Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Ekranda araç enerji modu aktif yazdı bu ne demek ?

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: 3008 T84E (2009-2015)
Forum Tanımlaması: Peugeot 3008 üretimine 2009 yılında başlanmış 2016 yılında yeni versiyonu üretilmiştir. 2010 yılında Avrupa' da yılın SUV aracı seçilmiştir.
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=43971
Tarih: 28 Nisan 2024 Saat 16:20
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: Ekranda araç enerji modu aktif yazdı bu ne demek ?
Mesajı Yazan: mehmet şimşek
Konu: Ekranda araç enerji modu aktif yazdı bu ne demek ?
Mesaj Tarihi: 03 Mart 2017 Saat 19:38
Lütfen cevap verin.Bu arada aküyü 4 ay önce değiştirdim.aynı özellikte akü taktım.

Cevaplar:
Mesaj Tarihi: 03 Mart 2017 Saat 19:40
aracım 2012 model 3008 dizel otomatik akü yü 4 ay önce taktım.garantisi devam ediyor.

Mesaj Tarihi: 03 Mart 2017 Saat 19:42
çok özür dilerim "enerji tasarruf modu aktif "yazdı şimdi hatırladım.ilk kez bugün yazdı.4 aydır hiç yanmamıştı.

Mesajı Yazan: Oktkor
Mesaj Tarihi: 03 Mart 2017 Saat 20:02
Aküyü koruma amaçlı otomatik bir kapatma. Kullanım klavuzunda yarım saat içinde kapatır yazıyor yanlış hatırlamıyorsam.

Mesajı Yazan: Furkan979
Mesaj Tarihi: 03 Mart 2017 Saat 21:54
Normal o bence bende araba çalışmıyoken cok fazla radyo dinleyince diyor aksine araç için iyi birşey o uyarı çıkınca akü azaldı demek degil akünün azalmasını önlemek için yapılmış

Mesaj Tarihi: 04 Mart 2017 Saat 09:49
Araçı yeni aldim.bu yazi yani tasarruf modu aktif aracin performansiyla gücünu etkiler mi ? Sanki arac hizlanamiyor gitmiyor gibi geldi

Mesajı Yazan: akk0212
Mesaj Tarihi: 04 Mart 2017 Saat 10:00
performansa hiç bir etkisi yoktur, araba çalışmıyorken radyo veya elektrik tüketen başka bişey devrede ise, akü boşalmasın diye otomatik kapatıyor.

-------------
307 1.6 hdi

Mesaj Tarihi: 04 Mart 2017 Saat 10:18
Orjinalini yazan: mehmet şimşek mehmet şimşek Yazdı:

Araçı yeni aldim.bu yazi yani tasarruf modu aktif aracin performansiyla gücünu etkiler mi ? Sanki arac hizlanamiyor gitmiyor gibi geldi

Alakası yok.

Mesaj Tarihi: 04 Mart 2017 Saat 18:33
Araçta hic müzik dinlemedık park halinde duruyor isimiz olunca her gun 2 kere sabah aksam 10 ar dakikaligina biniyoruz

Mesaj Tarihi: 04 Mart 2017 Saat 19:10
Orjinalini yazan: mehmet şimşek mehmet şimşek Yazdı:

Araçta hic müzik dinlemedık park halinde duruyor isimiz olunca her gun 2 kere sabah aksam 10 ar dakikaligina biniyoruz

Araba hareket ettikçe akü kendini şarj da ediyor ya. Siz fazla hareket etmediğiniz için kısa sürede akü korumaya alıyor. Uzun yol yapıp deneyin 30 dakikaya yaklaşır tasarruf moduna geçmesi.

Mesajı Yazan: Gokcesel
Mesaj Tarihi: 04 Mart 2017 Saat 21:11
Araç kontağını açmasanız da 10 dakika boyunca iç ışıkların yanması da aracı bir süre sonra ekonomik moda alır. Performansa bir etkisi yoktur :)

Mesajı Yazan: ben_erhan
Mesaj Tarihi: 05 Mart 2017 Saat 00:51
Bu dediğiniz bir çok araçta olan bir özellik.. ben ilk c4 de görmüştüm. Pejodada var mı diye kontrol eettiğim bir özelliktir.. arabada teyp açık yada ışık açık kaldı gibi sorunlara çözüm olan otomatik olarak aracı korumaya alan bir özellik.. sadece arabanın dörtlüleri yanıksa onlar sönmüyor..bu da olmamalı zaten.onun dışında tekrar kontağı açana kadar teyp ve tepe lambalarını yaktırmayan bir sistem..

