Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

zenon titremesi

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: Aracınız Hakkındaki Tüm Sorular
Forum Tanımlaması: Jant, Yay, Lastik Egzoz, Filtre, Ses Sistemi vb. araçlarınızla alakalı tüm sorunları paylaşabileceğiniz genel alandır
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=4395
Tarih: 18 Mayıs 2024 Saat 10:51
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: zenon titremesi
Mesajı Yazan: beddri
Konu: zenon titremesi
Mesaj Tarihi: 30 Aralık 2008 Saat 14:57
slm herkeze ve yeni yılınızı kutlarım umarım hepimiz sorunsuz sıkıntısız arızasız  cezasız yeni bir yıl kutlarız
aracıma sonar marka siyah tabanlı ön far takımı taktım kısalarıda yani mercekli kısımada zenon taktırdım 8000k lık ama seyir halindeyken cukur gibi yerlerden gectiğimde sağ taraftaki zenon titreme yapıyo bu normal mi? yada zararı var mı ? birde uzunlarıda ayarlayamıyormuyuz yani uzunlar eski usul ampüllerden takıldı ama yani cok abartı yanıyo örnek olarak karşımdaki 6 katlı apartmanın son katına kadar aydınlatıyo bunu ayarlamanın bir yolu var mı?

Cevaplar:
Mesajı Yazan: Guests
Mesaj Tarihi: 30 Aralık 2008 Saat 15:02
Orjinalini yazan: beddri beddri Yazdı:

slm herkeze ve yeni yılınızı kutlarım umarım hepimiz sorunsuz sıkıntısız arızasız  cezasız yeni bir yıl kutlarız
aracıma sonar marka siyah tabanlı ön far takımı taktım kısalarıda yani mercekli kısımada zenon taktırdım 8000k lık ama seyir halindeyken cukur gibi yerlerden gectiğimde sağ taraftaki zenon titreme yapıyo bu normal mi? yada zararı var mı ? birde uzunlarıda ayarlayamıyormuyuz yani uzunlar eski usul ampüllerden takıldı ama yani cok abartı yanıyo örnek olarak karşımdaki 6 katlı apartmanın son katına kadar aydınlatıyo bunu ayarlamanın bir yolu var mı?

Sağ farın sabitlenmesinde bir sorun olmuştur.Büyük ihtimalle bir vidası es geçilmiş olabilir.Ayrıca far ayarınızı güvendiğiniz bir elektrikçide yapılmasını tavsiye ederim.

Mesajı Yazan: lutfuk
Mesaj Tarihi: 30 Aralık 2008 Saat 15:20
bencede far oturmamış ya da bir parçası eksiktir forum genel sorumlusuyla aynı fikirdeyim güvelir bir elektirikçinin ayarlaması daha mantıklıWink

Mesaj Tarihi: 30 Aralık 2008 Saat 15:45
Far yanıp sönüyorsa göz kırpıyorsa beyin arızası var demektir ve beyin tamiri mümkün olmadığı için değişmesi gerekir...Çukur ve benzeri yerlere girdiğinde titreme ayarsızlık söz konusu ise montajı hatalı yapılmıştır...

Xenonların bazı modellerinde yükseklik ayarı vardır.Senin kullandığın xenon marka ve modeli belirtirsen araştırabilirim...Farlar angel mi yükseklik ayarı var mı ?

Mesaj Tarihi: 30 Aralık 2008 Saat 15:48

farlar angelli

Mesaj Tarihi: 30 Aralık 2008 Saat 15:53
Farlar angelli ise yükseklik alçaklık özelliğini kullanamayabilirsin ama titreme olayını xenonları taktırdığın yere göster montaj hatası var...

Mesaj Tarihi: 30 Aralık 2008 Saat 15:54
Sanırım bu makale sana yardımcı olacaktır

http://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=2773 - http://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=2773

Mesaj Tarihi: 30 Aralık 2008 Saat 16:26
anladım peki böyle titremesi zarar ampüle zarar verirmi ?

Mesaj Tarihi: 30 Aralık 2008 Saat 16:31

anladım peki böyle titremesi zarar ampüle zarar verirmi ?

İllaki sonuçta rezonans etkisi var

Mesajı Yazan: hasimayaz
Mesaj Tarihi: 30 Aralık 2008 Saat 16:35
Eğer mercek oynaması sebebiyle yapıyorsa.. Ki sonarda normaldir.. Farları açıp bir şekil turkish yöntem bulman gerekecek. Ama xenon sebebiyle titreme varsa, Capacitor işini çözebilir.

Mesaj Tarihi: 30 Aralık 2008 Saat 16:55
Eğer mercek oynaması sebebiyle yapıyorsa.. Ki sonarda normaldir..  demişsiniz sonar kötü bir markamı gerekirse değiştiririm.

Mesajı Yazan: sinan-s
Mesaj Tarihi: 30 Aralık 2008 Saat 17:46
Xenon beynindede sorun olabilir..

