Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

307 Cam Izgarası ÇÖZÜM VAR MI !

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: 307
Forum Tanımlaması: Peugeot 307, 2001-2008 yılları arası üretilen küçük bir aile otomobilidir. 2002'de Yılın Avrupalı ​​Otomobili ödülü almıştır
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=43973
Tarih: 28 Nisan 2024 Saat 18:14
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: 307 Cam Izgarası ÇÖZÜM VAR MI !
Mesajı Yazan: Peugeot35
Konu: 307 Cam Izgarası ÇÖZÜM VAR MI !
Mesaj Tarihi: 03 Mart 2017 Saat 21:45
Arkadaşlar kronik sorunlardan biri olan cam ızagarasının cama yapışan lastiklerinin kopup dökülmesine çözüm bulan varmıdır ?

Nerdeyse hangi 307 ye baktıysam hepsi aynı belli ki kronik bir sorun ve bu sorundan ötürü ordan girip motor kaputunun içine girip her tarafına dağılıyor. 

parça yan sanayi olarak var ama oda ilerki günlerde aynı olacak düşüncesindeyim çözüm bulan varmıdır ?

Fiyat Bu Gelde Al Smile
http://www.peugeotmarket.com/PEUGEOT-307-ON-CAM-IZGARASI-ORJINAL,PR-2545.html

Cevaplar:
Mesajı Yazan: Gokcesel
Mesaj Tarihi: 04 Mart 2017 Saat 20:58
Benim aracımda da var ufak tefek dökülmeler camdan ayrı durmalar ama pek problem teşkil etmiyor benim için. Fiyatı da maşallah :) Çıkmacıya bir bakın daha uyguna belki denk gelebilirsiniz.

Mesajı Yazan: BLACK LION
Mesaj Tarihi: 04 Mart 2017 Saat 21:08
Hiç uğraşmayın ben de var. Çok gözünüze batıyorsa ince zımparayla alın o pürüzleri bu kadar basit Wink

-------------
BLACK LION
*Peugeot 308 1.6 e-HDI Sportium-2013 (Siyah İnci)
*Peugeot 307 1.6 HDI Designtech-2007 (Lav Siyahı)
*Peugeot 307 1.6 HDI Comfort-2006 (Obsidien Siyah)

Mesajı Yazan: dejawu1978
Mesaj Tarihi: 04 Mart 2017 Saat 22:45
konuya cok vakıf olmadım ama sanırsam fiber de deforme ve kırılmalar olmus tampunculara gidin onlar birebir eskisi gibi yapıyorlar .. şahin aracımda bu tür işlemler cok yaptırmıstım hiçde belli olmuyordu 

-------------
peugeot 207 1.4 trendy 2007

Mesaj Tarihi: 04 Mart 2017 Saat 23:16
Orjinalini yazan: Gokcesel Gokcesel Yazdı:

Benim aracımda da var ufak tefek dökülmeler camdan ayrı durmalar ama pek problem teşkil etmiyor benim için. Fiyatı da maşallah :) Çıkmacıya bir bakın daha uyguna belki denk gelebilirsiniz.

%80 bütün 307 lerde var çıkmacıda da olsa onda da aynı problem mevcuttur.  çünkü kronik sorun. 

Mesaj Tarihi: 04 Mart 2017 Saat 23:26
Orjinalini yazan: BLACK LION BLACK LION Yazdı:

Hiç uğraşmayın ben de var. Çok gözünüze batıyorsa ince zımparayla alın o pürüzleri bu kadar basit Wink

olmasa şaşardım hocam Smile ne yazık ki sorun teşkil ediyor. kaput içine su giriyor bu ızgaranın fitili cama yapışık olmadık sürece. yağmur sonrası bi kaputu açıp bakmanızı öneririm özellikle yedek su deposu ve kaput sigorta kutusunun oralara sızıyor.

zımparaya hiç gerek yok kendiliğinden fitil dökülüyor. kronik sorun.

Mesajı Yazan: Gokcesel
Mesaj Tarihi: 04 Mart 2017 Saat 23:36
Orjinalini yazan: Peugeot35 Peugeot35 Yazdı:

%80 bütün 307 lerde var çıkmacıda da olsa onda da aynı problem mevcuttur.  çünkü kronik sorun. 

Temizine denk gelebilir belki diye çıkmacı önerdim, aynı şekilde almasının tabii ki bir mantığı yok. Smile

Mesaj Tarihi: 09 Mart 2017 Saat 14:15
Szde de bu parça boylu boyunca tıkır tıkır oynuyor mu sağdan soldan vidalı olduğu halde? İçeri gelen bir ince tıkırtı sesi var uzun zamandır bulamadım gitti. Dün z rotları direksiyon takozunu bile değiştirdim bu sesi kesmek için. Acaba bu sizde de var mı?

-------------
BLACK LION

Mesaj Tarihi: 09 Mart 2017 Saat 15:48

Szde de bu parça boylu boyunca tıkır tıkır oynuyor mu sağdan soldan vidalı olduğu halde? İçeri gelen bir ince tıkırtı sesi var uzun zamandır bulamadım gitti. Dün z rotları direksiyon takozunu bile değiştirdim bu sesi kesmek için. Acaba bu sizde de var mı?

Yok sabit oynamıyor ama elinizle zorlayarak esnetebilirsiniz. Oynama varsa sizde fitil iyi tutmuyor olabilir kaputun yapıştığı fitile bir bakın isterseniz.