Mesaj Tarihi: 05 Mart 2017 Saat 09:16
herkese çok teşekkür ederim.içime su serptiniz.açıkçası aracımın dizel ve otomatik olması korkutuyor beni.

Mesajı Yazan: f ve b
Mesaj Tarihi: 24 Mart 2017 Saat 15:20
2012 3008 kullanıyorum. bir sabah teyp ve göğüsteki LCD ekran tamamen bloke oldu.  peugeot servisine gittim tüm tesisatı kontrol ettiler sorun yok dediler. ekran yada teyp arızalı ve bu ürünün tr girişi bile yok yurtdışından istenirse aşırı ücret çıkar dediler. özel bir servise yönlendirdiler. gittim. ellerini dahi sürmeden direk arıza teyp dedi. sadece  teybi bırak yarın al diyerek  1000 tl de fiyat verdiler. arabayı fransadan getirmiştim. bu fiyat normal mi emin olmak istiyorum. bilgisi olan arkadaş varsa önerisini bekliyorum.

-------------
lion de français

Mesaj Tarihi: 24 Mart 2017 Saat 15:36
Benim araçta teybi açık unutursan kapatırım ama farları açık unutursan kapatmam demekmiş :) yeni öğrendim :)

Mesajı Yazan: SerdarU
Mesaj Tarihi: 02 Nisan 2017 Saat 23:20
Tamamen akünün bitmesini engellemek için bir koruma modudur. Araca hiçbir sıkıntı vermez. Korumaya geçince araçta camlar dahil hiçbir şey çalışmaz ama kontağı çevirince herşey normale döner. sıkıntı yok yani...

Mesaj Tarihi: 08 Nisan 2017 Saat 09:12
tesekkur ederim

Mesajı Yazan: b.sezgin
Mesaj Tarihi: 17 Nisan 2017 Saat 10:24
1000 tl çok değilmi teyp için. 500 daha versen multi media taktırırsın.

Mesajı Yazan: maximusti
Mesaj Tarihi: 17 Nisan 2017 Saat 13:22
Orjinalini yazan: f ve b f ve b Yazdı:

2012 3008 kullanıyorum. bir sabah teyp ve göğüsteki LCD ekran tamamen bloke oldu.  peugeot servisine gittim tüm tesisatı kontrol ettiler sorun yok dediler. ekran yada teyp arızalı ve bu ürünün tr girişi bile yok yurtdışından istenirse aşırı ücret çıkar dediler. özel bir servise yönlendirdiler. gittim. ellerini dahi sürmeden direk arıza teyp dedi. sadece  teybi bırak yarın al diyerek  1000 tl de fiyat verdiler. arabayı fransadan getirmiştim. bu fiyat normal mi emin olmak istiyorum. bilgisi olan arkadaş varsa önerisini bekliyorum.

hocam emin değilim ama bildiğim kadarıyla onlarda RD45 teyp vardı. 
bir ara forumda da bu teypten ikinci el satan vardı. teyp fiyatı o kadar yüksek değil. 
1000 tl çok abartı bir rakam geldi bana. bence kullanan başkasından aynı teypten bulup deneme yap (Not: Teyp kodu isteyecektir). 1000 tlye orjinal kumandalar ile uyumlu çok güzel teyp alabilirsin. 

-------------
Fazla Yakan Araba Yoktur... LPG Pahalıdır, Mazot Pahalıdır, Benzin Çok Daha Pahalıdır...

Mesajı Yazan: Viruse
Mesaj Tarihi: 21 Ağustos 2017 Saat 12:01
Arkadaşlar Eco Mod ile ilgili şöyle bilgi vereyim. Aracın kontağını kapattığınızda ilk olarak ses sistemi kapanır. Kontak kapalıyken teybi tekrar açabilirsiniz. Araç aküden fazla kullanmaması için ortalama yarım saat sonra otomatik olarak teybi yine kapatır. Bu sefer açmaya çalıştığınızda ekranda Eco Mod yazısı belirir. Teybi dinlemeye devam etmek istediğinizde motoru tekrar çalıştırmanız gerekmektedir. Sistem, motorun çalışma süresi * 2 katı daha teybi aktif olarak kullanmanıza olanak tanır. Örneğin 5 dakika motoru çalıştırıp kapattınız, sizin 10 dakika teybi kullanmanıza izin verir.

-------------
Yasin Babadağ
2011 Peugeot 3008 1.6 THP OV

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net