Mesaj Tarihi: 03 Ocak 2009 Saat 16:16
beyninde sorun olsa zenonun yanıp sönmesi gerekmiyomu bu yanıp sönme yapmıyo yani bozuk yola girdiğimde sallanıyo gibi oluyo ama düz yolda sorun yok .
zenon ampülünün takıldığı yerdemi sorun vardiye baktırdım sallanması gibi bir sorun yok usta ampüldende olabilir dedi onuda değiştirdik gene devam ediyo sanırım farın merceğinden oluyo yada başka yorumu olan var mı sinir oldum :(

Mesaj Tarihi: 03 Ocak 2009 Saat 16:18
tek ihtimal dediğine göre montaj hatası...

beyin ile alakası yok Sinan-S

Mesaj Tarihi: 03 Ocak 2009 Saat 16:46
yani montajda sorun yok ki sallanmıyo birebir baktık muhtemelen farın merceği sarsıntıdan sallanıyo olabilir mi?

Mesaj Tarihi: 03 Ocak 2009 Saat 16:55
benım 106 dada vardı aynı sorun sıkıstırmıstım ben ampulu...

Mesaj Tarihi: 03 Ocak 2009 Saat 17:10
nasıl sıkıştırmıştın yani neyle nasıl neresinden cok mu soru sordum :(

Mesaj Tarihi: 03 Ocak 2009 Saat 18:33
dişçilerin kullandığı alçı ile birkaç noktasından yapıştır.. Xenon olmayan sislere bu şekilde ampulu yapıştırıyorlar. Aynı yöntem projeksiyon cihazlarının ampullerini tamir etmekte de kullanılıyor.

Mesaj Tarihi: 04 Ocak 2009 Saat 21:49
sorun şimdi bumudur yani o şekilde yapıştırsam gecicekmi ve birde haşim bey o malzemeyi nerden bulabilirim yardımçı olabilirmisiniz

Mesajı Yazan: savi_206
Mesaj Tarihi: 04 Ocak 2009 Saat 22:06
angel eye farlar genelde uzak doğu malıdır. sadece FK marka angel eye farlar alman malıdır deniyor. ama benim görüşüm o da uzak doğu malı. bu tip farlar da en iyisi fk dır araçlarımız için. ondan sonra gelen depo markadır.   bu ikisi de dahil bazı angel eye farlarda far yükseklik ayarı istenildiği şekilde yapılamıyor. atıyorum uzunları ayarlattırırsın   kısaların ayarı bozulur. bu tip sorunlar bu farlar da mevcuttur. FK ve Depo haricinde de far yükseklik ayar motoru bulunmadığından elektriki yükseklik ayarı iptal oluyor...
    xenon titremesine gelince eğer çukurlu yollarda yapıyorsa ya bağlantılar da bi sıkıntı vardır ya da ampul dibi fara tam oturmamıştır benim fikrim. beyinden veya voltaj dalgalanmasından olsa düz yolda da yapar çünkü.bence ilk yapman gereken ampulü iyice sabitleyip bağlantıları kontol etmektir.
     ayrıca far yükseklik ayarı xenon da olmaz far da olur. yani fara ister xenon ampulü ister halojen ampul tak yükseklik ayarı yapabilirsin...

Mesaj Tarihi: 04 Ocak 2009 Saat 23:09
yorum için teşekkürler ama xenon'un ayarlanamadığını fardan ayarlandığını bende biliyorum yazdıklarımı tam okumadınız heralde cünkü benim sorum xenon'u ayarlamak değil uzun farlarımı nasıl ayarlayacağımdı.

Mesaj Tarihi: 05 Ocak 2009 Saat 17:41

yorum için teşekkürler ama xenon'un ayarlanamadığını fardan ayarlandığını bende biliyorum yazdıklarımı tam okumadınız heralde cünkü benim sorum xenon'u ayarlamak değil uzun farlarımı nasıl ayarlayacağımdı.

Uzunlar için ayar vidası olması gerekiyor. Beyaz plastik bir vida. Allen anahtar ile oynadıkça uzunların yüksekliği değişmesi gerekiyor.

Mesajı Yazan: savi_206
Mesaj Tarihi: 05 Ocak 2009 Saat 19:35

anladım ben zaten xenon da ayar olmadığını size değil konunuzda yazılan diğer mesajlara istinaden söyledim. dediğim gibi uzak doğu malı olan angel farlarda genelde bu sorun olabiliyor. onun için bence durumunuz varsa FK marka angel eye far alın ve sorunsuz güzelce kullanın.

Mesaj Tarihi: 11 Ocak 2009 Saat 17:56
zenon titremesinin sebebi mercektenmiş :(( uzunların ayarınada bakamadım.

Mesaj Tarihi: 05 Mart 2009 Saat 22:44
sorunu mercekteymiş kasislerde ve bozuk yollarda mercek sallanıyo.

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net