK LION
*Peugeot 308 1.6 e-HDI Sportium-2013 (Siyah İnci)
*Peugeot 307 1.6 HDI Designtech-2007 (Lav Siyahı)
*Peugeot 307 1.6 HDI Comfort-2006 (Obsidien Siyah)

Mesaj Tarihi: 16 Mart 2017 Saat 13:47
Şuan egzoscudayım egzos taktırıyorum kanala indim baktım amortisör gibi bi şey kopmuş orda ayarı bozuk kaza süsü varmış gibi hiç durmuyor ama bilemiyorum pazartesi günü gidicem sanayiye şuan kendimi hazır hissetmiyorum

Mesaj Tarihi: 16 Mart 2017 Saat 21:20
Komple içerde hocam bişeylerde terslik var ama çözemedim ama eminimki ordan bir darbe sonucu böyle olması ihtimali yok amortisör kırılmış kafadan boşta duruyor birde bilye falan herhalde pazartesi göstericem bakalım.. resmini çektim ama yükleyemedim sayfaya teşekkürler

Mesajı Yazan: yigit_dark
Mesaj Tarihi: 16 Mart 2017 Saat 23:01
Davlumbaza sürtme yapıyor mu ? Benimde araçta sağ arka teker aynı aşırı yamuktu. Lastikçi büyük kaza geçirmiş araç buranın yamulması imkanı yok büyük masrafı var vs salladı. Gittim tamirciye sık olan sorun peugeotlarda dedi. Torsiyon değişti. 500 lira civarı tuttu. Bundan 2 ay önce.

Mesaj Tarihi: 17 Mart 2017 Saat 05:17
Hocam ben davlumbazları söktüm jantım 16inc benimki sağ arka içeri şaşe tarafına sürtüyodu nalburdan 4tane kalın pul alıp bijonların arkasına koydum şuan sadece 2-3mm boşluk var arada yukarı sürtmüyo ama sol arkadan bakınca çok tatlı duruyo hafif bir kamber ayarı yapılmış sağa bakıncada moralim bozuluyo biraz takımtılıyımda 😊 Bende bir ay önce falan bijon yalama olmuştu sanayide diş çektirdim adama böyle böyle dedim adam bakmadan 600 lira dedi güvenemedim sağlam bir usta bulucam ben çok fazla bişey olucağını sanmıyorum , teşekkürler

Mesajı Yazan: oguzhankozler
Mesaj Tarihi: 25 Mart 2017 Saat 12:56
benimde öyle arka sol lastiğim içerde duruyor kaportacıya götürdüm çamurluk dışarıda dedi bu yüzden lastik içeride gözüküyor bi kaportacıya göster derim

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net