Mesajı Yazan: ruhela
Mesaj Tarihi: 09 Mart 2017 Saat 15:56
Bir camcılara sorun isterseniz, benimde bu parçayı cama silikon ile yapıştırmışlar, camcı + kilitçiydi kilit için gitmiştim sorayım dedim 150 tl masrafı var abi demişti. + bendede hava alma yerlerinden birisi kayıp önceki sahibine sordum ses sistemi için çıkartmışlar bir daha takamamışlar demişti.

Mesaj Tarihi: 09 Mart 2017 Saat 16:53
Camın girdiği kısımlar elimle oynatınca oynuyor cik cik diye ses yapıyor. Normalde bu oraya yapışık mı sizde? Çünkü hava filtresi için servis bunu söküyor. Yoksa çift taraflı bant ile de yapılabilir mesela.

-------------
BLACK LION

Mesaj Tarihi: 09 Mart 2017 Saat 18:10

Camın girdiği kısımlar elimle oynatınca oynuyor cik cik diye ses yapıyor. Normalde bu oraya yapışık mı sizde? Çünkü hava filtresi için servis bunu söküyor. Yoksa çift taraflı bant ile de yapılabilir mesela.

hocam seninki laçkada olabilir normalde oynamaması gerek seninde motora su giriyordur kesin ben havalar güzel oldumu ızgarayı söküp güzel şeyler düşünüyorum Smile
 ızgara diyip geçmiyeceksin o parça hem çok pahallı hemde çok dandik yapılmış. revizyonu kendim gerçekleştirecem kısmetse ayrıca camcıların bir çoğuna gittim biz bişey yapamayız dediler silikon çekip kapatırsın silikon pek sağlıklı gelmiyor bana bi güzellik yapınca konu altında paylaşımı yaparım.

Mesaj Tarihi: 09 Mart 2017 Saat 19:58
Tamamdır kolay gelsin takipteyim

-------------
BLACK LION

Mesajı Yazan: mustym16
Mesaj Tarihi: 16 Mayıs 2018 Saat 19:59
ayni sorun bendede var sorunu cozebildinmi arkadasim..

Mesajı Yazan: emretprmz
Mesaj Tarihi: 16 Mayıs 2018 Saat 23:16
Geçenlerde izgarayi kople söküp yarım tüp silikon bastim,hem plasteğe hemde plastiğin ve camin conta ve plastiğe temas ettıği kisimlara.Izgarayi takip taşan silikonuda duzgünce aldım, taş gibi oldu damla su sızdırmıyor kaputa,uzun zaman idare eder sanırım.Sökmüşken silecek kollarını vs. de yağladım.

Mesajı Yazan: Brkglc44
Mesaj Tarihi: 19 Mart 2019 Saat 22:06
bende aynı şeyi yapmayı düşünüyorum durum nasıl peki 

Mesajı Yazan: pusutr
Mesaj Tarihi: 21 Mart 2019 Saat 15:31
Orjinalini yazan: emretprmz emretprmz Yazdı:

Geçenlerde izgarayi kople söküp yarım tüp silikon bastim,hem plasteğe hemde plastiğin ve camin conta ve plastiğe temas ettıği kisimlara.Izgarayi takip taşan silikonuda duzgünce aldım, taş gibi oldu damla su sızdırmıyor kaputa,uzun zaman idare eder sanırım.Sökmüşken silecek kollarını vs. de yağladım.

Düzgün işçilikle yapılan işlem mantıklı. Siyah renk dyson yapıştırıcı mantıklı gözüküyor. Bence de uzun süre iş görür. Aracıma da yakın zamanda aynısını yapacam.

Mesajı Yazan: Kirazpeugeot
Mesaj Tarihi: 22 Mart 2019 Saat 07:31
benim aracımdada aynı sorun vardı kafama çok takıyoyordu arabayı kuzenimden yağ değişimine yollamiştım kuzenim orayida yaptirmiş siyah silkon yada sika ile yapiştirmişlar gayyete memnunum kotü bi görüntüsü olmamakla yaklaşmadan fark edilmiyor böyle bişey yaptıra bilirsiniz bence 

Mesajı Yazan: cemakkartal
Mesaj Tarihi: 03 Ocak 2022 Saat 19:14
Merhaba. Benim aracımda hem ızgaranın kendisinde kırılmalar var, hem de camla bağlantısı tamamen erimiş gitmiş gibi. Merak ettiğim şey, ızgarayı satın alsam fitiliyle beraber mi geliyor? Çünkü sadece fitil baktım ama onu da bulamadım. Hani ızgara ve fitil tek parçaysa mecburen o şekilde halledebilirim.

Mesajı Yazan: sonerkyl
Mesaj Tarihi: 04 Ocak 2022 Saat 09:04
Orjinalini yazan: cemakkartal cemakkartal Yazdı:

Merhaba. Benim aracımda hem ızgaranın kendisinde kırılmalar var, hem de camla bağlantısı tamamen erimiş gitmiş gibi. Merak ettiğim şey, ızgarayı satın alsam fitiliyle beraber mi geliyor? Çünkü sadece fitil baktım ama onu da bulamadım. Hani ızgara ve fitil tek parçaysa mecburen o şekilde halledebilirim.

fitili üstünde oluyor hocam o konuda sıkıntı yok. eğer sadece fitil diyorsan z fitil var hocam kendiniz uygulama yapabilirsiniz.

-------------
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net